پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

همراهی و هم‌صدایی ملت با رئیس‌جمهوری؛

مردم گیلان و میثاقی دوباره با دولت تدبیر و امید سياسي

مردم گیلان و میثاقی دوباره با دولت تدبیر و امید

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - مردم گیلان که جزو پنج استانی هستند که بیشترین رأی را به حجت الاسلام روحانی داده اند؛ با حضور پرنشاط و درخشان در مراسم استقبال از رئیس جمهوری، بار دیگر حمایت قاطع خود از منتخبشان را نشان خواهند دارد و برای تداوم مسیر توسعه و رشد کشور و گیلان، با او میثاقی دیگر خواهند بست.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، جمعی از وزیران و اعضای هیأت دولت روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری میهمان گیلانی ها هستند و دکتر روحانی در نخستین برنامه حضور در استان، در ورزشگاه شهر لاهیجان با مردم استان دیدار می‌کند.
رئیس جمهوری در حالی به گیلان سفر می کند که از ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم مورد حمایت قاطع مردم این استان از دولت تدبیر و امید بوده؛ در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری حدود 70 درصد یعنی یک میلیون و 43 هزار و 285 نفر از گیلانی ها به دکتر روحانی رای دادند که نسبت به دوره‌ قبل 1.5 درصد افزایش یافته بود.
در شرایطی که اهتمام همگانی در مسیر ایجاد تحول و رشد و توسعه استان بین همه قوا، دستگاه ها و نهادها ایجاد شده؛ سفر رئیس جمهوری به گیلان به منزله تجدید میثاق گیلانیان با منتخب خود در راهی که آغاز کرده اند، تلقی می شود.
اکثر مصوبات دولت اعتدال در مورد استان گیلان از همان ابتدا عملیاتی و اجرایی شدند و با پیگیری ها و توجه رئیس جمهوری و بویژه اهتمام و اقدامات و پیگیری های مستمر و ویژه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و نیز پیگیری ها و نظارت مستقیم و مستمر مصطفی سالاری استاندار گیلان در طی مدت حضورش در گیلان، سبب شد تا علی رغم همه مشکلات پیش روی دولت، اعتبارات و بودجه های لازم تأمین شوند و پروژه ها و طرح های استراتژیک استان از جمله راه آهن قزوین - رشت و اتصال آن به انزلی و آستارا ، جهت ایجاد شرایط اتصال آن به خطوط ریلی کشور و سایر پروژه ها، یا به اتمام برسند و یا در مسیر تکمیل و تصمیم، تداوم یابند.
اینک که با ایجاد زیرساخت های مهم و استراتژیک در استان زمینه مساعد و لازم برای رشد و توسعه گیلان بوجود آمده و برای نخستین بار گیلان به یک شبکه تجاری و حمل و نقل پیوسته؛ سفر رئیس جمهوری اهمیتی مضاعف و دوچندان یافته و می توان به برداشتن گام های مهم بعدی که به طور قطع تحولی اساسی در رشد اقتصادی ، تولیدی ، تجاری و نیز اشتغالزایی در گیلان ایجاد خواهد کرد، امید واثق داشت.
عصر چهارشنبه با حضور رئیس جمهوری راه آهن قزوین - رشت به طور رسمی افتتاح خواهد شد و به انتظار مردم گیلان برای شنیدن سوت قطار که به دلایل مختلفی از جمله پیچیدگی های مسیر، مسائل فنی و محدودیت های اعتباری چند سال به طول کشید، پایان داده می شود و با نگاه ویژه دولت های یازدهم و دوازدهم بالاخره این انتظار به سر خواهد آمد؛ تسهیل تردد ، بهبود ایمنی سفر و نیز ارتقاء وضع معیشت و اشتغال مردم از جمله مزایای افتتاح پروژه راه آهن گیلان است.
عملیات اجرایی سایر پروژه های گیلان در حوزه راه ها همزمان با سفر هیأت دولت آغاز شده و یا مقدمات اجرای آنها فراهم می شود؛ از جمله هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین-رشت از جمله پروژه هایی است که عملیات اجرایی آن همزمان با این سفر آغاز خواهد شد.
اجرای پروژه راه آهن رشت - آستارا نیز با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو کشور ایران و آذربایجان در صورت آمادگی باکو بعنوان تامین کننده اعتبار این پروژه آغاز می شود.
انعقاد تفاهم نامه برای متصل شدن راه آهن رشت - انزلی به بندر کاسپین از دیگر برنامه های احتمالی سفر رئیس جمهوری است که منشأ اتفاقات خوبی برای گیلان خواهد بود همچنین مباحث مختلفی پیرامون توسعه استان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تفاهم نامه هایی نیز در حوزه سرمایه گذاری با نهادهای اقتصادی و بانک ها منعقد خواهد شد.
در جلسه شورای اداری استان نیز با حضور رئیس جمهوری و همراهانش، تصمیماتی برای گیلان اعم از اعتبارات عمرانی و طرح های سرمایه گذاری اتخاذ خواهد شد و در صورت لزوم، تصمیم گیری در خصوص اصلاح ساختارها و اعطای مجوزهای مورد نیاز برای شتاب در انجام امور اعلام می شود.
با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه و بالفعل در استان از جمله نیروی انسانی مستعد، فعال و با نشاط ، مواهب طبیعی فراوان، برخورداری از نعمت دریای خزر، ایجاد زیرساخت های مناسب حمل و نقل و راه های ارتباطی در داخل و با کشورهای همجوار و مانند آن، می توان آینده روشنی را برای استان متصور بود.
خطوط و راه های استراتژیک زمینی و دریایی از جمله ظرفیت بنادر کاسپین و انزلی، نهایی شدن راه آهن آستارا، رشت و قزوین، نقطه اتصال ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر را فراهم خواهد ساخت و این نکته ای است که دولت اعتدال کاملاً بر آن واقف است و دولت بخوبی می داند که گیلان می تواند نقش بسیار مهمی در جهت ارتباط اقتصادی با کشورهای حاشیه دریای خزر داشته باشد و بر این اساس به رشد و توسعه درخشانی در زمینه اقتصاد، تجارت، گردشگری و دیگر صنایع دست یابد.
با این اوصاف گیلان هنوز از وجود برخی مشکلات و کمبودها رنج می برد که امید می رود در دیدار رئیس جمهوری از استان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و با مساعی دولت ، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، استاندار گیلان و همه مسئولان و دست اندرکاران مربوطه رفع شوند.
حضور پرنشاط و مهمان نوازی مردم استان در روز چهارشنبه، انگیزه و پشتوانه قوی برای همه مسئولان دولت خواهد بود تا با عزم جدی تر به مطالبه و انتظارات مردم در حوزه های مختلف از جمله اشتغال و اقتصاد بپردازند زیرا این دیدار رئیس جمهوری با گیلانی ها صرفاً یک دیدار تشریفاتی یا بازدید معمولی نیست؛ بلکه دکتر روحانی بر اساس وعده هایی که در سفر پیشین به مردم استان داده بود و نیز با توجه و انتظارات و توقعاتی که از این استان و مردم وفادار و همیشه در صحنه آن در عرصه حمایت و تعامل با دولت منتخب خود می رود؛ این دیدار در راستای تداوم و تحقق برنامه های رشد و توسعه استان انجام می شود.
روحانی رئیس دولت تدبیر و امید در حالی به گیلان سفر می کند که کشور به دلیل فشارها و تحریم های دشمنان انقلاب اسلامی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند و نظام و ملت در حال گذر از یک گردنه حساس تاریخی هستند؛ نقض آشکار برجام توسط دولت آمریکا، فشارهای داخلی برخی جریان ها و جناح های مخالف دولت به بهانه های مختلف از جمله تصویب FATF و مسئله پالرمو و نیز مشکلات معیشتی ناشی برخی از اختلالات در بازار پول و سرمایه و مانند آن که ریشه ها و علت های آن بر مردم پوشیده نیست؛ سبب شده که مخالفان داخلی و خارجی دولت به از دست رفتن پایگاه اجتماعی دولت دل خوش کنند و با عدم حضور مردم در صحنه های ارتباط دولت با مردم فشارهای خود به دولت را افزایش دهند اما بی تردید استان گیلان که در دو انتخابات یازدهم و دوازدهم بیشترین حمایت را از حجت الاسلام روحانی کرد و حتی جزو پنج استانی بود که بیشترین رأی را به ایشان داد، با حضور پرشور، پرنشاط و درخشان خود بار دیگر حمایت قاطع خود از رئیس جمهوری منتخب شان را نشان خواهند دارد و برای تداوم مسیر توسعه و رشد کشور و استان گیلان با او میثاقی دیگر خواهند بست.
گیلانی ها حضور پر شکوه تر و معنادارتری از حضورشان در پای صندوق های رأی انتخابات ریاست جمهوری را در صحنه استقبال از منتخب خود و دیدار با او نشان خواهند داد، زیرا دریافته اند که رئیس جمهوری منتخبشان علی رغم همه مشکلات داخلی و خارجی هیچگاه وعده هایی را که به مردم گیلان داده بود، فراموش نکرده و اینک برای مشاهده پیشرفت و تحقق مصوبات و برنامه ها و تلاش برای تداوم و استمرار آنها به گیلان سفر کرده است.
این سفر و دیدار خاطره ای بیادمانی را برای گیلان و گیلانی ها رقم خواهد زد.
حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری در اواخر فروردین ماه سال 94 در پانزدهمین سفر استانی خود و اوایل فروردین ماه سال 96 برای بهره برداری از چند طرح مهم عمرانی و صنعتی به گیلان سفر کرده بود.
7296/2007/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از کوچک‌ترین فرصت‌ها در هر گوشه از استان برای رسیدن به اهداف توسعه گیلان استفاده می‌کنیم

بازدید وزیر نیرو و استاندار گیلان از محل اجرای سد مخزنی لاسک

آغاز عملیات بهره برداری از سد لاستیکی باغبانان

در هیچ پروژه سدسازی کشور به اندازه لاسک توجه به دغدغه های محیط زیستی سابقه ندارد/نظرات فعالین اجتماعی در خصوص سد لاسک را شنیده و پیگیری کرده‌ام/آب بندان ها بیشترین میزان پایداری با محیط زیست را دارند

رونق کشاورزی از ویلاسازی در گیلان جلوگیری می‌کند / روش مدیریت استان گیلان در مقابله با سیل اخیر می‌تواند الگوی مناطق دیگر کشور باشد / پروژه‌های تامین منابع آب در گیلان باید با رعایت ملاحظات زیست محیطی اجرا شود

سرپرست جدید فرمانداری شهرستان صومعه سرا معارفه شد

امروز مجلس نیازمند افراد متعهد و متخصص است

کمبود نیروی انسانی در بیمارستان‌ها/ مجوز جذب نیرو داده شود

دو خبر کوتاه از آستارا و تالش

سرپرست فرمانداری شهرستان صومعه سرا منصوب شد

ابراز رضایت رئیس جمهور از تاثیر اجرای شیوه‌نامه ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها بر کاهش خسارات سیل در گیلان

فرآیند انتخاب شهردار رشت متوقف شد

معاون برنامه ریزی فرماندار تالش با حفظ سمت، بخشدار مرکزی شد

ناوگروه صلح و دوستی نداجا به قزاقستان اعزام شد

نهمین ناوگروه صلح و دوستی ایران عازم قزاقستان شد

فرماندار لاهیجان: اهتمام به بهبود معیشت مردم و رونق تولید داریم

قدرت جمهوری اسلامی باعث عصبانیت دشمنان شده است

برگزاری تظاهرات اعلام همدلی مردم ایران با سپاه

برنامه های سفر دو روزه معاون رئیس جمهوری به گیلان اعلام شد

علمای شیعه و سنی آستارا ار سپاه حمایت کردند

اعلام حمایت روحانیون و طلاب استان گیلان از سپاه

رئیس جمهوری آمریکا به دنبال جلب حمایت رژیم صهیونیستی است

سپاه در تامین امنیت داخلی نقش اساسی ایفا کرده است

امام جمعه آستارا: آمریکا از اقتدار سپاه عصبانی شده است

سپاهیان، ارتشیان و همه مدافعان وطن تنها نیستند

تظاهرات مردم گیلان در حمایت از سپاه

آمریکا و بازی گربه رقصانی !

تسلیم در برابر رهبری در نیروهای مسلح ایران احیاء شده است

سپاه سردمدار مبارزه با گروه های تروریستی

انتصاب جوانان در بخش های مدیریتی را ادامه می دهیم

مبارزه با فساد و رفع بیکاری مورد اهتمام مسئولان باشد

استاندارگیلان: فداکاری ارتش در تامین امنیت کشور، زبانزد است

ارتش، نیروی پیشتاز در عرصه های مختلف نظامی است

سربازان گمنام به تخلفات مسکن مهر آستارا رسیدگی کردند

ملت تا آخرین قطره خون خود پشت سپاه می‌ایستد

اقدام ترامپ علیه سپاه محبوبیت پاسداران را در قلوب مردم صدچندان کرد

دنیا جنایات آمریکایی‌ها را فراموش نخواهد کرد

آمریکا تنها کشور تروریست و حامی تروریسم در دنیاست

قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریست خارج از عرف بین الملل است

تاثیر روانی و اجتماعی افزایش قیمت‌ها بیشتر از اثرات اقتصادی آن است

تصور خود را از غیب و انتظار بازنگری کنیم

قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی واکنشی به شکست‌های اسرائیل است

نرخ بالای بیکاری جوانان زیبنده جمهوری اسلامی نیست

ظرفیت بالای صنایع چوبی گیلان در تامین نیازهای کشور

بازدید استاندار گیلان از یک بانک نشاء برنج و گفت‌و‌گوی صمیمی با کشاورزان در غرب گیلان

بر عهدی که با جوانان گیلان بستم پایبندم / مجمع مشورتی جوانان در شهرستان ها تشکیل می شود

ارتش خدمتگزار صادق مردم است

وضعیت تولیدات حوزه فرش در گیلان، نیازمند تحرک بیشتر است

نیروی دریایی ارتش دیده بان کشور در عرصه دریاهاست

برنامه ریزی برای استفاده بهتر از منابع آبی در گیلان انجام شده است