پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

دولت در تلاش برای ایجاد فضای مناسب فعالیت تولیدگران است سياسي

دولت در تلاش برای ایجاد فضای مناسب فعالیت تولیدگران است

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان- محمود واعظی   در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان گیلان در نهاد ریاست جمهوری، با اشاره به فشارهای آمریکا بر مسائل اقتصادی و تمرکز روی بانک ها و بنگاه های اقتصادی برای جلوگیری از ورود نیازمندی های اولیه و ضروری و صادرات کشور تاکید کرد: بانک ها و بنگاه های اقتصادی خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی هستند و باید با حفظ همبستگی داخلی، تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات، برای عبور از این شرایط به یکدیگر کمک کنیم و اکنون زمان رقابت بایکدیگر نیست.
وی با بیان اینکه همه باید برای عبور از این گردنه سخت، دست به دست هم بدهیم ، گفت: دولت در حال تلاش برای ایجاد فضای مناسب تر در عرصه جهانی جهت فعالیت گسترده تر تولیدگران و صادرکنندگان ایرانی است و در همین عرصه توافقات با اروپا در حال پیگیری است که گام اول آن نیز ایجاد کانال مالی بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپاست.
واعظی با اشاره به استقبال کشورهای چین، هند، روسیه و سایر کشورها از پیوستن به این کانال مالی افزود: جمهوری اسلامی ایران از این همکاری های عملی در این زمینه استقبال و حمایت می کند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید براینکه بانک ها و دستگاه های مختلف باید بیش از هر زمان دیگری از بخش خصوصی حمایت کنند، خاطرنشان کرد: همواره در دولت یازدهم و دوازدهم، اصل و سیاست کلیدی، بسترسازی و حمایت از فعالان بخش خصوصی و عدم تصدی گری دولت بوده است.
واعظی با اشاره به برخی شرایط سخت بخش خصوصی در دوره زمانی کنونی ازجمله نوسانات ارز، گشایش اعتبار و نیاز به نقدینگی، از بانک ها و دیگر بخش های مالی ذیربط خواست تا از بخش خصوصی کنند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید براینکه قطعا آمریکا به اهداف خود نخواهد رسید، به اختلافات و شکاف کنونی در کنگره آمریکا بر سر سیاست ها و رفتار نابخردانه ترامپ درباره برجام، روابط با اتحادیه اروپا و جنگ تجاری با چین اشاره کرد و اظهار داشت: در دشمنی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران تردیدی نیست اما بعد از خروج دولت ترامپ از برجام، شکاف در داخل هیات حاکمه این کشور بیش از گذشته شده است.
واعظی با بیان اینکه اگر خوب مقاومت کنیم، ارتباط با مردم منسجم تر شود و بر سر مسائلی جزئی علائم منفی از داخل به خارج منتقل نشود، قطعا پیروز این نبرد اقتصادی هستیم، گفت: صف های گوشت با یک بی تدبیری و مشکل در توزیع و نظارت بوجود آمد چرا که طبق آمار، تنها بین 10 تا 12 درصد نیاز کشور به گوشت از خارج وارد می شود که در 11 ماه گذشته نیز بیش از دوره های مشابه سال های قبل، گوشت وارد کرده ایم.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید براینکه باید باور داشته باشیم که با تلاش و پشتکار مضاعف دوران تحریم کوتاه خواهد شد ، اظهار داشت: آمریکایی ها فکر نمی کردند که بعد از اعمال تحریم ها در 13 آبان شرایط کشور به گونه ای دیگر شود.
واعظی تصریح کرد: در جنگ اقتصادی تنها یک گروه در جبهه نیست بلکه دولت، بخش خصوصی، شبه دولتی، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه و نهادهای مدنی و انقلابی باید درمیدان حضور یابند تا از این شرایط عبور کنیم.
وی با اشاره به نگاه توسعه ای در بدنه دولت و تاکید براینکه باید در هرشرایطی کشور را بسازیم، تصریح کرد: اصل رفاه و زندگی بهتر مردم است و تلاش می کنیم تا شرایط زندگی مردم در ماه های پیش بهبود یابد چراکه هیچ راهی جز حل مشکلات اقتصادی مردم نداریم و مردم باید به آینده امیدوار باشند و هدف دشمنان، ناامیدی و از بین رفتن نشاط مردم است.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید براهمیت استان های مرزی از جمله گیلان گفت: رفت و آمد در این استان ها بیش از سایر نقاط کشور است و باید از نگاه توسعه ای و مثبت مسئولان گیلان قدردانی کرد.
واعظی با اشاره به ظرفیت های بالای گیلان در همه بخش ها و شاخص ها از جمله دامپروری، کشاورزی، گردشگری وهمچنین مردمی پرتلاش و فهیم افزود: بیکاری این استان از سایر بخش های کشور کمتر است و با سرمایه گذاری های انجام شده، شاهد تحولات اساسی در این استان خواهیم بود و باید درنظر داشت سرمایه گذاری در بخش گردشگری در مازندران و گیلان، در مدت کوتاه بازمی گردد.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به تاکیدات رئیس جمهوری درباره تعیین تکلیف بخش های بلااستفاده و واگذاری بنگاه ها و اینکه بنگاه داری بانک ها در کشور سودی ندارد، تصریح کرد: باید با توجه به شرایط کنونی کشور با تامین نقدینگی بر روی پروژه ها و بخش های تولیدی زودبازده که نیازمندی های داخلی را تامین می کنند و همچنین در صادرات کالاها نقش دارند، تمرکز کنیم.
واعظی با اشاره به اهمیت مناطق آزاد و صادرات غیر نفتی و تراز مثبت یک و نیم میلیاردی در این بخش در 11 ماه گذشته ادامه داد: با فراهم شدن مقدمات اجرای طرح اتوبان رشت - آستارا صدور کالاها و ارتباطات با منطقه قفقاز، کشورهای همسایه و اروپا تسهیل می شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری از همه بنگاه ها و بخش خصوصی خواست تا در برنامه ریزی های خود به مسئله اشتغال و عدم ریزش نیروهای کار و همچنین تخصیص اعتبارات به پروژه هایی با سرمایه گذاری کمتر و درعین حال اشتغال بیشتر، توجه بیشتری کنند

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از کوچک‌ترین فرصت‌ها در هر گوشه از استان برای رسیدن به اهداف توسعه گیلان استفاده می‌کنیم

بازدید وزیر نیرو و استاندار گیلان از محل اجرای سد مخزنی لاسک

آغاز عملیات بهره برداری از سد لاستیکی باغبانان

در هیچ پروژه سدسازی کشور به اندازه لاسک توجه به دغدغه های محیط زیستی سابقه ندارد/نظرات فعالین اجتماعی در خصوص سد لاسک را شنیده و پیگیری کرده‌ام/آب بندان ها بیشترین میزان پایداری با محیط زیست را دارند

رونق کشاورزی از ویلاسازی در گیلان جلوگیری می‌کند / روش مدیریت استان گیلان در مقابله با سیل اخیر می‌تواند الگوی مناطق دیگر کشور باشد / پروژه‌های تامین منابع آب در گیلان باید با رعایت ملاحظات زیست محیطی اجرا شود

سرپرست جدید فرمانداری شهرستان صومعه سرا معارفه شد

امروز مجلس نیازمند افراد متعهد و متخصص است

کمبود نیروی انسانی در بیمارستان‌ها/ مجوز جذب نیرو داده شود

دو خبر کوتاه از آستارا و تالش

سرپرست فرمانداری شهرستان صومعه سرا منصوب شد

ابراز رضایت رئیس جمهور از تاثیر اجرای شیوه‌نامه ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها بر کاهش خسارات سیل در گیلان

فرآیند انتخاب شهردار رشت متوقف شد

معاون برنامه ریزی فرماندار تالش با حفظ سمت، بخشدار مرکزی شد

ناوگروه صلح و دوستی نداجا به قزاقستان اعزام شد

نهمین ناوگروه صلح و دوستی ایران عازم قزاقستان شد

فرماندار لاهیجان: اهتمام به بهبود معیشت مردم و رونق تولید داریم

قدرت جمهوری اسلامی باعث عصبانیت دشمنان شده است

برگزاری تظاهرات اعلام همدلی مردم ایران با سپاه

برنامه های سفر دو روزه معاون رئیس جمهوری به گیلان اعلام شد

علمای شیعه و سنی آستارا ار سپاه حمایت کردند

اعلام حمایت روحانیون و طلاب استان گیلان از سپاه

رئیس جمهوری آمریکا به دنبال جلب حمایت رژیم صهیونیستی است

سپاه در تامین امنیت داخلی نقش اساسی ایفا کرده است

امام جمعه آستارا: آمریکا از اقتدار سپاه عصبانی شده است

سپاهیان، ارتشیان و همه مدافعان وطن تنها نیستند

تظاهرات مردم گیلان در حمایت از سپاه

آمریکا و بازی گربه رقصانی !

تسلیم در برابر رهبری در نیروهای مسلح ایران احیاء شده است

سپاه سردمدار مبارزه با گروه های تروریستی

انتصاب جوانان در بخش های مدیریتی را ادامه می دهیم

مبارزه با فساد و رفع بیکاری مورد اهتمام مسئولان باشد

استاندارگیلان: فداکاری ارتش در تامین امنیت کشور، زبانزد است

ارتش، نیروی پیشتاز در عرصه های مختلف نظامی است

سربازان گمنام به تخلفات مسکن مهر آستارا رسیدگی کردند

ملت تا آخرین قطره خون خود پشت سپاه می‌ایستد

اقدام ترامپ علیه سپاه محبوبیت پاسداران را در قلوب مردم صدچندان کرد

دنیا جنایات آمریکایی‌ها را فراموش نخواهد کرد

آمریکا تنها کشور تروریست و حامی تروریسم در دنیاست

قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریست خارج از عرف بین الملل است

تاثیر روانی و اجتماعی افزایش قیمت‌ها بیشتر از اثرات اقتصادی آن است

تصور خود را از غیب و انتظار بازنگری کنیم

قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی واکنشی به شکست‌های اسرائیل است

نرخ بالای بیکاری جوانان زیبنده جمهوری اسلامی نیست

ظرفیت بالای صنایع چوبی گیلان در تامین نیازهای کشور

بازدید استاندار گیلان از یک بانک نشاء برنج و گفت‌و‌گوی صمیمی با کشاورزان در غرب گیلان

بر عهدی که با جوانان گیلان بستم پایبندم / مجمع مشورتی جوانان در شهرستان ها تشکیل می شود

ارتش خدمتگزار صادق مردم است

وضعیت تولیدات حوزه فرش در گیلان، نیازمند تحرک بیشتر است

نیروی دریایی ارتش دیده بان کشور در عرصه دریاهاست

برنامه ریزی برای استفاده بهتر از منابع آبی در گیلان انجام شده است