پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

مهر گزارش می دهد

حضور پرشور مردم شهرهای مختلف گیلان در راهپیمایی 13 آبان اجتماعي

حضور پرشور مردم شهرهای مختلف گیلان در راهپیمایی 13 آبان

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت- مردم شهرهای مختلف استان گیلان امروز همگام با سراسر کشور با حضور گسترده در راهپیمایی 13 آبان نفرت و انزجار خود از آمریکا و ایادی آن را به نمایش گذاشتند.

خبرگزاری مهر ، گروه استان‌ها: مردم شهرهای مختلف استان گیلان همگام با سراسر کشور دوباره بر سر پیمان خود با امام، رهبری و شهدا مانده و با حضور گسترده در راهپیمایی امروز 13 آبان به جهان نشان دادند که هنوز بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی آرمان‌ها ملت ایران تغییر نکرده و استکبارستیزی اصل اساسی در میان آنهاست.
مردم شهرستان صومعه سرا نیز همانند سایر نقاط استان گیلان از ساعات اولیه صبح به میعادگاه راهپیمایان امروز این شهرستان در مقابل سپاه ناحیه آمده و با مشت‌های گره کرده و فریادهای رسا نفرت و انزجار خود را از خوی وحشی‌گری و استکباری آمریکا، رژیم اسرائیل، آل سعود و سایر هم پیمانان آنها به نمایش گذاشتند.
«هیهات من الذله»، «مرگ برآمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «ای رهبر آزاده آماده ایم آماده» و «تا زنده‌ایم برعهد و پیمان خود مانده‌ایم» شعار امروز پیر و جوان، مرد و زن و کودک و نوجوان حاضر در راهپیمایی شهرستان صومعه سرا بود.

ملت ایران هرگز در برابر ظلم سر خم نمی کنند
امام جمعه صومعه سرا در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز، اظهارکرد: 13 آبان نماد بصیرت، آگاهی و پشتیبانی از انقلاب، امام و شهدا از سوی دانش آموزان بود.
وی با بیان اینکه این روز به نماد استکبارستیزی ملت ایران تبدیل شده است، افزود: مردم ایران، گیلان و شهرستان صومعه سرا با حضور گسترده در راهپیمایی امروز حماسه‌ای دیگر در تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار گذاشتند.
حجت الاسلام محمدمهدی راشدی نوری با اشاره به اینکه انقلاب ایران برگرفته از آموزه‌های دینی و قیام عاشورا است، گفت: این ملت با وجود همه سختی‌ها همانند مولای خود امام حسین(ع) هرگز در برابر ظلم سر خم نخواهد کرد.
وی تأکید کرد: آمریکا و همدستانش در جهان و منطقه نمی توانند با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای میان ملت ایران و آرمان‌هایش فاصله ایجاد کنند.

13 آبان نماد استکبارستیزی و بصیرت ملت ایران
راهپیمایی روز 13 آبان امروز همزمان با سراسر کشور، در رودسر و مقابل از سپاه شهرستان به سمت میدان شهرداری با حضور گسترده مسئولان ادارات و نهادها، دانش آموزان، دانشجویان، فرهنگیان، روحانیون، بسیجیان، نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
در مسیر این راهپیمایی ایستگاه‌های نقاشی با عنوان روز دانش آموز و مقابله با استکبار راه اندازی شده بود و شرکت کنندگان با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» بار دیگر انزجار خود را از جنایات زورگویان جهان نشان دادند.
امام جمعه رودسر در مراسم راهپیمایی 13 آبان با اشاره به اینکه استکبار و در راس آن آمریکا بدانند که ملت ایران هرگز از اقدامات انقلابی خود پشیمان نبوده و به آن افتخار می کند، اظهار کرد: این حرکت عظیم ملت ایران مدیون خون شهدا به ویژه شهدای دانش آموز 13 آبان سال 57 است.
حجت الاسلام تقی روحانی با بیان اینکه امروز آمریکا و همدستانش بیش از گذشته علیه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دندان تیز کرده‌اند، افزود: تحریم‌ها علیه نظام و ملت ایران تازگی نداشته و در طول 40 سال گذشته نیز بوده است.
وی با اشاره به افول قدرت آمریکا در جهان به ویژه در منطقه خاورمیانه، گفت: در آینده‌ای نزدیک شاهد از هم پاشیده شدن این قدرت استکباری در جهان همانند شوروی سابق خواهیم بود.
امام جمعه رودسر با بیان اینکه امروز همه ملت های آزاده جهان از امریکا و سیاست‌ها آن متنفر هستند، ادامه داد: سردمداران آمریکا باید تاریخ خود را بازخوانی کنند تا به علت این تنفر و انزجار جهانی پی ببرند.
وی 13 آبان را نماد استکبارستیزی و بصیرت ملت ایران دانست و گفت: ملت بزرگ ایران در طول 40 سال گذشته به رغم وجود فشارهای فراوان نشان داده اند که از آرمان خود دست برنخواهند داشت.

گذر از سختی‌های تحریم در سایه همبستگی ملت و دولت
امام جمعه بخش کلاچای رودسر نیز در جمع راهپیمایان 13 آبان با اشاره به شکل‌گیری سه رخداد بزرگ در پیروزی انقلاب در این روز شهادت دانش آموزان، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و تبعید حضرت امام، اظهار کرد: این سه عنصر سبب شد تا بعد از چهل سال از پیروزی انقلاب به این نتیجه برسیم که آمریکا دشمن و مستکبر بوده و باید در مقابل آن ایستادگی کنیم.
حجت الاسلام اسماعیل صدیقی با بیان اینکه ملت ایران روی آرمان‌های خود محکم ایستاده و تو دهنی به دشمن خواهند زد، گفت: باید به این فهم و درایت و اندیشه ملت که برگرفته از اندیشه امام راحل و مقام معظم رهبری است احسنت گفت.
وی در ادامه با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: تلاش آمریکا برای به زانو در آوردن ملت ایران است اما در این جنگ نیز پیروز میدان نخواهد بود.
حجت الاسلام صدیقی تأکید کرد: باید با همبستگی و اتحاد ملت و دولت از این سختی نیز گذر کنیم.

شعار مرگ بر آمریکا راه مبارزه با استکبارستیزی
مردم شهرستان بندر انزلی نیز از پیر و جوان و زن و مرد از ساعات اولیه 13 آبان با حضور در خیابان‌های این شهر با شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل» و «مرگ با آل سعود خائن» خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی فریاد زدند.
امام جمعه انزلی در این مراسم با اشاره به اینکه مبارزه با ظالمان یک اصل دینی و قرآنی و منطقی است، اظهار کرد: مبارزه با جهانخواران یک اصل انسانی فراتر از هر دین و گرایش سیاسی است.
حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین افزود: انسانهایی که به ارزش‌های والای انسانی معتقدند سلطه ناپذیری را اصل زندگی خود می دانند و انسانی که در زندگیش مبارزه با ظلم و استکبار وجود نداشته باشد یا انسان ترسویی است یا فریب خورده است.
وی به فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون اشاره و تاکیدکرد: آمریکا ادعا کرده که نمی گذاریم ملت ایران چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن بگیرد ولی این یک ادعای تو خالی است و ملت با حضور در راهپیمای امروز جواب دندان شکنی به آمریکا دادند.
امام جمعه انزلی با بیان اینکه ملت ایران با سوابق بسیار درخشان خود در انقلاب اسلامی همیشه از تمکین در برابر اجانب خودداری کرده اند، گفت: بعد از تسخیر لانه جاسوسی که دشمنان تحریک‌ها را آغاز کردند ملت ایران به راه خود ادامه داده و امروزه هم در مواجهه با توطئه‌های دشمنان راه خود برای مبارزه با استکبار جهانی را در پیش گرفته اند.
وی شعار «مرگ بر آمریکا» را یک شیوه مبارزه همیشگی با استکبار دانست و بیان کرد: دشمنان از این شعار می ترسند و در تلاشند این شعار از ملت ایران گرفته شود.
شمس الدین در ادامه با بیان اینکه شعار «مرگ با آمریکا» یکی از شیوه‌های مبارزه با استکبار است، افزود: براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، این شعار همواره باید بماند و از دهان ملت اسلامی گفته شود چرا که این شعار یکی از راه های مبارزه با آمریکا و جنایتکاران جهان است.

ایستادگی همیشه بر عهده و پیمان های بسته شده با امام و شهدا
مردم دیار آیت الله بهجت نیز همگام با سایر نقاط کشور و استان گیلان با مشت‌های گره کرده فریاد «مرگ برآمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ با آل سعود» سرداده و بر ایستادگی و پشتیبانی خود از نظام، آرمان های امام و شهدا و پیروی از رهبری معظم تأکید کردند.
امام جمعه فومن در سخنرانی خود ضمن گرامیداشت این روز با بیان اینکه 13 آبان نماد عظمت و شکوه ملت ایران و استکبارستیزی است، اظهار کرد: خداوند در قرآن وعده پیروزی حق بر باطل را داده است.
حجت الاسلام سید محمدحسن صفوی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بر مبنای دین، قرآن و ظلم ستیزی شکل گرفت، گفت: استکبار جهانی این وحدت ملت و اصول و مبانی ایران اسلامی را نمی تواند تحمل کند.
وی با بیان اینکه در جنگ نرم علیه کشور ایران آمریکا تا کنون نتوانسته پیروز شود زیرا هر طرح و برنامه ای که پیاده می کند توسط هم پیمانانش رد می شود، تصریح کرد: ملت ایران نیز با بصیرت و هوشیاری و تحت فرمان ولایت حرکت کرده و نقشه دشمنان را نقش بر آب می کند.

تحریم های آمریکا بی اثر است
در شهرستان لنگرود نیز مردم با حضور گسترده خود ضمن ایستادگی در برابر دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به آمریکا و همپیانانش اعلام کردند تا پای جان پشت انقلاب، نظام و رهبری ایستاده اند.
فرماندار لنگرود در این‌ مراسم با اشاره به اینکه 13 آبان یادآور جنایت و خیانت استکبار جهانی علیه ملت ایران به رهبری آمریکا است، اظهار کرد: 13 آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران و ظلم و ستم آمریکا است.
سیدرضا جوادپور با بیان اینکه در طول 40 سال گذشته ملت ایران همواره شاهد توطئه و دشمنی آمریکا علیه این نظام بوده اند، افزود: در تمام این سال‌ها ملت ایران با وحدت، مقاومت و ایستادگی در برابر همه این توطئه‌ها ایستاده است.
جوادپور گفت: سرمداران آمریکا مدعی هستند که از امروز سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ملت و دولت و نظام ایران را تدوین و اجرایی می کنند ولی حضور گسترده ملت ایران در این راهپیمایی نشان داده باز هم این توطئه ها بی تأثیر خواهد بود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیروهای اعزامی گیلان در دو منطقه از استان لرستان مستقر شدند

تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرائم مشروبات الکلی در گیلان

ادامه وزش باد گرم شدید در گیلان طی امروز

فرماندارفومن: ارائه تسهیلات توسعه اشتغال جوانان تسریع شود

بشریت در بستر نظم و امنیت می‌تواند به توسعه دست یابد

افزایش بیش از سه درصدی اهدای خون در آستارا

پدافند غیرعامل ارتقای پایداری در بحران‌ها است

ضرورت استحکام سازی منطقه رانشی ماسوله

مددجویان کمیته امداد از دفترچه بیمه سلامت برخوردار می شوند

نیاز مبرم زنان و کودکان مناطق سیل زده به لوازم بهداشتی خاص

13 ویژه برنامه در بقاع شاخص گیلان برگزار می شود

جهادی و مردمی و معنوی بودن 3 شاخصه مهم سپاه است

قرار گرفتن در لیست تروریسم موهبتی الهی برای نابودی استکبار است

21 عنوان کتاب توسط حوزه هنری گیلان رونمایی می شود

کلنگ ساخت ایستگاه آنلاین هواشناسی در صومعه سرا به زمین زده شد

چهارمین کاروان کمک‌های مردمی گیلان به مناطق سیل زده ارسال شد

15 هزار جعبه تخم نوغان در میان نوغانداران گیلانی توزیع می شود

کلبه استیل؛ آسیب‌رسان به محیط زیست یا اشتغال‌زا

درمانگاه سپاه آستارا؛ در قامت بیمارستان

110 پرونده تخلف اقتصادی به تعزیرات حکومتی آستارا ارجاع شد

اختصاص 650 میلیون تومان اعتبار برای بازسازی سردهنه های فومن

کمک افزون بر 500 میلیون تومانی گیلانی ها به سیل‌زدگان کشور

چهارمین محموله کمک از گیلان به مناطق سیل زده ارسال شد

کشف بیش از 5 کیلو حشیش در صومعه‌سرا

نشت یابی بالغ بر 25 هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان

دلایل عدم تایید شهردار رشت به شورا ارسال شود

اعزام ماشین آلات و نیروی انسانی رشت به مناطق سیل زده

کمک 500 میلیون تومانی گیلانیان به مناطق سیل زده کشور

حسینیه‌های شهدا پتانسیل توسعه فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی دارند

توزیع روزانه بیش از 4هزار غذای گرم توسط نیروی دریایی ارتش میان سیل زدگان

مگاهاسپیتال؛ افقی روشن برای ارتقای سلامت در گیلان

تروریستی نامیدن سپاه مجوزی برای کشتار نیروهای آمریکایی در منطقه

سهم 4 درصدی گیلان از جانبازان سراسر کشور

سپاه زیرساخت های رفاهی در گردنه حیران احداث می کند

ارسال کالاهای ضروری برای کمک به سیل زدگان از منطقه آزاد انزلی

حضور بالغ بر یک میلیون و 200 هزار زائر نوروزی در بقاع متبرکه گیلان

شهردار رشت 26 فروردین انتخاب می‌شود

تحویل 3 قاچاقچی چوب آلات جنگلی رودبار به مقامات قضایی

گیلان؛ مجری طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی و عشایری

پلمپ 150 واحد غیر بهداشتی طی نوروز در گیلان/ معرفی 500 واحد متخلف به مراجع قضایی

آمریکا تاوان تروریستی خواندن سپاه را خواهد پرداخت

برای رونق تولید منتظر پشت میز نشستن نباشیم

ارسال بیش از 30 کامیون محموله کمکی از گیلان به مناطق سیل زده کشور

نگرانی‌ تخریب زمین‌های کشاورزی بالادست رودسر

چهارمین شهردار منتخب رشت، هفته آینده معرفی می شود

نیاز گیلان به بیمارستان جامع در بودجه 98 مورد توجه قرار گرفت

کمک 500 میلیون تومانی مردم گیلان به مناطق سیل زده کشور

آماده واگذاری 17 آب بندان به بخش خصوصی در رودسر هستیم

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان روز پاسدار را تبریک گفت

قیمت خرید تضمینی چای افزایش یافت