پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

سوت پایان ماراتن برنامه‌‌نویسی هکاتک در رشت علمي

  بزرگنمايي:

گیلان آنلاین - ماراتن سه روزه برنامه‌‌نویسی هکاتک با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، ماراتن برنامه‌‌نویسی هکاتک با محوریت تجارت الکترونیکی که به همت پارک علم و فناوری گیلان و با حمایت شتاب‌دهنده‌ سان‌وی به مدت سه روز در پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد، با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
این رویداد با هدف شناسایی افراد مستعد و دارای پتانسیل فنی قوی و محک توانایی این افراد در انجام فعالیت‌های گروهی، شناسایی نقاط قوت و ضعف این افراد، برقراری ارتباط مؤثر با بازار کسب‌ و کار برگزار شد.
در این رویداد سه روزه تیم‌های شرکت کننده در روز اول با چالش‌های خود آشنا شده و به کمک مربیان به ارائه‌ راه‌حل‌هایی برای این چالش‌ها پرداختند، مربیان حاضر در رویداد، باتوجه به پارامتر‌های ارزیابی که از قبل در اختیارشان قرار داده شده بود و خروجی کار تیم‌ها، آنان را برای ارائه‌ نهایی محصولشان در برابر داوران راهنمایی کردند.
در پایان این رویداد تیم‌های منتخب این ماراتن برنامه‌نویسی با محوریت تجارت الکترونیکی ضمن دریافت جوایز ارزنده از امکان بهره‌مندی از دوره‌ شتابدهی سان وی برخوردار شدند .
عظیم قادر در حاشیه برگزاری این ماراتن برنامه‌‌نویسی اظهار کرد: چند سالی می‌شود که استارتاپ‌‌ها در سطح جهانی تبدیل به یک کسب و کار میلیون دلاری شده‌اند و در کشورهای دنیا بر روی این موضوع سرمایه‌گذاری می‌شود.
مدیرعامل شتابدهنده سان وی با بیان اینکه استارتاپ کسب و کاری است که قسمتی از آن مبتنی بر فناوری است، افزود: بصورت کلی چالش های رفتاری، مالی، فکری، بازارشناسی و شناسایی درست هدف از برجسته ترینمشکلاتی است که کسب و کارهای نوپا با آنها روبرو هستند و به شرکت هایی که با سرمایه گذاری و حمایت از ابتدای شکل گیری یک استارتاپ تا سوددهی و استقلال پروژه آن را همراهی میکنند شتابدهنده گفته می شود.
وی با اشاره به آمار جهانی مبنی بر اینکه از هر 100 استارتاپ 90 تای آن شکست می‌خورند و از 10 تای باقی مانده فقط شاید یکی از آن‌ها به موفقیت‌های بزرگ استارتاپی برسد، گفت: اکثر استارتاپ‌ها هیچ وقت نمی‌توانند مشتریان زیادی جذب کنند و این امر ضرورت تأسیس شتاب دهنده‌‌‌ها را به خوبی آشکار می‌سازد.
قادر با بیان اینکه شتاب دهنده‌ها شرکت‌هایی هستند که از ابتدای کار یک استارتاپ آن را تحت پوشش خود قرار می‌دهند، ادامه داد: دوره شتابدهی یک دوره فشرده است که در آن تیم‌‌ها مورد حمایت مالی، آموزشی و مربیگری قرار می‌گیرند و به ازای آن درصدی از سهم شرکت را دریافت می‌کنند.
حامی برگزاری رویداد هکاتک با اشاره به اینکه تأسیس شتاب دهنده‌ها را می‌توان یک نقطه عطف با ارزش برای رشد کارآفرینی اینترنتی در ایران به حساب آورد، تصریح کرد: این بخش به یکی از مهمترین و اصلی‌ترین نیازهای استارتاپ‌ها یعنی سرمایه‌گذاری و حمایت مالی و فنی می‌پردازد .
مدیرعامل شتابدهنده سان وی در ادامه رویداد هکاتک را بعنوان نخستین ماراتن برنامه‌نویسی وب و موبایل در حوزه تجارت الکترونیکی را فرصتی برای آشنایی افراد فعال در این عرصه با چالش‌های خود دانست و گفت: تلاش شد تا طی این سه روز فرصتی برای پرداختن به این چالش‌ها توسط مربیان فراهم شود و شرکت‌کنندگان در هکاتک با تمرین کار تیمی و فعالیت گروهی از نظرات و راهنمایی‌های مربیان حاضر در رویداد استفاده کنند و در پایان خروجی کار تیم‌ها در منصه داوری مربیان بر اساس پارامتر‌های ارزیابی مشخص قرار ‌گیرد .
قادر با بیان اینکه منتخبین این رویداد به فرصت حضور در دوره پیش شتابدهی سان‌وی دست می‌یابند تا از خدمات لازم برای راه‌اندازی کسب و کار موفق بهره‌‌مند شوند، گفت: سان وی، آنچه که شرکت‌کنندگان برای ساخت یک تجارت موفق نیاز دارند فراهم می‌کند، ماموریت ما یاری دادن به کسب و کارهای نوپا است، ما از تمام ابزارهای خود برای موفقیت ایده های نو استفاده می کنیم.
مدیرعامل شتابدهنده سان وی افزود: ما بعنوان حامی برگزاری هکاتک تلاش کردیم تا با برقراری امکاناتی همچون دسترسی 24 ساعته به محیط کاری و قابلیت اسکان برای تیم‌های خارج از استان فضای مناسبی برای پرورش ایده‌های خلاقانه فراهم کنیم و از طرفی با وجود امکان سرمایه گذاری بر روی پروژه‌ها گامی ارزشمند در راستای توسعه کسب و کار در حوزه تجارت الکترونیک برداریم.
وی عنوان کرد: وقتی به شتابدهنده سان وی می پیوندید چیزی بیشتر از یک میز کار و سرمایه دریافت می کنید شما در واقع عضو این خانواده می شوید و ما از شور و اشتیاق شما برای استارتاپتان استقبال می کنیم و شما را به رایگان اسکان داده و هزینه رفت و آمدتان را تامین می کنیم.
وی وجود منتورهای باتجربه را یکی از ویژگی های ارزشمند سان وی عنوان کرد و گفت: حداقل نیمی از منتورهای ما بین المللی یا مسلط به بازارهای جهانی هستند پس ما شما را برای ورود به بازارهای جهانی آماده می کنیم.
مدیرعامل شتابدهنده سان وی با بیان اینکه بطور کلی ماموریت ما تسریع در روند موفقیت استارتاپ های نوپا از طریق ارائه آموزش های کارافرینی، مربیگری، سرمایه اولیه و فضای کاری خلاق است، اهداف اصلی فعالیت خود در این عرصه را شامل ایجاد روحیه و فرهنگ کارآفرینی، ایجاد اشتغال و کمک به اکوسیستم استارتاپی ایران و در نهایت مسئولیت اجتماعی در این حوزه عنوان کرد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محور آموزش ها در پیش دبستانی، هویت بخشی است

دوره پیش دبستانی بهترین جایگاه برای تربیت آینده سازان کشور است

برگزاری چهاردهمین دوره نمایشگاه جلوه‌های سمپاد در رشت

50 شرکت دانش بنیان در گیلان فعال است

جنگل نباید از خلاء اعتبارات دولتی آسیب ببیند

80 درصد دانشجویان در گیلان شهریه پرداز هستند

حفظ ذخائر ژنتیکی گیاهی و جانوری مورد توجه نیست

ایستگاه بین المللی مطالعات اکوسیستم در رشت افتتاح شد

شبکه علمی پشتیبان خوب علمی برای دانشگاه های کشور است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به گیلان سفر می کند

انقلاب مشروطه؛ بستر نهضت ملی مصدق

برگزاری مسابقه تخصصی استعدادیابی صنایع چوب در گیلان

45 درصد تالاب انزلی خشک شده است

دانشجویان دغدغه محیط زیست و منابع طبیعی کشور را داشته باشند

محیط زیست با آب پیوند خورده است/ وجود 17 میلیارد مترمکعب آب خاکستری در کشور

باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست به دنبال برندسازی دانشگاه سبز است

آئین درختکاری در آستارا برگزار شد

برگزاری همایش ستارگان کنکور در آستارا

تالاب ها نقش عظیمی در پایداری اقتصادی و اجتماعی منطقه دارند

40 هزار اصله نهال رایگان در رشت توزیع می شود

نگرانی کنشگران زیست محیطی از تصویب بودجه طرح انتقال آب خزر

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی لنگرود منصوب شد

صندوق حمایت از پژوهشگران حوزه سلامت گیلان فعال شد

10 پروژه درمانی در گیلان آماده افتتاح است

100میلیاد تومان از بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان کاهش یافت

جشنواره ملی رباتیک جی کاپ با شرکت 183 تیم در رشت آغاز شد

جهاددانشگاهی گیلان؛ میزبان نشست منطقه 3 دانشجویان محیط زیستی

شکوفایی شارژ سریع و بی‌سیم

برگزاری نخستین رویداد استارتاپی «خلق ایده با رویکرد خشونت» در رشت

اضافه شدن ایموجی به پلاک خودروهای استرالیا

خنیای تپش قلب همسران شهدا را در ادبیات پایداری بشنویم

نگاه ما به رویداد استارتاپی ایجاد اشتغال است

اولین سیم‌کارت نسل پنجم جهان رسما عرضه شد

نخستین مدرسه طبیعت تالاب کشور افتتاح شد

183 تیم در مسابقات جی کاپ اعلام آمادگی کردند

فعالیت های پژوهشی منطبق با اولویت های استان باشد

اولین مدرسه طبیعت کشور در بندرانزلی راه اندازی شد

معاون استاندار گیلان: فعالیت های پژوهشی منطبق با اولویت ها باشد

گوشی تاشوی سامسونگ، اپل را تهدید می‌کند

عصر ارتباطات و ساخت تکه های ناتمام پازل

برگزاری جشنواره ملی رباتیک جی کاپ در گیلان

اجرای فعالیت های بیولوژیکی در 18 حوضه آبخیز گیلان

از ابتدای امسال تا کنون 60 اختراع در گیلان ثبت شد

تجلیل از ایده های برتر در اختتامیه جشنواره ایده بندرانزلی

دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور متصل می شود

رندامک، وقتی موسیقی به کمک آموزش می آید

پارک فضایی در منطقه آزاد انزلی ایجاد می شود

آنالیز آزمایش ادرار با گوشی هوشمند!

پهنه سبز تالاب انزلی از گیاه مهاجم سنبل آبی پاکسازی شد

تنفس دوباره تالاب انزلی در گرو حذف موج شکن جدید