پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

همراهی و هم‌صدایی ملت با رئیس‌جمهوری؛

مردم گیلان و میثاقی دوباره با دولت تدبیر و امید سياسي

مردم گیلان و میثاقی دوباره با دولت تدبیر و امید

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - مردم گیلان که جزو پنج استانی هستند که بیشترین رأی را به حجت الاسلام روحانی داده اند؛ با حضور پرنشاط و درخشان در مراسم استقبال از رئیس جمهوری، بار دیگر حمایت قاطع خود از منتخبشان را نشان خواهند دارد و برای تداوم مسیر توسعه و رشد کشور و گیلان، با او میثاقی دیگر خواهند بست.
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، جمعی از وزیران و اعضای هیأت دولت روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری میهمان گیلانی ها هستند و دکتر روحانی در نخستین برنامه حضور در استان، در ورزشگاه شهر لاهیجان با مردم استان دیدار می‌کند.
رئیس جمهوری در حالی به گیلان سفر می کند که از ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم مورد حمایت قاطع مردم این استان از دولت تدبیر و امید بوده؛ در انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری حدود 70 درصد یعنی یک میلیون و 43 هزار و 285 نفر از گیلانی ها به دکتر روحانی رای دادند که نسبت به دوره‌ قبل 1.5 درصد افزایش یافته بود.
در شرایطی که اهتمام همگانی در مسیر ایجاد تحول و رشد و توسعه استان بین همه قوا، دستگاه ها و نهادها ایجاد شده؛ سفر رئیس جمهوری به گیلان به منزله تجدید میثاق گیلانیان با منتخب خود در راهی که آغاز کرده اند، تلقی می شود.
اکثر مصوبات دولت اعتدال در مورد استان گیلان از همان ابتدا عملیاتی و اجرایی شدند و با پیگیری ها و توجه رئیس جمهوری و بویژه اهتمام و اقدامات و پیگیری های مستمر و ویژه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و نیز پیگیری ها و نظارت مستقیم و مستمر مصطفی سالاری استاندار گیلان در طی مدت حضورش در گیلان، سبب شد تا علی رغم همه مشکلات پیش روی دولت، اعتبارات و بودجه های لازم تأمین شوند و پروژه ها و طرح های استراتژیک استان از جمله راه آهن قزوین - رشت و اتصال آن به انزلی و آستارا ، جهت ایجاد شرایط اتصال آن به خطوط ریلی کشور و سایر پروژه ها، یا به اتمام برسند و یا در مسیر تکمیل و تصمیم، تداوم یابند.
اینک که با ایجاد زیرساخت های مهم و استراتژیک در استان زمینه مساعد و لازم برای رشد و توسعه گیلان بوجود آمده و برای نخستین بار گیلان به یک شبکه تجاری و حمل و نقل پیوسته؛ سفر رئیس جمهوری اهمیتی مضاعف و دوچندان یافته و می توان به برداشتن گام های مهم بعدی که به طور قطع تحولی اساسی در رشد اقتصادی ، تولیدی ، تجاری و نیز اشتغالزایی در گیلان ایجاد خواهد کرد، امید واثق داشت.
عصر چهارشنبه با حضور رئیس جمهوری راه آهن قزوین - رشت به طور رسمی افتتاح خواهد شد و به انتظار مردم گیلان برای شنیدن سوت قطار که به دلایل مختلفی از جمله پیچیدگی های مسیر، مسائل فنی و محدودیت های اعتباری چند سال به طول کشید، پایان داده می شود و با نگاه ویژه دولت های یازدهم و دوازدهم بالاخره این انتظار به سر خواهد آمد؛ تسهیل تردد ، بهبود ایمنی سفر و نیز ارتقاء وضع معیشت و اشتغال مردم از جمله مزایای افتتاح پروژه راه آهن گیلان است.
عملیات اجرایی سایر پروژه های گیلان در حوزه راه ها همزمان با سفر هیأت دولت آغاز شده و یا مقدمات اجرای آنها فراهم می شود؛ از جمله هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین-رشت از جمله پروژه هایی است که عملیات اجرایی آن همزمان با این سفر آغاز خواهد شد.
اجرای پروژه راه آهن رشت - آستارا نیز با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دو کشور ایران و آذربایجان در صورت آمادگی باکو بعنوان تامین کننده اعتبار این پروژه آغاز می شود.
انعقاد تفاهم نامه برای متصل شدن راه آهن رشت - انزلی به بندر کاسپین از دیگر برنامه های احتمالی سفر رئیس جمهوری است که منشأ اتفاقات خوبی برای گیلان خواهد بود همچنین مباحث مختلفی پیرامون توسعه استان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و تفاهم نامه هایی نیز در حوزه سرمایه گذاری با نهادهای اقتصادی و بانک ها منعقد خواهد شد.
در جلسه شورای اداری استان نیز با حضور رئیس جمهوری و همراهانش، تصمیماتی برای گیلان اعم از اعتبارات عمرانی و طرح های سرمایه گذاری اتخاذ خواهد شد و در صورت لزوم، تصمیم گیری در خصوص اصلاح ساختارها و اعطای مجوزهای مورد نیاز برای شتاب در انجام امور اعلام می شود.
با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های بالقوه و بالفعل در استان از جمله نیروی انسانی مستعد، فعال و با نشاط ، مواهب طبیعی فراوان، برخورداری از نعمت دریای خزر، ایجاد زیرساخت های مناسب حمل و نقل و راه های ارتباطی در داخل و با کشورهای همجوار و مانند آن، می توان آینده روشنی را برای استان متصور بود.
خطوط و راه های استراتژیک زمینی و دریایی از جمله ظرفیت بنادر کاسپین و انزلی، نهایی شدن راه آهن آستارا، رشت و قزوین، نقطه اتصال ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر را فراهم خواهد ساخت و این نکته ای است که دولت اعتدال کاملاً بر آن واقف است و دولت بخوبی می داند که گیلان می تواند نقش بسیار مهمی در جهت ارتباط اقتصادی با کشورهای حاشیه دریای خزر داشته باشد و بر این اساس به رشد و توسعه درخشانی در زمینه اقتصاد، تجارت، گردشگری و دیگر صنایع دست یابد.
با این اوصاف گیلان هنوز از وجود برخی مشکلات و کمبودها رنج می برد که امید می رود در دیدار رئیس جمهوری از استان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و با مساعی دولت ، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، استاندار گیلان و همه مسئولان و دست اندرکاران مربوطه رفع شوند.
حضور پرنشاط و مهمان نوازی مردم استان در روز چهارشنبه، انگیزه و پشتوانه قوی برای همه مسئولان دولت خواهد بود تا با عزم جدی تر به مطالبه و انتظارات مردم در حوزه های مختلف از جمله اشتغال و اقتصاد بپردازند زیرا این دیدار رئیس جمهوری با گیلانی ها صرفاً یک دیدار تشریفاتی یا بازدید معمولی نیست؛ بلکه دکتر روحانی بر اساس وعده هایی که در سفر پیشین به مردم استان داده بود و نیز با توجه و انتظارات و توقعاتی که از این استان و مردم وفادار و همیشه در صحنه آن در عرصه حمایت و تعامل با دولت منتخب خود می رود؛ این دیدار در راستای تداوم و تحقق برنامه های رشد و توسعه استان انجام می شود.
روحانی رئیس دولت تدبیر و امید در حالی به گیلان سفر می کند که کشور به دلیل فشارها و تحریم های دشمنان انقلاب اسلامی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند و نظام و ملت در حال گذر از یک گردنه حساس تاریخی هستند؛ نقض آشکار برجام توسط دولت آمریکا، فشارهای داخلی برخی جریان ها و جناح های مخالف دولت به بهانه های مختلف از جمله تصویب FATF و مسئله پالرمو و نیز مشکلات معیشتی ناشی برخی از اختلالات در بازار پول و سرمایه و مانند آن که ریشه ها و علت های آن بر مردم پوشیده نیست؛ سبب شده که مخالفان داخلی و خارجی دولت به از دست رفتن پایگاه اجتماعی دولت دل خوش کنند و با عدم حضور مردم در صحنه های ارتباط دولت با مردم فشارهای خود به دولت را افزایش دهند اما بی تردید استان گیلان که در دو انتخابات یازدهم و دوازدهم بیشترین حمایت را از حجت الاسلام روحانی کرد و حتی جزو پنج استانی بود که بیشترین رأی را به ایشان داد، با حضور پرشور، پرنشاط و درخشان خود بار دیگر حمایت قاطع خود از رئیس جمهوری منتخب شان را نشان خواهند دارد و برای تداوم مسیر توسعه و رشد کشور و استان گیلان با او میثاقی دیگر خواهند بست.
گیلانی ها حضور پر شکوه تر و معنادارتری از حضورشان در پای صندوق های رأی انتخابات ریاست جمهوری را در صحنه استقبال از منتخب خود و دیدار با او نشان خواهند داد، زیرا دریافته اند که رئیس جمهوری منتخبشان علی رغم همه مشکلات داخلی و خارجی هیچگاه وعده هایی را که به مردم گیلان داده بود، فراموش نکرده و اینک برای مشاهده پیشرفت و تحقق مصوبات و برنامه ها و تلاش برای تداوم و استمرار آنها به گیلان سفر کرده است.
این سفر و دیدار خاطره ای بیادمانی را برای گیلان و گیلانی ها رقم خواهد زد.
حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری در اواخر فروردین ماه سال 94 در پانزدهمین سفر استانی خود و اوایل فروردین ماه سال 96 برای بهره برداری از چند طرح مهم عمرانی و صنعتی به گیلان سفر کرده بود.
7296/2007/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عمده مصرف کننده یارانه‌ پنهان دهک‌های بالای جامعه هستند

عیادت مشاوران استاندار گیلان از شاعر و نویسنده پیشکسوت اهل تسنن

آموزش‌های مستمر در حوزه سوانح جاده‌ای و تصادفات کاهش حوادث را به دنبال دارد

سوء مدیریت‌ها بیشتر از تحریم دشمنان به ما آسیب زده است

ارزش پاسداری و دفاع از میهن به نسل جوان منتقل شود

افزایش سلامت عمومی مستلزم توجه جدی به مقوله فرهنگ سلامت است

انتقاد نماینده رودبار از نحوه رسیدگی منابع طبیعی به خانه‌های روستایی بدون مجوز

وزیر صنعت: ارز افت می‌کند، کالا‌ها ارزان می‌شود

از سوء مدیریت ها بیشتر از تحریم دشمنان ضرر دیده ایم

قدردانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از ابراز همدردی درپی درگذشت پدر همسر گرانقدرشان

نظارت بر صرف بودجه توسط دستگاه ها از سوی دولت امری لازم است

تبلیغات غیر رسمی داوطلبان نمایندگی مجلس در گیلان

کارهای موفقی در مهندسی رودخانه‌های گیلان انجام شده است

دولت موظف به ایجاد مسکن ارزان‌قیمت برای مردم است

شورای نگهبان امانتدار نظام اسلامی است

برای محرومیت زدایی و توسعه در هر نقطه از استان باید تلاش بیشتری شود

برای تبدیل دهستان محروم به دهستان برخوردار سه سال زمان نیاز است

آرامش و امنیت اجتماعی مردم بیشتر مورد توجه باشد

«نظارت» یک امر عقلی و منطقی است/ عدم مغایرت نظارت استصوابی با اصل بی‌طرفی

سرپرست استانداری گیلان همزمان با 25 تیر ماه روز تأمین اجتماعی و بهزیستی با مدیران سازمان تأمین اجتماعی استان دیدار کرد

فرماندار رودسر: رودخانه‌ها قبل از شروع فصل بارندگی، لایروبی شوند

حفظ کرامت افراد سرلوحه اقدامات حمایتی قرار گیرد

حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان در شهرستان رضوانشهر

پیام تسلیت درگذشت مادر شهیدان فتح الله و یدالله قلی پور

دیدار سرپرست استانداری گیلان با خانواده شهید ملک پور

سرپرست استانداری گیلان به مناسبت هفته مالیات در اداره کل امور مالیاتی استان حضور یافت

داشته های تاریخی و فرهنگی گیلان به درستی معرفی شود

مردم بخاطر ناامیدی از جریانات سیاسی ممکن است دیگر لیستی رأی ندهند

ایستادگی ملت ایران دشمن را زمین گیر کرده است

مسئولان و متولیان زمینه ازدواج آسان را فراهم کنند

سیاست ماشه در مقابل ایران جواب نمی‌دهد

روند اجرای پروژه ها بر اساس زمان بندی تعیین شده اجرایی شود

بازدید سرپرست استانداری گیلان از پروژه در حال احداث پاسگاه انتظامی لوشان

نقش محوری زنان در بنیان خانواده و جامعه مسئولیت پذیری آنان است

ضرورت تامین نیازهای کشور در داخل

ضرورت تامین نیازهای کشور در داخل

دولت هرچه سریع‌تر لایحه ممنوعیت بیت‌کوین را تدوین کند

راهکار مقابله با حربه‌های آمریکا وحدت و اتحاد حول محور رهبری است

مساله زباله‌سوز‌ها معضلی ملی است که تدبیری ملی می‌طلبد

بانک‌ها واحدهای تولیدی را از تملک خود خارج کنند

شهادت الگو و مانیفست انقلاب است / در برجام به دنیا ثابت کردیم که اهل گفتگو و تعامل در چارچوب منافع ملی هستیم

43 روستای فومن فاقد آب شرب/ دهیاران وارد مسائل سیاسی نشوند

بازدید سرپرست استانداری گیلان از چند طرح عمرانی،اقتصادی و فرهنگی آستارا

محتوای سند آمایش ، مبنای فعالیت های حوزه های اقتصادی قرار گیرد

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از روند اجرای عملیات ساماندهی رودخانه شمرود

دستگاه های اجرایی برای تحقق اهداف توسعه محور با جدیت گام بردارند

بازگشت ساعت کاری ادارات گیلان به روند عادی از 17 تیرماه

زمین خواری در شهرهای مختلف گیلان در حال رقم خوردن است

پیام تبریک سرپرست استانداری گیلان به مناسبت ثبت جهانی جنگل های هیرکانی

فشارهای اروپا بی‌فایده است، ایران 16 تیر گام دوم را بر می‌دارد/ محاسبه هزینه های محتمل جنگ فعلا مانع جنگ است