پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

استاندار گیلان در جمع فرهنگیان برگزیده استان:

بهترین دوره کاری‌ام معلمی بود / صداقت و راستگویی باید سرلوحه متولیان آموزش باشد زیرا عدول از صداقت در این حوزه قابل درک نیست سياسي

بهترین دوره کاری‌ام معلمی بود / صداقت و راستگویی باید سرلوحه متولیان آموزش باشد زیرا عدول از صداقت در این حوزه قابل درک نیست

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - استاندار گیلان با اشاره به اینکه متولیان فرهنگ و آموزش باید صداقت در رفتار را با عمل به دیگران بیاموزند گفت: تربیت افرادی قانون‌مدار و موفق برای فردایی بهتر انتظار جامعه از معلمان است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری صبح امروز در سی و پنجمین یادواره بزرگداشت استاد شهید مطهری و تجلیل از معلمان برتر استان گیلان که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور ، برخی از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات فرهنگیان بندرانزلی برگزار شد، قشر تلاشگر معلمان را آئینه‌ تمام نمای آینده دانست و افزود: اگر معلمان امیدوار و فکور باشند آینده‌ای درخشان برای کشور باید متصور باشیم.
وی با بیان اینکه آموزش مسیر توسعه‌ی آینده کشور را ترسیم و محقق می‌کند، اظهار داشت: آموزش توسط معلمان صورت می‌گیرد و فقط وابسته به ساختمان و تجهیزات نیست.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به پرورش انسان‌های بزرگ و موفق توسط معلمان گفت: اصل مهم توسعه کشور سرمایه انسانی است و آن صرفاً از طریق تلاش‌های معلمان خوش ذوق میسر می‌شود.
وی با بیان اینکه برخی سرمایه را نفت، گاز، طلا، موقعیت ژئوپلوتیک و تاریخ کشورشان می دانند افزود: هیچکدام از این‌ سرمایه‌ها مایه‌ی توسعه و پیشرفت نیست مگر اینکه سرمایه انسانی وجود داشته باشد و غنای این سرمایه در دستان معلمان است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه نمی توانیم بار تربیت و تعلیم فرزندانمان را فقط به آموزش و پرورش بسپاریم و خودمان مشارکت نکنیم گفت: مشارکت دستگاه ها، نهادها و خانواده‌ها اگر به صورت منسجم شکل بگیرد پشتیبان خوبی برای آموزش و پرورش می‌تواند باشد و این مجموعه نیز از عهده مشکلات خطیرش برمی‌آید.
وی با بیان اینکه هرجا نارسایی اگر وجود داشته باشد می‌تواند از آموزش و پرورش نشأت گرفته باشد اظهار داشت: بخشی نقایص موجود در بخش بیکاری از ضعف توجه به آموزش و مهارت آموزی از سوی برنامه‌ریزان است.
دکتر سالاری با اشاره به اینکه آموزش بهتر، فردای بهتر را رقم می زند گفت: معلمان از همه قوا و مسوولین انتظار دارند زیرا بخشی از مطالبات به حق معلمان برآورده نشده است اما ما از این تلاشگران انتظار داریم فرزندانی صادق، مقتدر، باصلابت، شجاع، اهل ایمان، معتقد و دارای فضایلی که یک انسان صالح باید داشته باشد برای آینده کشور تربیت کنند.
وی بخش اعظم تاثیر پذیری فرزندان را در مقاطع سنی پایین دانست و افزود: معلمان در مقاطع ابتدایی می‌توانند تعالیم پایه را به دانش‌آموزان بیاموزند که در کارآمد بودن فردی فرزندان جامعه اثر گذار است.
رییس شورای آموزش و پرورش استان تربیت فرزندانی قانون‌مدار و موفق را حاصل آموزش‌های صورت‌گرفته در مدارس دانست و اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان متولی تعلیم و تربیت در کشور یک نهاد تخصصی است و تربیت سرمایه انسانی قابل مقایسه با صنعت آب، برق و احداث جاده نیست.
وی با بیان اینکه خدمات آموزشی بسیار متفاوت است و اثرات نقص در خدمات عمرانی بسیار کمتر از نقایص حوزه آموزشی در جامعه متبلور می‌شود گفت: افرد برای داشت آینده درخشان فرزندان خود داشته‌های محدود خود را صرف هزینه آموزش و موفقیت آنان می‌کنند.
استاندار گیلان بر ضرورت اهمیت قائل شدن به آموزش فرزندان کشور در برنامه‌ریزی کلان کشور تأکید و تصریح کرد: تمدن و فرهنگ غنی مردم گیلان و قدمت اهمیت به آموزش در این خطه به حدی است که اگرچه از لحاظ درآمد سرانه در جایگاه برتر کشور نیست اما در هزینه‌کردن برای آموزش و آینده فرزندانشان جزو سه استان اول کشور است.
وی با بیان اینکه باید قدر معلمان را بدانیم و با انجام وظایفمان آموزش و پرورش را تنها نگذاریم افزود: بهترین دوران کاری‌ام دوران معلمی بود و با توجه به شروع کارم از مقطع ابتدایی معتقدم مشاهده اثرات آموزش از سوی معلمان برای آنان شادی‌بخش است.
دکتر سالاری بر ضرورت نیاز جامعه به تعلیم و تربیت مستمر، بنیادین و بی‌نقص تأکید و تصریح کرد: اندازه‌گیری میزان تعلیم و تربیت به واسطه فیزیکی نبودن بسیار سخت است اما توجه به اثرات آن بسیار مهم است.
وی با تأکید بر گام برداشتن برای ایرانی سرفراز و سربلندتر افزود: موفقیت در آینده کشور از مسیر معلمانی مصمم و موفق می‌گذرد.
نماینده عالی دولت در گیلان توجه به موضوع آموزش را محدود به روز و هفته معلم نکنیم اظهار داشت: تکریم مقام و جایگاه معلم یکی از مهمترین گام‌هایی است که اگر به درستی عمل شود به بحث آموزش توجه کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه صداقت در رفتار را باید با عمل به فرزندانمان بیاموزیم گفت: جامعه فرهنگی نه فقط برای دانش‌آموزان بلکه برای دیگر اقشار و اصناف نیز در صداقت و راستی و اخلاق می‌تواند پیشگام باشد.
استاندار گیلان گفت: اگر مسوولیتی بر عهده گرفتیم نمی‌توانیم پنهان معامله کنیم و در آشکار سوگند دروغ بخوریم و انتظار مدیریت خوب داشته باشیم.
وی افزود: ما اگر می‌خواهیم درست اداره کنیم در طبقه‌های مختلف جامعه اول باید خودمان راستگو و راستین باشیم که به دیگران این خصلت را بیاموزیم و در مجموعه خودمان نیز تعمیم پیدا کند.
وی صداقت را نیاز اصلی جامعه دانست و اظهار داشت: قبل از حضورم در استان گیلان متولی یک دستگاه فرهنگی غیر از آموزش و پرورش در موضوعی بیان غیرواقع ثابت‌شده‌ای را مطرح کرد که بنده اعلام کردم که از همکاری با وی معذورم.
دکتر سالاری با اشاره به اینکه خدمت در یک دستگاه فرهنگی و عدول از صداقت قابل درک نیست گفت: یکی از مصادیق مهم فرهنگ، صداقت و راستگویی است که باید سرلوحه اصلی امور متولیان آن قرار گیرد.
وی رسالت مدیران در همه مسائل اجرایی و فرهنگی را مهم دانست و اظهار داشت: امیدواریم در رسالتمان نسبت به آموزش و پرورش به درستی انجام دهیم.
در این مراسم از معلمان برگزیده استان توسط دکتر سالاری قدردانی شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیاز کنونی جامعه، اتحاد برای عبور از گردنه های سخت است

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان از پروژه جمع آوری فاضلاب فاز دو مسکن مهر و کارخانه کود آلی رشت

پیشرفت گیلان نیازمند وفاق و همدلی است / مردم باید در جریان امورات و تصمیم‌گیری‌ها در عرصه‌های مختلف باشند و مشارکت کنند / مهاجرت‌ بی‌ضابطه غیربومیان به بهره‌برداری از فرصت‌ها و استعدادهای گیلان آسیب می‌رساند

کلید موفقیت در حفظ وحدت و توجه به تدابیر مقام معظم رهبری است

لزوم تقویت زیرساخت‌های بخش خصوصی برای استقبال و میزبانی از گردشگران / صرف گردشگری انبوه برای استان مفید نیست

فرمانده نداجا:حفظ وحدت و توجه به تدابیر رهبری کلید موفقیت است

دولت در برگزاری جشنواره‌ها و رویدادها صرفا باید حمایتگر باشد

حضور استاندار گیلان و معاون رئیس جمهور در مراسم گلریزان مرشدان زورخانه پوریای ولی رشت

باید با وحدت، به صورت ید واحد در برابر دشمن بایستیم

حضور دکتر سالاری در سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان و گفت‌و‌گو با کارکنان و مراجعین

دکتر امیر محبیان: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای مقابله با مواد مخدر

گفتگوی روزنامه شرق با دکتر امیر محبیان درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

پیشگامی استان گیلان در توسعه روابط ایران و روسیه، در راستای اراده سران دو کشور است / لوان جاگاریان: برای ارتباط با ایران از آمریکا مجوز نمی‌گیریم

ارتقای سطح سرمایه اجتماعی مورد توجه شورای راهبردی جمعیت استان باشد

سفیر روسیه: برای تعامل با ایران از آمریکا مجوز نمی‌گیریم

دکتر سالاری: پیشگامی استان گیلان در توسعه روابط ایران و روسیه، در راستای اراده سران دو کشور است / لوان جاگاریان: برای ارتباط با ایران از آمریکا مجوز نمی‌گیریم

محفل انس با قرآن کریم نیروهای مسلح با حضور استاندار گیلان برگزار شد

استاندار گیلان با چندتن از مراجعین دیدار کرد

نگاه دولت تدبیر و امید بستری مناسب برای استیفای حقوق کودک است

فعالان حوزه نماز به اصل فروتنی و گفتمان سازی در اشاعه این فریضه الهی توجه کنند

نگاه مترقی دولت تدبیر و امید بستری مناسب برای استیفای حقوق کودک است

بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از پل فلزی و کنارگذر لوشان

در صورت اجبار به قطع برق باید اطلاع‌رسانی درست جهت جلوگیری از آسیب به مشترکان صورت گیرد

واردات خودروهای هیبریدی آزاد شد

عذرخواهی متهم ردیف اول پدیده از مردم، سهامداران و مقامات قضایی

بخش خصوصی در تصمیمات اقتصادی دولت نقش داشته باشد

توصیه مولانا برای رفتار با برخی افراد خود تئورسین پندار

پزشکان با حذف نسخه نویسی‌های تکراری و بی‌مورد هزینه‌های درمان را برای مردم کاهش دهند / تصور بیشتر بودن میزان ابتلا به سرطان در گیلان نسبت به سایر استان‌های کشور نادرست است

پیام تبریک استاندار گیلان در پی افتخارآفرینی تکواندوکار گیلانی

بانک مرکزی: دریافت ارز 4200تومانی حق نیست

گرانی گوشت، کیفیت غذای دانشجویی را کم کرد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/02/26

قیمت دلار و یورو در بازار امروز

گمانه‌زنی؛ دلار افت می‌کند، خودرو گران می‌ماند

خودرو دیگر گران نمی‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/02/28

امام جمعه آستارا مدیران را به حل مشکلات اقتصادی فرا خواند

امام جمعه رشت: موضوع بنزین نیازمند سامان بخشی است

مقاومت؛ گزینه قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن

امروز باید در جنگ اراده‌ها پیروز میدان باشیم

استفاده از بودجه عمومی اثرگذاری اجتماعی اقدامات اعتقادی نظیر برپایی موکب‌ها را کاهش می‌دهد / تلاش موکب‌های گیلان در سیل اخیر جای قدردانی دارد

رونق چای در سال‌جاری بهترین زمان برای تقویت صنعت تولید چای داخلی است

دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان برنامه‌ریزی جدی را برای استفاده از ظرفیت تبصره 18 قانون بودجه سال 98 انجام دهند / نمی خواهیم فقط آمار پرداخت وام در استان بالا برود

استاندار گیلان: روابط عمومی حلقه اتصال دولت و ملت است

تاکید مسئولان آستارا بر برگزاری با شکوه سالگرد ارتحال امام

اجرای بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل به شهرستان‌ها با دقت و حساسیت رصد می‌شود

اجرای بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل به شهرستان‌ها رصد می شود

1174 فرصت شغلی با دریافت نماد اعتماد الکترونیکی در گیلان ایجاد شد/ گیلان قطب بزرگ کسب و کار الکترونیکی در کشور است

نظارت کافی همزمان با توزیع مناسب کالاها در بازار با جدیت دنبال شود/ مشکلی برای تامین اقلام عمومی در گیلان نداریم