پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

رئیس دفتر رئیس جمهور در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران؛

گیلان معبری مهم برای افزایش روابط با کشورهای همسایه به ویژه در حوزه صادرات است سياسي

گیلان معبری مهم برای افزایش روابط با کشورهای همسایه به ویژه در حوزه صادرات است

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رئیس دفتر رییس جمهور گفت: استان گیلان به دلیل داشتن مرز آبی و خاکی به عنوان معبری مهم برای افزایش روابط با کشورهای همسایه به ویژه در حوزه صادرات است که این امر برای دولت اهمیت بالایی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان،دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و دکتر سالاری استاندار گیلان امشب در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران حاضر شدند و جزئیات سفر روز آتی رئیس جمهوری به گیلان را تشریح کردند.
محمود واعظی در این گفتگو با اشاره به برنامه سفر دو روزه رئیس جمهور به استان گیلان، اظهار کرد: در مدت دو روزه سفر ریاست جمهوری به استان گیلان برنامه و پروژه‌هایی اجرایی می‌شود که حاصل تلاش مضاعف مسئولان استانی در چند ماهه اخیر است.
وی با بیان اینکه توجه به معیشت مردم مهم‌ترین برنامه دولت در شرایط امروز کشور است، افزود: دولت تلاش می‌کند تا وضعیت معیشت و سفره مردم بهبود یابد و به همین منظور در بودجه سال 98 تلاش شده تا درآمدهای دولت بیشتر به حقوق بگیران ثابت اختصاص پیدا کند تا از میزان مشکلات مردم کاسته شود.
واعظی با اشاره به اینکه در هفته‌های اخیر تلاش شده تا پروژه‌هایی که دارای پیشرفت 80 تا 90 درصدی است به همت دولت و با اختصاص اعتبار به پایان برسد، گفت: جلسات متعددی در گیلان و تهران برای رسیدگی به مهم‌ترین مطالبات مردمی در مرکز استان و شهرستان‌های مختلف برگزار شد تا تصمیمات لازم در کمیته‌های مختلف تا سال 99 برای این استان اتخاذ شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری در ادامه با بیان اینکه تلاش شده تا علاوه بر بودجه استانی و همچنین اجرای پروژه‌های ملی، بودجه‌ای مازاد برای اجرای پروژه‌هایی که به هر دلیلی در اولویت نیستند مد نظر قرار دهیم، تصریح کرد: در همین راستا در جلسه روز گذشته با جمع بندی صورت گرفته رقم بسیار خوبی برای اجرای این پروژه در استان گیلان نهایی شده که فردا توسط ریاست جمهوری به اطلاع مردم استان گیلان می‌رسد.
وی در ادامه به برنامه‌های سفر دو روزه ریاست جمهوری به استان گیلان اشاره و اظهار داشت: دیدار با مردم استان گیلان در شهرستان لاهیجان یکی از مهمترین برنامه‌های سفر دکتر روحانی است و با توجه به اینکه در دوره‌ گذشته این دیدار در مرکز استان بوده تصمیم گرفته شد تا این دیدار در یکی از شهرستان‌ها انجام شود.
واعظی بهره برداری از پروژه های متعدد به صورت ویدئو کنفرانس و همچنین حضور نمایندگان رئیس جمهور در سطح شهرستان ها را بخش دیگری از برنامه‌های ریاست جمهوری در سفر به گیلان عنوان کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین پروژه ها بهره برداری از راه آهن قزوین - رشت است.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه اتصال راه آهن سراسری به رشت یک اتفاق مهم برای مردم این استان و کشور محسوب می‌شود، گفت: اتصال این مسیر به بندر انزلی شرایط جدیدی برای مبادلات تجاری و کالا فراهم می‌کند لذا در تلاشیم تا این مسیر در کوتاه‌ترین زمان به اتمام برسد.
رئیس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اینکه استان گیلان به دلیل داشتن مرز آبی و خاکی معبری مهم برای افزایش روابط با کشورهای همسایه به ویژه در حوزه صادرات است که برای دولت اهمیت بالایی دارد، افزود: باید این شرایط برای مردم استان توضیح داده شود و امیدواریم با اتمام 8 کیلومتر باقیمانده از آزاد راه قزوین- رشت با توجه به اعتبارات خوبی که به آن اختصاص یافته و فردا با حضور ریاست جمهوری آغاز می شود ،شاهد تحولات خوبی برای استان و کشور باشیم.
وی تأکید کرد: توسعه شبکه ریلی به رونق سرمایه‌گذاری و گردشگری استان گیلان کمک شایانی می‌کند و باید شرایط جدید و فرصت‌های موجود در استان گیلان برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی شود.
واعظی در ادامه به اتصال خط ریلی رشت به آستارا نیز اشاره و بیان کرد: اتصال سراسری به راه آهن رشت سپس به آستارا زمینه را برای ارتباط ایران با اروپا و روسیه فراهم و سبب ایجاد تحول در اقتصاد کشور و کامل شدن کریدور شمال به جنوب می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه بازاریابی برای فروش محصولات تولید شده در کشور یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود، افزود: برای رسیدن به این هدف نیازمند ارتباط با کشورهای همسایه و همچنین وجود زیرساخت های مناسب همانند حمل و نقل هستیم که از ارزان ترین گزینه حمل و نقل از طریق شبکه ریلی است ، از اینرو اتصال خط ریلی رشت به آستارا اهمیت ویژه ای دارد.
رئیس دفتر ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مقدمات این کار فراهم شده و مذاکراتی نیز در سال‌های گذشته برای حضور و مشارکت طرف آذربایجانی در اتصال این مسیر انجام شده است، تصریح کرد: در این زمینه دولت سیاست دو مرحله‌ای دارد که در مرحله نخست سرعت ریل گذاری از رشت به بندر انزلی است که در تلاش هستیم که طی یکسال آینده آن را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
وی تأکید کرد: در مسیر آستارا با مشکلاتی همانند وجود معارضین مواجه هستیم که سه طرح برای حل مشکل ارائه شده و با بررسی‌های انجام شده یک طرح که کمترین موانع را داشته پذیرفته شده است که امیدواریم با کنسرسیومی که تشکیل شده و فردا هم امضا می‌شود بلافاصله انجام اجرایی شود.
*افتتاح راه آهن گیلان موجب تقویت جایگاه استراتژیک ایران و افزایش رفاه مردم است
استاندار گیلان نیز در تصریح کرد: فضای استان برای استقبال از رئیس جمهوری مطلوب است و حضور گسترده آنان در واقع نشان دهنده شکوه و عظمت ملت ایران و گیلان به جهان تلقی می شود.
وی با بیان اینکه حضور دکتر روحانی در گیلان موجب شتاب در روند توسعه گیلان می شود،اعتبار پروژه های برنامه ریزی شده برای افتتاح در جریان این سفر را بالغ بر 3 هزار و دویست میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر بهره برداری از این پروژه ها تصمیماتی هم در جهت تحول اقتصادی،اجتماعی و افزایش اشتغال در گیلان اتخاذ می‌شود.
نماینده عالی دولت در گیلان افتتاح راه آهن را موجب توسعه گیلان ، بهبود جایگاه استراتژیک آن در منطقه و افزایش رفاه مردمی خواند و افزود:با اتصال شبکه ریلی قزوین رشت به آستارا شاهد تقویت اقتصاد،افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه و نیز رونق گردشگری خواهیم بود.
سالاری با بیان اینکه در نشست های متعدد و با حضور نخبگان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نیز مسئولان دستگاه‌های اجرایی برنامه و طرح ها اولویت بندی شده ،به جمع بندی این نشست ها در وزارتخانه و ارائه نتایج حاصله به ریاست جمهوری اشاره کرد.
وی با اعلام اینکه در سفر قبل رییس جمهوری به گیلان از 800 میلیارد تومان اعتبار تصویب شده برای گیلان 2 هزار و 200 میلیارد بیشتر پرداخت شد که نزدیک به سه برابر بیشتر از رقم تعیین شده است،افزود:با توجه به نگاه و دیدگاه دکتر روحانی به گیلان تصور می شود که در این سفر نیز شاهد اتفاقی مبارک برای توسعه گیلان باشیم.
استاندار گیلان به امکان ارتباط مردمی با رییس جمهوری از طریق تحویل نامه و یا تماس با شماره111 خبر داد و گفت: درخواست ها در اسرع وقت بررسی و به ادارات مربوطه ارجاع داده می شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از کوچک‌ترین فرصت‌ها در هر گوشه از استان برای رسیدن به اهداف توسعه گیلان استفاده می‌کنیم

بازدید وزیر نیرو و استاندار گیلان از محل اجرای سد مخزنی لاسک

آغاز عملیات بهره برداری از سد لاستیکی باغبانان

در هیچ پروژه سدسازی کشور به اندازه لاسک توجه به دغدغه های محیط زیستی سابقه ندارد/نظرات فعالین اجتماعی در خصوص سد لاسک را شنیده و پیگیری کرده‌ام/آب بندان ها بیشترین میزان پایداری با محیط زیست را دارند

رونق کشاورزی از ویلاسازی در گیلان جلوگیری می‌کند / روش مدیریت استان گیلان در مقابله با سیل اخیر می‌تواند الگوی مناطق دیگر کشور باشد / پروژه‌های تامین منابع آب در گیلان باید با رعایت ملاحظات زیست محیطی اجرا شود

سرپرست جدید فرمانداری شهرستان صومعه سرا معارفه شد

امروز مجلس نیازمند افراد متعهد و متخصص است

کمبود نیروی انسانی در بیمارستان‌ها/ مجوز جذب نیرو داده شود

دو خبر کوتاه از آستارا و تالش

سرپرست فرمانداری شهرستان صومعه سرا منصوب شد

ابراز رضایت رئیس جمهور از تاثیر اجرای شیوه‌نامه ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها بر کاهش خسارات سیل در گیلان

فرآیند انتخاب شهردار رشت متوقف شد

معاون برنامه ریزی فرماندار تالش با حفظ سمت، بخشدار مرکزی شد

ناوگروه صلح و دوستی نداجا به قزاقستان اعزام شد

نهمین ناوگروه صلح و دوستی ایران عازم قزاقستان شد

فرماندار لاهیجان: اهتمام به بهبود معیشت مردم و رونق تولید داریم

قدرت جمهوری اسلامی باعث عصبانیت دشمنان شده است

برگزاری تظاهرات اعلام همدلی مردم ایران با سپاه

برنامه های سفر دو روزه معاون رئیس جمهوری به گیلان اعلام شد

علمای شیعه و سنی آستارا ار سپاه حمایت کردند

اعلام حمایت روحانیون و طلاب استان گیلان از سپاه

رئیس جمهوری آمریکا به دنبال جلب حمایت رژیم صهیونیستی است

سپاه در تامین امنیت داخلی نقش اساسی ایفا کرده است

امام جمعه آستارا: آمریکا از اقتدار سپاه عصبانی شده است

سپاهیان، ارتشیان و همه مدافعان وطن تنها نیستند

تظاهرات مردم گیلان در حمایت از سپاه

آمریکا و بازی گربه رقصانی !

تسلیم در برابر رهبری در نیروهای مسلح ایران احیاء شده است

سپاه سردمدار مبارزه با گروه های تروریستی

انتصاب جوانان در بخش های مدیریتی را ادامه می دهیم

مبارزه با فساد و رفع بیکاری مورد اهتمام مسئولان باشد

استاندارگیلان: فداکاری ارتش در تامین امنیت کشور، زبانزد است

ارتش، نیروی پیشتاز در عرصه های مختلف نظامی است

سربازان گمنام به تخلفات مسکن مهر آستارا رسیدگی کردند

ملت تا آخرین قطره خون خود پشت سپاه می‌ایستد

اقدام ترامپ علیه سپاه محبوبیت پاسداران را در قلوب مردم صدچندان کرد

دنیا جنایات آمریکایی‌ها را فراموش نخواهد کرد

آمریکا تنها کشور تروریست و حامی تروریسم در دنیاست

قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریست خارج از عرف بین الملل است

تاثیر روانی و اجتماعی افزایش قیمت‌ها بیشتر از اثرات اقتصادی آن است

تصور خود را از غیب و انتظار بازنگری کنیم

قرار دادن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی واکنشی به شکست‌های اسرائیل است

نرخ بالای بیکاری جوانان زیبنده جمهوری اسلامی نیست

ظرفیت بالای صنایع چوبی گیلان در تامین نیازهای کشور

بازدید استاندار گیلان از یک بانک نشاء برنج و گفت‌و‌گوی صمیمی با کشاورزان در غرب گیلان

بر عهدی که با جوانان گیلان بستم پایبندم / مجمع مشورتی جوانان در شهرستان ها تشکیل می شود

ارتش خدمتگزار صادق مردم است

وضعیت تولیدات حوزه فرش در گیلان، نیازمند تحرک بیشتر است

نیروی دریایی ارتش دیده بان کشور در عرصه دریاهاست

برنامه ریزی برای استفاده بهتر از منابع آبی در گیلان انجام شده است