پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

مقالات

` تو هم بخوان ` ، تحقق یک رویا

نسیم گیلان- یک سال از بادبان برافراشتن کشتی پویش فرهنگی ` تو هم بخوان ` در انزلی گذشت .

انتخاب شهردار رشت و چند پرسش برای آینده جریان اصلاح طلبی استان

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی تدبیر شرق در گیلان ، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان انتخاب شهردار رشت و چند پرسش برای آینده جریان اصلاح طلبی استان به قلم سارنگ حسن پور منتشر کرده است.

حیران گیلان همچنان زخم بر می دارد

نسیم گیلان - آستارا - برداشت و برش جنگل و پوشش گیاهی از گردنه حیران استان گیلان، اگر چه با دلایل و توجیه های فنی و مهندسی صورت می گیرد اما تداوم آن و روند کاهش جنگل های شمال ایران، جان و دل دوستداران طبیعت و حامیان محیط زیست را می رنجاند.

چالشی به نام شورای شهر

نسیم گیلان - دو هفته نامه خط اول چاپ استان گیلان در شماره بیستم مطلبی در قسمت حرف اول با عنوان چالشی به نام شورای شهر به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

یک جهان و این جهانخوار!

نسیم گیلان - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه 13 آبان ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان یک جهان و این جهانخوار! به قلم یونس رنجکش منتشر کرده است.

حسین (ع) رسانه‌ای که ماندگار می‌ماند!

نسیم گیلان - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه ششم آبان ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان حسین( ع) رسانه‌ای که ماندگار می‌ماند! به قلم یونس رنجکش منتشر کرده است.

چراغ برداریم!

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان چراغ برداریم! به قلم سعید فرج پور منتشر کرده است.

رنج ماسوله ای ها برای جهانی شدن

نسیم گیلان-ماسوله ترجمان شکوه گردشگردی گیلان ، یک دهه در کش و قوس جهانی است و امروز شهردار ماسوله هویدا کرد ماسوله ای ها برای جهانی شدن از نقد جان مایه می گذارند؛ مسئولان این رنج را دریابند.

دست هایی که فراتر از مرزها همدیگر را می فشارند

نسیم گیلان- حضور اتباع خارجی برای اقامه نماز و آئین های مذهبی در مساجد شهرهای مرزی ایران، اشتراکات دینی ما با کشورهای مسلمان همسایه را نشان می دهد و قیام و قعود برادران و خواهران و گرمای دست برادری و برابری آنها در صف های به هم تنیده، تجلی تار و پود امت واحده اسلامی است.

ورزش دوست باشیم یا ورزشکار؟

نسیم گیلان - دو هفته نامه خط اول چاپ استان گیلان در شماره 19 ، مطلبی در قسمت حرف اول با عنوان ورزش دوست باشیم یا ورزشکار؟ به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در آستارا - عیسی پاشاپور*

نسیم گیلان - آستارا - راه آهن بین المللی و بار انداز آن، بندر، منطقه ویژه اقتصادی، دریا و مناطق گردشگرپذیر در شهرستان مرزی آستارا در منتهی الیه استان گیلان، فرصت های کم نظیری را برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی بخش خصوصی فراهم آورده است.

طغیان دوباره «مگس زیتون» در رودبار/خستگی یکسال زحمت در تن‌ها ماند

نسیم گیلان - رشت- «مگس زیتون» آفتی که در سال‌های گذشته خسارت زیادی به باغداران رودباری زده بود امسال به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی برای زاد و ولد دوباره طغیان و کام زیتون کاران را تلخ کرده است.

یک جنگ و یک تفنگ!

نسیم گیلان - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره چهارشنبه چهارم مهرماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان یک جنگ و یک تفنگ به قلم یونس رنجکش منتشر کرده است.

تماشای باغ و باران از فراز قلعه های تاریخی گیلان

نسیم گیلان- خبر رسید که تماشای باغ های پرتقال و گیلاس از فراز قلعه های تاریخی گردن و لیسار در گیلان به سبب تجهیز به پلکان تسهیل شده و ازین پس مردمان این سرزمین و سرزمین های دور، می توانند حظ تماشای شالی، جنگل، باغ و باران را از فراز قلعه های تاریخی به جان بنشانند.

دفاع مقدس سند پرافتخار تأسی از آموزه‌های عاشوراست

نسیم گیلان- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان در بیانیه ای به مناسبت آغاز گرامیداشت هفته دفاع مقدس اعلام کرد: هشت سال دفاع مقدس، سندی پر افتخار از تاریخ چهل ساله با تأسی از آموزه های عاشورایی است.

سرمایه هایی که آتش می زنیم

نسیم گیلان- با پایان برداشت محصول برنج از اراضی شالیزاری، کاه و کلش بر اساس عادتی قدیمی و باوری نادرست آتش زده می شوند که صرفنظر از آسیب های بیولوژیک و زیان های زیست محیطی این اقدام، سرمایه هایی آتش می گیرند که از آنها به عنوان مواد اولیه واحدهای صنعتی استفاده می شود.

بداخلاقی رسانه ای و توهین به استاندار با الفاظ تهدیدآمیز؟!

نسیم گیلان - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره دوشنبه 26 شهریورماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان بداخلاقی رسانه ای و توهین به استاندار با الفاظ تهدیدآمیز؟! به قلم کریم خورسندی منتشر کرده است.

هزینه دانلود غیرمجاز را بدانیم

نسیم گیلان - رشت - همه چیز به مدد اینترنت سهل‌تر و در دسترس قرار گرفته، از قوت‌هایش که بگذریم بدی‌هایش گاه تنها خودآزار نیست و ضررش فراتر از دیگران، جامعه‌ای را آزرده می‌سازد؛ هزینه‌های دانلود غیرمجاز را بشناسیم و بدانیم و انتخاب در انجامش را به منطق و فرهنگ واگذاریم.

انتقاد از بدیهیات!

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر مطلبی با عنوان انتقاد از بدیهیات!در توضیح و تبیین انتقادات برخی رسانه های استان از مدیریت گیلان منتشر کرده است.

ایران مقصد گردشگران عراقی؛ تهدید یا فرصت!

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل نگاه، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان ایران مقصد گردشگران عراقی؛ تهدید یا فرصت! به قلم علی رحیم پور منتشر کرده است.

جاده های شمال قافیه را باخته اند!

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان جاده های شمال قافیه را باخته اند!به قلم روزبه خلیق معینی راهنمای گردشگری منتشر کرده است.

تلاش احمدی نژاد برای اعتبار از دست رفته!

نسیم گیلان - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره شنبه 27 مردادما]، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان تلاش احمدی نژاد برای اعتبار از دست رفته! به قلم مجید مصطفوی منتشر کرده است.

دلنوشته ای برای سرافرازان آزاده وطن!

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان دلنوشته ای برای سرافرازان آزاده وطن! به قلم مهتا صدری منتشر کرده است.

شورای گفتگوی استان محل تبادل و تعامل و رفع موانع کسب و کار گیلان

نسیم گیلان - روزنامه گیلان امروز در شمراه شنبه 27 مردادماه، مطلبی با عنوان شورای گفتگوی استان محل تبادل و تعامل و رفع موانع کسب و کار استان گیلان به قلم سید جلیل جلالی فر منتشر کرده است.

آشنایی باحیات وحش گیلان درموزه ماسوله/نگاه ویژه مسئولان ضروری است

نسیم گیلان- موزه حیات وحش تاریخ طبیعی ماسوله گنجینه ای طبیعی در دل یک خانه پلکانی بوده که برای ادامه فعالیت نیازمند توجه ویژه مسئولان در تأمین هزینه های جاری و نگهداری است.

اقتصاد تحکم نمی پذیرد

نسیم گیلان - روزنامه گیلان امروز در شماره دوشنبه 15 مردادماه، مطلبی در قسمت دیدگاه با عنوان اقتصاد تحکم نمی پذیرد به قلم هادی تیزهوش تابان منتشر کرده است.

ناپدید شدن روستای تاریخی آسیو شوان!

نسیم گیلان - «آسیو شوان» نام روستای تاریخی کوچک و زیبا در منطقه کوهستانی بین آبشار لاتون و آبگرم کوته کومه، در کوهپایه های آسپینه در جنوب ...

اهل چه هستی؟ پیشرو بودن یا دنباله روی؟

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیلان نگاه، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان اهل چه هستی؟ پیشرو بودن یا دنباله روی؟ به قلم محمد بی ریا منتشر کرده است.

ذخیره ارزی خوب، توان مالی بالا، اما ... !؟

نسیم گیلان - هفته نامه واکنش چاپ استان گیلان در شماره 688 ، مطلبی با عنوان ذخیره ارزی خوب، توان مالی بالا، اما ... !؟ به قلم مجید محمدپور مدیرمسئول این نشریه منتشر کرده است.

چرا باید شصت و ششمین شهردار رشت بومی و جوان باشد

نسیم گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی دیارمیرزا در استان گیلان مطلبی با عنوان چرا باید شصت و ششمین شهردار رشت بومی و جوان باشد به قلم سینا هوشمند گورابی منتشر کرده است.

کتاب را جا بگذاریم - عیسی پاشاپور*

نسیم گیلان - آستارا - جا گذاشتن کتاب در اماکن عمومی برای مطالعه دیگران، در بسیاری از کشورهای خارجی به فرهنگ عامه تبدیل شده است و با توجه به تاثیر مثبت این رفتار در ترویج کتابخوانی و همنشینی پیر و جوان با یار مهربان، رواج آن در کشور ضروری به نظر می رسد.

سخاوت دریا برای آستارا/حال سواحل خوب نیست

پیام گیلان - آستارا- همجواری بندر مرزی آستارا با دریای خزر و ارتباط آن با گردشگری دریایی و امرار معاش، زندگی مردم این شهرستان ساحلی را تحت تاثیر قرار داده ولی این روزها حال سواحل آستارا خوش نیست.

صدف های دریایی، چشم زخمی سواحل آستارا

پیام گیلان - آستارا- انواع صدف های دریایی و گوش ماهی های بزرگ و کوچک رنگی که همانند نگین سواحل آستارا در گیلان را آراسته اند، سوغات دریای خزر بوده و نیازمند حفاظت هستند.

سریال شهردار رشت قسمت 65

پیام گیلان - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان سریال شهردار رشت قسمت 65به قلم مومن صالحی منتشر کرده است.

چراغ ها را بر باد بیاویزیم

پیام گیلان - آستارا - کاهش بارش و توان نیروگاه های برق آبی، ذهن را به جستجوی منابع دیگر انرژی وا می دارد و در این راستا نباید از توان بادی سرزمین پهناورمان برای تولید الکتریسیته و رفع بخشی از خاموشی های مناطق دوردست و کوهستانی غفلت کرد.

​میدان «غریب کُشِ» قزوین به سمت تهران!

پیام گیلان - روزنامه گیلان امروز در شماره یکشنبه 31 تیرماه، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان ​میدان «غریب کُشِ» قزوین به سمت تهران! به قلم مختار جباری منتشر کرده است.

آقازاده ها رو از فرنگ برگردونین!

پیام گیلان - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره شنبه 30 تیرماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان آقازاده ها رو از فرنگ برگردونین! به قلم یعقوب امیری منتشر کرده است.

قطع برق و رنج عمومی!

پیام گیلان - روزنامه سوال جواب در استان گیلان، در شماره سه شنبه 26 تیرماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان قطع برق و رنج عمومی! به قلم سید عبدالباقی اسحاقی منتشر کرده است.

سازهایی خاموش در گیلان

پیام گیلان - رشت - گیلان سرزمین فرهنگ است و خنیا یا موسیقی همچون هیرکانیان هزاران ساله اش در فرهنگ این سرزمین ریشه دوانده اما در هجوم زمان سازهایی اصیل چون سرنا رو به خاموشی گذارده و کرنا نیز تنها به ساز آئینی بدل گشته که به مزاج اجتماع امروز درست نمی سازد.

مشکل قطعی برق است یا قطعی تدبیر؟!

گیلان آنلاین - روزنامه گیلان امروز در شماره سه شنبه 12 تیرماه، مطلبی با عنوان مشکل قطعی برق است یا قطعی تدبیر؟! درباره هزینه‌های اجتماعی عملکرد روابط عمومی «پاسخ‌نگو» ی شرکت توزیع برق گیلان به قلم مجتبی پورمحسن منتشر کرده است.

همت کنید آقای رئیس جمهور

گیلان آنلاین - پایگاه خبری دیار میرزا در استان گیلان، یادداشتی با عنوان همت کنید آقای رئیس جمهور به قلم مسعود مجاری منتشر کرده است.

با میله گرد بزنید!

گیلان آنلاین - پایگاه خبری - تحلیلی خزرآنلاین در استان گیلان مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان با میله گرد بزنید! به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

صلصال در انتظار تدبیر مسئولان/ تاریخی که می سوزد

گیلان آنلاین - تالش- قلعه تاریخی صلصال لیسار شهرستان تالش با قدمت هزار ساله یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی استان گیلان است که بر اثر بی توجهی مسئولان در حال نابودی است.

این گل به خودی!

گیلان آنلاین - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره شنبه دوم تیرماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان این گل به خودی! به قلم یونس رنجکش منتشر کرده است.

سپیدرود مردم؛ دور از مردم

گیلان آنلاین - پایگاه خبری - تحلیلی گیل خبر مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان سپیدرود مردم؛ دور از مردم به قلم عماد واسع منتشر کرده است.

اصالت در برابر حمایت، پاداشی برای انتخاب صنایع دستی گیلان

گیلان آنلاین - رشت - صنعت دست بواسطه جاری شدن ذوق و هنر در تولید یادمان هایی از گذشته، حامیان خویش را بی ارمغان رها نمی کند بلکه اصالت و قدمتی برآمده از صفای روستایی، پاداشی است که در برابر این حمایت، نصیب خریداران تولیدات صنایع دستی می شود.

«سرطان اداری» ، یک قدم مانده تا «کما»

گیلان آنلاین - پایگاه خبری دیارمیرزا مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان «سرطان اداری»، یک قدم مانده تا «کما» به قلم رضا سیف پور منتشر کرده است.

داستان یک تجاوز و جامعه ای با حس بی عدالتی، تبعیض، تحقیر و ناامنی‌

گیلان آنلاین - پایگاه خبری - تحلیل گیل نگاه مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان داستان یک تجاوز و جامعه ای با حس بی عدالتی، تبعیض، تحقیر و ناامنی‌ به قلم بابک مهدی زاده منتشر کرده است.

آداب و رسوم گیلانیان در ماه مهمانی خدا/ از نذری افطار تاعشرخوانی

گیلان آنلاین - رشت- ماه مهمانی خدا در گیلان نیز همانند سایر نقاط کشور با آداب و رسوم ویژه ای که یادگار گذشتگان بوده همراه است. گیلانیان از مهمانان خود با غذاهای محلی و خاص این ماه پذیرایی می کنند.

حادثه کازرون و درس هایی برای نمایندگان گیلان

گیلان آنلاین - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره دوشنبه هفتم خردادماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان حادثه کازرون و درس هایی برای نمایندگان گیلان به قلم سید عبدالباقی اسحاقی منتشر کرده است.

گرد فراموشی بر آیین های رمضان در آستارا

گیلان آنلاین - آستارا - این روزها با نگاه به آلبوم خاطرات خانواده ها در ایام ماه مبارک رمضان، متوجه می شویم که بسیاری از آیین های دهه های گذشته آستارا ، رنگ فراموشی گرفته و ساکنان قدیمی این دیار هنگام مرور خاطرات آن دوران، صحبت های خود را با عبارت یادش بخیر آغاز می کنند.

ما شما را رصد می کنیم، آقای امپراطور

گیلان آنلاین - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره سه شنبه اول خردادماه، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان ما شما را رصد می کنیم، آقای امپراطور به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

از رای خود پشیمان نیستم اما …

گیلان آنلاین - پایگاه خبری گیل خبر در استان گیلان مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان از رای خود پشیمان نیستم اما … به قلم علیرضا رهنما منتشر کرده است.

روابط عمومی فعال؛ نیاز یا ضرورت؟!

گیلان آنلاین - دانشمندان و متخصصین، روابط عمومی را یکی از ابزارهای اصلی و استراتژیک مدیریت می دانند که به شرایط متقابل بین جامعه و هر سازمانی ...

وقتی عسل آوران نان آور خانه می شوند

گیلان آنلاین - انزلی- پرویز سیاوش آبکنار زنبورداری است که 30 سال قبل پرورش زنبور را با چند کندو در منزل مسکونی خود در شهر بندرانزلی آغاز کرد و هم اکنون به عنوان پرورش دهنده ای موفق، درآمد خوبی نیز در دوران بازنشستگی نصیبش شده است.

ترنم هفت نوا در محفل عاشقان

گیلان آنلاین - لوریس چکناواریان با خلق آثاری فاخر و ماندگار که شامل 75 اثر سمفونی، اپرا، موسیقی مجلسی، کنسرتو برای پیانو، ویلن، گیتار، ویولن ...

نسخه های مبهم نماینده آستارا برای رئیس جمهور و استاندار گیلان!

گیلان آنلاین - روزنامه سوال جواب در شماره چهارشنبه 29 فروردین ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان نسخه های مبهم نماینده آستارا برای رئیس جمهور و استاندار گیلان! به قلم کریم خورسندی منتشر کرده است.

سقوط پان ترک ها به دره حیران آستارا

گیلان آنلاین - پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان ملت ایران در تلاش هستند که با ایجاد تفرقه و قومیت گرایی، اتحاد و انسجام آنها را از بین برده ...

دیروز تمام شد، بانو!

گیلان آنلاین - دو هفته نامه خط اول چاپ استان گیلان در شماره شانزدهم، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان دیروز تمام شد، بانو! به قلم صاحب مقصودی منتشر کرده است.

چهارشنبه ای برای خاتون

گیلان آنلاین - رشت- یکی از آئین های کهن ایرانیان جشن چهارشنبه سوری است. چهارشنبه سوری در ایران باستان واقع آغاز جشن نوروز است و نوید دهنده رسیدن بهار و تازه شدن طبیعت می باشد.

چهارشنبه سوری، شادمانه یک آغاز در گیلان

گیلان آنلاین - رشت - چهارشنبه سوری در گیلان شادمانه یک آغاز برای نوزایی است و از پرشورترین جشن های پیشواز نوروز با بن مایه آتش است که همیشه نمادی از گرما و دور کردن شیاطین بوده اما سالهاست این نماد گیرا به بازی هایی خطرآفرین تبدیل شده که گاه، رخصت گذر از این دروازه را به شادی نمی دهد.

بگذارید خودکفایی برنج همچنان در شعار باقی بماند!؟

گیلان آنلاین - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره دوشنبه 30 بهمن ماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان بگذارید خودکفایی برنج همچنان در شعار باقی بماند!؟ به قلم حسین لطفی منتشر کرده است.

افتتاح راه آهن گیلان و آمارهای غلط!

گیلان آنلاین - روزنامه خزر چاپ استان گیلان در شماره سه شنبه 17 بهمن ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان افتتاح راه آهن گیلان و آمارهای غلط! به قلم علی احمدی سراوانی منتشر کرده است.

عجله بیش از حد برای گلزنی؛ بلای جان سپیدرود رشت!

گیلان آنلاین - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره یکشنبه 15 بهمن ماه، گزارشی در صفحه ورزشی خود با عنوان آستانه تحمل علی کریمی باید بیشتر شود، عجله بیش از حد برای گلزنی؛ بلای جان سپیدرود رشت! به قلم کریم خورسندی مژدهی منتشر کرده است.

گیلان در گازانبر مهاجران

گیلان آنلاین - دو هفته نامه خط آخر چاپ استان گیلان در شماره 277 مربوط به نیمه اول بهمن ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان گیلان در گازانبر مهاجران به قلم ایمان رنجکش منتشر کرده است.

چه شد که شهردار کاربلد و بین‌المللی رشت اینگونه محافظه کار شده است؟!

گیلان آنلاین - پایگاه اطلاع رسانی دیار میرزا در استان گیلان در تازه ترین مطالب خود، یادداشتی با عنوان چه شد که شهردار کاربلد و بین‌المللی رشت اینگونه محافظه کار شده است؟! به قلم سینا هوشمند منتشر کرده است.

123، مامن بی پناهان

گیلان آنلاین - رشت - 123 خط تلفن سه رقمی پناهگاهی برای آسیب دیدگان اجتماعی یا افراد در معرض آسیب است که به منظور یاری به آنها با مداخله فوری، بهجا، به هنگام و موثر و با هدف کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی شده است.

آقای شهردار جلوی ضرر را هر وقت بگیری، منفعت است!

گیلان آنلاین - روزنامه سوال جواب چاپ استان گیلان در شماره شنبه 30 دی ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان آقای شهردار جلوی ضرر را هر وقت بگیری، منفعت است! به قلم کریم خورسندی مژدهی منتشر کرده است.

برای یکبار هم که شده فقط تسلیت نگوییم!

گیلان آنلاین - پایگاه خبری گیل نگاه در تازه ترین مطالب منتشر کرده، مطلبی با عنوان برای یکبار هم که شده فقط تسلیت نگوییم! به قلم مانیا شیرین بخش ماسوله منتشر کرده است.

سریال جایزه شبکه باران و تبلیغاتی که جواب نمی دهد!

گیلان آنلاین - روزنامه سوال جواب در شماره دوشنبه 18 دی ماه، مطلبی در قسمت یادداشت امروز با عنوان سریال جایزه شبکه باران و تبلیغاتی که جواب نمی دهد! به قلم ناصر جیرانی منتشر کرده است.

شب های آستارا تماشا دارد

گیلان آنلاین - ستاره های تئاتر و نمایش آستارا هر شب با اجرای نمایش های طنز اجتماعی، صدها نفر از شهروندان و گردشگران را مجذوب هنرنمایی خود می کنند و نقدهای اجتماعی مطرح شده در محتوای این برنامه ها، با استقبال چشم گیر مردم مواجه شده است.

باغ طبیعت لاکان؛ اکوتوریسم با کمپوست؟!

گیلان آنلاین - پایگاه اطلاع رسانی دیار میرزا در استان گیلان در تازه ترین مطالب انتشار داده، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان باغ طبیعت لاکان؛ اکوتوریسم با کمپوست؟! به قلم فرشته رضایی منتشر کرده است.

دو روی سکه تلگرام

گیلان آنلاین - دو هفته نامه خط آخر چاپ استان گیلان در شماره 276 مربوط به نیمه اول دی ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان دو روی سکه تلگرام به قلم ایمان رنجکش در ارتباط با اهمیت شبکه های اجتماعی در دنیای امروز و فیلترشدن نرم افزار پیام رسان تلگرام به دنبال نا آرامی های اخیر منتشر کرده است.

تأملی بر رسانه گریزی برخی مسئولان -

گیلان آنلاین - برخی مسئولان به محض حضور یک مقام ارشد یا شکل گیری جلسه و نشستی مهم، به جز خبرنگاران همه را در جریان آن قرار می دهند؛ غافل از اینکه کسانی که باید رویدادها را پوشش داده و به سمع و نظر مردم برسانند، خبرنگاران هستند.

چرا پشیمانی سیاسی در ایران معنایی ندارد/به جوانان اعتماد کنیم

گیلان آنلاین - پایگاه اطلاع رسانی دیار میرزا در استان گیلان در تازه ترین مطالب انتشارداده، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان چرا پشیمانی سیاسی در ایران معنایی ندارد/به جوانان اعتماد کنیم به قلم سینا هوشمند گورابی منتشر کرده است.

پاس گل مخالفان دولت برای مخالفان نظام

گیلان آنلاین - پایگاه خبری گیل نگاه در تازه ترین مطالب منتشر کرده، گزارشی با عنوان پاس گل مخالفان دولت برای مخالفان نظام منتشر کرده است.

توسعه استان، سرمایه گذاری و میزبانی خوب

گیلان آنلاین - روزنامه خزر چاپ گیلان در شماره چهارشنبه ششم دی ماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان توسعه استان، سرمایه گذاری و میزبانی خوب به قلم عزیز عبداللهی در ارتباط با لزوم تهیه برنامه راهبردی توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری منتشر کرده است.

بوم گردی؛ طرحی بر لبه تیغ

گیلان آنلاین - پایگاه خبری گیل نگاه در تازه ترین مطالب انتشار داده، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان بوم گردی؛ طرحی بر لبه تیغ به قلم سید محمد علوی منتشر کرده است

منطقه آزاد انزلی رویای ناتمام گیلانیان*مجید صیادنورد

گیلان آنلاین - منطقه آزاد انزلی در حاشیه دریای سرشار از فرصت خزر را می توان از بهترین نقاط برای خلق ارزش افزوده در سرمایه گذاری و اشتغالزایی با رویکرد صادرات و توسعه همکاریهای منطقه ای ایران ارزیابی کرد .

سازه های نا ایمن، آوار را فریاد می زنند

گیلان آنلاین - رشت - زلزله، آتش سوزی و حوادثی از این قبیل هرازگاهی خودی نشان می دهند و در این میان، سازه های ناایمن، آوار را فریاد می زنند و آنچه می ماند؛ تلی از خاک و هزاران انسان گرفتار در ویرانه ها و یا شاید پشیمانی برای مقاوم نکردن سازه هاست.

نت هایی همایون

گیلان آنلاین - نت هایی همایون، یادنوشتی برای استاد همایون خرم به مناسبت برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره و جایزه همایون خرم است.

نقدی بر فروش اجباری کتاب در آئین های رونمایی آن-

گیلان آنلاین - در بسیاری از آئین های رونمایی کتاب، تعدادی از کتاب ها را به بهانه حمایت از نویسنده و به صورت اجباری و در فضایی آمیخته با تعارف، به عده ای از مدعوان می فروشند و این کار از نظر اخلاقی و علمی با شان قلم، نویسنده و فرهنگ عمومی مغایرت دارد.

تولید صادرات محور؛ موتور حرکت اقتصاد مقاومتی

گیلان آنلاین - ماهنامه فرهنگی - اقتصادی گیلان در شماره 72 مربوط به آذرماه، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان تولید صادرات محور؛ موتور حرکت اقتصاد مقاومتی به قلم معصومه نیک کار در ارتباط با اهمیت توسعه صادرات و ضرورت بهره گیری از ظرفیت های تولید داخلی در راستای تحقق راهبرد کلان اقتصاد مقاومتی منتشر کرده است.

تیم ملی فوتبال و توپ پنچر همگرایی عمومی

گیلان آنلاین - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره شنبه 18 آذرماه مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان تیم ملی فوتبال و توپ پنچر همگرایی عمومی به قلم ایمان رنجکش در ارتباط با حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی روسیه و تاکید بر ضرورت تقویت همگرایی های اجتماعی منتشر کرده است.

تابلوبدستان، معضلی در حوزه گردشگری گیلان

گیلان آنلاین - رشت - معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بیان کرد: تابلوبدستان امروز معضلی در حوزه گردشگری است و برخورد با آنان، ضروری و نیازمند ارائه سیاست های کارآمد است.

پرواز مرغان دریایی بر فراز آسمان شهر انزلی

گیلان آنلاین - انزلی - شهر انزلی به دلیل نزدیکی با تالاب هر ساله میزبان تعداد زیادی از پرندگان مهاجر از جمله مرغان دریایی بوده که همزیستی مسالمت آمیز با مردم این شهر و گردشگران دارند.

ساير مطالب

چرا نیمی از مردم کار نمی‌کنند؟

«تتکا»حمایت کسب و کارهای روستایی در گیلان

شوق و شهود یک نقاش در نگارخانه کوچه باغ منطقه آزاد انزلی

تلخ و شیرین جابجایی مدیران در آستارا -

گردشگری الکترونیک، جلوه ای دیگر از گردشگری نوین

جنگل های سراوان رشت؛ خسته از زباله، بی قرار از رنج مردم

من به دنبال کشتن اهورا نبودم

حمایت از198 نابینا وکم بینا درشفت/مسئولان مناسب سازی راجدی بگیرند

تغذیه صحیح سلامت و نشاط را به ارمغان می‌آورد

حضور بانوان در عرصه های مدیریتی سهم یا حق،از وعده تا عمل

عصای سفید نشان از نورانیت دل دارد

تبادل تجربه جهانی برای ترویج فرهنگ وقف ضروری است

قصه پر غصه و ناتمام چای

جلوگیری از وقوع جرم نیازمند فرهنگ سازی است

فراخوان سوگواره شعر عاشورایی ویژه استان گیلان

کشف آثار عصر آهن در منطقه دیولانه شاندرمن

افراد بیکار در معرض خطر آلودگی به انواع آسیب‌های اجتماعی هستند

ایدز از طریق روابط اجتماعی منتقل نمی‌شود

شخصیت ضد اجتماعی یکی از عوامل کودک آزاری است

نقش مثبت و تاریخی رسانه در مبارزه با فساد اقتصادی

نقش مثبت و تاریخی رسانه در مبارزه با فساد اقتصادی

توسعه پایدارهمگام بامحیط زیست/رشت به شبکه شهرهای تالابی می پیوندد

ورود کودکان در حرف بزرگترها ممنوع!

آستارا در کانون توجه نشريات محلي - عيسي پاشاپور**

درسي که شوراي شهر رشت بايد از همداني‌ها بگيرد

نشان دادن کارآمدي، بهترين پاسخ به تخريبگران دولت

قلعه‌رودخان اين بار با طعم بستني سرخ شده!

يک تير و دو نشان سپيدرود

تغييرات در گيلان نزديک است!

بازيچه اي به نام استيل!

گلايلي براي خرداد تلخ 69

از دعواي بازي استقلال و پرسپوليس تا مسابقه امروز سپيدرود در اراک

مديريت بحران يا مردم يا مديران؟

شباهت هاي مديريتي احمدي نژاد با ترامپ و احمدي نژاد با ثابت قدم

رشت خسته است؛ آرامش مي خواهد!

يادماني براي مشروطه خواهان گيلان/ 89 سال بي نشان بودند

خالتورها در شبکه باران؛ از توهين تا واقعيت

سرنوشت نانوشته نيشکر مانند ابريشم !!!

مرگي حيات بخش

ذخيره گاه ژني درختان «آزاد» و «نارون» رشت در يک قدمي نابودي است

سايه سنگين فلز بر سر عروسک هاي بافتني ماسوله

توسعه پناهگاه سلکه نياز به اجراي فازهاي مکمل دارد

مردي که براي تمام فصول بود!

ما ز ياران چشم ياري داشتيم

استقبال از نقد دولت ، نويدبخش فضاي آزاد

مديرعامل شرکت گاز گيلان: مشکلي در تامين انرژي نداريم / رمز موفقيت، مردم هستند

ونداليسم واژگان در شوراي شهر رشت

رشت و انزلي خيلي نزديک يا خيلي دور

کمر «بناي ابريشمي» رشت زير بار غفلت مسئولان خم شد

تعريض يا کشت زمستانه حاشيه جاده لاکان به شهر صنعتي رشت

غوغاي ساز و صدا بر صحنه کنسرت گيلان

پروژه اي که کلنگ آن سال 94 به زمين زده شد اما سال آينده اجرا مي شود

مبارزه عليه بيشعوريسم

روستاهاي گيلان، کوچه باغ هايي فراخ براي گردشگران

«سنبل آبي» منابع آب شيرين ايران را تهديد مي‌کند

مناره‌اي براي تمام فصول!

پر باران ترين استان کشور و آب هايي که هدر مي رود

مبارزه با شيطان زيباي جهان در گيلان ادامه دارد

با 250 ميليارد تومان چه کارهايي مي شود براي رشت کرد؟

داستان حاشيه هاي پياده راه فرهنگي رشت ادامه دارد

حکم مرگ براي قهرمان سابق کشتي که با چاقو دوست خود را از پا در آورد

تن کهنه حمام «کسما» چشم انتظار رخت احياء است

روزگار نه چندان خوب سپيدرود، نماد ناخوش احوالي منابع آبي گيلان

تالاب هاي آستارا ، ميزبان پيش قراولان پرندگان مهاجر

غلو و اغراق از آسيب هاي جدي فرهنگ عاشورا است / مقتل خواني احياء شود

غلو و اغراق از آسيب هاي جدي فرهنگ عاشورا است / مقتل خواني احياء شود

از واليبال گيلان، چرا کسي نيست؟

عمارت «خواجه آواديس» رشت پارکينگ شد/ خبري از مرمت نيست

سرير سينما با روايت هايي نو در جهان

دود آتش کاه و کلش در چشم رانندگان

شاليزار تب دارم، درياب مرا!

کارنامه دولت تدبير و اميد

ضرورت فرهنگ سازي براي استفاده صحيح از آب در جلگه گيلان

منطقه آزاد انزلي و يک پرسش

سوسن چلچراغ ، گلي به جمال طبيعت گيلان

ماسوله به طعم پنير

مصرف برنج قهوه اي نقش مهمي در سلامت بشر دارد

راهداران سربازان گمنام جاده ها

شب چله کنج زنبيل مادربزرگ دستفروش گيلاني

تالاب انزلي در نزديکي شهر انزلي

ميزان بارش حوضه آبريز خزر در گيلان افزايش يافت

گردشگران، مسحور زيبايي هاي املش

سحرگاهاني روشن در رمضان گيلان

بانوي شاليزارهاي شمال از رنج‌ها و مهرباني‌هايت باخبرم

اينجا کودکان دير ياد مي‌گيرند و زود فراموش مي‌كنند

زندگي در رشت ديگر آرزوي کسي نيست

سفال از شاهکارهاي هنري سياهکل

باغ محتشم باغي که چهار فصلش زيباست

روزي که آتش فتنه، ايران را در برگرفت

گمنام مظلوم خطابم کنيد...

مهاجرت اهالي روستاي «چپک‌ناظمي» به شهرها

دانشجو بايد مرد زمان خود باشد

ميرزا کوچک خان؛ از طلبه مدرسه جامع تا سردار جنبش جنگل

قيامي که با انديشه اسلامي و ضد استعماري شکل گرفت

ضرورت غني‌سازي مواد غذايي براي کنترل کمبود ويتامين D

لباسي سپيد؛ تعهدي سياه؟!

وسعت تالاب استيل آستارا به مساحت واقعي رسيد

«بي‌بالان» کهن‌ترين روستاي شرق گيلان

گيلان؛ مظهر زيباترين جلوه هاي عزاداري حسيني

گيلان اولين خاستگاه عزاداري اباعبدالله الحسين (ع) در ايران

زمان در دستان پرتجربه بازنشستگان است

آمار بالاي جمعيت دستفروشان در گيلان

آتش سوزي جنگل هاي گيلان از مخاطرات جدي استان است

گيلان آسيب پذير در برابر بلاياي طبيعي

توسعه گردشگري گيلان نيازمند برنامه و چشم انداز

دامپزشکي اساس و پايه بهداشت و سلامت جوامع انساني

عرفه، روز خواستن، نيايش و بخشش

ثبت رشت به عنوان شهر خلاق غذايي در يونسکو

موانع توسعه روستاي «روفچاه»

بهار علم در پاييز ...

نقاشي طبيعت بر تاروپود لباس گيلان

کوه عروس و داماد پرتگاهي مهيب در رحيم‌آباد رودسر

«خشک‌نودهان» روستايي پنهان در باغ‌هاي سرسبز چاي فومن

وقتي تب ويلاسازي به جان شاليزار مي‌افتد

پايه‌هاي سست جامعه کارگري گيلان نيازمند نگاه جدي وزير صنعت

رنگ زرد فضاي سبز رشت

سنت علم‌واچيني قدمت 300 ساله دارد

درياي خزر قطب دوم اقتصادي کشور

مكان يابي هاي جديد براي تله هاي زباله گير تالاب انزلي

زنده کردن آيين هاي گذشته، الگويي براي نسل امروزي

«اشکورات» رودسر بزرگ‌ترين توليد‌کننده گل گاو زبان کشور

معادن گامي روشن براي توسعه شاخص‌ هاي اقتصادي گيلان

فرودگاه رشت کليد طلايي توسعه گيلان

بازگشت ننه سرما به گيلان مسافران نوروزي را غافلگير کرد

آبشار شيطان کوه تبلور زيبايي و عظمت

چشم‌اندازهاي بي‌نظير رودسر گردشگران را بسوي خود مي‌خواند

امامزاده قاسم(ع) چولاب ميزبان ميهمانان نوروزي

شگفتي «حيران» در مه

رشت ؛ شهري با جاذبه هاي گردشگري ناشناخته

بزرگ‌ترين شهرک گلخانه‌اي خاورميانه نيمه جان است

«اسپيه مزگت» عجايب هشت‌گانه گيلان

سمينار زنان خوشبخت، زنان موفق در رشت برگزار شد

تاثير آلوده‌ترين رودخانه‌هاي جهان بر اقتصاد گيلان

روستاها نگين گردشگري گيلان / صنعت توريسم موجب توسعه ساختار زيربنايي استان مي شود

نخستين کنگره بين‌المللي تخصصي علوم زمين‌شناسي آغاز شد

جزئيات ادامه امدادرساني به گيلان

روزي که رشت مرکز گيلان شد

چشمه‌اي آبگرم در پرتگاه سنگي علي‌داشي آستارا

تنها درمانگاه دولتي آستارا تزريق شبانه ندارد

«سياه‌کوه» محروم‌ترين منطقه گردشگري گيلان

ترانزيت مرگ در چهارراه ويرموني آستارا‌ ـ اردبيل

کانکس‌هاي آبگرفته مدرسه دانش‌آموزان بي‌بضاعت خمام

وقف نشانه مدنيت و بلوغ معنوي جامعه است

شيوه‌‌اي که مستند روايي ندارد

شب‌نشيني مفصل براي کسب درآمد باشگاه لاينز رشت

برگزاري مراسم سوگواري سالروز رحلت پيامبر اسلام (ص) در گيلان

تاريخي پنهان در دل روستاي عنبران آستارا

جاده‌اي که اشکورات را از بن‌بست خارج مي‌کند

درخشش گيلاني‌ها در رقابت‌هاي قهرماني کاراته آسيا

آزولا مهمترين مشكل تالاب انزلي نيست