پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

همزمان با سراسر کشور؛

طنین فریاد «مرگ برآمریکا» در شهرهای مختلف گیلان اجتماعي

طنین فریاد «مرگ برآمریکا» در شهرهای مختلف گیلان

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت- همزمان با سراسر کشور، مردم سراسر گیلان با حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن، فریاد «مرگ بر آمریکا» را در سراسر استان طنین انداز کردند.

خبرگزاری مهر ، گروه استان: حماسه حضور مردم در گیلان یکبار دیگر غرور آفرین رقم خورد و زن و مرد، پیر و جوان از قشرهای مختلف در راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان‌های استان شرکت کردند. حضور جوانان و بانوان در شهرهای مختلف استان گیلان بیش از همه به چشم آید. کودکانی که دستان پدران و مادران خود گرفته و با پرچم‌ خوشرنگ ایران و سربندهای «لبیک یا حسین» و «لبیک یا زینب» بر پیشانی داشته و فریاد «مرگ برآمریکا» سر دادند.

ما همخون شهید حججی‌ها هستیم
مردم شهر نیلوفران آبی بار دیگر آمده بودند تا حمایت خود را از انقلاب و نظام و رهبری به جهانیان نشان داده و اثبات کنند که با وجود همه مشکلات، هیچگاه انقلاب، نظام و رهبر خود را تنها نمی گذارند. مردم صومعه سرا از ساعت‌ها قبل از شروع رسمی راهپیمایی 22 بهمن مقابل سپاه این شهر جمع شده و فریادهای «مرگ برآمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می دادند.
فاطمه نوجوانان صومعه سرایی به خبرنگار مهر می گوید: ما نسل چهارمی انقلابیم. ما به کشور و نظام و حکومت اسلامی خود افتخار می کنیم.
وی با بیان اینکه امنیت موجود در ایران اسلامی مهم‌ترین چیزی است که امروز مردم سراسر دنیا حتی همان مردمان آمریکا که خود را مهد تمدن و دموکراسی می دانند آرزو دارند، افزود: امروز اگر دشمن نگاه چپی به کشور ما داشته باشد من همان زن مسلمان زمان انقلاب و دفاع مقدس می شوم.
فاطمه با اشاره به اینکه من از نسل شهدای هسته‌ای، از نژاد شهدای مدافع حرم و همخون شهید حججی‌ها و از قامت با صلابت حاج قاسم هستم، ادامه داد: آمریکا بداند ما نسل چهارمی‌ها بیشتر از جوانان انقلاب و دفاع مقدس پای این انقلاب و نظام ایستاده‌ایم.

وام دار این نظام هستیم
در شهرستان شفت نیز همانند سایر شهرهای استان گیلان مردم آمده بودند.
زهرا اسدی مادری که فرزند خردسالش را سوار برکالسکه با خود به راهپیمایی آورده بود دلیل حضورش را اینگونه به خبرنگار مهر گفت: همه ما وام دار این نظام و خون شهدا هستیم و باید دین خود را به آنها ادا کنیم.
وی ادامه داد: زمانی که به کودکان سوریه، عراق و یمن فکر می کنم خدا را شکر می گویم که در این کشور و با این نظام زندگی می کنم که امنیت و آرامش آن زبانزد خاص و عام است.
این مادر شفتی افزود: کودکم را آورده‌ام تا از همین سن کم با وظیفه خود که همان حفاظت از نظام، کشور و مردمش است آشنا شود. پسرم باید از بداند آرامش و آسایش حال حاضر او به خاطر از خودگذشتگی هزاران جوان، مرد و زن کشورش است.

راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان رودسر نیز همزمان با سراسر کشور و استان گیلان آغاز شد. مردم انقلابی رودسر در جای جای شهرستان و در مسیرهای تعیین شده برای راهپیمایی از ساعات اولیه صبح حضور داشتند تا حماسه‌ دیگری در تاریخ انقلاب خلق کنند.
اقشار مختلف مردم از پیر و جوان، زن و مرد، کودکان با در دست داشتن پرچم و پلاکاردها و همچنین کاریکاتورهایی از مقامات آمریکایی و اسرائیلی همدل و یک‌ صدا شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دادند.
رودسری‌ها بار دیگر امروز با آرمان‌های انقلاب و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبری تجدید میثاق کرده و برپشتیبانی خود از انقلاب و نظام و رهبری تأکید کردند. اقشار مختلف مردم در پاسخ به سخنان و اقدامات سخیف آمریکایی‌ها حضوری پرشور داشته و شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر انگلیس» سر می‌دادند.
مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرای شهرستان رودسر نیز در کنار مردم در این راهپیمایی حضوری پررنگ داشتند.

ایمان و اعتماد ملی مولفه‌های قدرت نظام هستند
مردم شهرستان فومن دیار آیت الله بهجت نیز امروز آماده بودند تا به ندای رهبری معظم انقلاب لبیک گفته و بار دیگر ولایتمداری و پیروی از ولایت فقیه و پشتبیانی از این نظام را به جهانیان نشان دادند.
دادستان فومن در این مراسم با بیان اینکه مردم گیلان به ویژه شهرستان فومن به رغم سردی هوا و بارش شدید باران در این حماسه حضور یافته‌اند، اظهارکرد: این حضور همه جهان را شگفت‌زده و متحیر کرده است.
حجت الاسلام صادق ایران عقیده اساسی‌ترین دستاورد انقلاب را استقلال دانست، افزود: وجود این استقلال سبب شده که امروز استکبار جهانی در مقابل ما بایستد.
وی در ادامه با بیان اینکه آنچه سبب عزت، اقتدار و بالندگی این نظام در جهان شده وجود همین استقلال است، گفت: ملت ایران در طول 40 سال گذشته طعم استقلال را چشیده و هرگز اجازه نخواهند داد که به این اقتدار و استقلال خدشه وارد شود.
دادستان فومن با اشاره به اینکه وجود این استقلال سبب دلگرمی مظلومان و الهام دهنده ملت‌های آزاد جهان شده است، بیان‌کرد: زمانی که ملتی توانایی ایستادگی در برابر قدرتمندترین کشورها را دارد پس توانایی پیشرفت در عرصه‌های مختلف و حل مشکلات موجود در کشور را نیز خواهد داشت فقط نیازمند عزم و اراده ملی است.
وی به صحبت‌های جان بولتون نیز اشاره و تصریح‌کرد: این مقام آمریکا مدعی بود که ایران چهل سالگی خود را نخواهد دید امروز همین مقامات شاهد حماسه‌ای دیگر از ملت ایران هستند.
ایران عقیده با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال تضعیف نظام است، ادامه داد: این کشورها برای رسیدن به این هدف خود از دو راهبرد استحاله اندیشه‌ها و ارزش‌های انقلابی و ناامید کردن ملت از نظام استفاده می کنند.
وی با تأکید براینکه وجود ایمان و اعتماد ملی مهمترین مولفه‌ قدرت نظام مقدس اسلامی است، افزود: آنها به دنبال خدشه به جایگاه رهبری و ولایت فقیه در میان مردم هستند اما این مردم پای انقلاب و نظام و رهبری خود ایستاده‌ و اجازه این کار را به دشمن نمی دهند.

حضور پرشور مرزنشینان آستارایی
مردم مرزنشین و شهید پرور آستارا صبح روز امروز با دل‌های گرم و صمیمی در راهپیمایی با شکوهی که توسط حضور آنها پرشور و با نشاط شده بود، شرکت کرده و حماسه‌ای به یاد ماندنی از جنس وحدت و همدلی خلق کردند. اقشار مختلف مردم آستارا در این راهپیمایی که پیشاپیش آنها مسئولان و نیز نیروهای نظامی و انتظامی حضور داشتند، نشان دادند که خواستار تداوم شعار اساسی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و حفظ ارزش های انقلابی هستند.
در بین سیل خروشان جمعیت راهپیمایان در شهر مرزی آستارا، دانشجویان، اساتید، فرهنگیان، دانش آموزان، بازاریان، کارمندان، کارگران، بسیجیان، زنان و دختران ولایتمدار آستارایی و همچنین اتباع مسلمان کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان از شهرهای آستارا و لنکران این کشور، متحد و یکپارچه حضور داشتند.
شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» و «مرگ بر منافق» در روز 22 بهمن در فضای شهرستان مرزی بندر آستارا طنین انداز شده بود و بادکنک‌های رنگی و پرچم‌های سه رنگ و مقدس جمهوری اسلامی ایران در دستان نوجوانان و جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب که صورت خود را به رنگ پرچم ایران نقاشی کرده بودند، جلوه‌ای از زیبایی را به رخ می‌کشید.
حضور سردار حق‌بین فرمانده لشکر عملیاتی 16سپاه قدس گیلان، نمایندگان ادوار آستارا در مجلس شورای اسلامی، فرهاد دلق پوش مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و همچنین حضور کاندیداهای احتمالی انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا و در میان راهپیمایان، پرواز هلی شات ویژه تصویربرداری در آسمان آستارا در کنار حضور مقتدرانه نیروهای امنیتی، ناجا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تک تیراندازان هنگ مرزی آستارا به جهت تامین امنیت راهپیمایی از حاشیه های این راهپیمایی باشکوه بود.

اعتماد و اتکا به قدرت الهی رمز موفقیت انقلاب اسلامی
امام جمعه بخش اسالم در اجتماع پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله 22بهمن ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم و بیعت مجدد با جمهوری اسلامی، گفت: امروز مردم سنی و شیعه اسالم 40 سال وحدت و اتحاد را عملا به دنیا ثابت کرده و نشان دادند علیرغم همه مشکلات و کاستی‌ها دست از انقلاب و اسلام بر نمی‌دارند.
حجت الاسلام محمدجواد باقری با بیان اینکه دشمن امسال به دنبال تلخ کردن کام مردم بود، افزود: به لطف قدرت الهی مکر و حیله آنها به خودشان برگشت به رغم همه یاوه‌گویی‌ها امروز مردم چهل سالگی انقلاب خود را جشن گرفته و وارد پنجمین دهه انقلاب خود شدند.
باقری رمز موفقیت انقلاب اسلامی را اعتماد و اتکا به قدرت الهی دانست و گفت: ملت ایران با تکیه به قدرت الهی به موفقیت‌های زیادی دست یافته‌اند.
امام جمعه اسالم با تبیین بیانات مقام معظم رهبری درباره شعار «مرگ بر آمریکا»، بیان‌کرد: ما با مردم دنیا هیچ مشکلی نداریم و آرزوی مرگ برای سردمداران و حاکمان ظالمی است که هم مردم کشورهای خود و هم ملت‌های مظلوم دنیا را اذیت می کنند. با گسترش موج اسلامی خواهی در دنیا همه ظالمان و جریانات انحرافی محکوم به شکست هستند.
وی ضمن محکوم کردن جنایت یک وهابی در ذبح کردن کودک بی‌گناه در مقابل چشمان مادرش در مدینه منوره، اظهارکرد: ایادی و وابستگان فکری جریان سلفی و تکفیری در منطقه که سعی در برهم زدن وحدت اهل سنت و شیعه دارند هوشیار باشند. صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و نوکران جیره‌خوار آنها در منطقه بدانند که در مقابل موج اتحاد و وحدت امت اسلام عددی نیستند و این اسلام است که با عزت بر همه دشمنان خود پیروز می شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بسته حمایتی دولت، اعانه‌ای که پایمال می‌شود!

کارگروه رفع موانع تولید محل وصول مطالبات دستگاه‌ها نیست

سه هزار کیلوگرم تخم مرغ فاسد در آستارا توقیف شد

جانبازان نخاعی بیانگران حقایق تاریخی هستند

کاهش 30درصدی مصرف آب در تولید برنج رشت

نظارت 46اکیپ بر بازار شب عید گیلان

نهال، سنگ بنای باغبانی گیلان است

فریب پیامک جعلی «سهام عدالت» را نخورید

نمایشگاه «40 عکس 40 عکاس» در رشت گشایش یافت

رقابت‌های کشتی گیله مردی رودسر به کار خود پایان داد

فرماندار: توسعه آستارا نیازمند تفکر جهادی و بسیجی است

جشنواره فرهنگی و هنری فجر به ستاره سازی کمک می کند

چینی‌های خودروساز هم از ایران می‌روند

کلاهبرداری با خودرو‌های ارزان قیمت!

اجرای طرح نماد در 128 مدرسه استان گیلان

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی انزلی با اعتبار 800 میلیونی

اجرای پروژه تراموا در رشت ظرفیت حمل و نقل 3500 مسافر را دارد

راه‌اندازی تراموا در رشت مستلزم اجرای خطوط بی آرتی و ویژه است

هفت هزار و 366 نفر از کاروان سلامت در گیلان بهره مند شدند

امدادگران گیلان در جستجوی پیرمرد گمشده در تالش

وقوع انفجار در ساختمانی در صومعه سرا

شهردار انزلی : تا پایان امسال پنج اتوبوس شهری بازسازی می شود

128 مدرسه گیلان مجری نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان است

پرداخت 650 میلیون تومان خسارت به مددجویان گیلانی

مواد مخدر ریشه جریم و جنایت است

پرداخت 37 میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان گیلان

پرداخت 37 میلیارد تومان تسهیلات از صندوق امداد ولایت به نیازمندان گیلان

پاکسازی عمومی لاهیجان در اسفندماه

اختلافات خانوادگی قربانی گرفت

کشف محموله‌های 15 میلیاردی دام و طیور در رودبار

تاثیرات علم تولیدی باید در اقتصاد و زندگی مردم مشهود باشد

زندان حق هیچ مادری نیست

امدادگران هلال احمر گیلان در جستجوی پیرمرد گم شده در تالش

لایروبی بیش از 1000 کیلومتر از انهار استان گیلان

نمایشگاه گروهی مجموعه‌داران گیلانی در رشت برپا شد

رعایت اصول اخلاقی زمینه ساز تشکیل جامعه متعالی است

هرگز شالیزارهای رشت خانه نمی‌شوند

شنیدن آوای مرال‌های دیلمان و درفک بیشتر شد

معاون رئیس جمهوری از اورژانس اجتماعی گیلان بازدید کرد

10 هزار دانش آموز در گیلان امداد و نجات را یاد گرفتند

ابتکار: دولت، عزمی جدی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی دارد

سارق حرفه ای با 17 فقره سرقت در لاهیجان دستگیر شد

حفاران اشیاء عتیقه لاهیجان و رضوانشهر به دام قانون افتادند

پرداخت خسارت به 258 خانوار از مددجویان گیلانی توسط بیمه حوادث

قیمت هر کیلو گوشت در بازار تهران

سند ارتقای جامعه زنان و خانواده گیلان تدوین شد

ناکامی کاراته کای گیلانی در کسب مدال مسابقات لیگ جهانی کاراته

فمینیسم سبب ویرانی جامعه می شود

وجود اختلال ارتباطی و عدم درک متقابل مهم‌ترین مشکل خانواده‌ها است

وضعیت گیلان در زمینه مسائل اجتماعی مطلوب نیست