آخرين مطالب

رئیس بسیج رسانه گیلان:

آمریکا به دنبال جلوگیری از صدور انقلاب است/ «مرگ بر آمریکا»؛ مرگ بر سیاست های زورگویانه اجتماعي

آمریکا به دنبال جلوگیری از صدور انقلاب است/ «مرگ بر آمریکا»؛ مرگ بر سیاست های زورگویانه

  بزرگنمايي:

گیلان آنلاین - رئیس بسیج رسانه گیلان، با بیان اینکه آمریکا از ابتدا با تنبیه و تحریم ایران به دنبال مهار انقلاب اسلامی و جلوگیری از صدور انقلاب بوده و هست، خاطرنشان کرد: امروز صدای انقلاب اسلامی ایران به قلب اروپا رسیده و در تمام دنیا شناخته شده است.
  همایش بین المللی «امپراطوری دروغ» با حضور محققان ضد صهیونیسم آمریکایی و اروپایی و با همکاری موسسه افق نو و سازمان بسیج رسانه استان گیلان در تالار گفتگوی شهرداری رشت برگزار شد.
محسن جعفری، رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان در این نشست، با اشاره به آغاز رسمی روابط سیاسی ایران و آمریکا از سال 1262 هجری شمسی، اظهار کرد: در ابتدا سیاست آمریکا مبنی بر عدم مداخله در امور داخلی کشور ما بود، اما بعد از اعتمادسازی، سیاست و رویه خودش را از سال 1320 تغییر داد.
وی با اشاره به شاخص ترین عواملی که موجب ایجاد اختلاف بین انقلاب اسلامی و دولت آمریکا شد، تصریح کرد: دخالت مستقیم در امور داخلی کشور، کودتای 28 مرداد، اجرای عملیات آژاکس و تصویب قانون کاپیتولاسیون علیه ایران، حمله نظامی به طبس، کودتای نوژه، حصر اقتصادی و تحریم علیه ایران از سال 59، تحریک عراق به جنگ علیه کشور ما و حمایت از صدام دیکتاتور و انهدام هواپیمای مسافربری ایران در سال 67 از جمله این وقایع است.
این مقام مسئول، سازمان دهی، هدایت و پشتیبانی از منافقین و ضد انقلاب، فضاسازی سیاسی و تبلیغاتی علیه ایران، توقیف اموال، دارایی ها و تجهیزات نظامی ایران، مخالفت و ممانعت با عبور لوله نفت و گاز آسیانه میانه از خاک ایران، اعمال فشار بر ترکیه برای لغو قرارداد 20 میلیارد دلاری، تحریک همسایگان به ویژه امارات متحده جهت طرح ادعای ارضی درخصوص خلیج فارس و جزایر سه گانه، بازسازی طرح فروپاشی شوروی برای فروپاشی نظام ما، اسلام هراسی و طرح خاورمیانه جدید، تحریک آشوبگران و حمایت رسمی و علنی از شورش سال 78 و فتنه 88 و 96، حمایت از گروه های مخالف و تروریستی، تحریم ظالمانه علیه ایران از جمله دارو، تحریم بانک مرکزی و صنایع پتروشیمی و تصویب هفت قطعنامه شورای عالی امنیت علیه ایران را از دیگر اقدامات آمریکا علیه کشور ما طی سال های بعد از انقلاب دانست.
جعفری، با بیان اینکه امروز شاهد کشتار خصمانه مردم مظلوم فلسطین توسط نیروهای نظامی نژادپرست رژیم غاصب صهیونیستی در سرزمین های اشغالی هستیم، عنوان کرد: متاسفانه این واقعه در خفقان رسانه ای صورت گرفته؛ در حالی که مرگ انسانیت را نمی توان در سکوت سازمان های به اصطلاح مدافع حقوق بشر و دولت ها و کشورهای اسلامی مدفون کرد.
رئیس بسیج رسانه گیلان ادامه داد: مسبب همه این جنایات حمایت های بی دلیل حاکمیت آمریکا و برخی رهبران خام اندیش و تازه به دوران رسیده عربی از رژیم کودک کش صهیونیستی است و لذا نمی توان از کشورهای اروپایی انتظار داشت که بدون آمریکا برجام را حفظ کنند.
وی با بیان اینکه در آستانه سوم خرداد و حماسه بزرگ فتح خرمشهر قرار داریم، یادآور شد: آمریکا در زمان جنگ یک میلیارد دلار برای خرید و ساخت سلاح به عراق کمک و این کشور را از فهرست کشورهای حامی تروریست خارج کرد.
فعال فرهنگی گیلان، با اشاره به دریافت بیش از 60 میلیارد دلار کمک مالی آمریکا توسط صدام در طول سال های جنگ، اظهار کرد: بیش از 80 کشور دنیا به طورت مستقیم و غیر مستقیم به عراق در جنگ علیه ایران کمک کردند و سرانجام بعد از 19 ماه، خرمشهر در سوم خرداد سال 61 با 19 هزار اسیر آزاد شد.
جعفری گفت: ایران اسلامی هرگاه بخواهد می تواند کارهای بزرگ انجام دهد، اما این پیروزی ها به راحتی به دست نیامده و 230 هزار شهید در دفاع مقدس تقدیم انقلاب کردیم که سهم گیلان هشت هزار شهید است. همچنین از 2 هزار و 100 شهید مدافع حرم، 22 شهید گیلانی هستند. در عملیات آزادسازی خرمشهر نیز که «الی بیت المقدس» نام داشت، 6 هزار شهید دادیم که 260 شهید از گیلان بودند.
رئیس بسیج رسانه گیلان، با بیان اینکه آمریکا از ابتدا با تنبیه و تحریم ایران به دنبال مهار انقلاب اسلامی و جلوگیری از صدور انقلاب بوده و هست، خاطرنشان کرد: امروز صدای انقلاب اسلامی ایران به قلب اروپا رسیده و در تمام دنیا شناخته شده است لذا اگر در جای جای دنیا شعار «مرگ بر آمریکا» شنیده می شود، به معنی مرگ بر مردم آمریکا نیست، بلکه مرگ بر سیاست های مداخله جویانه، قلدرمعابانه و زورگویانه حکام و سیاستمداران آمریکاست که می خواهند کدخدای دنیا باشند و برای سایر کشورها تصمیم بگیرند.
وی مردم آمریکا را دوست و برادر ملت ایران دانست که با آنها مراودات علمی، ورزشی و فرهنگی داریم و تصریح کرد: ایران اسلامی همیشه به دنبال صلح پایدار، برابری، برادری، عدالت محوری، ظلم ستیزی و حمایت از مظلومان و مستضعفان جهان بوده و این در حالی است که بنگاه های خبرپراکنی غربی و امپراطوری رسانه ای آمریکا همواره با سیاست حذف، سانسور و شانتاژ خبری به دنبال خشن و عقب مانده نشان دادن مردم و تاریخ ایران می باشد تا کشور ما در جامعه جهانی ناامن جلوه کند.
جعفری، با بیان اینکه امنیت پایدار ایران با درایت و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و حضور نیروهای مسلح شجاع، غیرتمند، جان بر کف و ولایتمدار، مردم بصیر، شهیدپرور و پیرو ولایت و مسئولان هوشیار و تلاشگر محقق شده است، تاکید کرد: این مردم تا آخرین قطره خون پای انقلاب و ارزش های نظام ایستاده و دست به دست هم داده اند تا ایران یکی از امن ترین و قدرتمندترین کشورهای دنیا و بازیگر موثر در خاورمیانه باشد.
وی با اشاره به وجود اختلاف سلیقه در داخل کشور، گفت: همه ما در مقابل دشمنان یکدل، یکصدا و متحد هستیم و مردان و زنان ما آزاد هستند، آزادی را برهنگی، ولنگاری، هرج و مرج و بی قانونی معنا نمی کنیم. امروز زنان ما پای به پای مردان در عرصه های مختلف حضور دارند و معنی زن برای ما ابزار خوشگذرانی و برآوردن امیال نیست، بلکه جایگاه زن و مادر در ایران و اسلام یک جایگاه با کرامت و والای انسانی است.
رئیس بسیج رسانه گیلان، در پایان با اشاره به اقدام رئیس جمهور آمریکا در خروج از برجام، یادآور شد: بدعهدی آمریکا برای ما مسجل بود، اما آمریکا با خروج از برجام بزرگترین اشتباه تاریخی خود را مرتکب شده و اتحاد و انسجام داخلی ما را بیشتر کرده است.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آتش‌سوزی در فرودگاه کرمانشاه+تصویر

راز عجیب جسد سوخته در آبادان برملا شد

برخورد قطار مسافری با پژو 405 در نهاوند

خودکشی لاکچری پسر 17 ساله!

محسن هاشمی: بازداشت نژادبهرام صحت ندارد

ترافیک بسیار شدید در محورهای ورودی استان گیلان

طنین نوای معنوی دعای عرفه در مساجد و بقاع متبرکه در گیلان

محدودیت های ترافیکی در جاده های گیلان اعمال می شود

تصادف زنجیره ای در محور منجیل- رودبار/4 نفر مصدوم شدند

احزاب حول محور منافع ملی و تاکیدات رهبر انقلاب اتحاد داشته باشند

مشاهده سیاه چاله‌های فضایی مانند در کف رودخانه‌های گیلان

علیرغم گرمای زیاد، تاکنون تابستان به خوبی سپری شد

درخواست کمک آسایشگاه معلولان و سالمندان رشت

پیش بینی وضعیت هوای تهران و ایران برای فردا چهارشنبه 97/05/31

قیمت هرکیلو دام زنده در عید قربان چقدر است؟

عیدی شهرداری تهران برای پایتخت نشینان

352 پروژه اقتصادی و عام المنفعه در صومعه سرا افتتاح می شود

315 پروژه هفته دولت در شهرستان رشت به‌ بهره‌برداری می‌رسد

نماز عید قربان در مصلای امام خمینی (ره) رشت برگزار می شود

امنیت نوار مرزی گیلان حاصل وحدت مرزبانان و مرزنشینان است

سفیران پاک کاسپین به بندرانزلی رسیدند

افتتاح 60 پروژه عمرانی در ماسال به مناسبت هفته دولت

همدلی و همگرایی نیاز جامعه امروز ماست

حج تمرین تقواست/ مسلمانان مامور به قیام علیه طاغوت هستند

352پروژه عام‌المنفعه در صومعه‌سرا به بهره‌برداری می‌رسد

شناسایی به موقع بیماران نقش کلیدی در درمان دارد

مراقبت از کودکان و سالمندان، مجازات جایگزین حبس متهم گیلانی

برنامه‌ریزی صحیحی برای تبدیل تحریم‌ها به فرصت انجام شود

زیست انسان در سایه ولایت الهی مایه آرامش روح و روان است

کاهش صید کیلکا در گیلان

استقرار100پایگاه برای جمع‌آوری نذورات مردم در گیلان

آغاز عرضه فندق تولیدی آستارا در بازار مصرف

رشت زیباتر از ونیز، دستاورد حذف تدریجی ورود فاضلاب به رودخانه گوهر رود

ساعات کاری ادارات گیلان به روال عادی برگشت

«آیت‌الله خاتمی» سخنران مراسم بزرگداشت شهدای هفته دولت در رشت

190 نفر درحوادث جاده ای گیلان از ابتدای سال جاری جان باختند

فاضلاب 70 نقطه شهر انزلی وارد دریای خزر می شود

تردد و فعالیت قایق های پر قدرت در سواحل خزر آزاد شد

دختران دادرس گیلان در المپیاد کشوری حائز رتبه شدند

توصیه های بهداشتی در مصرف گوشت های نذری را جدی بگیرید

باران مسافران آستارا را غافلگیر کرد

شهرداری رشت مکان عرضه و ذبح گوسفند زنده را اعلام کرد

توسعه طرح سالمسازی دریا در آستارا عامل جذب گردشگر است

25 درصد خانوارهای گیلانی آموزش خود مراقبتی فرا گرفتند

بهره برداری از 50 پروژه عمرانی و خدماتی شفت در هفته دولت

آزاد شدن تردد و فعالیت قایق های پر قدرت در سواحل خزر

مکان عرضه و ذبح گوسفند زنده در رشت

50 پروژه عمرانی و عام المنفعه هفته دولت در شفت بهره برداری می شود

رئیس جمهور درگذشت ابوی استاندار گیلان را تسلیت گفت

جشنواره جوکول در پیاده راه فرهنگی رشت آغاز شد