پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

مدعیان انقلابی گری و استانداری که حافظ وحدت ملی است مقالات

مدعیان انقلابی گری و استانداری که حافظ وحدت ملی است

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان مدعیان انقلابی گری و استانداری که حافظ وحدت ملی است به قلم علی شفاهی منتشر کرده است.
دو هفته پیش بود که با سفر سرگروه تشکل سیاسی و فرهنگی اصولگرا به گیلان ، سوت آغاز دوباره فعالیت تشکل افراط و تفریط نواخته شد ، ابتدائی ترین عمل این تشکل فرهنگی برگزاری جلسات سخنرانی از باب روشنگری است. جلساتی که به تعداد انگشت شمار در آن حضور دارند ولی تبلیغات آن به گستردگی یک استان است و معمولا هم عکس هایی را در تبلیغات سخنرانی خود استفاده می کنند که دل هر هموطن دوستدار منافع ملی و کشور را بدرد می آورد. عکس رئیس جمهور قانونی وشرعی جمهوری اسلامی را در کنار عکس کسانی می گذارند که از گفتن آن شرم داریم.
معمولا هم سخنران های این جلسات افرادی هستند که به نام دفاع از آرمان های انقلاب ،انقلابی گری ، وحدت ملی و منافع ملی تیشه به ریشه باورهای اسلامی و منافع ملی این سرزمین می زنند.
این بار سخنران این جلسه به اصطلاح روشنگری جاب آقای قدوسی بود که وی را منتقد سرسخت توافق هسته ای و عضو جنجالی کمیسون امنیت ملی می شناسند. اهل قلم و اهالی سیاست با سخنرانی ها و توئیت های ایشان آشنایی کامل دارند اما در این نوشتار لازم است چند نکته را یادآوری نموده و برخورد مسئولین گیلان را با این پدیده قدیمی بررسی نماییم.
اگر نحوه برخورد این تشکل را با موضوعات روز کشور بررسی کنیم خواهیم دید که هرگاه رویکرد توسعه ای در دستور کار قرار گیرد ،این موضوعات از جانب این تشکل مغایر ارزش ها قلمداد می شود و به انحاء مختلف به مقابله با جریانات توسعه محور بر می خیزند. در سال های ابتدایی دهه هفتاد این جریانات در مبارزه با سیاست فرهنگی فعالیت میکردند و حواشی پیرامون آنها بسیار زیاد بود اما در دوران دولت نهم ودهم (دولت خودی ها) فعالیت چشمگیری نداشتند ولی در دوران ریاست جمهوری دکتر روحانی گاهی گداری با برگزاری یک تجمع یا سخنرانی خبر ساز می شوند ، موضوع هسته ای و سایر جریانات فرهنگی موضوع اصلی جلسات بوده و درباره این موضوعات سخنرانی و فعالیت نموده اند.
اما هیچ اهل تفکری با زبان نقد مخالف نیست، افراط و تفریط این جریانات مسبب رنجش خاطر میشود ،گاهی چنان فریاد می زنند که تمام خودی ها دشمن پنداشته می شوند و گاهی چنان سکوت می کنند که اگر تمام دارایی این کشور حیف و میل شود برایشان چندان مهم نیست.
اگر به سخنرانی جناب قدوسی در رشت دقت کنیم (تمام مشکلات اقتصادی کشور از سرمایه دارانی همچون نعمت زاده ها و زنگنه هاست)نقل به مضمون این فرمایشات حاصل رویکرد شخصیت پرستی است ،لازم است نکته ای را یادآور شوم .
شخصیت پرستی جز آن نیست که شخصیتی خود را به ما عرضه میکند و ما تمام خوبی هایی را که از سر توهم در خود نمی بینیم، به او نسبت می دهیم و او را چنان بزرگ می کنیم که دیگر نمی توانیم هیچ خطایی را در آن شخص ببینیم و تمام عملکرد وی برای ما حجت است، همچنان که دوران 8 ساله دولت نهم و دهم چنان از عملکرد رئیس دولت تعریف و تمجید می کردند که حاضر به دیدن هیچ عیب و خطایی نبودند.
سوال از جناب قدوسی این است آیا مدیریت جهانی دولت نهم و دهم مسبب ایجاد سرمایه دارانی همچون رحیمی ها ، مرتضوی ها و زنجانی ها نشد ؟ جناب قدوسی رفتار متناقص شما در اذهان مردم خواهد ماند.
از جناب قدوسی میخواهیم که کمی بیشتر به فکر منافع ملی و وحدت ملی باشید تا اینکه تمام تقصیرات را به یک جریان نسبت دهید و خود و عملکرد دوستان خود را نادیده بگیرید.
اما در برخورد استانی با این دست سخنرانی ها و تبلیغات این سخنرانی ها در ادوار گذشته ،همیشه مسئولان گیلانی بر اساس تساهل و تسامح با این موضوع برخورد کرده اند . چنانکه که هیچ کس به خود اجازه برخورد با توهین های میدانی این افراد را نمی داد و بسیاری از این بنر های توهین برای روزها در سطح شهر مشاهده میشد و از سطح شهر جمع آوری نمی شد. این بار هم عکس جناب دکتر روحانی را در کنار نخست وزیر غاصب صهیونیستی قرار داده بودند که جای بس تاسف برای بانیان این امر دارد .اما استاندار جوان گیلان با قدرت در همان ساعت های اولیه نصب تابلو های تبلیغاتی را از سطح شهر جمع آوری کرد و شاید این رفتار استاندار گیلان مصداق بارز حفظ وحدت ملی در راستای منافع ملی باشد و به مدعیان انقلابی گری گوشزد نماید که به خود آیند تا در حراست از ایران اسلامی که میراث هزاران شهید و تفکر امام راحل(ره)بوده ، بیشتر اهتمام ورزند و از ایجاد تفرقه بین مردم بپرهیزند.
7296/2007

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لمونیس یا چاچیچ؛ مقایسه کارنامه گزینه های نهایی پرسپولیس

پایبندی به شرایط پمپئو، چالش دولت ترامپ

گاردین بررسی کرد: واقعیت پشت توهمات کوشنر

آیا دولت روحانی از دیپلماسی سرخورده شده است؟

پیدا و پنهان پایگاه "پهپادهای آمریکا" در منطقه

شمارش معکوس برای رویارویی هسته‌ای

آدرس خطا از مصرف بنزین

عادت، دشمن سیاستگذاری

رزم‌آرا از نخست‌وزیری تا ترور مشکوک

انتقام گروه B از ظریف

صفرهای قرارداد مثل نقل روی سر فوتبالیست‌ها!

حریم امن کجاست؟

زورآزمایی سیاسی فراکسیون‌ها بعلاوه تبانی

جایگزین برانکو؛ آقای الکس یا آقای ایکس؟

بازی دو سر باخت عارف با امید

درآمد چراغ خاموش صدا و سیما از یوتیوب!

دوراهی پمپئو

بهره‌برداری سیاسی نتانیاهو از یک نشست

پاپوش‌ برای وزیر نفت

پایان دیپلماسی

توصیه "استاد دانشگاه هاروارد" به ترامپ برای تعامل با ایران

16 تیر گام دوم کاهش تعهدات برجامی

ونزوئلا در مدار تزارها

روزهای ملال نوسان‌گیران دلار

نمایش حقانیت ایران مقابل چشم جهانیان

کاسبی انتخاباتی در نیویورک

رکورد نامه‌نگاری احمدی‌نژاد؛ 7 نامه در 13 سال

"بازی جوجه" ترامپ با ایران

هشدار نسبت به تَکرار احمدی‌نژاد، شکایت از دولت روحانی

چرا بی‌تفاوت می‌شویم؟

لیست اموال خود را اعلام کنید اما لطفا ما را مسخره نکنید!

قطب بعدی اقتصاد جهان

زیباکلام: ترامپ می‌خواهد شکست مذاکرات را گردن ایران بیندازد

فراکسیونی که مجلس را ناکارآمد کرد

دیدن «دیوها» که کاری ندارد...

صفر تا صد «نشست منامه»؛ آیا این طرح به نتیجه می‌رسد؟

سرمقاله رسالت/ آخرین میخ بر تابوت مذاکره

سرمقاله فرهیختگان/ برند و برندسازی

سرمقاله خراسان/ مسئولان به «عصرجدید» سلام کنند!

سرمقاله کیهان/ دولت دلقک‌ها

سرمقاله وطن امروز/ آقای مکرون! شما «مجرم» هستید نه «دلسوز»

سرمقاله شرق/ اهمیت مدیریت تغییر در تأمین اجتماعی

سرمقاله اعتماد/ دیپلماسی پایان نیافته

سرمقاله ایران/ پنهان شدن بالای مناره

سرمقاله دنیای اقتصاد/ به کجا می‌رویم؟

سرمقاله جوان/ پایان حسرت 220 ساله

تحلیل آتلانتیک از تحریم‌های جدید ترامپ علیه ایران

آیا ترامپ برای اقدام نظامی نیاز به مجوز کنگره دارد؟

واشنگتن پست بررسی کرد: اردوغان بازنده قمار استانبول

چند نکته درباره تحریم‌های جدید آمریکا