پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

جادوگر به تیم برگرد ورزشي

جادوگر به تیم برگرد

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - با توجه به شرایط بحرانی سپیدرود رشت همه خواهان بازگشت علی کریمی به این تیم هستند تا در ادامه رقابت های لیگ برتر دوباره جادوگر روی نیمکت سپیدرود بنشیند.
به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا ، علی کریمی مالک و سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت حدود 10 روز گذشته طی تماس تلفنی با مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان، کناره گیری خود را از این باشگاه پرطرفدار شهرستانی اعلام کرد.
این کناره گیری در حالی اتفاق افتاد که سپیدرود شرایط بسیار بحرانی در جدول رده بندی داشته و دارد که این امر بر شدت بحرانی این باشگاه افزوده و هم اینک نیز این تیم یکی از گزینه های جدی سقوط از لیگ برتر بشمار می رود.
البته دلایل علی کریمی بازگو نشده اما آن چیزی که گفته می شود وی علاوه بر اینکه از برخی مسئولان استان گیلان به دلیل عدم انجام تعهداتشان دلخور است، از بعضی بازیکنان تیم نیز عصبانی است که این امر باعث شد تا کریمی از سپیدرود جدا شود.
گرچه علی کریمی در شرایط بحرانی تیم را تحویل گرفت و تاکنون نیز هزینه های زیادی را انجام داد، اما همگان انتظار داشتند که این مربی دوست داشتنی حداقل تا پایان فصل در تیم بماند و سپس از سپیدرود جدا شود.
چون این تیم با جدایی علی کریمی چند تمرین نصف و نیمه انجام داد و روز جمعه نیز در دیداری حساس و در مبارزه تیم های انتهای جدولی ، در رشت با نتیجه 2 بر یک مغلوب استقلال خوزستان شد تا وضعیت سپیدرود در جدول رده بندی بحرانی تر شود.
این در حالی است که مسئولان ورزش گیلان و مسئولان هیات فوتبال این استان و همچنین بازیکنان و طرفداران این تیم مترصد بازگشت علی کریمی هستند تا وی دوباره سپیدرود را سرو سامان دهد تا این تیم شانس ماندن در لیگ برتر را داشته باشد.
در اولبن واکنش رسمی اداره کل ورزش و جوانان گیلان از جدایی علی کریمی از سپیدرود رشت ، مسئولان این اداره از وی خواسته اند با توجه به شرایط موجود به این تیم بازگردد .
در این راستا، طی بیانیه ای که روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان صادر کرده ، آمده است: کارنامه فنی و مدیریتی کریمی در سپیدرود قابل قبول است، کسی جز کریمی توانایی اداره تیم را ندارد و از کریمی می خواهیم به باشگاه برگردد.
همچنین مسئولان اداره کل ورزش و جوانان گیلان عنوان کرده اند از علی کریمی که خون دلهای زیادی برای تیم فوتبال سپیدرود رشت خورده و زحمات آشکار و پنهان فراوان کشیده می خواهیم در این زمان سخت و حساس به این باشگاه برگردد.
این اداره کل انتظار دارد علی کریمی که همیشه بخاطر مردم گام برداشته و رضایت آنها را مدنظر قرار داده است ، رسالت خود را در تیم بزرگ و مردمی سپیدرود ادامه دهد و اداره کل ورزش و جوانان و تمامی مسئولان گیلان هم همچون گذشته در کنار وی و باشگاه خواهند بود .
این اداره کل با اشاره به اینکه علی کریمی همچنان مالک و صاحب اختیار باشگاه سپیدرود است اعلام کرد، کسی جز کریمی نمی تواند مالکیت و اداره تیم سپیدرود را برعهده داشته باشد و وی از نظر هدایت و چه از لحاظ مدیریت کارنامه قابل قبولی دارد.
همچنین قربانعلی الماس خاله رئیس هیات فوتبال استان گیلان نیز از کریمی حمایت کرد و ضمن مخالفت با استعفایش از وی برای ادامه فعالیتش در سپیدرود رشت حمایت کرد.
الماس خاله افزود: تمام تلاش خود را برای ادامه همکاری و فعالیت علی کریمی در باشگاه سپیدرود انجام خواهیم داد و از وی حمایت می کنیم و با توجه به شرایط موجود ، واگذاری باشگاه سپیدرود به‌هیچ وجه صلاح نیست و در این راستا تمام تلاش خود را برای ادامه فعالیت علی کریمی در این باشگاه پرطرفدار به کار می گیریم و هدف ما ادامه حضور کریمی در سپیدرود است.
وی تصریح کرد: علی کریمی نزد هواداران تیم فوتبال سپیدرود رشت بسیار محبوب است و از مسئولان ارشد استان به خصوص از استاندار نیز تقاضا داریم وارد این ماجرا شود تا در نهایت تصمیم خوبی برای سپیدرود گرفته شود.
رئیس هیات فوتبال گیلان ادامه داد: علاوه بر محبوبیت کریمی نزد هواداران، وی تاکنون زحمات بسیار زیادی برای سپیدرود رشت کشیده‌ و با توجه به ابنکه هم اینک سرخپوشان رشتی شرایط بسیار سختی در لیگ برتر دارند، این تیم اکنون نیازمند حمایت همه ‌جانبه مسئولان و هواداران است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این امر باید با همدلی و اتحاد از این تیم حمایت کرد تا در نهایت سپیدرود سهمیه خود را در لیگ برتر حفظ کند که در این راستا، هیات فوتبال استان گیلان با تمام وجود از علی کریمی حمایت می کند و همچنین انتظار حمایت همه‌ جانبه ای نیز از هواداران همیشه پشتیبان سپیدرود داریم و امیدواریم این حمایت بیش از پیش انجام شود تا این تیم با کمک هواداران خونگرمش در ادامه رقابت های لیگ برتر نتایج خوبی را کسب کند.
اما بازیکنان سپیدرود رشت نیز در اقدامی در حین بازی با استقلال خوزستان که منجر به شکست 2 بر یک آنان شد، از علی کریمی درخواست داشتند تا دوباره به تیم فوتبال سپیدرود بازگردد.
محمد غلامی کاپیتان تیم سپیدرود رشت در دیدار با استقلال خوزستان پس از به ثمر رساندن تنها گل تیمش ، پیراهنی با مضمون " جادوگر برگرد" را به دوربین های تلویزیونی ، عکاسان و خبرنگاران نشان داد و بازیکنان با این عمل به همه اعلام داشتند که خواهان بازگشت کریمی به سپیدرود رشت هستند.
اما شنیده ها حاکی از آن است که علی کریمی تمایلی به بازگشت به سپیدرود رشت را ندارد ولی شاید سخنان مسئولان ورزش گیلان و همچنین اقدام بازیکنان سپیدرود رشت باعث شود تا علی کریمی دوباره به این تیم بازگردد.
به هرحال باید منتظر ماند و مشاهده کرد که عاقبت چه اتفاقی برای این تیم پرطرفدار رقم خواهد خورد ولی شواهد حاکی از آن است که اگر کریمی به سپیدرود باز نگردد، همانند قبل از آغاز مسابقات فصل جاری ، این تبم دچار ناملایمات و اختلافات خواهد شد.
قبل از آغاز رقابت های فصل جاری ، سرخپوشان رشتی با دو مالک ، دو کادر فنی و دو تیم مجزا حضور داشتند که با رای صادره از دادگاه ، سپیدرود با مالکیت محمد نوین و سرمربیگری خداداد عزیزی پا به عرصه مسابقات گذاشت که پس از سه هفته این گروه برکنار و علی کریمی وارد میدان شد و باشگاه سپیدود رشت را دراختیار گرفت.
با توجه به این امر و این واگذاری های نامناسب که طی بیش از یک سال اخیر در این باشگاه مردمی و پرطرفدار انجام شده، جز ضرر و زیان برای این باشگاه و دلسردی هوادرانش ثمر دیگری نداشت و هم اینک نیز با جدایی کریمی دوباره زمزمه هایی مبنی بر ادامه این چرخه واگذاری تیم به نفراتی که در دسترس هستند، به گوش می رسد.
البته باید منتظر ماند و دید که سرانجام این تیم به کجا خواهد کشید و آیا علی کریم به خواسته بازیکنان و مسئولان وزش گیلان جواب مثبت می دهد و به تیم باز می گردد و یا اگر شرایط به همین گونه پیش رود، به طور حتم امید چندانی برای ماندن سپیدرود رشت در لیگ برتر وجود ندارد و این تیم یکی از گزینه های سقوط خواهد بود.
تیم فوتبال سپیدرود رشت تا پایان هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور با حضور 16 تیم ، با کسب 12 امتیاز در مکان پانزدهم جدول رده بندی قرار دارد.
7285 /6030

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دو خبر از فوتبال و هندبال گیلان

رئیس فدراسیون هندبال: هدف ماحضور درجمع چهار کشور برتر آسیاست

10 استان میزبان مسابقات المپیاد استعدادهای ورزشی خواهند شد

تجلیل از 110 ورزشکار برتر و جوان منتخب گیلان

باشگاه سپیدرود رشت خواستار همزمانی 4 دیدار پایانی لیگ برتر شد

دیدار حساس سپیدرود با فولاد خوزستان در رشت

110 ورزشکار برتر و جوان منتخب گیلان تجلیل شدند

حضور دو بانوی گیلانی درمسابقه انتخابی تیم ملی کاراته

داماش گیلان در دیدار رفت مرحله پلی آف میهمان نیروی زمینی شد

دعوت سه گیلانی به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان

تکواندوکار گیلانی مقام سوم مسابقات نوجوانان کشور را کسب کرد

یک گیلانی عازم مسابقات فوتبال دختران جوان آسیا شد

کسب سه مدال کاراته کاران گیلانی در مسابقات انتخابی تیم ملی

جوان گیلانی بدون جراحی و مصرف دارو 119 کیلو وزنش راکاهش داد

سه گیلانی به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان دعوت شدند

نیروی زمینی تهران حریف داماش گیلان در مرحله پلی آف شد

فراخوان انتخاب قهرمانان ورزشی گیلان

تیم فوتبال سپیدرود رشت جریمه نقدی شد

بانوی جودوکار گیلانی عازم مسابقات قهرمانی آسیا شد

امیدواری سپیدرود با کسب تساوی در جم بوشهر

تیم فوتبال شهرداری آستارا به لیگ دسته دوم کشور صعود کرد

بهمنیار از کسب مدال لیگ جهانی کاراته مراکش بازماند

بانوان گیلانی درمسابقات ورودی تیم ملی کاراته دومدال کسب کردند

مسابقات بسکتبال لیگ بانوان گیلان برگزار شد

شهرداری آستارا چهارمین نماینده گیلان در لیگ 2 فوتبال کشور شد

برگزاری بیست و پنجمین دوره رقابت های فوتسال جام رمضان آستارا

مسابقات لیگ برتر بسکتبال گیلان با شرکت 11 تیم آغاز شد

کشتی گیله مردی، رزمی از هزاره ها

دختران تکواندوکار گیلانی سه مقام کشوری کسب کردند

بیات: سپیدرودی ها در بازی های آتی فقط به پیروزی فکرمی کنند

اشتباهات فروزان و پیروزی ندارها برابر داراها

داغ شدن تنور بسکتبال گیلان با آغاز مسابقات بانوان و آقایان

کشتی گیر گیلانی مدال برنز مسابقات بین المللی ترکیه راکسب کرد

بانوی کاراته کار گیلانی عازم مسابقات آسیایی شد

به بهانه خداحافظی کاپیتان پژمان نوری؛ آخرین پرچم‌داران یک نسل

فاصله 180 دقیقه ای داماش تا لیگ دسته یک

مسابقات بسکتبال لیگ بانوان گیلان آغاز شد

سه میلیارد ریال جهت تکمیل چمن ورزشگاه آستارا تامین شد

درخشش قایقرانان گیلانی در تست انتخابی تیم ملی

آستانه اشرفیه قهرمان مسابقات موی تای بانوان گیلان شد

سپیدرود رشت در جم بوشهر میهمان پارس جنوبی است

ورزشکار گیلانی به اردوی تیم ملی فوتسال دعوت شد

موتورسواران کراس تالش خواستار پیست ورزشی هستند

قهرمان قهرمانان ورزش گیلان معرفی می شود

مسابقات بهکاپ گرامیداشت روز جوان در رشت برگزار شد

تلاش وزنه برداران گیلانی ستودنی است

بهمنیار عازم مسابقات لیگ جهانی کاراته شد

مسابقات کبدی قهرمانی گیلان آغاز شد

درخشش کاراته کاران گیلانی در مسابقات دانشجویان آسیا

کاپیتان گیلانی تیم ملی فوتبال ساحلی به الکویت پیوست