پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

دره سپید رود می‌تواند قلب تپنده پژوهش و فناوری کشور باشد اجتماعي

دره سپید رود می‌تواند قلب تپنده پژوهش و فناوری کشور باشد

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه دره سپید رود گیلان، می‌تواند قلب تپنده پژوهش و فناوری کشور باشد گفت: شکل گیری منطقه ویژه علم و فناوری در دره سپید رود، موجب رشد گیلان و شکل گیری کارآفرینی در این استان خواهد بود.
به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، دکتر شادمان نعمتی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت فرار رسیدن سالروز وفات پیامبر اکرم (ص)، شعار و هدف اصلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را بر اساس نقشه راهبردی «پیشرو در بین دانشگاه‌های نسل سوم» عنوان کرد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه برنامه‌های حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای اهداف نقشه راهبردی دانشگاه اجرا می‌شود، تاسیس دفتر مالکیت فکری و معنوی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را یکی از اقدامات مهم حوزه سلامت، طی دو سال اخیر ذکر کرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به انجام برنامه‌های حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای سند راهبردی، گفت: نبود زیر ساخت‌های فرهنگی مناسب در برخی از حوزه‌ها، یکی از عوامل بازدارنده برای استقرار برنامه‌های استراتژیک حوزه سلامت است.
نعمتی تصریح کرد: پژوهش، یک وسیله نیست بلکه یک زیرساخت است و باید این مهم از دوران دبستان، نهادینه شود.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه حوزه بهداشت و درمان کشور در حال حاصر در برخی از شاخص‌ها از سند چشم انداز 2020 جلوتر است، پروژه دره سپیدرود ( تکمیل و استقرار چرخه فناوری سلامت در استان) و ایجاد کارگاه نیمه صنعتی دانشگاه را در محل دپو زباله سایت سراوان، از جمله پروژه‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی گیلان ذکر کرد.
وی در ادامه از برگزاری اولین رویداد استارتاپ (Startup Weekend) در حوزه پزشکی و سلامت، در دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبرداد و افزود: رویداد "Startup Weekend" در حوزه پزشکی و سلامت برای اولین بار در شمال کشور، از 23 لغایت 25 آبان ماه سال جاری با حضور مسئولان وزارت متبوع، نخبگان ملی و بین‌المللی در عرصه استارتاپ و با مشارکت وزارت بهداشت و پارک علم و فناوری وزارت علوم در دانشکده پزشکی رشت برگزار می‌شود و در این رویداد، ایده‌های برتر مطرح شده به محصول تبدیل خواهند شد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ارتقا رتبه شاخص‌های حوزه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تصریح کرد: بر اساس ارزشیابی انجام شده از سوی وزارت بهداشت، شاخص‌های حوزه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نسبت به سال گذشته با ارتقای 20 رتبه به رتبه سیزدهم کشوری ارتقا یافته است که این مهم، نشانگر این است که ما در راستای اجرای برنامه‌های نقشه راهبردی دانشگاه درست عمل کرده‌ایم.
وی اختصاص صندوق خصوصی حمایت از واحدهای فناور را از دیگر پروژه‌های بزرگ دانشگاه خواند و یادآور شد: یکی دیگر از پروژه‌ها در زمینه پژوهش و فناوری، تدوین نقشه جامع علم و فناوری است که یکی از پروژه‌های اصلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان محسوب می‌شود.
نعمتی، اخذ مجوز آزمایشگاه جامع تحقیقات را از سوی وزارت بهداشت، از اقدامات دانشگاه عنوان کرد و راه‌اندازی سیستم جدید رجستری (ثبت بیماری‌ها) در معاونت تحقیقات دانشگاه را نیز از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان عنوان کرد.
وی، برگزاری سمینار دو روزه سلول‌های بنیادی در آذر ماه، برگزاری سمینار اخلاق در پژوهش‌های زیست پژوهی و نشست سالیانه معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مشارکت در فن بازار را از جمله برنامه‌های آتی معاونت تحقیقات و فناوری در دانشگاه اعلام کرد و افزود: دره سپید رود گیلان، می‌تواند قلب تپنده پژوهش و فناوری کشور باشد .
نعمتی با بیان اینکه یکی از مهمترین نتایج پژوهش ، کاربردی کردن آن و آوردن آن بر روی سفره مردم است، گفت: باید تحقیقات را کاربردی کرد. در این راستا به منظور رفع مشکلات و مسایل دیگر سازمان‌ها با اخذ بودجه پژوهشی از آنها، می‌توان به استقرار این مهم تسریع بخشید.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به دستاوردهای ثبت شده در حوزه فناوری سلامت، ادامه داد: اخیرا محققین دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای اولین بار موفق به " ابداع نانو حسگر زیستی برای تشخیص زودهنگام سرطان پستان" شدند که این ابداع مهم، بسیار کاربردی بوده که باید، تجاری شود.
نعمتی خاطرنشان کرد: بعد از انجام زیر ساخت‌های لازم (تامین آب و برق و گاز) و استقرار چند واحد فناور در مجتمع کارگاه نیمه صنعتی دانشگاه در محل دپو زباله سایت لاکان، تا پایان سال افتتاح رسمی این کارگاه نیمه صنعتی را شاهد خواهیم بود .
وی پیوستن به نقطه ویژه علم و فناوری دره سپید رود گیلان را به علت وضعیت خوب جغرافیایی استان، (دوری از مرکز آلودگی هوا و داشتن مرزهای زمینی و هوایی) به عنوان قلب تپنده برای پژوهش و فناوری ذکر کرد و گفت: در طی سال‌های آتی با توجه به مسایل بحران خشک سالی، شاهد افزایش جمعیت در استان گیلان خواهیم بود. در این راستا، باید زیر ساخت‌های لازم لحاظ شود و قطعا حمایت مسئولان استانی بسیار لازم و مثمر ثمر خواهد بود.
وی تاکید کرد: شکل گیری منطقه ویژه علم و فناوری در دره سپید رود، موجب رشد گیلان و شکل گیری کارآفرینی در این استان خواهد بود. در این زمینه، خروجی فناوری سلامت ارتقا سلامت جامعه است که همانا هدف غایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.
نعمتی با اشاره به همکاری‌های مشترک فی مابین دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دانشگاه گیلان، یادآور شد: در خصوص محصولات اصلی گیلان از جمله چای، برنج، زیتون و کرم ابریشم نیز باید کارهای شاخصی انجام داد. در این زمینه توسعه فناوری با تکیه بر پتانسیل‌های بومی حایز اهمیت است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه یکی دیگر از حوزه‌های سوق الجیشی دانشگاه را توریسم سلامت و ICT عنوان کرد و گفت: تدوین نقشه جامع علم و کاربردی، شناسنامه‌ای جهت معرفی قابلیت‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت انعقاد قرار داد با سایر کشورها عنوان کرد .
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیروهای اعزامی گیلان در دو منطقه از استان لرستان مستقر شدند

تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرائم مشروبات الکلی در گیلان

ادامه وزش باد گرم شدید در گیلان طی امروز

فرماندارفومن: ارائه تسهیلات توسعه اشتغال جوانان تسریع شود

بشریت در بستر نظم و امنیت می‌تواند به توسعه دست یابد

افزایش بیش از سه درصدی اهدای خون در آستارا

پدافند غیرعامل ارتقای پایداری در بحران‌ها است

ضرورت استحکام سازی منطقه رانشی ماسوله

مددجویان کمیته امداد از دفترچه بیمه سلامت برخوردار می شوند

نیاز مبرم زنان و کودکان مناطق سیل زده به لوازم بهداشتی خاص

13 ویژه برنامه در بقاع شاخص گیلان برگزار می شود

جهادی و مردمی و معنوی بودن 3 شاخصه مهم سپاه است

قرار گرفتن در لیست تروریسم موهبتی الهی برای نابودی استکبار است

21 عنوان کتاب توسط حوزه هنری گیلان رونمایی می شود

کلنگ ساخت ایستگاه آنلاین هواشناسی در صومعه سرا به زمین زده شد

چهارمین کاروان کمک‌های مردمی گیلان به مناطق سیل زده ارسال شد

15 هزار جعبه تخم نوغان در میان نوغانداران گیلانی توزیع می شود

کلبه استیل؛ آسیب‌رسان به محیط زیست یا اشتغال‌زا

درمانگاه سپاه آستارا؛ در قامت بیمارستان

110 پرونده تخلف اقتصادی به تعزیرات حکومتی آستارا ارجاع شد

اختصاص 650 میلیون تومان اعتبار برای بازسازی سردهنه های فومن

کمک افزون بر 500 میلیون تومانی گیلانی ها به سیل‌زدگان کشور

چهارمین محموله کمک از گیلان به مناطق سیل زده ارسال شد

کشف بیش از 5 کیلو حشیش در صومعه‌سرا

نشت یابی بالغ بر 25 هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان

دلایل عدم تایید شهردار رشت به شورا ارسال شود

اعزام ماشین آلات و نیروی انسانی رشت به مناطق سیل زده

کمک 500 میلیون تومانی گیلانیان به مناطق سیل زده کشور

حسینیه‌های شهدا پتانسیل توسعه فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی دارند

توزیع روزانه بیش از 4هزار غذای گرم توسط نیروی دریایی ارتش میان سیل زدگان

مگاهاسپیتال؛ افقی روشن برای ارتقای سلامت در گیلان

تروریستی نامیدن سپاه مجوزی برای کشتار نیروهای آمریکایی در منطقه

سهم 4 درصدی گیلان از جانبازان سراسر کشور

سپاه زیرساخت های رفاهی در گردنه حیران احداث می کند

ارسال کالاهای ضروری برای کمک به سیل زدگان از منطقه آزاد انزلی

حضور بالغ بر یک میلیون و 200 هزار زائر نوروزی در بقاع متبرکه گیلان

شهردار رشت 26 فروردین انتخاب می‌شود

تحویل 3 قاچاقچی چوب آلات جنگلی رودبار به مقامات قضایی

گیلان؛ مجری طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی و عشایری

پلمپ 150 واحد غیر بهداشتی طی نوروز در گیلان/ معرفی 500 واحد متخلف به مراجع قضایی

آمریکا تاوان تروریستی خواندن سپاه را خواهد پرداخت

برای رونق تولید منتظر پشت میز نشستن نباشیم

ارسال بیش از 30 کامیون محموله کمکی از گیلان به مناطق سیل زده کشور

نگرانی‌ تخریب زمین‌های کشاورزی بالادست رودسر

چهارمین شهردار منتخب رشت، هفته آینده معرفی می شود

نیاز گیلان به بیمارستان جامع در بودجه 98 مورد توجه قرار گرفت

کمک 500 میلیون تومانی مردم گیلان به مناطق سیل زده کشور

آماده واگذاری 17 آب بندان به بخش خصوصی در رودسر هستیم

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان روز پاسدار را تبریک گفت

قیمت خرید تضمینی چای افزایش یافت