پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

داماش امیدوار به صعود، چوکا و فومن از صدر جدول فاصله گرفتند ورزشي

داماش امیدوار به صعود، چوکا و فومن از صدر جدول فاصله گرفتند

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - با انجام هفته بیست و یکم رقابت های لیگ دسته دوم کشور، داماش امیدوار به صعود باقی ماند اما تیم های چوکا تالش و شهرداری فومن از صدرجدول فاصله گرفتند.
به گزارش روز جمعه ایرنا، نمایندگان گیلان در هفته بیست و یکم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم کشور یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست کسب کردند که تیم داماش گیلان برابر حریفش پیروز شد، چوکا تالش به نتیجه مساوی خانگی دست یافت و شهرداری فومن نیز متحمل شکست خانگی شد.
بر این اساس و در جریان این رقابت ها ، تیم داماش گیلان در قزوین رو در روی تیم کاسپین این شهر قرار گرفت که در نهایت با انجام یک بازی برتر موفق شد با نتیجه 2 بر صفر میزبانش را شکست دهد.
داماشی ها که هفته گذشته در رشت توانستند برابر شهرداری همدان پیروز شوند، در این دیدار خارج از خانه نیز با قدرت ظاهر و سرانجام با به ثمر رساندن 2 گل و بسته نگهداشتن دروازه خود، سه امتیاز حساس این بازی را کسب کردند.
داماشی ها که حریف سرسختی همچون تیم خوشه طلایی ساوه را در صدر جدول به همراه دارند و برای کسب عنوان نخست این گروه شاید تا هفته پایانی با این حریف نبرد حساس و سختی را داشته باشد، برای اینکه همچنان مدعی قهرمانی این گروه باشد باید در این دیدار خارج از خانه نیز به پیروزی می رسید که سرانجام موفق به این امر شد.
با توجه به این امر، تیم فوتبال داماش گیلان در این دیدار برتر از حریف خود ظاهر شد و با کسب پیروزی در این یازی حساس ، با روحیه خوب در هفته بیست و دوم رو در روی تیم قدرتمند مقاومت تهران که یکی از مدعیان این گروه نیز است، قرار خواهد گرفت.
تیم فوتبال داماش گیلان برای اینکه فاصله اش را با تیم صدرنشین کم کند و خود جای خوشه طلایی را در صدر جدول بگیرد، نیاز مبرم به پیروزی برابر تیم مقاومت تهران دارد که این تیم هم اینک یک پله پایین تر از داماش در رده سوم جدول قرار دارد.
البته داماشی ها به جز این دیدار، یک دیدار حساس خانگی دیگر نیز پیش رو خواهند داشت که آن مصاف با تیم خوشه طلایی ساوه در رشت است که طرفداران داماش امیدوارند که این تیم در دو بازی خانگی خود برابر تیم های مقاومت تهران و خوشه طلایی ساوه به برتری برسد تا شانس صعودش به رقابت های لیگ دسته یک افزایش یابد.
از طرف دیگر تیم خوشه طلایی ساوه که تاکنون نتایج خوبی کسب کرده با چهار امتیاز اختلاف نسبت به داماش در رتبه اول قرار دارد و برای اینکه داماش جای این تیم را در صدر جدول بگیرد نه تنها باید خوشه طلایی را در رشت شکست دهد ، بلکه این تیم در دیدار دیگری نیز امتیاز از دست دهد تا داماش با پیروزی در مسابقات باقی مانده در رتبه اول گروه خود قرار گیرد.
با این وجود طرفداران داماش گیلان امیدوارند که این تیم با کسب رتبه اول به طور مستقیم به لیگ دسته یک کشور صعود کند و اگر داماشی ها نتوانند در پایان این مسابقات در رتبه اول قرار گیرند، با کسب مقام دوم در دیدار حذفی حضور یافته و با حمایت طرفداران خود با برتری برابر تیم دوم گروه دیگر ، جواز حضور در مسابقات لیگ دسته اول را کسب کنند.
اما تیم فوتبال چوکا تالش در هفته بیست و یکم این رقابت ها در یک دیدار خانگی رو در روی تیم فوتبال ایرانجوان بوشهر قرار گرفت که در نهایت با این حریف جنوبی خود به نتیجه مساوی صفر بر صفر دست یافت تا دو امتیاز خانگی این دیدار را از دست دهد.
چوکایی ها که تا پایان دور رفت رقابت های لیگ دسته دوم نتایج خوبی را کسب کرده و یکی از مدعیان صعود بود، در دور برگشت نتوانسته تاکنون نتایج خوبی را بدست آورد و با کسب تساوی خانگی در هفته بیست و یکم این رقابت ها، فاصله خود را از صدر جدول افزایش داده و شانس چندانی برای صعود از گروه خود نداشته باشد.
این در حالی است که تیم چوکا تالش در سه هفته گذشته متحمل سه شکست شده بود و پس از این سه شکست ، در دیدار خانگی مقابل ایرانجوان بوشهر قرار گرفت تا با برتری برابر این تیم، دوباره شانس خود را برای کسب یکی از عناوین اول یا دوم گروه خود افزایش دهد اما با کسب نتیجه مساوی بدون گل ، این شانس چوکا کمرنگ شد.
این در حالیست که با توجه به نتایج کسب شده توسط سایر تیم ها شاید از هم اکنون چوکا فرصت حضور در رقابت های لیگ دسته اول را از دست داده باشد اما این تیم برای صعود از گروه خود باید در سایر بازی های پیش رو به پیروزی برسد و از طرف دیگر سایر رقبای چوکا نیز در بازی های باقی مانده امتیاز از دست دهند.
تا پایان هفته بیست و یکم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم و از گروه اول، تیم خوشه طلایی ساوه با 19 بازی و 44 امتیاز در صدر جدول قرار دارد، داماش گیلان با 19 مسابقه و 40 امتیاز در مکان دوم قرار گرفته ، تیم های مقاومت تهران و فولاد نوین اهواز نیز به ترتیب با 36 و 30 امتیاز در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند و تیم فوتبال چوکا تالش با 30 امتیاز و یک بازی بیشتر در مکان پنجم است.
اما تیم فوتبال شهرداری فومن که در دور برگشت رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم تاکنون نتایج خوبی کسب کرده، در هفته بیست و یکم این رقابت ها در فومن رو در روی تیم پاس همدان قرار گرفت که سرانجام با نتیجه یک بر صفر مغلوب حریفش شد.
تیم شهرداری فومن که هفته گذشته در ادامه روند رو به رشد خود به یک پیروزی دلچسب خارج از خانه برابر استقلال رامشیر دست یافته بود، در این دیدار خانگی متحمل شکست شد تا این تیم نیز فرصت حضور در بین تیم های صدر جدولی را از دست دهد.
با توجه به نتایج خوب این تیم در دور برگشت که توانست فقط به دلیل تفاضل گل نسبت به تیم دوم در مکان پنجم جدول رده بندی قرار گیرد، با این شکست خانگی فاصله خود را با تیم های صدر جدولی افزایش داد تا این تیم نیز چندان امیدوار به صعود به رقابت های لیگ دسته اول نباشد.
البته تیم شهرداری فومن که در دور برگشت این رقابت ها افشین ناظمی را به عنوان سرمربی در اختیار گرفت و همچنین چند بازیکن جدید نیز جذب کرده، اگر بتواند در سایر دیدارهای باقی مانده خود به پیروزی برسد شاید این تیم نیز شانس حضور در رقابت های لیگ دسته اول را پیدا کند که البته این امر تا حدی سخت و مشکل است.
به هر حال تیم فوتبال شهرداری فومن در پایان هفته بیست و یکم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم کشور نیز با کسب 27 امتیاز در مکان هفتم جدول رده بندی گروه خود قرار گرفت و اگر این تیم بتواند در سایر دیدارهای باقی مانده به پیروزی برسد، به طور حتم قرار گرفتن در یکی از سکوهای اول یا دوم این گروه برای شهرداری فومن دور از دسترس نیست.
در رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور با حضور 28 تیم در دو گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می پردازند که در نهایت تیم های اول و برنده تیم های دوم به لیگ دسته اول صعود می کنند.
استان گیلان سه تیم در رقابت های لیگ دسته دوم دارد که تیم های داماش گیلان و چوکا تالش در گروه اول و تیم فوتبال شهرداری فومن در گروه دوم این مسابقات قرار دارند.
7285 /6030

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دو خبر از فوتبال و هندبال گیلان

رئیس فدراسیون هندبال: هدف ماحضور درجمع چهار کشور برتر آسیاست

10 استان میزبان مسابقات المپیاد استعدادهای ورزشی خواهند شد

تجلیل از 110 ورزشکار برتر و جوان منتخب گیلان

باشگاه سپیدرود رشت خواستار همزمانی 4 دیدار پایانی لیگ برتر شد

دیدار حساس سپیدرود با فولاد خوزستان در رشت

110 ورزشکار برتر و جوان منتخب گیلان تجلیل شدند

حضور دو بانوی گیلانی درمسابقه انتخابی تیم ملی کاراته

داماش گیلان در دیدار رفت مرحله پلی آف میهمان نیروی زمینی شد

دعوت سه گیلانی به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان

تکواندوکار گیلانی مقام سوم مسابقات نوجوانان کشور را کسب کرد

یک گیلانی عازم مسابقات فوتبال دختران جوان آسیا شد

کسب سه مدال کاراته کاران گیلانی در مسابقات انتخابی تیم ملی

جوان گیلانی بدون جراحی و مصرف دارو 119 کیلو وزنش راکاهش داد

سه گیلانی به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان دعوت شدند

نیروی زمینی تهران حریف داماش گیلان در مرحله پلی آف شد

فراخوان انتخاب قهرمانان ورزشی گیلان

تیم فوتبال سپیدرود رشت جریمه نقدی شد

بانوی جودوکار گیلانی عازم مسابقات قهرمانی آسیا شد

امیدواری سپیدرود با کسب تساوی در جم بوشهر

تیم فوتبال شهرداری آستارا به لیگ دسته دوم کشور صعود کرد

بهمنیار از کسب مدال لیگ جهانی کاراته مراکش بازماند

بانوان گیلانی درمسابقات ورودی تیم ملی کاراته دومدال کسب کردند

مسابقات بسکتبال لیگ بانوان گیلان برگزار شد

شهرداری آستارا چهارمین نماینده گیلان در لیگ 2 فوتبال کشور شد

برگزاری بیست و پنجمین دوره رقابت های فوتسال جام رمضان آستارا

مسابقات لیگ برتر بسکتبال گیلان با شرکت 11 تیم آغاز شد

کشتی گیله مردی، رزمی از هزاره ها

دختران تکواندوکار گیلانی سه مقام کشوری کسب کردند

بیات: سپیدرودی ها در بازی های آتی فقط به پیروزی فکرمی کنند

اشتباهات فروزان و پیروزی ندارها برابر داراها

داغ شدن تنور بسکتبال گیلان با آغاز مسابقات بانوان و آقایان

کشتی گیر گیلانی مدال برنز مسابقات بین المللی ترکیه راکسب کرد

بانوی کاراته کار گیلانی عازم مسابقات آسیایی شد

به بهانه خداحافظی کاپیتان پژمان نوری؛ آخرین پرچم‌داران یک نسل

فاصله 180 دقیقه ای داماش تا لیگ دسته یک

مسابقات بسکتبال لیگ بانوان گیلان آغاز شد

سه میلیارد ریال جهت تکمیل چمن ورزشگاه آستارا تامین شد

درخشش قایقرانان گیلانی در تست انتخابی تیم ملی

آستانه اشرفیه قهرمان مسابقات موی تای بانوان گیلان شد

سپیدرود رشت در جم بوشهر میهمان پارس جنوبی است

ورزشکار گیلانی به اردوی تیم ملی فوتسال دعوت شد

موتورسواران کراس تالش خواستار پیست ورزشی هستند

قهرمان قهرمانان ورزش گیلان معرفی می شود

مسابقات بهکاپ گرامیداشت روز جوان در رشت برگزار شد

تلاش وزنه برداران گیلانی ستودنی است

بهمنیار عازم مسابقات لیگ جهانی کاراته شد

مسابقات کبدی قهرمانی گیلان آغاز شد

درخشش کاراته کاران گیلانی در مسابقات دانشجویان آسیا

کاپیتان گیلانی تیم ملی فوتبال ساحلی به الکویت پیوست