پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

رئیس دفتر رئیس جمهور در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران؛

گیلان معبری مهم برای افزایش روابط با کشورهای همسایه به ویژه در حوزه صادرات است سياسي

گیلان معبری مهم برای افزایش روابط با کشورهای همسایه به ویژه در حوزه صادرات است

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رئیس دفتر رییس جمهور گفت: استان گیلان به دلیل داشتن مرز آبی و خاکی به عنوان معبری مهم برای افزایش روابط با کشورهای همسایه به ویژه در حوزه صادرات است که این امر برای دولت اهمیت بالایی دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان،دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و دکتر سالاری استاندار گیلان امشب در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران حاضر شدند و جزئیات سفر روز آتی رئیس جمهوری به گیلان را تشریح کردند.
محمود واعظی در این گفتگو با اشاره به برنامه سفر دو روزه رئیس جمهور به استان گیلان، اظهار کرد: در مدت دو روزه سفر ریاست جمهوری به استان گیلان برنامه و پروژه‌هایی اجرایی می‌شود که حاصل تلاش مضاعف مسئولان استانی در چند ماهه اخیر است.
وی با بیان اینکه توجه به معیشت مردم مهم‌ترین برنامه دولت در شرایط امروز کشور است، افزود: دولت تلاش می‌کند تا وضعیت معیشت و سفره مردم بهبود یابد و به همین منظور در بودجه سال 98 تلاش شده تا درآمدهای دولت بیشتر به حقوق بگیران ثابت اختصاص پیدا کند تا از میزان مشکلات مردم کاسته شود.
واعظی با اشاره به اینکه در هفته‌های اخیر تلاش شده تا پروژه‌هایی که دارای پیشرفت 80 تا 90 درصدی است به همت دولت و با اختصاص اعتبار به پایان برسد، گفت: جلسات متعددی در گیلان و تهران برای رسیدگی به مهم‌ترین مطالبات مردمی در مرکز استان و شهرستان‌های مختلف برگزار شد تا تصمیمات لازم در کمیته‌های مختلف تا سال 99 برای این استان اتخاذ شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری در ادامه با بیان اینکه تلاش شده تا علاوه بر بودجه استانی و همچنین اجرای پروژه‌های ملی، بودجه‌ای مازاد برای اجرای پروژه‌هایی که به هر دلیلی در اولویت نیستند مد نظر قرار دهیم، تصریح کرد: در همین راستا در جلسه روز گذشته با جمع بندی صورت گرفته رقم بسیار خوبی برای اجرای این پروژه در استان گیلان نهایی شده که فردا توسط ریاست جمهوری به اطلاع مردم استان گیلان می‌رسد.
وی در ادامه به برنامه‌های سفر دو روزه ریاست جمهوری به استان گیلان اشاره و اظهار داشت: دیدار با مردم استان گیلان در شهرستان لاهیجان یکی از مهمترین برنامه‌های سفر دکتر روحانی است و با توجه به اینکه در دوره‌ گذشته این دیدار در مرکز استان بوده تصمیم گرفته شد تا این دیدار در یکی از شهرستان‌ها انجام شود.
واعظی بهره برداری از پروژه های متعدد به صورت ویدئو کنفرانس و همچنین حضور نمایندگان رئیس جمهور در سطح شهرستان ها را بخش دیگری از برنامه‌های ریاست جمهوری در سفر به گیلان عنوان کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین پروژه ها بهره برداری از راه آهن قزوین - رشت است.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه اتصال راه آهن سراسری به رشت یک اتفاق مهم برای مردم این استان و کشور محسوب می‌شود، گفت: اتصال این مسیر به بندر انزلی شرایط جدیدی برای مبادلات تجاری و کالا فراهم می‌کند لذا در تلاشیم تا این مسیر در کوتاه‌ترین زمان به اتمام برسد.
رئیس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اینکه استان گیلان به دلیل داشتن مرز آبی و خاکی معبری مهم برای افزایش روابط با کشورهای همسایه به ویژه در حوزه صادرات است که برای دولت اهمیت بالایی دارد، افزود: باید این شرایط برای مردم استان توضیح داده شود و امیدواریم با اتمام 8 کیلومتر باقیمانده از آزاد راه قزوین- رشت با توجه به اعتبارات خوبی که به آن اختصاص یافته و فردا با حضور ریاست جمهوری آغاز می شود ،شاهد تحولات خوبی برای استان و کشور باشیم.
وی تأکید کرد: توسعه شبکه ریلی به رونق سرمایه‌گذاری و گردشگری استان گیلان کمک شایانی می‌کند و باید شرایط جدید و فرصت‌های موجود در استان گیلان برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی شود.
واعظی در ادامه به اتصال خط ریلی رشت به آستارا نیز اشاره و بیان کرد: اتصال سراسری به راه آهن رشت سپس به آستارا زمینه را برای ارتباط ایران با اروپا و روسیه فراهم و سبب ایجاد تحول در اقتصاد کشور و کامل شدن کریدور شمال به جنوب می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه بازاریابی برای فروش محصولات تولید شده در کشور یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود، افزود: برای رسیدن به این هدف نیازمند ارتباط با کشورهای همسایه و همچنین وجود زیرساخت های مناسب همانند حمل و نقل هستیم که از ارزان ترین گزینه حمل و نقل از طریق شبکه ریلی است ، از اینرو اتصال خط ریلی رشت به آستارا اهمیت ویژه ای دارد.
رئیس دفتر ریاست جمهوری با اشاره به اینکه مقدمات این کار فراهم شده و مذاکراتی نیز در سال‌های گذشته برای حضور و مشارکت طرف آذربایجانی در اتصال این مسیر انجام شده است، تصریح کرد: در این زمینه دولت سیاست دو مرحله‌ای دارد که در مرحله نخست سرعت ریل گذاری از رشت به بندر انزلی است که در تلاش هستیم که طی یکسال آینده آن را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
وی تأکید کرد: در مسیر آستارا با مشکلاتی همانند وجود معارضین مواجه هستیم که سه طرح برای حل مشکل ارائه شده و با بررسی‌های انجام شده یک طرح که کمترین موانع را داشته پذیرفته شده است که امیدواریم با کنسرسیومی که تشکیل شده و فردا هم امضا می‌شود بلافاصله انجام اجرایی شود.
*افتتاح راه آهن گیلان موجب تقویت جایگاه استراتژیک ایران و افزایش رفاه مردم است
استاندار گیلان نیز در تصریح کرد: فضای استان برای استقبال از رئیس جمهوری مطلوب است و حضور گسترده آنان در واقع نشان دهنده شکوه و عظمت ملت ایران و گیلان به جهان تلقی می شود.
وی با بیان اینکه حضور دکتر روحانی در گیلان موجب شتاب در روند توسعه گیلان می شود،اعتبار پروژه های برنامه ریزی شده برای افتتاح در جریان این سفر را بالغ بر 3 هزار و دویست میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر بهره برداری از این پروژه ها تصمیماتی هم در جهت تحول اقتصادی،اجتماعی و افزایش اشتغال در گیلان اتخاذ می‌شود.
نماینده عالی دولت در گیلان افتتاح راه آهن را موجب توسعه گیلان ، بهبود جایگاه استراتژیک آن در منطقه و افزایش رفاه مردمی خواند و افزود:با اتصال شبکه ریلی قزوین رشت به آستارا شاهد تقویت اقتصاد،افزایش مراودات تجاری با کشورهای همسایه و نیز رونق گردشگری خواهیم بود.
سالاری با بیان اینکه در نشست های متعدد و با حضور نخبگان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نیز مسئولان دستگاه‌های اجرایی برنامه و طرح ها اولویت بندی شده ،به جمع بندی این نشست ها در وزارتخانه و ارائه نتایج حاصله به ریاست جمهوری اشاره کرد.
وی با اعلام اینکه در سفر قبل رییس جمهوری به گیلان از 800 میلیارد تومان اعتبار تصویب شده برای گیلان 2 هزار و 200 میلیارد بیشتر پرداخت شد که نزدیک به سه برابر بیشتر از رقم تعیین شده است،افزود:با توجه به نگاه و دیدگاه دکتر روحانی به گیلان تصور می شود که در این سفر نیز شاهد اتفاقی مبارک برای توسعه گیلان باشیم.
استاندار گیلان به امکان ارتباط مردمی با رییس جمهوری از طریق تحویل نامه و یا تماس با شماره111 خبر داد و گفت: درخواست ها در اسرع وقت بررسی و به ادارات مربوطه ارجاع داده می شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

عمده مصرف کننده یارانه‌ پنهان دهک‌های بالای جامعه هستند

عیادت مشاوران استاندار گیلان از شاعر و نویسنده پیشکسوت اهل تسنن

آموزش‌های مستمر در حوزه سوانح جاده‌ای و تصادفات کاهش حوادث را به دنبال دارد

سوء مدیریت‌ها بیشتر از تحریم دشمنان به ما آسیب زده است

ارزش پاسداری و دفاع از میهن به نسل جوان منتقل شود

افزایش سلامت عمومی مستلزم توجه جدی به مقوله فرهنگ سلامت است

انتقاد نماینده رودبار از نحوه رسیدگی منابع طبیعی به خانه‌های روستایی بدون مجوز

وزیر صنعت: ارز افت می‌کند، کالا‌ها ارزان می‌شود

از سوء مدیریت ها بیشتر از تحریم دشمنان ضرر دیده ایم

قدردانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از ابراز همدردی درپی درگذشت پدر همسر گرانقدرشان

نظارت بر صرف بودجه توسط دستگاه ها از سوی دولت امری لازم است

تبلیغات غیر رسمی داوطلبان نمایندگی مجلس در گیلان

کارهای موفقی در مهندسی رودخانه‌های گیلان انجام شده است

دولت موظف به ایجاد مسکن ارزان‌قیمت برای مردم است

شورای نگهبان امانتدار نظام اسلامی است

برای محرومیت زدایی و توسعه در هر نقطه از استان باید تلاش بیشتری شود

برای تبدیل دهستان محروم به دهستان برخوردار سه سال زمان نیاز است

آرامش و امنیت اجتماعی مردم بیشتر مورد توجه باشد

«نظارت» یک امر عقلی و منطقی است/ عدم مغایرت نظارت استصوابی با اصل بی‌طرفی

سرپرست استانداری گیلان همزمان با 25 تیر ماه روز تأمین اجتماعی و بهزیستی با مدیران سازمان تأمین اجتماعی استان دیدار کرد

فرماندار رودسر: رودخانه‌ها قبل از شروع فصل بارندگی، لایروبی شوند

حفظ کرامت افراد سرلوحه اقدامات حمایتی قرار گیرد

حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان در شهرستان رضوانشهر

پیام تسلیت درگذشت مادر شهیدان فتح الله و یدالله قلی پور

دیدار سرپرست استانداری گیلان با خانواده شهید ملک پور

سرپرست استانداری گیلان به مناسبت هفته مالیات در اداره کل امور مالیاتی استان حضور یافت

داشته های تاریخی و فرهنگی گیلان به درستی معرفی شود

مردم بخاطر ناامیدی از جریانات سیاسی ممکن است دیگر لیستی رأی ندهند

ایستادگی ملت ایران دشمن را زمین گیر کرده است

مسئولان و متولیان زمینه ازدواج آسان را فراهم کنند

سیاست ماشه در مقابل ایران جواب نمی‌دهد

روند اجرای پروژه ها بر اساس زمان بندی تعیین شده اجرایی شود

بازدید سرپرست استانداری گیلان از پروژه در حال احداث پاسگاه انتظامی لوشان

نقش محوری زنان در بنیان خانواده و جامعه مسئولیت پذیری آنان است

ضرورت تامین نیازهای کشور در داخل

ضرورت تامین نیازهای کشور در داخل

دولت هرچه سریع‌تر لایحه ممنوعیت بیت‌کوین را تدوین کند

راهکار مقابله با حربه‌های آمریکا وحدت و اتحاد حول محور رهبری است

مساله زباله‌سوز‌ها معضلی ملی است که تدبیری ملی می‌طلبد

بانک‌ها واحدهای تولیدی را از تملک خود خارج کنند

شهادت الگو و مانیفست انقلاب است / در برجام به دنیا ثابت کردیم که اهل گفتگو و تعامل در چارچوب منافع ملی هستیم

43 روستای فومن فاقد آب شرب/ دهیاران وارد مسائل سیاسی نشوند

بازدید سرپرست استانداری گیلان از چند طرح عمرانی،اقتصادی و فرهنگی آستارا

محتوای سند آمایش ، مبنای فعالیت های حوزه های اقتصادی قرار گیرد

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از روند اجرای عملیات ساماندهی رودخانه شمرود

دستگاه های اجرایی برای تحقق اهداف توسعه محور با جدیت گام بردارند

بازگشت ساعت کاری ادارات گیلان به روند عادی از 17 تیرماه

زمین خواری در شهرهای مختلف گیلان در حال رقم خوردن است

پیام تبریک سرپرست استانداری گیلان به مناسبت ثبت جهانی جنگل های هیرکانی

فشارهای اروپا بی‌فایده است، ایران 16 تیر گام دوم را بر می‌دارد/ محاسبه هزینه های محتمل جنگ فعلا مانع جنگ است