پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

استقبال از رئیس‌جمهوری در گیلان؛ تجلی حمایت ملت از دولت سياسي

استقبال از رئیس‌جمهوری در گیلان؛ تجلی حمایت ملت از دولت

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - احزاب و فعالان سیاسی گیلان، سفر حجت‌الاسلام حسن روحانی و شماری از اعضای هیأت‌دولت به استان را نویدبخش توسعه گیلان در بخش‌های مختلف ذکر کرده و با یادآوری خلق حماسه‌های مردم استان، استقبال ملت از رئیس‌جمهوری را تجلی حمایت از دولت دانستند.
شماری از احزاب و فعالان سیاسی استان در آستانه سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت به گیلان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا ، این سفر را دارای برکات زیادی در بخش های اقتصادی، گردشگری، زیرساختی و ... دانسته و زمینه ساز رونق و توسعه گیلان خوانده اند و با دعوت از مردم برای حضور در مراسم استقبال از رئیس‌جمهوری، از آنان خواستند همانند دو انتخابات سال‌های 92 و 96 ، حماسه ای دیگری در تاریخ کشور و این استان ثبت کنند.
** سفر رئیس جمهوری و برکات ارزنده آن برای گیلان
دبیر حزب مردم‌سالاری در گیلان با اشاره به سفر رئیس جمهوری و هیات دولت به این استان در هفته جاری، این سفر را در نوع خود بی نظیر خواند و گفت: سفر ثمرات خوب و ارزنده ای برای استان خواهد داشت.
کمال لشکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، در نظرگرفتن اعتبارات برای گیلان را یکی از مهمترین ثمرات این سفر عنوان و اضافه کرد: شنیده ایم استاندار گیلان تمام نقاط ضعف، مثبت و بخش های نیازمند به کارهای زیربنایی را در کتابچه ای جمع آوری کرده و در جلسه با رئیس جمهوری در تهران، ارائه می دهد که این کار مهم، اعتبارات بسیار خوبی برای گیلان رقم خواهد زد تا طرح های ملی بزرگی در استان اجرایی شود.
وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی و گردشگری انتظار یک انقلاب در گیلان داریم، اظهار داشت: در سفر رئیس جمهوری به گیلان پروژه راه آهن قزوین - رشت بعد از سال ها چشم انتظاری و با پیگیری های متعدد، به عنوان مهم ترین پروژه افتتاح می شود که برای مردم استان ارزشمند است.
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان خاطرنشان کرد: پروژه هایی که به یمن قدوم دکتر روحانی رئیس جمهوری به استان افتتاح و به بهره برداری می رسد؛ نقشی غیرقابل انکار در توسعه دارند.
لشکری در ادامه مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به رسالت و وظایف احزاب و فعالان سیاسی در تجلی بخشی وحدت در استان در آستانه این سفر بیان داشت: کارکرد احزاب همانند کارکرد عضلات و اعصاب نسبت به اسکلت بدن است؛ توجه دکتر روحانی به احزاب در نوع خود بی نظیر بوده حال اینکه پیشتر درب احزاب هشت سال گل گرفته شده بود ولی با گرم شدن تنور انتخابات از سال 92 به این سو ، شاهد خلق حماسه های بی نظیری هستیم.
وی طرح موضوع برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌صورت حزبی از سوی نمایندگان ملت را نشان از جایگاه مهم احزاب دانست.
لشکری در خاتمه سخنانش از مردم استان بویژه حامیان دولت خواست همانطور که در دو انتخابات 92 و 96 حماسه خلق کردند؛ این بار نیز با حضور در مراسم استقبال از رئیس جمهوری، بر نشاط اجتماعی جامعه بیافزایند چراکه حمایت از دولت و امیدبخشی در جامعه باید مورد توجه باشند.
** سفر رئیس جمهوری و ضرورت تحقق توسعه در گیلان
دبیر حزب اراده ملت ایران در گیلان نیز در گفت وگو با ایرنا، سفر رئیس جمهوری و تعدادی از اعضای هیات دولت به استان را دارای اهمیت بسزایی در توسعه گیلان خواند و اظهار داشت: در این سفر زیرساخت های موجود، داشته ها و امکانات استان مورد بررسی عینی قرار می گیرد و برنامه ریزی برای تداوم خدمت به مردم نیز انجام می شود.
غلامرضا مقدسی با یادآوری افتتاح پروژه راه آهن قزوین - رشت خاطر نشان کرد: ادامه این خط ریلی تا انزلی و آستارا ، تکمیل کننده کریدور شمال - جنوب است و درآمد بالایی از نظر ترانزیت تجاری برای کشور و گیلان به همراه دارد.
وی با بیان اینکه گیلان آمادگی تبدیل شدن به قطب پزشکی و درمانی آسیای میانه را دارد، تحقق این مهم را زمینه ساز اشتغال و درآمدزایی خواند.
مقدسی در بخش دیگری از سخنانش در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، به نقش احزاب در آستانه سفر رئیس جمهوری به گیلان اشاره و اضافه کرد: تمامی احزاب دل در گرو سربلندی کشور دارند، بنابراین برای هر چه باشکوه تر برگزار شدن این سفر تلاش می کنند.
وی با یادآوری توطئه های دشمنان گفت: آنها در تلاش هستند با ابزارهای مختلف مردم را نسبت به نظام اسلامی و دولت بدبین کنند بنابراین لازم است بیشتر از قبل، هوشیار باشیم.
به گفته دبیر حزب اراده ملت ایران در گیلان؛ باید به دشمن ثابت کنیم که تحریم های ظالمانه، نه تنها تاثیر سوء بر باورهای مردم نسبت به نظام اسلامی نداشته، بلکه اتحاد و ایمان راسخ آنان را صدچندان کرده است.
** همراهی مردم با دولت تدبیر و امید
دبیرکل حزب مشارکت های مردمی گیلان نیز، سفر رئیس جمهوری و شماری از هیات وزیران به استان را نویدبخش توسعه گیلان خواند و گفت: افتتاح راه آهن قزوین - رشت و نیز بهره برداری از سایر پروژه ها در جریان این سفر، هم موجب اشتغالزایی است و هم مسیر توسعه استان را هموار می کند.
سهیلا مدارایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رسالت احزاب در جریان این سفر خاطرنشان کرد: احزاب زبان گویای مردم هستند که در کنار وحدت و یکدلی بایستی دغدغه ها و خواسته های مردم را به دولت منتقل کنند.
عضو خانه احزاب ایران ضمن دعوت از مردم برای استقبال از رئیس جمهوری در سفر به گیلان ادامه داد: بایستی با دولت تدبیر و امید همراهی داشته و همدل باشیم و مردم استان در دو انتخابات سال های 92 و 96 ، بالاترین رای را به دکتر روحانی رئیس جمهوری داده اند و این بار نیز با استقبال خود همراهی با دولت تدبیر و امید را نشان می دهند.
** سفر استانی رئیس جمهوری، فرصتی برای رونق گیلان
دبیر مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در گیلان نیز با اشاره به اهمیت سفر دولت تدبیر و امید به استان و ارتباط مستقیم با مردم در جریان این سفرها بیان داشت: سفر رئیس جمهوری به گیلان مانند همه سفرها برکات زیادی دارد و فرصتی برای بیان مطالبات مردم است.
زهرا بوذری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بررسی مصوبات سفرهای قبلی و صدور دستورهای لازم در این ارتباط را منجر به تکمیل طرح های نیمه تمام و تلاش مضاعف مسئولان برای نیل به توسعه و رونق استان خواند و راه آهن قزوین - رشت که در جریان سفر رئیس جمهوری افتتاح می شود را از پروژه های مهمی ذکر کرد که در اقتصاد و رونق گردشگری استان موثر است.
وی با اشاره نقش مهم احزاب در جریان این سفر، ضمن دعوت از آحاد مردم برای استقبال از کاروان دولت تدبیر و امید یادآور شد: گیلانیان شهره به مهمان نوازی هستند و از رئیس جمهوری و هیات دولت نیز استقبالی گرم خواهند داشت.
رئیس جمهوری، جمعی از وزرا و اعضای هیأت دولت روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری میهمان گیلانی ها هستند و نخستین برنامه دکتر روحانی حضور در جمع مردم استان و سخنرانی در ورزشگاه شهر لاهیجان است. راه آهن قزوین - رشت نیز به طور رسمی با حضور حجت الاسلام روحانی افتتاح می شود.
حجت الاسلام روحانی رئیس جمهوری در اواخر فروردین ماه سال 94 در پانزدهمین سفر استانی خود و نیز اوایل فروردین ماه سال 96 برای بهره برداری از چندین پروژه مهم عمرانی و صنعتی به گیلان سفر کرده بود.
7286 / 2007

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

معاون برنامه ریزی فرماندار تالش با حفظ سمت، بخشدار مرکزی شد

ناوگروه صلح و دوستی نداجا به قزاقستان اعزام شد

نهمین ناوگروه صلح و دوستی ایران عازم قزاقستان شد

فرماندار لاهیجان: اهتمام به بهبود معیشت مردم و رونق تولید داریم

قدرت جمهوری اسلامی باعث عصبانیت دشمنان شده است

برگزاری تظاهرات اعلام همدلی مردم ایران با سپاه

برنامه های سفر دو روزه معاون رئیس جمهوری به گیلان اعلام شد

علمای شیعه و سنی آستارا ار سپاه حمایت کردند

اعلام حمایت روحانیون و طلاب استان گیلان از سپاه

رئیس جمهوری آمریکا به دنبال جلب حمایت رژیم صهیونیستی است

سپاه در تامین امنیت داخلی نقش اساسی ایفا کرده است

امام جمعه آستارا: آمریکا از اقتدار سپاه عصبانی شده است

سپاهیان، ارتشیان و همه مدافعان وطن تنها نیستند

تظاهرات مردم گیلان در حمایت از سپاه

آمریکا و بازی گربه رقصانی !

تسلیم در برابر رهبری در نیروهای مسلح ایران احیاء شده است

سپاه سردمدار مبارزه با گروه های تروریستی

انتصاب جوانان در بخش های مدیریتی را ادامه می دهیم

مبارزه با فساد و رفع بیکاری مورد اهتمام مسئولان باشد

استاندارگیلان: فداکاری ارتش در تامین امنیت کشور، زبانزد است

ارتش، نیروی پیشتاز در عرصه های مختلف نظامی است

سربازان گمنام به تخلفات مسکن مهر آستارا رسیدگی کردند

ملت تا آخرین قطره خون خود پشت سپاه می‌ایستد

اقدام ترامپ علیه سپاه محبوبیت پاسداران را در قلوب مردم صدچندان کرد

دنیا جنایات آمریکایی‌ها را فراموش نخواهد کرد

آمریکا تنها کشور تروریست و حامی تروریسم در دنیاست

قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریست خارج از عرف بین الملل است

تاثیر روانی و اجتماعی افزایش قیمت‌ها بیشتر از اثرات اقتصادی آن است

تصور خود را از غیب و انتظار بازنگری کنیم

قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی واکنشی به شکست‌های اسرائیل است

نرخ بالای بیکاری جوانان زیبنده جمهوری اسلامی نیست

ظرفیت بالای صنایع چوبی گیلان در تامین نیازهای کشور

بازدید استاندار گیلان از یک بانک نشاء برنج و گفت‌و‌گوی صمیمی با کشاورزان در غرب گیلان

بر عهدی که با جوانان گیلان بستم پایبندم / مجمع مشورتی جوانان در شهرستان ها تشکیل می شود

ارتش خدمتگزار صادق مردم است

وضعیت تولیدات حوزه فرش در گیلان، نیازمند تحرک بیشتر است

نیروی دریایی ارتش دیده بان کشور در عرصه دریاهاست

برنامه ریزی برای استفاده بهتر از منابع آبی در گیلان انجام شده است

فرماندار لاهیجان: دولت خود را موظف به پاسخگویی می داند

استان گیلان معین شهرستان های خرم آباد و کوهدشت شد

ظرفیت بالای صنایع چوبی گیلان در تامین نیازهای کشور

توجه به ایجاد اشتغال و تفریحات سالم برای کاهش اعتیاد ضروری است

مخالفت نماینده انزلی با احیای تالاب انزلی به روش نانو

مشکل کمبود آب کشاورزی در سال زراعی جدید نخواهیم داشت

تبریک استاندار گیلان به مناسبت اعیاد شعبانیه

در سال زراعی جدید مشکل کمبود آب کشاورزی نخواهیم داشت

حضور سرزده استاندار گیلان در شهرستان لوشان

امام جمعه رشت: تروریست خواندن نظامیان کشورها بی معناست

ارسال افزون بر 30 کامیون محموله از گیلان به مناطق سیل زده

ششمین رئیس مجمع نمایندگان گیلان انتخاب شد