پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

مقالات

این زمین تشنه !

نسیم گیلان- پایگاه تحلیلی خبری تدبیرشرق در استان گیلان یادداشتی با عنوان این زمین تشنه ! به قلم یونس رنجکش در ارتباط با روز زمین پاک و ضرورت توجه به تهدیدات تخریب زمین منتشر کرده است.

رونق تولید گیلان در گرو رفع موانع/ تحقق رویای شیرین تنها با تلاش

نسیم گیلان- نقش تورم در ایجاد شرایط نامطلوب برای صنعت و رونق تولید انکار ناپذیر است اما نباید از یاد برد که این تنها بخشی از مشکل بوده و قسمت اعظم آن به همت مسئولان برای رفع موانع تولید بستگی دارد.

سپاه سردمدار مبارزه با گروه های تروریستی

نسیم گیلان- روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره دوشنبه 26 فروردین ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان سپاه سردمدار مبارزه با گروه های تروریستی به قلم کریم خورسندی منتشر کرده است

سیل اخیر و چند نکته ضروری

نسیم گیلان- روزنامه خزر چاپ استان گیلان، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان سیل اخیر و چند نکته ضروری به قلم عزیز عبدالهی منتشر کرده است.

وقتی چراغ آگاهی‌بخشی اختلال اوتیسم فروزان نیست

نسیم گیلان - رشت - اوتیسم یا درخودماندگی را می توان اختلال قرن 21 نام نهاد که هر ساله بر تعداد مبتلایان به آن اضافه می‌شود اما لزوم آگاهی بخشی و افزایش فرهنگ برخورد صحیح با کودکان مبتلا به این بیماری ، بیش از پیش ضرورت دارد.

این پهنه اعجاب !

نسیم گیلان- روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه 18 فروردین ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان این پهنه اعجاب! به قلم یونس رنجکش منتشر کرده است.

مرثیه ای برای نوروز ناشاد نود و هشت

نسیم گیلان- پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان مرثیه ای برای نوروز ناشاد نود و هشت به قلم وحید احمدی آرا منتشر کرده است.

به یاری سیل زدگان بشتابیم

نسیم گیلان- تحلیلی گیلان 24 یادداشتی با عنوان به یاری سیل زدگان بشتابیم به قلم مجید محمدپور در ارتباط با ضرورت توجه به هشدارهای هواشناسی و نیز کمک به آسیب دیدگان سیل منتشر کرده است.

امام زادگان گیلان؛ حریم امن مسافران نوروزی

نسیم گیلان- امام زادگان و بقاع متبرکه از مواهب الهی و مکانی برای رسیدن به آرامش و حریم امنی برای مسافران و گردشگران در ایام نوروز است.

ورق‌هایی برای عیدی

نسیم گیلان - رشت - نوروز 98 به لحظه زایش نزدیک می شود و دوستداران کتاب در فضای مجازی بر آن شده‌اند تا به مردم بگویند اگرچه ورق‌های ریالی برق چشمان نسل نو را دو چندان می کنند، اما ورق هایی چون کتاب، شادی عیدی را ماناتر می سازند.

چهارشنبه سوری بله؛ چهارشنبه سوزی نه

نسیم گیلان- چهارشنبه سوری از جشن های کهن ایرانیان است که با نام های جشن چهارشنبه پایان سال و شب چهارشنبه سرخ هم شناخته می شود، بیایم ضمن پاسداشت آن، در این روز مراقب باشیم، حسرت سلامت از دست رفته را نخوریم و با چهارشنبه سوری بله، چهارشنبه سوزی نه این روز را جشن بگیریم.

10 نقطه مهم حادثه خیز راه های گیلان را بشناسیم

نسیم گیلان- گیلان با برخورداری از مواهب بکر طبیعی و چشم نواز، جزو پنج مقصد اول گردشگری بین استان های کشور است از این رو ، لازم است نقاط مهم حادثه خیز آن را بشناسیم تا در صورت تردد از آن راه ها ، دقت بیشتری به خرج دهیم.

دو روی سکه انتقال آب کاسپین

نسیم گیلان- گیل خبر مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان انتقال آب کاسپین به قلم ایمان رنجکش منتشر کرده است.

سفری خاطره انگیز در اقامتگاه‌های بوم گردی گیلان

نسیم گیلان- استان گیلان به دلیل دارا بودن مواهب طبیعی الهی همچون دریا، تالاب ها و جنگل و همچنین جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوان هرساله در ایام سفرهای نوروزی و تابستانی پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری از سراسر کشور است

نوروز در آبادی‌های گیلان

نسیم گیلان- مردمان آبادی های استان گیلان با فهم نغمه پرندگان، به استقبال نوروز می روند و با عطر کاه گل ، آب و نوروزخوانی میراث دار دیرینه های کهن خویش هستند.

چارچوب چهارشنبه سوری - عیسی پاشاپور*

نسیم گیلان - آستارا - آئین باستانی چهارشنبه سوری از جشن های قدیمی و تجلی برائت ایرانیان از سیاهی و سنگینی دل و جان است و برگزاری آن در چارچوب اصالت سنت، نشاط اجتماعی، خودداری از مزاحمت به دیگران و مدیریت مخاطرات احتمالی مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

انتقال آب خزر به سمنان حتی به زیان مردم استان سمنان است

نسیم گیلان- روزنامه گیلان امروز در شماره دوشنبه 20 اسفندماه، مطلبی در قسمت دیدگاه با عنوان انتقال آب خزر به سمنان حتی به زیان مردم استان سمنان است به قلم مهدی زارع تحت عنوان پژوهشگر زلزله منتشر کرده است.

"نوشد" آیینی فراموش شده در حیران

نسیم گیلان - فراموش شدن سنت های بومی و محلی از مهمترین دغدغه های نسل های مختلف بشر می باشد که مطالعه برخی از آنها در برگه های تاریخ نه تنها لذت بخش نیست ...

آقای رئیس جمهور حال و روز مطبوعات و اصحاب رسانه را هم دریابید!

نسیم گیلان- روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره چهارشنبه پازندهم اسفندماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان آقای رئیس جمهور حال و روز مطبوعات و اصحاب رسانه را هم دریابید! به قلم رویا خورسندی منتشر کرده است

شهرداران درمانده از زباله، دهیاران بیگانه با زباله

نسیم گیلان- پایگاه اطلاع رسانی دیار میرزا در استان گیلان مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان شهرداران درمانده از زباله ، دهیاران بیگانه با زباله در ارتباط با بحث تلخ پسماند به قلم علی علیزاده ازبری منتشر کرده است.

دوگانگی اجتماعی و اضطراب های زنانه

نسیم گیلان- فرهنگ عنصر لاینفک جامعه است. نگرش و باور افراد از بدو تولد به تناسب فرهنگ جامعه رشد و پرورش یافته و کنش‌های انسان و تعاملات اجتماعی به موازات فرهنگ آن جامعه بروز می‌یابد

انتخاب امروز ، کیفیت فردا

نسیم گیلان - دو هفته نامه اجتماعی - ورزشی خط اول چاپ استان گیلان، مطلبی با عنوان انتخاب امروز ، کیفیت فردا به قلم صاحب مقصودی در ارتباط با موضوع انتخاب سرمربی برای تیم ملی فوتبال کشورمان منتشر کرده است.

تغییر هویت و انزوای اجتماعی آسیب جدی استفاده از فضای مجازی است

نسیم گیلان- امروزه استفاده بی رویه و کنترل نشده نسل جوان از فضای مجازی آسیب‌های جدی به دنبال دارد که به گفته کارشناسان این حوزه تغییر هویت و انزوای اجتماعی و کاهش گفتگو در خانواده مهم‌ترین آن است

پرهیز بر مدار دستان آلوده!

نسیم گیلان- روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره شنبه چهارم اسفندماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان پرهیز بر مدار دستان آلوده به قلم یونس رنجکش در ارتباط با بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب با عنوان گام دوم انقلاب منتشر کرده است.

فائق؛ طبیب فرهنگ گیلان

نسیم گیلان - رشت - محمدعلی فائق طبیب 95 ساله گیلانی اگرچه از سال 1334 به لباس سفید و بی غبار طبابت مزین شد اما هیچ گاه در دفاع از حقوق مسلم انسانی بی غلیان نبود و هماره در دفاع از فرهنگ سرزمین خویش بی تاب و پر التهاب است.

خودمان وا دس بکار بیبیم

نسیم گیلان - عمو خانه میان نیشته و کرا لب تاب امره وِبچرخی کونه. هرچی کی ایشتاوه حقسعی کونه اونه ره گیلکی معادل چاکونه. مثل ٲ وبگردی کی چاکوده وبچرخی.

حل و نقل سبز نسخه ای مناسب برای رشت

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان حمل و نقل سبز نسخه ای مناسب برای رشت به قلم امیرحسین میلانچی منتشر کرده است.

سیاهکل، واقعه ای تاریخی نه حماسه

نسیم گیلان- رخدادی که نیروهای مارکسیستی در اواخر دهه 40 شمسی در شهرستان سیاهکل واقع در شرق استان گیلان آغاز و عملیات مسلحانه ای تدارک دیدند؛ نه حماسه ای اسطوره ای بلکه صرفا واقعه ای تاریخی است

وجه تمایز دکتر سالاری نسبت به سایر استانداران غیربومی

نسیم گیلان - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه 28 بهمن ماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان وجه تمایز دکتر سالاری نسبت به سایر استانداران غیربومی به قلم محمدابراهیم جعفری منتشر کرده است.

​جای خالی جامعه شناسان در جامعه ما

نسیم گیلان - روزنامه گیلان امروز در شماره شنبه 27 بهمن ماه مطلبی در قسمت دیدگاه با عنوان ​جای خالی جامعه شناسان در جامعه ما به قلم رقیه ابراهیم زاده اصلی منتشر کرده است.

سپیدرود محکوم است به «سقوط»؟!

نسیم گیلان - پایگاه خبری تحلیلی گیل خبر مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان سپیدرود محکوم است به «سقوط»؟! در ارتباط با وضعیت تیم فوتبال سپیدرود رشت در مسابقات لیگ برتر کشور به قلم سامان بدر منتشر کرده است.

این سال‌های 40 سالگی!

نسیم گیلان - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره سه شنبه 23 بهمن ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان این سال های 40 سالگی به قلم یونس رنجکش در ترسیم و توضیح رویدادهای چهار دهه گذشته منتشر کرده است.

آبروی ما رفت

نسیم گیلان- تحلیلی گیلان 24 یادداشتی با عنوان آبروی ما رفت به قلم مجید محمدپور در ارتباط با اظهار عجز رئیس جمهوری آمریکا مقابل ایران اسلامی و نیز لزوم نقش آفرینی موثر رسانه ها برای آگاهی رسانی به مردم درباره جایگاه شایسته کشورمان منتشر کرده است.

عطش سینماهای گیلان فرونشست

نسیم گیلان - رشت - سیمرغ های فجر بر فراز رشت به پرواز درآمد و عطش سینماهای این شهرستان در تجربه صف های پر ازدحام و صندلی های پرمخاطب فرونشست و بسیاری از مخاطبان سینما در اثر این ازدحام از برخی نوبت های اکران جا ماندند.

دموکراسی با طعم امپریالیسم !

نسیم گیلان- روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه 14 بهمن ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان دموکراسی با طعم امپریالیسم ! به قلم یونس رنجکش منتشر کرده است.

با اشتباهات خودمان به ژاپن درجه یک باختیم!

نسیم گیلان- روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان ، در شماره سه شنبه 9 بهمن ماه، یادداشتی با عنوان اصلی با اشتباهات خودمان به ژاپن درجه یک باختیم! به قلم کریم خورسندی مژدهی منتشر کرده است.

اهمیت الگوهای سالم رفتاری در تقویت سرمایه‌های اجتماعی

نسیم گیلان- تصریح اخیر استاندار گیلان در جلسه شورای اداری چهارم بهمن ماه جاری مبنی بر لزوم توجهی فزون تر به منافع ملی، پرهیز از هزینه‌های غیرضروری و نیز رفتاری متفاوت از مردم، الگوسازی رفتاری برای تقویت سرمایه های اجتماعی و اهمیت بخشی بیشتر به جمهور مردم برای تعالی نظام اسلامی است.

موسیقی خیابانی؛ اشاعه فرهنگ بومی در پیاده راه رشت

نسیم گیلان- موسیقی خیابانی که بازار آن طی ایام اخیر رونق گرفته ، بازتاب های زیادی هم در شبکه های اجتماعی داشته و عموما با استقبال کاربران مواجه شده، در پیاده راه فرهنگی رشت نیز اجرا و با اقبال عمومی مواجه است و فرصتیست برای تبدیل پیاده راه به مکان اشاعه فرهنگ بومی گیلان.

جامعه خشمگین خشمگین!

نسیم گیلان - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره دوشنبه دوم بهمن ماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان جامعه خشمگین خشمگین به قلم حسن غیوری منتشر کرده است.

​یا راه نمی دانید یا نامه نمی خوانید

نسیم گیلان - روزنامه گیلان امروز در شماره دوشنبه اول بهمن ماه، یادداشتی با عنوان ​یا راه نمی دانید یا نامه نمی خوانید به قلم یدالله کشاورز منتشر کرده است.

زخم برداشت‌ شن و ماسه بر بستر رودخانه‌ها/ نظارت‌ها کافی نیست

نسیم گیلان - طی سال‌های اخیر برداشت بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها در سایه نبود نظارت‌ کافی افزایش‌یافته که برای کاهش آسیب به محیط‌زیست و اکوسیستم‌های آبی نیازمند عزم جدی در برخورد بامتخلفان هستیم.

استراتژی فریب مربیان ایران و عراق

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان استراتژی فریب مربیان ایران و عراق به قلم صاحب مقصودی در ارتباط با بازی تیم های فوتبال ایران و عراق در مسابقات جام ملت های آسیا و برنامه های سرمربیان دو تیم برای کسب نتیجه مطلوب در این مسابقه منتشر کرده است.

حاشیه نشینی در رشت از الگوی کشوری تبعیت نمی کند

نسیم گیلان - روزنامه گیلان امروز در شماره سه شنبه 25 دی ماه، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان حاشیه نشینی در رشت از الگوی کشوری تبعیت نمی کند به قلم وحیده اسماعیلی منتشر کرده است.

جایگاه قانون، نمایندگی مردم و رشت زخمی

نسیم گیلان- روزنامه گیلان امروز در شماره یکشنبه 23 دی ماه، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان ​جایگاه قانون، نمایندگی مردم و رشت زخمی به قلم حامد اریب منتشر کرده است.

صنعت گل و گیاه گیلان در حسرت صادرات

نسیم گیلان- گیلان به لحاظ طبیعت بهشتی و موقعیت ممتاز جغرافیایی، رتبه نخست تولید گیاهان دارویی و جایگاه پنجم پرورش و عرضه گل و گیاه زینتی کشور را دارد اما صادرات و ارزآوری از آن موهبت الهی در این استان مرزی، مغفول مانده است.

جبرِ فیلترینگ

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان جبر فیلترینگ به قلم ایمان رنجکش در ارتباط با مباحث اخیر مطرح شده بر محور فیلتر شبکه اجتماعی اینستاگرام، و لزوم همراهی و آگاه سازی نسل جوان منتشر کرده است.

مقاله شاعر آستارایی در کنفرانس جهانی اسپانیا پذیرفته شد

نسیم گیلان- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از پذیرش مقاله شیما مولایی فرد نویسنده و شاعر جوان این شهرستان با عنوان بازی های پست مدرنیستی در شعر معاصر در بخش ادبیات سومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در علوم در اسپانیا خبر داد.

حذف صفر از پول ملی خوب است یا بد ؟

نسیم گیلان - شبکه خبری - تحلیلی گیلان 24 مطلبی در قسمت یادداشت اقتصادی با عنوان حذف صفر از پول ملی خوب است یا بد ؟ به قلم مجید محمدپور منتشر کرده است.

به کجا چنین شتابان! به ایستگاه آخر نزدیک می‌شویم

نسیم گیلان - پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در استان گیلان، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان به کجا چنین شتابان! به ایستگاه آخر نزدیک می‌شویم به قلم محمدرضا محبوب فعال فرهنگی منتشر کرده است.

ستاد استقبال یا ستاد مقابله با برف

نسیم گیلان- فصل زیبای زمستان فرارسید و چشم انتظار استفاده از مواهب این فصل بی نظیر هستیم تا به لطف الهی شاهد نزول رحمتش و بارش برف به عنوان مهم ترین زیرساخت آبی کشور باشیم اما چرا با فرا رسیدن این فصل واژه هایی چون آمادگی برای مقابله با برف، مدیریت بحران برف و .. به گوش می رسد؟

از طلا بودن پشیمان گشته ایم

نسیم گیلان- خزرآنلاین، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان از طلا بودن پشیمان گشته ایم به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

اراده های به گل نشسته در کشتی حادثه دیده - عیسی پاشاپور **

نسیم گیلان - آستارا - سطح همکاری مسئولان امر با خبرنگاران در حادثه کشتی در حال غرق در بندر آستارا، بار دیگر ضرورت نگاه حرفه ای مدیران به رسانه ها برای واکنش صحیح در بحران ها و رفع حاشیه ها را آشکار ساخت.

در سوگ گیسوان سوخته دخترکان میهن، گورم را گم می کنم!

نسیم گیلان - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه دوم دی ماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان در سوگ گیسوان سوخته دخترکان میهن، گورم را گم می کنم! به قلم علیرضا فکوری منتشر کرده است.

چله شبان پرستاران گیلانی

نسیم گیلان- چله شبی دیگر در گذر روزگاران می‌گذرد و پرستاران در چنین شبی که نمادی برای جمع گرایی است، به‌دور از خانواده، چله‌افروز دردمندان می شوند.

یلدای بی آجیل

نسیم گیلان- روزنامه سوال جواب در شماره سه شنبه 27 آذرماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان یلدای بی آجیل به قلم مجید مصطفی منتشر کرده است.

اخلاق ورزشی؛ از حرف تا عمل

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان اخلاق ورزشی؛ از حرف تا عمل به قلم سعید نبی پور منتشر کرده است.

ضرورت حمایت از مطبوعات استان به عنوان کالای تولید داخلی

نسیم گیلان - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره شنبه 24 آذرماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان ضرورت حمایت از مطبوعات استان به عنوان کالای تولید داخلی به قلم کریم خورسندی مژدهی منتشر کرده است.

معلول گریزی؛ رنجی فراتر از معلولیت - عیسی پاشاپور**

نسیم گیلان - آستارا - معلولان دارای اراده های محکم هرگز به محدودیت ها تسلیم نمی شوند، اما احساس گریز دیگران از انسان های معلول، آنان را بیش از درد معلولیت رنج می دهد.

چوب حراج بر نخستین دانشسرای رشت/مرگ تدریجی در انتظار میراث قدیمی

نسیم گیلان - رشت- نخستین دانشسرای رشت که تاب چکمه‌های سربازان روس را آورده بود امروز از سوی مالکان آن به فروش گذاشته شده و دوستداران این میراث قدیمی شاهد مرگ تدریجی آن هستند.

چرا علی کریمی منتقد سپیدرود نیست؟

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر مطلبی با عنوان چرا علی کریمی منتقد سپیدرود نیست؟ در انتقاد به روند غیرشفاف مالکیت این باشگاه به قلم فرشاد کاس نژاد منتشر کرده است.

به جای عنوان «آمادگی پذیرش» عمل را داشته باشید

نسیم گیلان - روزنامه گیلان امروز در شماره دوشنبه 19 آذرماه، مطلبی در قسمت یادداشت سردبیر با تیتر به جای عنوان «آمادگی پذیرش» عمل را داشته باشید ​درباره‌ اعلام آمادگی‌های مکرر برای دریافت عناوین پایتخت فرهنگی در گیلان به قلم مجتبا پورمحسن منتشر کرده است.

آقای رییس جمهور؛ خزر دریاچه است نه دریا

نسیم گیلان - دو هفته نامه خط اول چاپ استان گیلان در شماره بیست و یکم مطلبی در قسمت حرف اول با عنوان آقای رییس جمهور؛ خزر دریاچه است نه دریا به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

میرزا کوچک ، مردی از تبار جنگل

نسیم گیلان - رشت- نوشتن از میرزا کوچک جنگلی، آرمانگرای ، آزادیخواه نستوه گیلان و قهرمان ملی ایرانیان کاری سهل و ممتنع است .

بازخوانی نهضت جنگل فرصتی برای تقویت گردشگری تاریخی در گیلان است

نسیم گیلان - رشت- سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی علاوه بر ایجاد فرصتی مناسب برای واکاوی و بازخوانی این نهضت می تواند زمینه‌ساز تقویت گردشگری تاریخی گیلان با معرفی بناهای به‌جا مانده از آن دوران شود.

آموزش و پرورشی که کارآفرین نیست؟!

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی دیارمیرزا در استان گیلان مطلبی در قسمت یاددشت با عنوان آموزش و پرورشی که کارآفرین نیست؟! به قلم رضا سیف پور منتشر کرده است.

30 آذر آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان

نسیم گیلان- رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر 20 دیماه در رشت برگزار می‌شود، گفت: علاقمندان برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند تا 30 آذر آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند

` تو هم بخوان ` ، تحقق یک رویا

نسیم گیلان- یک سال از بادبان برافراشتن کشتی پویش فرهنگی ` تو هم بخوان ` در انزلی گذشت .

انتخاب شهردار رشت و چند پرسش برای آینده جریان اصلاح طلبی استان

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی تدبیر شرق در گیلان ، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان انتخاب شهردار رشت و چند پرسش برای آینده جریان اصلاح طلبی استان به قلم سارنگ حسن پور منتشر کرده است.

حیران گیلان همچنان زخم بر می دارد

نسیم گیلان - آستارا - برداشت و برش جنگل و پوشش گیاهی از گردنه حیران استان گیلان، اگر چه با دلایل و توجیه های فنی و مهندسی صورت می گیرد اما تداوم آن و روند کاهش جنگل های شمال ایران، جان و دل دوستداران طبیعت و حامیان محیط زیست را می رنجاند.

چالشی به نام شورای شهر

نسیم گیلان - دو هفته نامه خط اول چاپ استان گیلان در شماره بیستم مطلبی در قسمت حرف اول با عنوان چالشی به نام شورای شهر به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

یک جهان و این جهانخوار!

نسیم گیلان - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه 13 آبان ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان یک جهان و این جهانخوار! به قلم یونس رنجکش منتشر کرده است.

حسین (ع) رسانه‌ای که ماندگار می‌ماند!

نسیم گیلان - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه ششم آبان ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان حسین( ع) رسانه‌ای که ماندگار می‌ماند! به قلم یونس رنجکش منتشر کرده است.

چراغ برداریم!

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان چراغ برداریم! به قلم سعید فرج پور منتشر کرده است.

رنج ماسوله ای ها برای جهانی شدن

نسیم گیلان-ماسوله ترجمان شکوه گردشگردی گیلان ، یک دهه در کش و قوس جهانی است و امروز شهردار ماسوله هویدا کرد ماسوله ای ها برای جهانی شدن از نقد جان مایه می گذارند؛ مسئولان این رنج را دریابند.

دست هایی که فراتر از مرزها همدیگر را می فشارند

نسیم گیلان- حضور اتباع خارجی برای اقامه نماز و آئین های مذهبی در مساجد شهرهای مرزی ایران، اشتراکات دینی ما با کشورهای مسلمان همسایه را نشان می دهد و قیام و قعود برادران و خواهران و گرمای دست برادری و برابری آنها در صف های به هم تنیده، تجلی تار و پود امت واحده اسلامی است.

ورزش دوست باشیم یا ورزشکار؟

نسیم گیلان - دو هفته نامه خط اول چاپ استان گیلان در شماره 19 ، مطلبی در قسمت حرف اول با عنوان ورزش دوست باشیم یا ورزشکار؟ به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در آستارا - عیسی پاشاپور*

نسیم گیلان - آستارا - راه آهن بین المللی و بار انداز آن، بندر، منطقه ویژه اقتصادی، دریا و مناطق گردشگرپذیر در شهرستان مرزی آستارا در منتهی الیه استان گیلان، فرصت های کم نظیری را برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی بخش خصوصی فراهم آورده است.

طغیان دوباره «مگس زیتون» در رودبار/خستگی یکسال زحمت در تن‌ها ماند

نسیم گیلان - رشت- «مگس زیتون» آفتی که در سال‌های گذشته خسارت زیادی به باغداران رودباری زده بود امسال به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی برای زاد و ولد دوباره طغیان و کام زیتون کاران را تلخ کرده است.

یک جنگ و یک تفنگ!

نسیم گیلان - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره چهارشنبه چهارم مهرماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان یک جنگ و یک تفنگ به قلم یونس رنجکش منتشر کرده است.

تماشای باغ و باران از فراز قلعه های تاریخی گیلان

نسیم گیلان- خبر رسید که تماشای باغ های پرتقال و گیلاس از فراز قلعه های تاریخی گردن و لیسار در گیلان به سبب تجهیز به پلکان تسهیل شده و ازین پس مردمان این سرزمین و سرزمین های دور، می توانند حظ تماشای شالی، جنگل، باغ و باران را از فراز قلعه های تاریخی به جان بنشانند.

دفاع مقدس سند پرافتخار تأسی از آموزه‌های عاشوراست

نسیم گیلان- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در بیانیه ای به مناسبت آغاز گرامیداشت هفته دفاع مقدس اعلام کرد: هشت سال دفاع مقدس، سندی پر افتخار از تاریخ چهل ساله با تأسی از آموزه های عاشورایی است.

سرمایه هایی که آتش می زنیم

نسیم گیلان- با پایان برداشت محصول برنج از اراضی شالیزاری، کاه و کلش بر اساس عادتی قدیمی و باوری نادرست آتش زده می شوند که صرفنظر از آسیب های بیولوژیک و زیان های زیست محیطی این اقدام، سرمایه هایی آتش می گیرند که از آنها به عنوان مواد اولیه واحدهای صنعتی استفاده می شود.

بداخلاقی رسانه ای و توهین به استاندار با الفاظ تهدیدآمیز؟!

نسیم گیلان - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره دوشنبه 26 شهریورماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان بداخلاقی رسانه ای و توهین به استاندار با الفاظ تهدیدآمیز؟! به قلم کریم خورسندی منتشر کرده است.

هزینه دانلود غیرمجاز را بدانیم

نسیم گیلان - رشت - همه چیز به مدد اینترنت سهل‌تر و در دسترس قرار گرفته، از قوت‌هایش که بگذریم بدی‌هایش گاه تنها خودآزار نیست و ضررش فراتر از دیگران، جامعه‌ای را آزرده می‌سازد؛ هزینه‌های دانلود غیرمجاز را بشناسیم و بدانیم و انتخاب در انجامش را به منطق و فرهنگ واگذاریم.

انتقاد از بدیهیات!

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر مطلبی با عنوان انتقاد از بدیهیات!در توضیح و تبیین انتقادات برخی رسانه های استان از مدیریت گیلان منتشر کرده است.

ایران مقصد گردشگران عراقی؛ تهدید یا فرصت!

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل نگاه، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان ایران مقصد گردشگران عراقی؛ تهدید یا فرصت! به قلم علی رحیم پور منتشر کرده است.

ساير مطالب

جاده های شمال قافیه را باخته اند!

تلاش احمدی نژاد برای اعتبار از دست رفته!

دلنوشته ای برای سرافرازان آزاده وطن!

شورای گفتگوی استان محل تبادل و تعامل و رفع موانع کسب و کار گیلان

آشنایی باحیات وحش گیلان درموزه ماسوله/نگاه ویژه مسئولان ضروری است

اقتصاد تحکم نمی پذیرد

ناپدید شدن روستای تاریخی آسیو شوان!

اهل چه هستی؟ پیشرو بودن یا دنباله روی؟

ذخیره ارزی خوب، توان مالی بالا، اما ... !؟

چرا باید شصت و ششمین شهردار رشت بومی و جوان باشد

کتاب را جا بگذاریم - عیسی پاشاپور*

سخاوت دریا برای آستارا/حال سواحل خوب نیست

صدف های دریایی، چشم زخمی سواحل آستارا

سریال شهردار رشت قسمت 65

چراغ ها را بر باد بیاویزیم

​میدان «غریب کُشِ» قزوین به سمت تهران!

ملکه های قاچاق خارجی ، بلای جان نژاد زنبور ایرانی

آقازاده ها رو از فرنگ برگردونین!

قطع برق و رنج عمومی!

نگاهی به پدیده شاخ های اینستاگرامی، دلیل شهرت این افراد چیست

سازهایی خاموش در گیلان

تغییر کاربری ساختمان شورای شهر رشت/موزه دائمی مشروطه دائر می شود

مشکل قطعی برق است یا قطعی تدبیر؟!

همت کنید آقای رئیس جمهور

با میله گرد بزنید!

صلصال در انتظار تدبیر مسئولان/ تاریخی که می سوزد

این گل به خودی!

سپیدرود مردم؛ دور از مردم

اصالت در برابر حمایت، پاداشی برای انتخاب صنایع دستی گیلان

«سرطان اداری» ، یک قدم مانده تا «کما»

داستان یک تجاوز و جامعه ای با حس بی عدالتی، تبعیض، تحقیر و ناامنی‌

آداب و رسوم گیلانیان در ماه مهمانی خدا/ از نذری افطار تاعشرخوانی

حادثه کازرون و درس هایی برای نمایندگان گیلان

گرد فراموشی بر آیین های رمضان در آستارا

ما شما را رصد می کنیم، آقای امپراطور

از رای خود پشیمان نیستم اما …

روابط عمومی فعال؛ نیاز یا ضرورت؟!

ضرورت صرفه‌جویی کشاورزان در مصرف آب

وقتی عسل آوران نان آور خانه می شوند

ترنم هفت نوا در محفل عاشقان

نسخه های مبهم نماینده آستارا برای رئیس جمهور و استاندار گیلان!

ششمین جشنواره« بهار نارنج» در کومله لنگرود برگزار می شود

سقوط پان ترک ها به دره حیران آستارا

دیروز تمام شد، بانو!

چهارشنبه ای برای خاتون

چهارشنبه سوری، شادمانه یک آغاز در گیلان

بگذارید خودکفایی برنج همچنان در شعار باقی بماند!؟

ژل رویال، ماده‌ غذایی ارزشمند و معجزه‌گر در درمان بیماریها

افتتاح راه آهن گیلان و آمارهای غلط!

عجله بیش از حد برای گلزنی؛ بلای جان سپیدرود رشت!

گیلان در گازانبر مهاجران

چه شد که شهردار کاربلد و بین‌المللی رشت اینگونه محافظه کار شده است؟!

تغییر از شهرنشینی به شهرگرایی، نیازمند شهری انسان محور

123، مامن بی پناهان

آقای شهردار جلوی ضرر را هر وقت بگیری، منفعت است!

برای یکبار هم که شده فقط تسلیت نگوییم!

تبخال بیماری ویروسی، بی‌خطر و خودبخود بهبود یابنده است

سریال جایزه شبکه باران و تبلیغاتی که جواب نمی دهد!

شب های آستارا تماشا دارد

باغ طبیعت لاکان؛ اکوتوریسم با کمپوست؟!

دو روی سکه تلگرام

تأملی بر رسانه گریزی برخی مسئولان -

اتاق شکوفایی؛ روزنه امیدی برای تحقق اهداف توسعه پایدار

چرا پشیمانی سیاسی در ایران معنایی ندارد/به جوانان اعتماد کنیم

پاس گل مخالفان دولت برای مخالفان نظام

توسعه استان، سرمایه گذاری و میزبانی خوب

بوم گردی؛ طرحی بر لبه تیغ

منطقه آزاد انزلی رویای ناتمام گیلانیان*مجید صیادنورد

سازه های نا ایمن، آوار را فریاد می زنند

نت هایی همایون

نقدی بر فروش اجباری کتاب در آئین های رونمایی آن-

تولید صادرات محور؛ موتور حرکت اقتصاد مقاومتی

تیم ملی فوتبال و توپ پنچر همگرایی عمومی

تابلوبدستان، معضلی در حوزه گردشگری گیلان

پرواز مرغان دریایی بر فراز آسمان شهر انزلی

چرا نیمی از مردم کار نمی‌کنند؟

«تتکا»حمایت کسب و کارهای روستایی در گیلان

شوق و شهود یک نقاش در نگارخانه کوچه باغ منطقه آزاد انزلی

تلخ و شیرین جابجایی مدیران در آستارا -

گردشگری الکترونیک، جلوه ای دیگر از گردشگری نوین

جنگل های سراوان رشت؛ خسته از زباله، بی قرار از رنج مردم

من به دنبال کشتن اهورا نبودم

حمایت از198 نابینا وکم بینا درشفت/مسئولان مناسب سازی راجدی بگیرند

تغذیه صحیح سلامت و نشاط را به ارمغان می‌آورد

حضور بانوان در عرصه های مدیریتی سهم یا حق،از وعده تا عمل

عصای سفید نشان از نورانیت دل دارد

تبادل تجربه جهانی برای ترویج فرهنگ وقف ضروری است

قصه پر غصه و ناتمام چای

جلوگیری از وقوع جرم نیازمند فرهنگ سازی است

فراخوان سوگواره شعر عاشورایی ویژه استان گیلان

کشف آثار عصر آهن در منطقه دیولانه شاندرمن

افراد بیکار در معرض خطر آلودگی به انواع آسیب‌های اجتماعی هستند

ایدز از طریق روابط اجتماعی منتقل نمی‌شود

شخصیت ضد اجتماعی یکی از عوامل کودک آزاری است

نقش مثبت و تاریخی رسانه در مبارزه با فساد اقتصادی

نقش مثبت و تاریخی رسانه در مبارزه با فساد اقتصادی

توسعه پایدارهمگام بامحیط زیست/رشت به شبکه شهرهای تالابی می پیوندد

ورود کودکان در حرف بزرگترها ممنوع!

آستارا در کانون توجه نشريات محلي - عيسي پاشاپور**

درسي که شوراي شهر رشت بايد از همداني‌ها بگيرد

نشان دادن کارآمدي، بهترين پاسخ به تخريبگران دولت

قلعه‌رودخان اين بار با طعم بستني سرخ شده!

يک تير و دو نشان سپيدرود

تغييرات در گيلان نزديک است!

بازيچه اي به نام استيل!

گلايلي براي خرداد تلخ 69

از دعواي بازي استقلال و پرسپوليس تا مسابقه امروز سپيدرود در اراک

مديريت بحران يا مردم يا مديران؟

شباهت هاي مديريتي احمدي نژاد با ترامپ و احمدي نژاد با ثابت قدم

رشت خسته است؛ آرامش مي خواهد!

يادماني براي مشروطه خواهان گيلان/ 89 سال بي نشان بودند

خالتورها در شبکه باران؛ از توهين تا واقعيت

سرنوشت نانوشته نيشکر مانند ابريشم !!!

مرگي حيات بخش

ذخيره گاه ژني درختان «آزاد» و «نارون» رشت در يک قدمي نابودي است

سايه سنگين فلز بر سر عروسک هاي بافتني ماسوله

توسعه پناهگاه سلکه نياز به اجراي فازهاي مکمل دارد

مردي که براي تمام فصول بود!

ما ز ياران چشم ياري داشتيم

استقبال از نقد دولت ، نويدبخش فضاي آزاد

مديرعامل شرکت گاز گيلان: مشکلي در تامين انرژي نداريم / رمز موفقيت، مردم هستند

ونداليسم واژگان در شوراي شهر رشت

رشت و انزلي خيلي نزديک يا خيلي دور

کمر «بناي ابريشمي» رشت زير بار غفلت مسئولان خم شد

تعريض يا کشت زمستانه حاشيه جاده لاکان به شهر صنعتي رشت

غوغاي ساز و صدا بر صحنه کنسرت گيلان

پروژه اي که کلنگ آن سال 94 به زمين زده شد اما سال آينده اجرا مي شود

مبارزه عليه بيشعوريسم

روستاهاي گيلان، کوچه باغ هايي فراخ براي گردشگران

«سنبل آبي» منابع آب شيرين ايران را تهديد مي‌کند

مناره‌اي براي تمام فصول!

پر باران ترين استان کشور و آب هايي که هدر مي رود

مبارزه با شيطان زيباي جهان در گيلان ادامه دارد

با 250 ميليارد تومان چه کارهايي مي شود براي رشت کرد؟

داستان حاشيه هاي پياده راه فرهنگي رشت ادامه دارد

حکم مرگ براي قهرمان سابق کشتي که با چاقو دوست خود را از پا در آورد

تن کهنه حمام «کسما» چشم انتظار رخت احياء است

روزگار نه چندان خوب سپيدرود، نماد ناخوش احوالي منابع آبي گيلان

تالاب هاي آستارا ، ميزبان پيش قراولان پرندگان مهاجر

غلو و اغراق از آسيب هاي جدي فرهنگ عاشورا است / مقتل خواني احياء شود

غلو و اغراق از آسيب هاي جدي فرهنگ عاشورا است / مقتل خواني احياء شود

از واليبال گيلان، چرا کسي نيست؟

عمارت «خواجه آواديس» رشت پارکينگ شد/ خبري از مرمت نيست

سرير سينما با روايت هايي نو در جهان

دود آتش کاه و کلش در چشم رانندگان

شاليزار تب دارم، درياب مرا!

کارنامه دولت تدبير و اميد

ضرورت فرهنگ سازي براي استفاده صحيح از آب در جلگه گيلان

منطقه آزاد انزلي و يک پرسش

سوسن چلچراغ ، گلي به جمال طبيعت گيلان