پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

امیدواری داماش و شهرداری فومن، ادامه روند نزولی چوکا تالش ورزشي

امیدواری داماش و شهرداری فومن، ادامه روند نزولی چوکا تالش

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - با انجام هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم کشور، تیم داماش گیلان برای صعود به لیگ دسته اول امیدوار باقی ماند، شهرداری فومن نیز برای کسب رتبه خوب در گروه خود امیدوار است اما روند نزولی چوکا با سومین شکست متوالی ادامه یافت.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، نمایندگان گیلان در هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم کشور دو پیروزی و یک شکست کسب کردند که تیم های داماش گیلان و شهرداری فومن موفق شدند حریفان خود را شکست دهند اما چوکا تالش مغلوب رقیب خود شد.
بر این اساس و در جریان این رقابت ها ، تیم داماش گیلان در ورزشگاه سردارجنگل رشت و در زیر بارش باران پذیرای شهرداری همدان بود که در نهایت با نتیجه 2 بر یک حریفش را مغلوب کرد تا همچنان امیدوار به صعود به رقابت های لیگ دسته اول باقی بماند.
داماشی ها که حریف سرسختی همچون تیم خوشه طلایی ساوه را در صدر جدول به همراه دارند و برای کسب عنوان نخست این گروه شاید تا هفته پایانی با این حریف نبرد حساس و سختی را داشته باشد، برای اینکه همچنان مدعی قهرمانی این گروه باشد باید در دیدار خانگی مقابل شهرداری همدان به برتری می رسید.
با توجه به این امر، تیم فوتبال داماش گیلان در این دیدار برتر ازحریف خود ظاهر شد و گرچه در اواسط نیمه دوم گل مساوی را از شهرداری همدان دریافت کرد اما پس از آن، حملات متعددی را انجام داد تا در آخرین دقیقه وقت های قانونی این بازی به گل برتری برسد تا شانس خود را برای صعود به مسابقات لیگ دسته اول افزایش دهد.
در جریان این مسابقه که در ورزشگاه سردارجنگل رشت و زیر بارش باران انجام شد ، تیم فوتبال داماش گیلان در نیمه دوم و با حمایت طرفدارانش حملات متعددی انجام داد و در دقیقه 63 توسط میلاد پورصف شکن مهاجمش به گل برتری دست یافت اما تیم شهرداری همدان در دقیقه 72 توسط میلاد باقری به گل مساوی دست یافت.
با به ثمر رسیدن گل تساوی، تیم داماش یکپارچه حمله شد و موقعیت های زیادی را نیز برای گلزنی بدست آورد تا اینکه میثم فرزانه بازیکن این تیم موفق شد در دقیقه 90 به گل دوم و پیروزی خود دست یابد.
داماش گیلان برای اینکه رتبه اول گروه خود را کسب و به طور مستقیم به لیگ دسته اول صعود کند، کار سختی را پیش رو دارد چون باید برابر تیم های خوشه طلایی ساوه و مقاومت تهران در رشت به پیروزی برسد که البته با توجه به نتایج بسیار خوب این تیم در رقابت های لیگ دسته دوم، این کار دور از دسترس نیست.
از طرف دیگر تیم خوشه طلایی ساوه که تاکنون نتایج خوبی کسب کرده با چهار امتیاز اختلاف نسبت به داماش در رتبه اول قرار دارد و برای اینکه داماش جای این تیم را در صدر جدول بگیرد نه تنها باید خوشه طلایی را در رشت شکست دهد ، بلکه این تیم در دیدار دیگری نیز امتیاز از دست دهد تا داماش با پیروزی در مسابقات باقی مانده در رتبه اول گروه خدو قرار گیرد.
با این وجود طرفداران داماش گیلان امیدوارند که این تیم با کسب رتبه اول به طور مستقیم به لیگ دسته یک کشور صعود کند و اگر داماشی ها نتوانستند در پایان این مسابقات در رتبه اول قرار گیرند، با کسب مقام دوم در مسابقه حذفی حضور یافته و با حمایت طرفداران خود با برتری برابر تیم دوم گروه دیگر ، جواز حضور در مسابقات لیگ دسته اول را کسب کنند.
اما تیم فوتبال چوکا تالش که تا پایان دور رفت رقابت های لیگ دسته دوم نتایج خوبی را کسب کرده و یکی از مدعیان صعود بود، در دور برگشت نتوانسته تاکنون نتایج خوبی را بدست آورد و با شکست در هفته بیستم این رقابت ها، سومین شکست متوالی خود را متحمل شد.
تیم چوکا تالش که دو هفته گذشته در یک دیدار خانگی مغلوب مقاومت تهران شده بود، هفته گذشته در رشت نیز برابر داماش مغلوب شد تا فاصله این تیم از صدر جدول بیشتر و شانس این تیم برای کسب رتبه های اول یا دوم کمرنگ شود.
اما روند نزولی چوکایی ها به همین جا ختم نشد و این تیم در هفته بیستم رقابت های لیگ دسته دوم، در اهواز مقابل فولاد نوین این شهر قرار گرفت که در نهایت با نتیجه یک بر صفر مغلوب میزبانش شد تا در کسب نتیجه شکست هتریک کند.
البته سه شکست متوالی چوکا تالش باعث شده تا این تیم فاصله اش با صدر جدول افزایش یابد و شانس این تیم شمالی برای کسب یکی از عناوین اول یا دوم گروه خود بسیار کمرنگ شود.
این در حالیست که با توجه به نتایج کسب شده توسط سایر تیم ها شاید از هم اکنون چوکا فرصت حضور در رقابت های لیگ دسته اول را از دست داده باشد اما این تیم برای صعود از گروه خود باید در سایر بازی های پیش رو به پیروزی برسد و از طرف دیگر سایر رقبای داماش نیز در بازی های باقی مانده امتیاز از دست دهند.
تا پایان هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم و از گروه اول، تیم خوشه طلایی ساوه با 18 بازی و 41 امتیاز در صدر جدول قرار دارد، داماش گیلان با 18 مسابقه و 37 امتیاز در مکان دوم قرار گرفته ، تیم های مقاومت تهران و فولاد نوین اهواز نیز به ترتیب با 33 و 30 امتیاز در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند و تیم فوتبال چوکا تالش با 29 امتیاز و یک بازی بیشتر در مکان پنجم است.
اما تیم فوتبال شهرداری فومن که در دور برگشت رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم تاکنون نتایج خوبی کسب کرده، در ادامه روند رو به رشد خود به یک پیروزی دلچسب خارج از خانه دست یافت تا این تیم حتی امیدوار به صعود به رقابت های لیگ دسته اول باشد.
تیم شهرداری فومن که در دور رفت این رقابت ها جزو تیم های انتهای جدولی بود، با انجام تغییر و تحولات در بخش مدیریتی و کادر فنی این باشگاه و همچنین جذب چند بازیکن جدید ، توانسته نتایج خوبی کسب کند و هم اینک نه تنها مقام خوبی در جدول رده بندی کسب کرده، بلکه مترصد تصاحب یکی از سکوهای اول یا دوم گروه خود است.
این تیم در هفته بیستم این رقابت ها در رامشیر به مصاف تیم استقلال این شهر رفت که در نهایت موفق شد میزبانش را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد تا سه امتیاز شیرین خارج از خانه این بازی را کسب کند.
تیم فوتبال شهرداری فومن در پایان هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم کشور نیز با کسب 27 امتیاز در مکان چهارم جدول رده بندی گروه خود قرار دارد و اگر این تیم بتواند در سایر دیدارها نیز روند رو به رشد خود را ادامه دهد، به طور حتم قرار گرفتن در یکی از سکوهای اول یا دوم این گروه برای شهرداری فومن دور از دسترس نیست.
در رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور با حضور 28 تیم در دو گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می پردازند که در نهایت تیم های اول و برنده تیم های دوم به لیگ دسته اول صعود می کنند.
استان گیلان سه تیم در رقابت های لیگ دسته دوم دارد که تیم های داماش گیلان و چوکا تالش در گروه اول و تیم فوتبال شهرداری فومن در گروه دوم این مسابقات قرار دارند.
7285/2007

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تکواندوکاران دختر نونهال گیلانی درخشیدند

ساعت بازی تیم های سپیدرود و فولاد تغییر کرد

سپیدرود - فولاد، جدال حیثیتی شمال و جنوب در لیگ برتر فوتبال

آخرین تمرین سپیدرود قبل از دیدار با فولاد انجام شد

قطبی: از شکست متنفرم

دست نشان: در بازی برابر فولاد محکوم به پیروزی هستیم

مسابقات فوتچل در آستانه اشرفیه آغاز شد

دو خبر از فوتبال و هندبال گیلان

رئیس فدراسیون هندبال: هدف ماحضور درجمع چهار کشور برتر آسیاست

10 استان میزبان مسابقات المپیاد استعدادهای ورزشی خواهند شد

تجلیل از 110 ورزشکار برتر و جوان منتخب گیلان

باشگاه سپیدرود رشت خواستار همزمانی 4 دیدار پایانی لیگ برتر شد

دیدار حساس سپیدرود با فولاد خوزستان در رشت

110 ورزشکار برتر و جوان منتخب گیلان تجلیل شدند

حضور دو بانوی گیلانی درمسابقه انتخابی تیم ملی کاراته

داماش گیلان در دیدار رفت مرحله پلی آف میهمان نیروی زمینی شد

دعوت سه گیلانی به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان

تکواندوکار گیلانی مقام سوم مسابقات نوجوانان کشور را کسب کرد

یک گیلانی عازم مسابقات فوتبال دختران جوان آسیا شد

کسب سه مدال کاراته کاران گیلانی در مسابقات انتخابی تیم ملی

جوان گیلانی بدون جراحی و مصرف دارو 119 کیلو وزنش راکاهش داد

سه گیلانی به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان دعوت شدند

نیروی زمینی تهران حریف داماش گیلان در مرحله پلی آف شد

فراخوان انتخاب قهرمانان ورزشی گیلان

تیم فوتبال سپیدرود رشت جریمه نقدی شد

بانوی جودوکار گیلانی عازم مسابقات قهرمانی آسیا شد

امیدواری سپیدرود با کسب تساوی در جم بوشهر

تیم فوتبال شهرداری آستارا به لیگ دسته دوم کشور صعود کرد

بهمنیار از کسب مدال لیگ جهانی کاراته مراکش بازماند

بانوان گیلانی درمسابقات ورودی تیم ملی کاراته دومدال کسب کردند

مسابقات بسکتبال لیگ بانوان گیلان برگزار شد

شهرداری آستارا چهارمین نماینده گیلان در لیگ 2 فوتبال کشور شد

برگزاری بیست و پنجمین دوره رقابت های فوتسال جام رمضان آستارا

مسابقات لیگ برتر بسکتبال گیلان با شرکت 11 تیم آغاز شد

کشتی گیله مردی، رزمی از هزاره ها

دختران تکواندوکار گیلانی سه مقام کشوری کسب کردند

بیات: سپیدرودی ها در بازی های آتی فقط به پیروزی فکرمی کنند

اشتباهات فروزان و پیروزی ندارها برابر داراها

داغ شدن تنور بسکتبال گیلان با آغاز مسابقات بانوان و آقایان

کشتی گیر گیلانی مدال برنز مسابقات بین المللی ترکیه راکسب کرد

بانوی کاراته کار گیلانی عازم مسابقات آسیایی شد

به بهانه خداحافظی کاپیتان پژمان نوری؛ آخرین پرچم‌داران یک نسل

فاصله 180 دقیقه ای داماش تا لیگ دسته یک

مسابقات بسکتبال لیگ بانوان گیلان آغاز شد

سه میلیارد ریال جهت تکمیل چمن ورزشگاه آستارا تامین شد

درخشش قایقرانان گیلانی در تست انتخابی تیم ملی

آستانه اشرفیه قهرمان مسابقات موی تای بانوان گیلان شد

سپیدرود رشت در جم بوشهر میهمان پارس جنوبی است

ورزشکار گیلانی به اردوی تیم ملی فوتسال دعوت شد

موتورسواران کراس تالش خواستار پیست ورزشی هستند