پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

استاندار گیلان در جمع فرهنگیان برگزیده استان:

بهترین دوره کاری‌ام معلمی بود / صداقت و راستگویی باید سرلوحه متولیان آموزش باشد زیرا عدول از صداقت در این حوزه قابل درک نیست سياسي

بهترین دوره کاری‌ام معلمی بود / صداقت و راستگویی باید سرلوحه متولیان آموزش باشد زیرا عدول از صداقت در این حوزه قابل درک نیست

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - استاندار گیلان با اشاره به اینکه متولیان فرهنگ و آموزش باید صداقت در رفتار را با عمل به دیگران بیاموزند گفت: تربیت افرادی قانون‌مدار و موفق برای فردایی بهتر انتظار جامعه از معلمان است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری صبح امروز در سی و پنجمین یادواره بزرگداشت استاد شهید مطهری و تجلیل از معلمان برتر استان گیلان که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور ، برخی از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات فرهنگیان بندرانزلی برگزار شد، قشر تلاشگر معلمان را آئینه‌ تمام نمای آینده دانست و افزود: اگر معلمان امیدوار و فکور باشند آینده‌ای درخشان برای کشور باید متصور باشیم.
وی با بیان اینکه آموزش مسیر توسعه‌ی آینده کشور را ترسیم و محقق می‌کند، اظهار داشت: آموزش توسط معلمان صورت می‌گیرد و فقط وابسته به ساختمان و تجهیزات نیست.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به پرورش انسان‌های بزرگ و موفق توسط معلمان گفت: اصل مهم توسعه کشور سرمایه انسانی است و آن صرفاً از طریق تلاش‌های معلمان خوش ذوق میسر می‌شود.
وی با بیان اینکه برخی سرمایه را نفت، گاز، طلا، موقعیت ژئوپلوتیک و تاریخ کشورشان می دانند افزود: هیچکدام از این‌ سرمایه‌ها مایه‌ی توسعه و پیشرفت نیست مگر اینکه سرمایه انسانی وجود داشته باشد و غنای این سرمایه در دستان معلمان است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه نمی توانیم بار تربیت و تعلیم فرزندانمان را فقط به آموزش و پرورش بسپاریم و خودمان مشارکت نکنیم گفت: مشارکت دستگاه ها، نهادها و خانواده‌ها اگر به صورت منسجم شکل بگیرد پشتیبان خوبی برای آموزش و پرورش می‌تواند باشد و این مجموعه نیز از عهده مشکلات خطیرش برمی‌آید.
وی با بیان اینکه هرجا نارسایی اگر وجود داشته باشد می‌تواند از آموزش و پرورش نشأت گرفته باشد اظهار داشت: بخشی نقایص موجود در بخش بیکاری از ضعف توجه به آموزش و مهارت آموزی از سوی برنامه‌ریزان است.
دکتر سالاری با اشاره به اینکه آموزش بهتر، فردای بهتر را رقم می زند گفت: معلمان از همه قوا و مسوولین انتظار دارند زیرا بخشی از مطالبات به حق معلمان برآورده نشده است اما ما از این تلاشگران انتظار داریم فرزندانی صادق، مقتدر، باصلابت، شجاع، اهل ایمان، معتقد و دارای فضایلی که یک انسان صالح باید داشته باشد برای آینده کشور تربیت کنند.
وی بخش اعظم تاثیر پذیری فرزندان را در مقاطع سنی پایین دانست و افزود: معلمان در مقاطع ابتدایی می‌توانند تعالیم پایه را به دانش‌آموزان بیاموزند که در کارآمد بودن فردی فرزندان جامعه اثر گذار است.
رییس شورای آموزش و پرورش استان تربیت فرزندانی قانون‌مدار و موفق را حاصل آموزش‌های صورت‌گرفته در مدارس دانست و اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان متولی تعلیم و تربیت در کشور یک نهاد تخصصی است و تربیت سرمایه انسانی قابل مقایسه با صنعت آب، برق و احداث جاده نیست.
وی با بیان اینکه خدمات آموزشی بسیار متفاوت است و اثرات نقص در خدمات عمرانی بسیار کمتر از نقایص حوزه آموزشی در جامعه متبلور می‌شود گفت: افرد برای داشت آینده درخشان فرزندان خود داشته‌های محدود خود را صرف هزینه آموزش و موفقیت آنان می‌کنند.
استاندار گیلان بر ضرورت اهمیت قائل شدن به آموزش فرزندان کشور در برنامه‌ریزی کلان کشور تأکید و تصریح کرد: تمدن و فرهنگ غنی مردم گیلان و قدمت اهمیت به آموزش در این خطه به حدی است که اگرچه از لحاظ درآمد سرانه در جایگاه برتر کشور نیست اما در هزینه‌کردن برای آموزش و آینده فرزندانشان جزو سه استان اول کشور است.
وی با بیان اینکه باید قدر معلمان را بدانیم و با انجام وظایفمان آموزش و پرورش را تنها نگذاریم افزود: بهترین دوران کاری‌ام دوران معلمی بود و با توجه به شروع کارم از مقطع ابتدایی معتقدم مشاهده اثرات آموزش از سوی معلمان برای آنان شادی‌بخش است.
دکتر سالاری بر ضرورت نیاز جامعه به تعلیم و تربیت مستمر، بنیادین و بی‌نقص تأکید و تصریح کرد: اندازه‌گیری میزان تعلیم و تربیت به واسطه فیزیکی نبودن بسیار سخت است اما توجه به اثرات آن بسیار مهم است.
وی با تأکید بر گام برداشتن برای ایرانی سرفراز و سربلندتر افزود: موفقیت در آینده کشور از مسیر معلمانی مصمم و موفق می‌گذرد.
نماینده عالی دولت در گیلان توجه به موضوع آموزش را محدود به روز و هفته معلم نکنیم اظهار داشت: تکریم مقام و جایگاه معلم یکی از مهمترین گام‌هایی است که اگر به درستی عمل شود به بحث آموزش توجه کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه صداقت در رفتار را باید با عمل به فرزندانمان بیاموزیم گفت: جامعه فرهنگی نه فقط برای دانش‌آموزان بلکه برای دیگر اقشار و اصناف نیز در صداقت و راستی و اخلاق می‌تواند پیشگام باشد.
استاندار گیلان گفت: اگر مسوولیتی بر عهده گرفتیم نمی‌توانیم پنهان معامله کنیم و در آشکار سوگند دروغ بخوریم و انتظار مدیریت خوب داشته باشیم.
وی افزود: ما اگر می‌خواهیم درست اداره کنیم در طبقه‌های مختلف جامعه اول باید خودمان راستگو و راستین باشیم که به دیگران این خصلت را بیاموزیم و در مجموعه خودمان نیز تعمیم پیدا کند.
وی صداقت را نیاز اصلی جامعه دانست و اظهار داشت: قبل از حضورم در استان گیلان متولی یک دستگاه فرهنگی غیر از آموزش و پرورش در موضوعی بیان غیرواقع ثابت‌شده‌ای را مطرح کرد که بنده اعلام کردم که از همکاری با وی معذورم.
دکتر سالاری با اشاره به اینکه خدمت در یک دستگاه فرهنگی و عدول از صداقت قابل درک نیست گفت: یکی از مصادیق مهم فرهنگ، صداقت و راستگویی است که باید سرلوحه اصلی امور متولیان آن قرار گیرد.
وی رسالت مدیران در همه مسائل اجرایی و فرهنگی را مهم دانست و اظهار داشت: امیدواریم در رسالتمان نسبت به آموزش و پرورش به درستی انجام دهیم.
در این مراسم از معلمان برگزیده استان توسط دکتر سالاری قدردانی شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آموزش و پرورش، بنیادی ترین محور از ارکان توسعه کشور است / جشنواره جابربن حیان زمینه شناسایی دانش آموزان مستعد تحقیق و پژوهش را فراهم می کند

ابلاغ قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی از سوی رئیس مجلس

حتی یک روستا در شهرستان رشت آب شرب سالم ندارد/وزرا و معاونان تنبل را عزل کنید

آرامش اجتماعی مرهون مشارکت مردم نجیب و تلاش اعضای شورای تامین خصوصا دادگستری است

لزوم صیانت از بیت‌ المال توسط کارگزاران نظام

دستگاه قضا از درون نیازمند پالایش و نظارت عمیق است

معاون اول دستگاه قضا و سرپرست وزارت آموزش و پرورش وارد گیلان شدند

ادای احترام سرپرستان وزارت آموزش و پرورش و استانداری گیلان به مقام شامخ شهدا

دکتر امیر محبیان: «انحصار قدرت» از آفات نظام حزبی است/ شفافیت مانع پیوند قدرت و ثروت در کشور می‌شود

قیمت خودروهای پرفروش 98/05/23

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/05/23

زمان خروج و مقصد سالار آقاخان فاش شد

لزوم حل مشکلات مالی و معیشتی کارکنان آموزش و پرورش

حادثه کربلا معلول انحراف جامعه اسلامی از غدیر است

اولویت اعطاء تسهیلات روستایی به مجریان جامانده از اعتبارات سال 97

حمایت از کسب و کارهای نوپا در راستای رونق اشتغال

ساماندهی رودخانه‌ها به منظور کاهش خسارات ناشی از سیلاب در اولویت کاری فرمانداران باشد

استفاده بیشتری از ظرفیت صنایع کوچک برای اشتغال شود

«حجت الاسلام خلیلی» رئیس کل دادگستری گیلان شد

استفاده از ظرفیت های صنایع کوچک در راستای تولید و اشتغال

در اجرای طرح نشانی استاندارد مکانی ملی دستگاه های اجرایی همکاری کنند

کمترین تورم مسکن در 5 منطقه‌ی جنوبی تهران

پیام تسلیت سرپرست استانداری گیلان درپی درگذشت مادر شهیدان سعدی

ظرفیت‌های گیلان برای ورود به بازارهای جهانی، بیشتر از زمان کنونی است

لزوم ازسرگیری فعالیت جایگاه های CNG غیرفعال در کوتاهترین زمان

دیدار صمیمانه سرپرست استانداری گیلان با خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی گیلان

ایران و جمهوری آذربایجان تعاملات مرزی مثبت و کاملی دارند

صدا و سیما رکن تقویت وحدت و یاری‌گر مدیران در خدمت‌رسانی باشد / نقش موثر صدا و سیما در امید آفرینی، اعتماد سازی و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات

لایحه جامع نظام رسانه ای در دستور کار دولت قرار گیرد

استفاده از پهبادهای سم پاش برای مقابله با مگس زیتون/ مشکل جدی چهار روستای رودبار در تامین آب شرب

نقش آفرینی جهاددانشگاهی در اشتغال و اقتصاد

کار فاخر فرهنگی و هنری برای دفاع مقدس نداریم

امنیت داخلی کشورها بر پایه مشروعیت سیاسی است

مردم از همان ابتدا اعتقادی به برجام نداشتند

ضرورت حفظ وحدت/تیر خلاص ترامپ به آخرین شانس خود برای مذاکره با ایران

شانس آمریکا برای مذاکره، با نقض عهد از بین رفت

تقویت اشتغال و توسعه اقتصاد گیلان در گرو بهره گیری از ظرفیت های داخلی است

تکمیل راه‌ آهن رشت-انزلی-آستارا در زمره پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است

راه آهن رشت - انزلی - آستارا حلقه اتصال کریدور شمال - جنوب است

بازدید معاون رئیس جمهوری و سرپرست استانداری گیلان از سه واحد تولیدی در شهر صنعتی رشت

وزیر اطلاعات: شانس آمریکا برای مذاکره، با نقض عهد از بین رفت

سرپرست استانداری گیلان: امنیت مردم‌محور، پایدارترین امنیت است

دکتر امیر محبیان؛ تحقیر ظریف بازی در زمین امریكا ست

قلم سلاح خبرنگاران در جبهه شبیخون فرهنگی است

نگاه به انتخابات با محوریت پیروزی نظام

نقش آفرینی جهاددانشگاهی در اشتغال و اقتصاد

مراسم روز خبرنگار به نشست خبری تبدیل نشود

امریکا از تحریم وزیر امور خارجه ایران سه هدف را دنبال می‌کند/ شکست واشنگتن در ایجاد شکاف دیپلماسی - مقاومت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/05/12

مجوز افزایش 10 درصدی قیمت نان در مراکز استان ها