پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

همزمان با سراسر کشور؛

طنین فریاد «مرگ برآمریکا» در شهرهای مختلف گیلان اجتماعي

طنین فریاد «مرگ برآمریکا» در شهرهای مختلف گیلان

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت- همزمان با سراسر کشور، مردم سراسر گیلان با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن، فریاد «مرگ بر آمریکا» را در سراسر استان طنین انداز کردند.

خبرگزاری مهر ، گروه استان: حماسه حضور مردم در گیلان یکبار دیگر غرور آفرین رقم خورد و زن و مرد، پیر و جوان از قشرهای مختلف در راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان‌های استان شرکت کردند. حضور جوانان و بانوان در شهرهای مختلف استان گیلان بیش از همه به چشم آید. کودکانی که دستان پدران و مادران خود گرفته و با پرچم‌ خوشرنگ ایران و سربندهای «لبیک یا حسین» و «لبیک یا زینب» بر پیشانی داشته و فریاد «مرگ برآمریکا» سر دادند.

ما همخون شهید حججی‌ها هستیم
مردم شهر نیلوفران آبی بار دیگر آمده بودند تا حمایت خود را از انقلاب و نظام و رهبری به جهانیان نشان داده و اثبات کنند که با وجود همه مشکلات، هیچگاه انقلاب، نظام و رهبر خود را تنها نمی گذارند. مردم صومعه سرا از ساعت‌ها قبل از شروع رسمی راهپیمایی 22 بهمن مقابل سپاه این شهر جمع شده و فریادهای «مرگ برآمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می دادند.
فاطمه نوجوانان صومعه سرایی به خبرنگار مهر می گوید: ما نسل چهارمی انقلابیم. ما به کشور و نظام و حکومت اسلامی خود افتخار می کنیم.
وی با بیان اینکه امنیت موجود در ایران اسلامی مهم‌ترین چیزی است که امروز مردم سراسر دنیا حتی همان مردمان آمریکا که خود را مهد تمدن و دموکراسی می دانند آرزو دارند، افزود: امروز اگر دشمن نگاه چپی به کشور ما داشته باشد من همان زن مسلمان زمان انقلاب و دفاع مقدس می شوم.
فاطمه با اشاره به اینکه من از نسل شهدای هسته‌ای، از نژاد شهدای مدافع حرم و همخون شهید حججی‌ها و از قامت با صلابت حاج قاسم هستم، ادامه داد: آمریکا بداند ما نسل چهارمی‌ها بیشتر از جوانان انقلاب و دفاع مقدس پای این انقلاب و نظام ایستاده‌ایم.

وام دار این نظام هستیم
در شهرستان شفت نیز همانند سایر شهرهای استان گیلان مردم آمده بودند.
زهرا اسدی مادری که فرزند خردسالش را سوار برکالسکه با خود به راهپیمایی آورده بود دلیل حضورش را اینگونه به خبرنگار مهر گفت: همه ما وام دار این نظام و خون شهدا هستیم و باید دین خود را به آنها ادا کنیم.
وی ادامه داد: زمانی که به کودکان سوریه، عراق و یمن فکر می کنم خدا را شکر می گویم که در این کشور و با این نظام زندگی می کنم که امنیت و آرامش آن زبانزد خاص و عام است.
این مادر شفتی افزود: کودکم را آورده‌ام تا از همین سن کم با وظیفه خود که همان حفاظت از نظام، کشور و مردمش است آشنا شود. پسرم باید از بداند آرامش و آسایش حال حاضر او به خاطر از خودگذشتگی هزاران جوان، مرد و زن کشورش است.

راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان رودسر نیز همزمان با سراسر کشور و استان گیلان آغاز شد. مردم انقلابی رودسر در جای جای شهرستان و در مسیرهای تعیین شده برای راهپیمایی از ساعات اولیه صبح حضور داشتند تا حماسه‌ دیگری در تاریخ انقلاب خلق کنند.
اقشار مختلف مردم از پیر و جوان، زن و مرد، کودکان با در دست داشتن پرچم و پلاکاردها و همچنین کاریکاتورهایی از مقامات آمریکایی و اسرائیلی همدل و یک‌ صدا شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دادند.
رودسری‌ها بار دیگر امروز با آرمان‌های انقلاب و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبری تجدید میثاق کرده و برپشتیبانی خود از انقلاب و نظام و رهبری تأکید کردند. اقشار مختلف مردم در پاسخ به سخنان و اقدامات سخیف آمریکایی‌ها حضوری پرشور داشته و شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر انگلیس» سر می‌دادند.
مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرای شهرستان رودسر نیز در کنار مردم در این راهپیمایی حضوری پررنگ داشتند.

ایمان و اعتماد ملی مولفه‌های قدرت نظام هستند
مردم شهرستان فومن دیار آیت الله بهجت نیز امروز آماده بودند تا به ندای رهبری معظم انقلاب لبیک گفته و بار دیگر ولایتمداری و پیروی از ولایت فقیه و پشتبیانی از این نظام را به جهانیان نشان دادند.
دادستان فومن در این مراسم با بیان اینکه مردم گیلان به ویژه شهرستان فومن به رغم سردی هوا و بارش شدید باران در این حماسه حضور یافته‌اند، اظهارکرد: این حضور همه جهان را شگفت‌زده و متحیر کرده است.
حجت الاسلام صادق ایران عقیده اساسی‌ترین دستاورد انقلاب را استقلال دانست، افزود: وجود این استقلال سبب شده که امروز استکبار جهانی در مقابل ما بایستد.
وی در ادامه با بیان اینکه آنچه سبب عزت، اقتدار و بالندگی این نظام در جهان شده وجود همین استقلال است، گفت: ملت ایران در طول 40 سال گذشته طعم استقلال را چشیده و هرگز اجازه نخواهند داد که به این اقتدار و استقلال خدشه وارد شود.
دادستان فومن با اشاره به اینکه وجود این استقلال سبب دلگرمی مظلومان و الهام دهنده ملت‌های آزاد جهان شده است، بیان‌کرد: زمانی که ملتی توانایی ایستادگی در برابر قدرتمندترین کشورها را دارد پس توانایی پیشرفت در عرصه‌های مختلف و حل مشکلات موجود در کشور را نیز خواهد داشت فقط نیازمند عزم و اراده ملی است.
وی به صحبت‌های جان بولتون نیز اشاره و تصریح‌کرد: این مقام آمریکا مدعی بود که ایران چهل سالگی خود را نخواهد دید امروز همین مقامات شاهد حماسه‌ای دیگر از ملت ایران هستند.
ایران عقیده با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال تضعیف نظام است، ادامه داد: این کشورها برای رسیدن به این هدف خود از دو راهبرد استحاله اندیشه‌ها و ارزش‌های انقلابی و ناامید کردن ملت از نظام استفاده می کنند.
وی با تأکید براینکه وجود ایمان و اعتماد ملی مهمترین مولفه‌ قدرت نظام مقدس اسلامی است، افزود: آنها به دنبال خدشه به جایگاه رهبری و ولایت فقیه در میان مردم هستند اما این مردم پای انقلاب و نظام و رهبری خود ایستاده‌ و اجازه این کار را به دشمن نمی دهند.

حضور پرشور مرزنشینان آستارایی
مردم مرزنشین و شهید پرور آستارا صبح روز امروز با دل‌های گرم و صمیمی در راهپیمایی با شکوهی که توسط حضور آنها پرشور و با نشاط شده بود، شرکت کرده و حماسه‌ای به یاد ماندنی از جنس وحدت و همدلی خلق کردند. اقشار مختلف مردم آستارا در این راهپیمایی که پیشاپیش آنها مسئولان و نیز نیروهای نظامی و انتظامی حضور داشتند، نشان دادند که خواستار تداوم شعار اساسی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و حفظ ارزش های انقلابی هستند.
در بین سیل خروشان جمعیت راهپیمایان در شهر مرزی آستارا، دانشجویان، اساتید، فرهنگیان، دانش آموزان، بازاریان، کارمندان، کارگران، بسیجیان، زنان و دختران ولایتمدار آستارایی و همچنین اتباع مسلمان کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان از شهرهای آستارا و لنکران این کشور، متحد و یکپارچه حضور داشتند.
شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» و «مرگ بر منافق» در روز 22 بهمن در فضای شهرستان مرزی بندر آستارا طنین انداز شده بود و بادکنک‌های رنگی و پرچم‌های سه رنگ و مقدس جمهوری اسلامی ایران در دستان نوجوانان و جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب که صورت خود را به رنگ پرچم ایران نقاشی کرده بودند، جلوه‌ای از زیبایی را به رخ می‌کشید.
حضور سردار حق‌بین فرمانده لشکر عملیاتی 16سپاه قدس گیلان، نمایندگان ادوار آستارا در مجلس شورای اسلامی، فرهاد دلق پوش مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و همچنین حضور کاندیداهای احتمالی انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا و در میان راهپیمایان، پرواز هلی شات ویژه تصویربرداری در آسمان آستارا در کنار حضور مقتدرانه نیروهای امنیتی، ناجا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تک تیراندازان هنگ مرزی آستارا به جهت تامین امنیت راهپیمایی از حاشیه های این راهپیمایی باشکوه بود.

اعتماد و اتکا به قدرت الهی رمز موفقیت انقلاب اسلامی
امام جمعه بخش اسالم در اجتماع پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله 22بهمن ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم و بیعت مجدد با جمهوری اسلامی، گفت: امروز مردم سنی و شیعه اسالم 40 سال وحدت و اتحاد را عملا به دنیا ثابت کرده و نشان دادند علیرغم همه مشکلات و کاستی‌ها دست از انقلاب و اسلام بر نمی‌دارند.
حجت الاسلام محمدجواد باقری با بیان اینکه دشمن امسال به دنبال تلخ کردن کام مردم بود، افزود: به لطف قدرت الهی مکر و حیله آنها به خودشان برگشت به رغم همه یاوه‌گویی‌ها امروز مردم چهل سالگی انقلاب خود را جشن گرفته و وارد پنجمین دهه انقلاب خود شدند.
باقری رمز موفقیت انقلاب اسلامی را اعتماد و اتکا به قدرت الهی دانست و گفت: ملت ایران با تکیه به قدرت الهی به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌اند.
امام جمعه اسالم با تبیین بیانات مقام معظم رهبری درباره شعار «مرگ بر آمریکا»، بیان‌کرد: ما با مردم دنیا هیچ مشکلی نداریم و آرزوی مرگ برای سردمداران و حاکمان ظالمی است که هم مردم کشورهای خود و هم ملت‌های مظلوم دنیا را اذیت می کنند. با گسترش موج اسلامی خواهی در دنیا همه ظالمان و جریانات انحرافی محکوم به شکست هستند.
وی ضمن محکوم کردن جنایت یک وهابی در ذبح کردن کودک بی‌گناه در مقابل چشمان مادرش در مدینه منوره، اظهارکرد: ایادی و وابستگان فکری جریان سلفی و تکفیری در منطقه که سعی در برهم زدن وحدت اهل سنت و شیعه دارند هوشیار باشند. صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و نوکران جیره‌خوار آنها در منطقه بدانند که در مقابل موج اتحاد و وحدت امت اسلام عددی نیستند و این اسلام است که با عزت بر همه دشمنان خود پیروز می شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیروهای اعزامی گیلان در دو منطقه از استان لرستان مستقر شدند

تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرائم مشروبات الکلی در گیلان

ادامه وزش باد گرم شدید در گیلان طی امروز

فرماندارفومن: ارائه تسهیلات توسعه اشتغال جوانان تسریع شود

بشریت در بستر نظم و امنیت می‌تواند به توسعه دست یابد

افزایش بیش از سه درصدی اهدای خون در آستارا

پدافند غیرعامل ارتقای پایداری در بحران‌ها است

ضرورت استحکام سازی منطقه رانشی ماسوله

مددجویان کمیته امداد از دفترچه بیمه سلامت برخوردار می شوند

نیاز مبرم زنان و کودکان مناطق سیل زده به لوازم بهداشتی خاص

13 ویژه برنامه در بقاع شاخص گیلان برگزار می شود

جهادی و مردمی و معنوی بودن 3 شاخصه مهم سپاه است

قرار گرفتن در لیست تروریسم موهبتی الهی برای نابودی استکبار است

21 عنوان کتاب توسط حوزه هنری گیلان رونمایی می شود

کلنگ ساخت ایستگاه آنلاین هواشناسی در صومعه سرا به زمین زده شد

چهارمین کاروان کمک‌های مردمی گیلان به مناطق سیل زده ارسال شد

15 هزار جعبه تخم نوغان در میان نوغانداران گیلانی توزیع می شود

کلبه استیل؛ آسیب‌رسان به محیط زیست یا اشتغال‌زا

درمانگاه سپاه آستارا؛ در قامت بیمارستان

110 پرونده تخلف اقتصادی به تعزیرات حکومتی آستارا ارجاع شد

اختصاص 650 میلیون تومان اعتبار برای بازسازی سردهنه های فومن

کمک افزون بر 500 میلیون تومانی گیلانی ها به سیل‌زدگان کشور

چهارمین محموله کمک از گیلان به مناطق سیل زده ارسال شد

کشف بیش از 5 کیلو حشیش در صومعه‌سرا

نشت یابی بالغ بر 25 هزار کیلومتر از خطوط گاز در گیلان

دلایل عدم تایید شهردار رشت به شورا ارسال شود

اعزام ماشین آلات و نیروی انسانی رشت به مناطق سیل زده

کمک 500 میلیون تومانی گیلانیان به مناطق سیل زده کشور

حسینیه‌های شهدا پتانسیل توسعه فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی دارند

توزیع روزانه بیش از 4هزار غذای گرم توسط نیروی دریایی ارتش میان سیل زدگان

مگاهاسپیتال؛ افقی روشن برای ارتقای سلامت در گیلان

تروریستی نامیدن سپاه مجوزی برای کشتار نیروهای آمریکایی در منطقه

سهم 4 درصدی گیلان از جانبازان سراسر کشور

سپاه زیرساخت های رفاهی در گردنه حیران احداث می کند

ارسال کالاهای ضروری برای کمک به سیل زدگان از منطقه آزاد انزلی

حضور بالغ بر یک میلیون و 200 هزار زائر نوروزی در بقاع متبرکه گیلان

شهردار رشت 26 فروردین انتخاب می‌شود

تحویل 3 قاچاقچی چوب آلات جنگلی رودبار به مقامات قضایی

گیلان؛ مجری طرح توسعه سواد زنان و دختران روستایی و عشایری

پلمپ 150 واحد غیر بهداشتی طی نوروز در گیلان/ معرفی 500 واحد متخلف به مراجع قضایی

آمریکا تاوان تروریستی خواندن سپاه را خواهد پرداخت

برای رونق تولید منتظر پشت میز نشستن نباشیم

ارسال بیش از 30 کامیون محموله کمکی از گیلان به مناطق سیل زده کشور

نگرانی‌ تخریب زمین‌های کشاورزی بالادست رودسر

چهارمین شهردار منتخب رشت، هفته آینده معرفی می شود

نیاز گیلان به بیمارستان جامع در بودجه 98 مورد توجه قرار گرفت

کمک 500 میلیون تومانی مردم گیلان به مناطق سیل زده کشور

آماده واگذاری 17 آب بندان به بخش خصوصی در رودسر هستیم

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان روز پاسدار را تبریک گفت

قیمت خرید تضمینی چای افزایش یافت