آخرين مطالب

در دیدار هیات روسی با شهردار رشت تاکید شد؛

آماده سازی گسترش روابط تجاری بین رشت و ساراتوف اجتماعي

آماده سازی گسترش روابط تجاری بین رشت و ساراتوف

  بزرگنمايي:

گیلان آنلاین - در دیدار هیات روسی با شهردار رشت بر زمینه‌های لازم برای گسترش روابط تجاری بین رشت و ساراتوف تاکید شد.
به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،دکتر مسعود نصرتی در دیدار با معاون استاندار ساراتوف به همراه هیاتی از نمایندگان اتاق بازرگانی ساراتوف و مدیران شرکتهای تجاری روسیه اظهار کرد:امروز سومین جلسه ای است که با هیات روسی برگزار می شود و ما در هفته گذشته در خدمت سفیر روسیه بودیم که مذاکرات خوبی صورت گرفت .
وی ایجاد زمینه برای بهره گیری از ویژگی‌های دو کشور و نیز کنسولگری روسیه افزود:کارهایی تاکنون صورت گرفته است اما کارهای بسیار بزرگتری باید انجام می شد که متاسفانه زمینه آن تاکنون فراهم نشده است .
شهردار رشت تصریح کرد:در حال حاضر شهرداری و شورای شهر رشت کاملاً متحد و مصمم هستند که از این ویژگی ها دو طرف بهره برداری کنند .
وی با اشاره به اشتراکات ما بین رشت و برخی از شهرهای روسیه خاطرنشان کرد:عقد خواهر خواندگی رشت با یکی از شهرهای ساراتوف با سفیر روسیه در جلسه قبل مطرح شد ما مطالعاتی که نسبت به شهرهای ساراتوف انجام دادیم متوجه اشتراکات زیادی بین رشت و برخی از شهرهای روسیه شدیم که مورد تایید جناب سفیر نیز بود.
وی با اظهار امیدواری از انجام عقد خواهر خواندگی بین رشت و یکی از شهر ساراتوف در دیدار بعدی گفت:سر فصل هایی که در تعاملات دو سویه برای ما حائز اهمیت است گردشگری و سرمایه گذاری است .
نصرتی با اشاره به اینکه شهر رشت جز 41 شهر قرار گرفته در جاده ابریشم است تصریح کرد:با شهرهایی از روسیه که در مسیر جاده ابریشم قرار دارند رشت می تواند عقد خواهر خواندگی داشته باشد .
وی توجه به ارتباطات شهروندی و فرهنگی را سومین موضوع با قابلیت تعامل شهری بین رشت و شهرهای روسیه دانست و افزود:دبیرخانه جاده ابریشم شهر رشت عنوان محیط زیست را دارد و ما می توانیم در حوزه محیط زیست شهری ارتباطات خوبی با هم برقرار کنیم.
امیر حسین علوی نیز در این جلسه اظهار کرد:امید است در پایان این هم اندیشی با توجه به پتانسیل های در حوزه های سرمایه گذاری اتفاقات خوبی را رقم بزنیم و قطعاً در این زمینه وجود کنسولگری روسیه در رشت می تواند بسیار تسهیل گر باشد.
رئیس شورای اسلامی رشت تبادل تجربیات مدیریت شهری را مورد تاکید قرار داد و افزود:ساراتوف یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور روسیه را دارد و دانشگاه گیلان هم یکی از دانشگاه های مطرح ایران است با توجه به این مهم در حوزه های علمی هم برنامه های مشترکی را می توان در دستور کار قرار داد.
وی تاکیدکرد:امید است با همراهی مسئولان دو طرف در آینده برنامه‌های خوبی در حوزه های اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی اجرایی شود.
احمد رمضانپور نرگسی اظهار کرد:من نیز صحبت های دکتر نصرتی را تاکید می کنم چرا که وجود اشتراکات بین شهری می تواند همکاری ساراتوف و رشت را پررنگ تر کند.
وی تاکید کرد:عقد قرارداد خواهر خواندگی و توجه به توسعه روابط اقتصادی و تجاری سر فصل اصلی مذاکرات این جلسه است و در ادامه همکاری ها،دو شهر می توانند در بخش گردشگری با هم همکاری داشته باشند و من امیدوارم از این جلسه نتایج خوبی حاصل شود.
رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های شهر رشت برای سرمایه گذاری اظهار کرد:پارلمان محلی رشت و نیز مدیریت شهری تاکید بسیار زیادی برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری دارند .
وی گل احضار با اشاره به زمینه سازی ویژه برای حضور سرمایه گذار در رشت گفت:ما در زمینه گردشگری و سرمایه گذاری آماده همکاری با ساراتوف هستیم و امیدوارم تعاملات در حوزه سرمایه گذاری به زودی محقق شود .
فاطمه قدیمی در این نشست با اشاره به سوابق تاریخی فرهنگی رشت اظهار کرد:رشت توانسته در تمامی اولین های اقتصادی فرهنگی اجتماعی تا به امروز حضور داشته و ادامه مسیر دهد .
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت دست یابی به نتایج کاربردی برای توسعه روابط تجاری،فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و افزود:لازم است اطلاعات تجاری بازرگانی و گردشگری و پیشنهادات سرمایه گذاری ما بین دو گروه به صورت مشخص رد و بدل شود .
وی با تاکید بر افزایش تبادلات تجاری بین رشت و ساراتوف با یک برنامه عملیاتی مشخص،گفت:ظرفیت های مشترک در حوزه صنایع بسته بندی و سایر موارد مرتبط با حوزه کشاورزی گیلان و شهر رشت در بسته همکاری مشترک دو گروه قرار گیرد .
الکسی استر لینکوف معاون استاندار ساراتوف نیز در این جلسه با تشکر از مهمان نوازی گرم و صمیمانه ایران اظهار کرد:در چند روزی که در رشت بودیم عشق و علاقه مردم را به شهر رشت مشاهده کردیم و رشت را شهری منظم و بسیار زیبا دیدیم .
وی با اشاره به مذاکرات تجاری و اقتصادی صورت پذیرفته در چند روز اخیر افزود:امیدوارم نتایج خوبی کسب شود چرا که امروز در برهه ای از زمان قرار داریم که ایران و روسیه بسیار بهم نزدیک هستند و باید در شرایط فعلی از این شانس تاریخی استفاده کنیم.
معاون استاندار ساراتوف گفت:اعضایی که امروز همراه من هستند بیشتر در زمینه اقتصادی فعال هستند اما من تمام توان خود را به کار می برم تا قرار داد خواهر خواندگی را به ثمر برسانم .
وی افزود:افزایش همکاری های اقتصادی و علمی باعث تقویت روابط دیپلماتیک دو کشور می شود و ما در حال حاضر در حال ایجاد گروه تجاری و اقتصادی هستیم تا از گیلان به ساراتوف سفر کنند .
استر لینکوف با اشاره به پتانسیل های خوب شهر رشت خاطرنشان کرد:از شهردار رشت و جمهوری اسلامی ایران که در این سفر ما را یاری کردند تا توانمندی های همدیگر را بشناسیم و برای شکوفایی روابط بین دو کشور گام بر داریم کمال تشکر را دارم.
اندری تسی وانیوک رییس روابط بین الملل اتاق بازرگانی ساراتوف نیز در این جلسه با تاکید بر تلاش فعالانه برای تقویت روابط تجاری از سوی دو کشور افزود:با توجه به مطالعات صورت گرفته در حوزه سرمایه گذاری و جذب گردشگر می توانیم روابط رشت و ساراتوف را ارتقا دهیم و طبق صحبت های انجام شده آمادگی لازم را برای پذیرایی هیات ایرانی با هدف تداوم فعالیت های علمی، فرهنگی و اقتصادی داریم.
مدیر عامل یکی از شرکتهای روسی در ادامه با اشاره به احساسات خوبی که در زمان حضور در رشت از شهروندان دریافت کرد اظهار کرد: مردم رشت خوب و مهربان و مودب هستند و این ما را مصمم می کند تا روابط تجاری خود را با رشت گسترش دهیم.
وی تعریف جامعی از برنامه ها برای برد دو طرف در روابط تجاری را مورد تاکید قرار داد و گفت:امروز باید در تداوم مسیری که از گذشته برداشته شده است برای گسترش روابط بین دو کشور همراه و هم گام باشیم.
جلالی فر مشاور اتاق بازرگانی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به پتانسیل های تاریخی و گردشگری ساراتوف و رشت اظهار داشت:پیشنهاد می شود برنامه کاری منظمی برای ایجاد روابط بین شهر رشت و ساراتوف تنظیم شود و طی یک تفاهم نامه به امضا طرفین برسد.
وی افزود:با ایجاد ارتباط بین شهرداری ها بسیاری از موانع و مشکلات روابط اقتصادی حل می شود و مبادلات در زمینه های علمی، گردشگری، ورزشی و علمی بین دو کشور تسهیل میشود .
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

16 تن چوب قاچاق در شهرستان سیاهکل کشف شد

انسان نسبت به چیزی که منع شود، حریص‌تر می‌شود

تلاش شورا برای تامین اعتبار مرمت کاروانسراهای رشت

کشف بیش از 3 تن کود شیمیایی قاچاق در شفت

بازپرس قلابی در چنگ ماموران پلیس

جمعیت قرقاول ها در لنگرود قابل ملاحظه است

بیش از هزار زندانی جرائم غیر عمد در گیلان آزاد شدند

دردسر عکس یهویی برای شکارچی بی‌رحم آستانه

با طرح های حافظ محیط زیست و توسعه پایدار همکاری می کنیم

صاعقه شش رأس گوساله را در آستارا تلف کرد

شروع گلدهی سوسن چلچراغ از نیمه دوم خرداد ماه

کشف انواع ادوات صید ماهی در رودخانه دوآبان

امنیت امروز کشور را مدیون تلاش های شبانه روزی مرزبانان هستیم

امدادرسانی هلال احمر گیلان به 602 آسیب دیده

برگزاری نخستین رویداد طراحی تعامل در گیلان

ترویج اهدای خون مستلزم فرهنگ سازی در جامعه است

250 یتیم مهمان سفره افطار نیکوکار گیلانی شدند

تشدید نظارت بر عرضه مواد غذایی در ماه رمضان

مصرف مواد مخدر در گیلان کنترل شده است

گیلان 310 کیلومتر مرز آبی و خاکی دارد

ایدئولوژی انقلاب اسلامی به نسل جوان منتقل شود

اماکن مذهبی، بقاع متبرکه و مساجد ظرفیت بسیار خوبی برای تبیین دستاوردهای انقلاب است

دشمن به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است

دین، رهبری و مردم سه عامل تداوم انقلاب اسلامی ایران می‌باشد

شهدای گیلانی انقلاب اسلامی به جامعه معرفی شوند

گیلان باید از اعتبارات استان های مرزی برخوردار شود

پیشگیری مهمترین اقدام در مبارزه با مواد مخدر است

آماده باش دستگاه های خدماتی فومن/تمهیدات لازم اتخاذ شود

بارش65 میلی متری باران در تالش/ دمای هوا افزایش می یابد

16پایگاه تابستانی غنی سازی اوقات فراغت در رودسر راه اندازی می شود

دو هزار و 778 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در گیلان معدوم شد

دین، رهبری و مردم عوامل تداوم انقلاب/دستاوردها معرفی شود

برگزاری جلسه تلاوت و تدبر در جهاددانشگاهی رشت

اعزام 150 مبلغ دینی ویژه ماه رمضان به لاهیجان

چرایی شکل گیری انقلاب اسلامی باید برای جوانان تبیین شود

رهاسازی 140 میلیون قطعه بچه ماهی در گیلان

امدادگران هلال احمر گیلان در 98 حادثه امدادرسانی کردند

روستاهای گیلان در حال ضعف هستند و باید احیا شوند

معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی نیازمند عزم همگانی است

طرح توسعه بوم‌گردی لاهیجان مجدانه دنبال میشود

افزایش نسبی دمای هوا در گیلان

کشف بیش از 8 هزار داروهای غیرمجاز در املش

افزایش ایمنی بازار رشت

بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی موجب رویش امید در جامعه میشود

تامین خون مورد نیاز بیماران با همراهی مردم میسر می‌شود

ثبت نام در مدارس شاهد تنها از طریق سامانه الکترونیکی انجام می‌شود

انتصاب سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان

مواظب بیماری خطرناک تب کریمه کنگو باشیم

جستجو برای یافتن جوان غرق شده در رودسر

مردم رشت تحمل وضعیت بد رودخانه‌ها را ندارند