پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

رئیس بیمارستان

پیگیری ها جهت بهبودشرایط بیمارستان شهدای رضوانشهر ادامه دارد اجتماعي

پیگیری ها جهت بهبودشرایط بیمارستان شهدای رضوانشهر ادامه دارد

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان  - رئیس بیمارستان شهدای رضوانشهر گفت: پیگیری های لازم جهت بهبود شرایط با هدف ارائه خدمات مطلوب به مراجعان در این بیمارستان ادامه دارد.
دکتر سید رشید میرفلاح، اظهار داشت: با توجه به اخذ مجوز حضور پزشک متخصص برای بخش های داخلی و اطفال در بیمارستان شهدای رضوانشهر و بزودی با حضور دو پزشک متخصص داخلی و یک نفر پزشک اطفال، شاهد ارائه خدمات در این بخش ها خواهیم بود.
وی با اشاره به ارائه خدمات به بیماران دیالیزی در این بیمارستان، بیان کرد: با توجه به وجود تعداد 4 دستگاه دیالیز در این بیمارستان، توان ارائه خدمات به حدود 80 درصد از بیماران دیالیزی شهرستان را داریم و در صدد هستیم با تأمین 2 دستگاه دیگر از محل کمک های خیرین، کل بیماران دیالیزی این شهرستان را تحت پوشش قرار دهیم.
رئیس بیمارستان شهدای رضوانشهر با اشاره به وضعیت اتاق عمل در این بیمارستان گفت: اتاق عمل این بیمارستان راه اندازی شده و تاکنون حدود 60 فقره عمل جراحی کوچک و بزرگ در آن انجام شده است.
دکتر میرفلاح در ادامه از بهبود وضعیت درمانگاه های این بیمارستان در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: هماهنگی های لازم جهت حضور پزشکان در تخصص های مختلف در بیمارستان رضوانشهر بعمل آمده است و در هفته های آینده این موضوع تحقق خواهد یافت.
وی با اشاره به جوان بودن این بیمارستان گفت: وجود امکانات درمانی در سطح شهرستان از مهمترین مطالبات و حقوق اولیه مردم است و در همین راستا باید اقدامات اساسی صورت گیرد و به منظور تجهیز این بیمارستان، بخش رادیولوژی طی چند روز آینده راه اندازی خواهد شد.
ایشان با اشاره به ارائه خدمات پزشکی بصورت تمام وقت در بخش اورژانس بیمارستان گفت: هم اکنون مهمترین مشکل ما در این بیمارستان در بخش اورژانس می باشد که تنها یک اتاق معاینه پزشکی دارد و در صدد هستیم که یک پزشک دیگر نیز به اورژانس اضافه کنیم تا مردم در مراجعه به این بخش، دچار اتلاف وقت نشوند.
رئیس بیمارستان رضوانشهر در خصوص داروخانه این بیمارستان نیز گفت: داروخانه این بیمارستان نیز تا کنون راه اندازی نشده است و با وجود اینکه داروخانه شبانه روزی شهر فاصله زیادی با بیمارستان ندارد ولی تلاش خواهیم کرد که دارو خانه را نیز در آینده فعال کنیم و در خصوص همین موضوع با معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مکاتبات لازم صورت گرفته است.
دکتر میر فلاح در ادامه ضمن اشاره به بخش امحای زباله در این بیمارستان گفت: موضوع بی خطر سازی زباله های بیمارستان نیز بسیار مهم می باشد که این موضوع نیز در دستور کار ماست و دستگاه های مربوطه خریداری شده و در حال نصب و راه اندازی آن هستیم.
وی در ادامه با اشاره به تعویق پرداخت حقوق نیرو های شرکتی در این بیمارستان گفت: از آنجائیکه تعدادی از نیرو های خدماتی بیمارستان شهدای رضوانشهر شرکتی هستند و طبق مجوز های دریافتی برای بکار گیری نیرو های شرکتی در این بیمارستان با یکی از شرکت های خدماتی داخل استان قرار داد داریم.
رئیس بیمارستان شهدای رضوانشهر افزود: طبق قرارداد های موجود، تاکنون همه مطالبات شرکت خدمات مربوطه پرداخت شده است که متأسفانه شرکت طرف قرار داد در زمینه پرداخت حقوق کارکنان خود تخلف کرده و حدود 2 ماه می باشد که حقوق نیرو های خود را به تعویق انداخته است.
دکتر میرفلاح همچنین با اشاره به نحوه پرداخت حقوق کارکنان شرکتی گفت: ما هرگز از نیرو های شرکتی غافل نبوده ایم و به شرکت طرف قرار داد نیز تذکر داده ایم که نحوه پرداخت حقوق به نیرو های زیر مجموعه مشغول بکار در این بیمارستان برای ما مهم است و هرگونه نقل و انتقال در پرداخت دستمزد و حقوق باید بصورت فیش بانکی باشد و هرگونه پرداخت دستی و یا بصورت لیست برای ما قابل قبول نیست.
ایشان با بیان اینکه ما هم اکنون دو ماه به شرکت های طرف قرار داد خدماتی بدهکار هستیم گفت: این موضوع در یکی از بند های قرار داد ما با شرکت مربوطه قید شده است که اگر چنانچه تا سه ماه نیز نتوانیم مطالبات آنها را پرداخت کنیم، شرکت مربوطه باید حقوق کارکنان خود را سر ماه پرداخت کند و اگر چنانچه تخلف نماید قرار داد خودمان را با شرکت مربوطه فسخ خواهیم کرد.
ایشان با اشاره به عدم دریافت مطالبات دانشگاه علوم پزشکی از شرکت های بیمه ای گفت: شرکت های بیمه ای نسبت به پرداخت مطالبات هزینه های درمانی دانشگاه علوم پزشکی تعلل می کنند که هرگونه تأخیر در این راستا ما را نیز با مشکل مواجه می کند.
بیمارستان 32 تختخوابی شهدای رضوانشهر اولین و تنها بیمارستان این شهرستان 80 هزار نفری است که در سال 1390 در زمینی به مساحت یک هکتار و با 3640 متر مربع، در سه طبقه کار ساخت آن آغاز شد و در ابتدای سال 1396 با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
این بیمارستان دارای بخشهایی نظیر اورژانس، رادیولوژی، دیالیز، آزمایشگاه، CCU ، ICU ، درمانگاه قلب، زایمان، مردان، کودکان، جراحی، داروخانه است که برای ساخت و تکمیل این پروژه عظیم بالغ بر 200 میلیارد ریال هزینه شده است.
شهرستان رضوانشهر با دو بخش و دو شهر بنام های رضوانشهر و پره سر و 120 روستا در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.
  
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

طغیان رودخانه‌ها از بحران‌های مورد تهدید گیلان است

تهدید تخصصی در هر حوزه نیازمند نگاه تخصصی است

واریز کمک هزینه نقدی مستمری بگیران تا روز شنبه

محموله لباس قاچاق و تخم مرغ فاسد در آستارا توقیف شد

هلال احمر تالش طی سال قبل 96 عملیات امداد انجام داد

تفاهمنامه دو دستگاه هلال احمر و بهزیستی گیلان منعقد شد

جغد تالابی و لاک پشت در طبیعت لنگرود رهاسازی شدند

بازارچه بومی محلی در ورودی شهر سیاهکل راه اندازی می شود

کسب مقام سوم مسابقات ملی مناظره دانشجویان توسط تیم «سردار جنگل»

زنگ «آب» در مدارس انزلی به صدا در آمد

آمادگی مجلس برای تقویت اعتبارات حوزه بسیج سازندگی

گیلان جز 5 استان حادثه خیز کشور است

سپاه قدس گیلان در رفع محرومیت آماده همکاری با دولت است

دختر جوان: 3 مرد نقابدار مرا دزدیدند و آزارم دادند

کلاهبرداری 500 اپلیکیشن از کاربران ایرانی

4500 عدد ادوات شکار غیرمجاز در گیلان کشف و ضبط شد

بانوان گیلانی قهرمان مسابقات قایقرانی بزرگسالان کشور شدند

فرهنگ‌سازی برای الگوی صحیح مصرف آب را از سنین پایه شروع کنیم

قرارداد طراحی و ساخت شهربازی پارک قدس رشت منعقد شد

مانور زلزله، پناه گیری و تخلیه اضطراری در رشت برگزار شد

سرباز گیلانی با اهداء عضو به چند بیمار زندگی دوباره بخشید

ستاد مدیریت بحران شهرداری تالش فعال شد

اجرای مرحله دوم طرح «منطقه سبز باسوادی» در گیلان

دستگیری کارآگاه قلابی در رشت

ارائه 650 مورد خدمات حقوقی به مددجویان گیلانی

جغدهای تالابی لنگرود پرجمعیت هستند

اهدای اعضای سرباز گیلانی به بیماران نیازمند

نوای استاد داود آزاد در رشت طنین انداز می شود

برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری انقلاب در گیلان

آمار مصرف گاز گیلانیان بسیار مناسب است

هموطنان مقیم خارج از کشور از پوشش تامین اجتماعی برخوردار می‌شوند

از ایده‌های کارآفرینی حمایت می‌شود

کاهش 56 درصدی قاچاق چوب در گیلان

صادرات بیش از 12 هزار تن چای از گیلان

رمز دوم کارت‌های بانکی، یکبار مصرف شد

افزایش 700 برابری تولید موادمخدر صنعتی در دنیا/ آموزش اولویت است

مراجعه 28 هزار معتاد به مراکز درمانی گیلان/فعالیت 429 مرکز

پدیده و پرسپولیس سلاطین بازی‌های خانگی/ تراکتور و سپاهان در تعقیب

زنان سرپرست خانوار رشت نیازمند شرایط حمایتی

میزان شاخص سالخوردگی در گیلان دو برابر میانگین کشوری است

41 شکارچی متخلف در گیلان دستگیر شدند

اتخاذ تصمیمات جدید در حوزه مرز آستارا با حضور مسئولان گیلان

اربا دوشاب گیلان،باب دندان خوش خوراک‌ها

توزیع گوشت منجمد با کارت ملی در میادین میوه و تره‌بار

زنان بیشتر مورد خشونت قرار می‌گیرند

توسعه حمل ونقل عمومی اولویت وزارت راه وشهرسازی/کاهش29درصدی متقاضی

فرهنگ ترافیک در روستاهای حادثه‌خیز گیلان آموزش داده می شود

سند بازآفرینی شهر رشت؛ سند بالادستی طرح های شهری

پژوهشکده محیط زیست می‌تواند مرجع علمی نهادهای متولی محیط زیست باشد

کارگران هفت تپه دوباره تجمع کردند