آخرین اخبار

مقالات

تولید صادرات محور؛ موتور حرکت اقتصاد مقاومتی

گیلان آنلاین - ماهنامه فرهنگی - اقتصادی گیلان در شماره 72 مربوط به آذرماه، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان تولید صادرات محور؛ موتور حرکت اقتصاد مقاومتی به قلم معصومه نیک کار در ارتباط با اهمیت توسعه صادرات و ضرورت بهره گیری از ظرفیت های تولید داخلی در راستای تحقق راهبرد کلان اقتصاد مقاومتی منتشر کرده است.

تیم ملی فوتبال و توپ پنچر همگرایی عمومی

گیلان آنلاین - روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره شنبه 18 آذرماه مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان تیم ملی فوتبال و توپ پنچر همگرایی عمومی به قلم ایمان رنجکش در ارتباط با حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی روسیه و تاکید بر ضرورت تقویت همگرایی های اجتماعی منتشر کرده است.

تابلوبدستان، معضلی در حوزه گردشگری گیلان

گیلان آنلاین - رشت - معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بیان کرد: تابلوبدستان امروز معضلی در حوزه گردشگری است و برخورد با آنان، ضروری و نیازمند ارائه سیاست های کارآمد است.

پرواز مرغان دریایی بر فراز آسمان شهر انزلی

گیلان آنلاین - انزلی - شهر انزلی به دلیل نزدیکی با تالاب هر ساله میزبان تعداد زیادی از پرندگان مهاجر از جمله مرغان دریایی بوده که همزیستی مسالمت آمیز با مردم این شهر و گردشگران دارند.

چرا نیمی از مردم کار نمی‌کنند؟

گیلان آنلاین - یک مقام مسئول کارگری معتقد است کار نکردن نیمی از مردم ایران نشان از اختلاف طبقاتی بسیار و عدم توزیع عادلانه درآمدها در ...

«تتکا»حمایت کسب و کارهای روستایی در گیلان

گیلان آنلاین - اولین رویداد تسهیل‌گری و کارآفرینی روستایی «تتکا» جهت حمایت و راه اندازی کسب و کارهای نوپای روستایی در گیلان برگزار می شود. ...

شوق و شهود یک نقاش در نگارخانه کوچه باغ منطقه آزاد انزلی

گیلان آنلاین - ملیحه رستمی هنرمندی است که شوق و شهود خود از اشعار ناب و عمیق شاعران بزرگ ایران زمین چون حافظ ، خیام، مولانا، وحشی بافقی و عبید زاکانی را بر بوم نقاشی به تصویر کشیده است.

تلخ و شیرین جابجایی مدیران در آستارا -

گیلان آنلاین - جابجایی مدیران و مسئولان همواره گمانه زنی هایی را در افکار عمومی به همراه دارد اما فارغ از علت ها و انگیزه های مدیران کل در اعمال این تغییرات، خرسندی یا ناخرسندی مردم از عزل مدیران، بازتاب رفتار و مردمداری آنان در طول خدمت و مدیریتشان است.

گردشگری الکترونیک، جلوه ای دیگر از گردشگری نوین

گیلان آنلاین - استان گیلان سراسر شوق سفر در پهنه گردشگری است و امروز با چیره شدن جلوه ای از صفر و یک در دنیا ، باید جایگاه گردشگری الکترونیک را جستجو کرد و اهمیت آن در جهان کنونی را فهمید.

جنگل های سراوان رشت؛ خسته از زباله، بی قرار از رنج مردم

گیلان آنلاین - منطقه سراوان رشت با درختانی سر به فلک کشیده و جنگل هایی با پوشش گیاهی انبوه، قدیمی و تقریباً همیشه سبز، خسته از انباشت بیش از 30 سال زباله در دل خود و بی تاب از رنج مردم مناطق همجوار از آسیب های ناشی از دفن و دفع غیراصولی این زباله هاست.

من به دنبال کشتن اهورا نبودم

گیلان آنلاین - قاتل اهورای 2.5 ساله گفت: می خواستم که اهورا از من بترسد لذا او را با سیگار می سوزاندم و اکنون پشیمان هستم زیرا خودم یک دختر ...

حمایت از198 نابینا وکم بینا درشفت/مسئولان مناسب سازی راجدی بگیرند

گیلان آنلاین - شهرستان شفت با وجود 198 نابینا و کم بینا که مورد حمایت بهزیستی این شهرستان قرار دارند، از شرایط لازم در زمینه مناسب سازی معابر و اماکن پر تردد برای این قشر از شهروندان برخوردار نیست.

حضور بانوان در عرصه های مدیریتی سهم یا حق،از وعده تا عمل

گیلان آنلاین - دولت تدبیر و امید با وعده توجه بیشتر به بانوان و جوانان در سال 92 مورد استقبال قاطع این دو قشر قرار گرفت ؛ اما با وجود گشایش هایی درمدیریت بانوان در بخش های مختلف طی چهار سال گذشته آنها همچنان چشم انتظار استفاده از توانمندی شان در مناصب مدیریتی کشور هستند.

عصای سفید نشان از نورانیت دل دارد

گیلان آنلاین - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: «عصای سفید نشانگر نقص نیست،بلکه به ما می گوید که صاحب آن دلی نورانی دارد. ...

قصه پر غصه و ناتمام چای

گیلان آنلاین - به راستی 70درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است؟! به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمدولی ...

کشف آثار عصر آهن در منطقه دیولانه شاندرمن

گیلان آنلاین - فرماندار ماسال از کشف آثار باستانی متعلق به عصر آهن و دوره‌های اشکانیان و هخامنشیان در منطقه ی دیولانه ی شاندرمن خبر داد ...

ایدز از طریق روابط اجتماعی منتقل نمی‌شود

گیلان آنلاین - کارشناس واحد پیشگیری و مبارزه بابیماری‌های مرکز بهداشت صومعه‌سرا گفت: ویروس ایدز از روش‌هایی نظیر تماس عادیمانند با هم کار ...

نقش مثبت و تاریخی رسانه در مبارزه با فساد اقتصادی

گیلان آنلاین - دو هفته نامه فرهنگی - اقتصادی گیلان در شماره 70 ، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان نقش مثبت و تاریخی رسانه در مبارزه با فساد اقتصادی به قلم معصومه نیک کار منتشر کرده است.

نقش مثبت و تاریخی رسانه در مبارزه با فساد اقتصادی

گیلان آنلاین - دو هفته نامه فرهنگی - اقتصادی گیلان در شماره 70 ، مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان نقش مثبت و تاریخی رسانه در مبارزه با فساد اقتصادی به قلم معصومه نیک کار منتشر کرده است.

ورود کودکان در حرف بزرگترها ممنوع!

گيلان آنلاين - روزنامه سوال جواب چاپ استان گيلان در شماره دوشنبه 20 شهريورماه، مطلبي در قسمت يادداشت امروز با عنوان ورود کودکان در حرف بزرگترها ممنوع! به قلم کمند خورسندي منتشر کرده است.

آستارا در کانون توجه نشريات محلي - عيسي پاشاپور**

گيلان آنلاين - با برگزاري نخستين جشنواره ملي نشريات محلي استان ها در آستارا، اين شهرستان در کانون توجه و دقت رسانه هاي مکتوب محلي سراسر کشور قرار مي گيرد و اين، فرصت مغتني براي همگرايي اصحاب انديشه و قلم و معرفي ظرفيت هاي مرزي، گردشگري، اقتصادي و اجتماعي اين شهرستان مرزي است.

درسي که شوراي شهر رشت بايد از همداني‌ها بگيرد

گيلان آنلاين - روزنامه گيلان امروز در شماره سه شنبه هفتم شهريورماه مطلبي در قسمت يادداشت با عنوان درسي که شوراي شهر رشت بايد از همداني‌ها بگيرد در ارتباط با ضرورت اطلاع رساني شفاف شوراي اسلامي رشت از فرآيند انتخاب شهردار براي اين کلانشهر منتشر کرده است.

نشان دادن کارآمدي، بهترين پاسخ به تخريبگران دولت

گيلان انلاين- روزنامه سوال جواب چاپ استان گيلان در شماره دوشنبه دوم مردادماه، مطلبي در قسمت يادداشت امروز با عنوان نشان دادن کارآمدي، بهترين پاسخ به تخريبگران دولت به قلم علي کريمي پاشاکي منتشر کرده است.

قلعه‌رودخان اين بار با طعم بستني سرخ شده!

گيلان انلاين- ساليان سال است که اقتصادانان به دنبال جايگزيني مناسب براي اقتصاد نفتي کشورهاي وابسته به اين صنعت هستند،سرمايه‌اي که روزي به اتمام خواهد رسيد

يک تير و دو نشان سپيدرود

گيلان انلاين- روزنامه خزر چاپ استان گيلان در شماره يکشنبه 25 تيرماه، مطلبي در قسمت يادداشت با عنوان يک تير و دو نشان سپيدرود به قلم سياوش باقري در ارتباط با بازي هاي سه هفته نخست ليگ برتر فوتبال کشور و حريفان تيم سپيدرود رشت منتشر کرده است.

تغييرات در گيلان نزديک است!

گيلان انلاين- روزنامه خزر چاپ استان در شماره چهارشنبه 21 تيرماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان تغييرات در گيلان نزديک است! به قلم رضا احمدي سراواني منتشر کرده است.

بازيچه اي به نام استيل!

گيلان انلاين- چند روزي است که بهسازي حاشيه استيل عباس آباد بندر مرزي آستارا توسط شهرداري با هدف ايجاد پيست دوچرخه سواري طبيعت، سوژه رسانه هاي جمعي، به خصوص شبکه هاي اجتماعي شده است.

گلايلي براي خرداد تلخ 69

گيلان انلاين- تحليلي گيل خبر در گيلان در تازه ترين مطلب انتشارداده، يادداشتي با عنوان گلايلي براي خرداد تلخ 69 به قلم وحيد مرادي در ارتباط با زلزله دلخراش رودبار ، يادآوري خاطرات تلخ اين اتفاق و ضرورت درس آموزي از آن منتشر کرده است.

از دعواي بازي استقلال و پرسپوليس تا مسابقه امروز سپيدرود در اراک

گيلان انلاين- روزنامه خزر چاپ استان گيلان در شماره سه شنبه 26 بهمن ماه، مطلبي در قسمت يادداشت امروز با عنوان از دعواي بازي استقلال و پرسپوليس تا مسابقه امروز سپيدرود در اراک به قلم سياوش باقري در ارتباط با توهين هايي که از روي سکوهاي ورزشگاه ها به بازيکنان مي شود، منتشر کرده است.

مديريت بحران يا مردم يا مديران؟

گيلان انلاين- ماهنامه اجتماعي - ورزشي خط اول چاپ استان گيلان در شماره هفتم، مطلبي در قسمت يادداشت با عنوان مديريت بحران يا مردم يا مديران؟ به قلم صاحب مقصودي در ارتباط با بارش برف نيمه بهمن ماه جاري، آسيب شناسي مديريت بحران و عملگرايي مردم براي رفع مشکلات ناشي از بارش سنگين برف منتشر کرده است

شباهت هاي مديريتي احمدي نژاد با ترامپ و احمدي نژاد با ثابت قدم

گيلان انلاين- روزنامه سوال جواب چاپ استان گيلان در شماره شنبه 23 بهمن ماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان شباهت هاي مديريتي احمدي نژاد با ترامپ و احمدي نژاد با ثابت قدم به قلم کريم خورسندي در انتقاد از خدمات نامطلوب مديريت شهري رشت پس از بارش برف نيمه بهمن ماه جاري منتشر کرده است

رشت خسته است؛ آرامش مي خواهد!

گيلان انلاين- جدال هاي سياسي و يارکشي هاي حزبي که اين روزها به واسطه باريدن برف در شهر رشت به راه افتاده،نمکي است که نه تنها آش سياست بازي مديران راشور کرده که تن خسته اين شهر را بيش از پيش مي آزارد

خالتورها در شبکه باران؛ از توهين تا واقعيت

گيلان انلاين- دو هفته نامه خط آخر در شماره 261 ، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان خالتورها در شبکه باران؛ از توهين تا واقعيت به قلم ايمان رنجکش در ارتباط با ضرورت اهتمام به فراهم سازي زمينه هاي رشد و بالندگي گيلان در رسانه ملي استان منتشر کرده است.

سرنوشت نانوشته نيشکر مانند ابريشم !!!

گيلان انلاين- کشاورزي يکي از پايه‌هاي استوار اقتصاد هر کشور است، پايه‌اي که اگر خوب و محکم بنا شود بناي کشور را از انواع آسيب‌ها، تهديدها و مشکلات در امان نگه مي‌دارد. گيلان استاني است که بواسطه طبيعت بکر و ديدني به استان گردشگري شهره است اما آنچه مسلم است پايه‌هاي گردشگري در اين استان و حتي در کشور به گونه‌اي طراحي و مهندسي نشده که بتوان به گردشگري به عنوان موتور محرک اقتصاد اين استان نگريست.

مرگي حيات بخش

گيلان انلاين- هريک از انسان ها، سال هاي متفاوتي در اين دنيا زندگي مي کنند و با اراده خداوند با مرگ، اين دنيا را ترک کرده و به جهان ابدي مي روند اما در اين بين، افرادي هستند که مرگي حيات بخش دارند

سايه سنگين فلز بر سر عروسک هاي بافتني ماسوله

گيلان انلاين- معماري پلکاني و گلين ، شمعداني هاي رنگ در رنگ پاي پنجره هاي چوبي و عروسک هاي بافتني ماسوله، نماد است و همچنان در انتظار جهاني شدن اما گاه معماري خوش نقش اين شهرک تاريخي، به داربست هاي فلزي و سايه بان هاي ناهمگون خراش مي خورد

مردي که براي تمام فصول بود!

گيلان انلاين- روزنامه معين چاپ استان گيلان در شماره چهارشنبه 22 دي ماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان مردي که براي تمام فصول بود! به قلم يونس رنجکش در ارتباط با نقش وحدت آفرين، سازنده و رويکرد اعتدالي مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني منتشر کرده است.

ما ز ياران چشم ياري داشتيم

گيلان انلاين- روزنامه سوال جواب چاپ گيلان در شماره يکشنبه 19 دي ماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان ما ز ياران چشم ياري داشتيم به قلم کريم خورسندي در ارتباط با مطالب مطرح شده در مورد بودجه سال 96 استان منتشر کرده است.

استقبال از نقد دولت ، نويدبخش فضاي آزاد

گيلان انلاين- استقبال از نقد عملکرد دولت و ضرورت توجه به تفاوت نقد و تخريب که رئيس جمهوري در گفت وگوي تلويزيوني با مردم مطرح کرد، نويدبخش وجود فضاي باز و آزاد است اما نبايد از نظر دور داشت که نقد، آدابي دارد و بين نقد و تخريب، تفاوت هايي آشکار هست.

مديرعامل شرکت گاز گيلان: مشکلي در تامين انرژي نداريم / رمز موفقيت، مردم هستند

گيلان انلاين- مديرعامل شرکت گاز گيلان با اشاره به قطع گاز از سوي شرکت ترکمن گاز ترکمنستان گفت: مشکلي در تامين انرژي گاز مردم نداريم ولي بايد توجه داشته باشيم که رمز موفقيت براي عبور از اين چالش، مردم هستند.

ونداليسم واژگان در شوراي شهر رشت

گيلان انلاين- روزنامه گيلان امروز در شماره چهارشنبه هشتم دي ماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان ونداليسم واژگان در شوراي شهر رشت به قلم انوش آستانه در انتقاد از ادبيات برخي اعضاي شوراي اسلامي کلانشهر رشت منتشر کرده است.

رشت و انزلي خيلي نزديک يا خيلي دور

گيلان انلاين- رشت و انزلي دو شهر مهم کرانه خزر و پيشرو در زمينه فرهنگ و تمدن نوين و نمودهاي آن با کمتر از 40 کيلومتر فاصله جغرافيايي، خيلي به هم نزديک بودند اما در سال هاي اخير از هم دور شده اند.

کمر «بناي ابريشمي» رشت زير بار غفلت مسئولان خم شد

گيلان انلاين- بناي ابريشمي رشت در مهجوريت از توجه دانشگاه گيلان و اداره کل ميراث فرهنگي، در بيم ريزش سقف خود نظاره گر گذر زمان است و انتظار سقوطي بي صدا را از سر مي گذراند.

تعريض يا کشت زمستانه حاشيه جاده لاکان به شهر صنعتي رشت

گيلان انلاين- روزنامه سوال جواب چاپ استان گيلان در شماره دوشنبه ششم دي ماه، مطلبي در قسمت يادداشت امروز با عنوان تعريض يا کشت زمستانه حاشيه جاده لاکان به شهر صنعتي رشت به قلم حميدرضا رحيم زاده منتشر کرده است

غوغاي ساز و صدا بر صحنه کنسرت گيلان

گيلان انلاين- هواي زمستاني گيلان در غوغاي ساز و صدا بر صحنه کنسرت استان ، بس تابستاني است و مسئولان معتقدند در سه سال گذشته در گيلان هيچ کنسرتي لغو نشده است

پروژه اي که کلنگ آن سال 94 به زمين زده شد اما سال آينده اجرا مي شود

گيلان انلاين- کلنگ پروژه آزادسازي معابر و تملک شهري براي احداث کمربندي 14 کيلومترمربعي شمال کلانشهر رشت حد فاصل بلوار امام رضا در دارسازي تا ميدان جهاد، سال 1394 به زمين زده شد اما قرار است سال آينده (96) اجرا شود.

مبارزه عليه بيشعوريسم

گيلان انلاين- روزنامه معين چاپ استان گيلان در شماره يکشنبه پنجم دي ماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان مبارزه با بيشعوريسم به قلم ايمان رنجکش در ارتباط با ضرورت توجه تمامي شهروندان به حقوق يکديگر و لزوم شاخت و رعايت اين حقوق منتشر کرده است.

روستاهاي گيلان، کوچه باغ هايي فراخ براي گردشگران

گيلان انلاين- روستا در فرهنگ ايراني به سبب عطر طبيعت، سادگي و صفا نماد زندگي و شاعرانگي است و روستاهاي گيلان، کوچه باغ هايي فراخ براي بخشش طعم لذت سفري ناب به گردشگران است.

«سنبل آبي» منابع آب شيرين ايران را تهديد مي‌کند

گيلان انلاين- گياه مهاجم «سنبل آبي» که بنا بر جديدترين اظهارنظر کارشناسان، يکي از مظاهر «بيوتروريسم» در حوزه محيط‌زيست است، اين روزها علاوه بر گيلان، تمامي منابع آب شيرين در کشور را تهديد مي‌کند

مناره‌اي براي تمام فصول!

گيلان انلاين- چشمانت را ببند و تصور کن مقابلت، روي فرشي از چمن و گل‌هاي خودرو، برجي آجري سربرآورده که بر شاليزارهاي مجاورش سايه انداخته است. برجي که مي‌توان از 40 الي 50 پله‌اش بالا بروي براي ملاقات با خدا. هر چند در بين عوام آنچه دهان به دهان چرخيده اين است که سازنده برج آن را ساخته تا به جنگ با خدا برود ولي واقعاً با ديدن مناظر اطراف برج، سبزي‌ها و زيبايي‌هاي خيره‌کننده‌اش انگار به ملاقات خدا مي‌روي

پر باران ترين استان کشور و آب هايي که هدر مي رود

گيلان انلاين- باران به وفور مي بارد و سرزمين باران هاي نقره اي را سيراب مي کند، اما با فرا رسيدن فصل تابستان و مستولي شدن خشکسالي بر کشور، گيلان تشنه هم دست هايش را براي جرعه اي آب دراز مي کند

با 250 ميليارد تومان چه کارهايي مي شود براي رشت کرد؟

گيلان انلاين- روزنامه گيلان امروز در شماره يکشنبه هفتم آذرماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان با 250 ميليارد تومان چه کارهايي مي شود براي رشت کرد؟ به قلم مهرداد قبادي در ارتباط با نامه اخير شهردار رشت و اعلام ميزان طلب شهرداري از برخي شهروندان که مبلغ آن به 250 ميليارد تومان مي رسد، منتشر کرده است

داستان حاشيه هاي پياده راه فرهنگي رشت ادامه دارد

گيلان انلاين- حفاري هاي جديد در پياده راه مرکزي رشت که مدت زمان زيادي از افتتاح آن نمي گذرد، بار ديگر بازار حاشيه هاي اين پروژه پر حاشيه را داغ کرده تا اين داستان همچنان ادامه داشته باشد

حکم مرگ براي قهرمان سابق کشتي که با چاقو دوست خود را از پا در آورد

گيلان انلاين- ،قهرمان سابق کشتي که در جريان يک درگيري بچه محل خود را با چاقو از پا درآورده بود، صبح ديروز در شعبه چهارم دادگاه کيفري استان تهران به اتهام قتل محاکمه و به قصاص محکوم شد.

روزگار نه چندان خوب سپيدرود، نماد ناخوش احوالي منابع آبي گيلان

گيلان انلاين- سپيدرود، اين رود بزرگ شمال ايران و پديدآورنده تمدن بزرگ در گيلان که پر آب و خروشان، شهرها را يکي پس از ديگري تا رسيدن به خزر سيراب مي کرد، اين روزها احوال چندان خوبي ندارد.

تالاب هاي آستارا ، ميزبان پيش قراولان پرندگان مهاجر

گيلان انلاين- رئيس اداره حفاظت محيط زيست آستارا از ورود پنج هزار خوتکاي پرسفيد به عنوان پيش قراولان پرندگان مهاجر و زمستان گذران، به تالاب هاي آق و استيل اين شهرستان خبر داد

غلو و اغراق از آسيب هاي جدي فرهنگ عاشورا است / مقتل خواني احياء شود

گيلان انلاين- مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گيلان بيان کرد: بهره نبردن از منابع اصلي در عزاداري سيدالشهدا(ع) ، غلو و اغراق از آسيب هاي جدي فرهنگ عاشوراست و اهمال در آن موجب بروز انحراف مي شود.

غلو و اغراق از آسيب هاي جدي فرهنگ عاشورا است / مقتل خواني احياء شود

گيلان انلاين- مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گيلان بيان کرد: بهره نبردن از منابع اصلي در عزاداري سيدالشهدا(ع) ، غلو و اغراق از آسيب هاي جدي فرهنگ عاشوراست و اهمال در آن موجب بروز انحراف مي شود.

از واليبال گيلان، چرا کسي نيست؟

گيلان انلاين- روزنامه خزر چاپ استان گيلان در شماره چهارشنبه 31 شهريورماه، مطلبي در قسمت يادداشت روز با عنوان از واليبال گيلان، چرا کسي نيست؟ به قلم سياوش باقري در ارتباط با عدم حضور بازيکناني از گيلان در مسابقات واليبال آسيايي و المپيک منتشر کرده است

عمارت «خواجه آواديس» رشت پارکينگ شد/ خبري از مرمت نيست

گيلان انلاين- عمارت«خواجه آواديس»رشت يادگاري از دوره ناصري که علاوه بر معماري بي نظير، بخشي از تاريخ و هويت اين شهر محسوب مي شود، پس از گذشت 9سال از ثبت ملي، نه مرمت شده و نه به طور صحيح حفاظت مي شود

سرير سينما با روايت هايي نو در جهان

گيلان انلاين- گاهشمار به بيست و يکم شهريورماه - روز ملي سينما - مي رسد و اگرچه هنوز مشکلات بسياري در حوزه اين جادوي هنر باقي است، اما رقم مخاطبان آن خبر از تغيير و سرير مي دهد، گويي آسمانه اش بلندتر و چارسويش بسيط تر شده است

دود آتش کاه و کلش در چشم رانندگان

گيلان انلاين- دود غليظي جاده را در برگرفته و اتومبيل‌هايي که در مسير تردد مي‌کنند با رسيدن به منطقه پا روي پدال ترمز مي‌گذارند تا با کم کردن سرعتشان از خطر تصادف با ماشين جلويي بکاهند؛ گرچه بعضي‌ها با بي‌توجهي به اين دود غليظ و بوي نامطبوع با سرعت هرچه تمام‌تر به راه خود ادامه مي‌دهند

شاليزار تب دارم، درياب مرا!

گيلان انلاين- در شاليزار بودم که احساس رعشه تمام بدنم را فرا گرفت و سرم گيج رفت، ابتدا فکر کردم به دليل خم شدن طولاني مدت براي دِروي خوشه‌هاي برنج دچار اين حالت شدم، اما هرچه گذشت بهتر که نشدم هيچ علائم ديگري مانند تهوع و استفراغ به سراغم آمد و تا هوا تاريک نشده خود را روي تخت بيمارستان ديدم

کارنامه دولت تدبير و اميد

گيلان انلاين- روزنامه گيلان امروز در شماره شنبه ششم شهريورماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان کارنامه دولت تدبير و اميد به قلم محمدکاظم شکوهي راد در ارتباط با موفقيت هاي دولت يازدهم در حوزه هاي اقتصادي، فرهنگي، سياسي و نيز موضوعات داخلي منتشر کرده است

ضرورت فرهنگ سازي براي استفاده صحيح از آب در جلگه گيلان

گيلان انلاين- با اذعان به اينکه توليد کيفي برنج در گيلان، مديون سد سفيدرود و شبکه هاي آبياري آن است؛ در شرايط حاضر و با توجه به تغييرات اقليمي، فرهنگ سازي استفاده صحيح و مناسب از آب، ضرورتي است که توجه به آن، ضامن رونق و توسعه کشاورزي استان خواهد بود

منطقه آزاد انزلي و يک پرسش

گيلان انلاين- روزنامه خزر چاپ استان گيلان در شماره شنبه شانزدهم مردادماه، مطلبي در قسمت سرمقاله با عنوان منطقه آزاد انزلي و يک پرسش به قلم رضا احمدي سراواني در ارتباط با مسابقه هاي شطرنج جام ستارگان در منطقه آزاد انزلي و ضرورت يا عدم ضرورت برگزاري اين مسابقه منتشر کرده است

سوسن چلچراغ ، گلي به جمال طبيعت گيلان

گيلان انلاين- با آب شدن برف قله کوه هاي درفک استان گيلان، اندک اندک گل هاي سوسن چلچراغ در منطقه داماش عمارلو از توابع شهرستان رودبار سر از خاک بيرون مي آورند و به همين مناسبت، هفتمين جشنواره سوسن چلچراغ برگزار مي شود.

ماسوله به طعم پنير

گيلان انلاين- عروسک هاي بافتني و شمعداني هاي پاي پنجره هاي چوبي، امروز بر معماري پلکاني شهرک تاريخي ماسوله، گردشگراني را به نظاره نشسته اند که در جشنواره پنير طعم خوش پنير محلي ماسوله را مزه مزه مي کنند

راهداران سربازان گمنام جاده ها

گيلان انلاين- راهداران سربازان بي ادعا ، گمنام و نگهبانان جاده ها، فرشتگان نجاتي هستند که در بحراني ترين وضعيت جوي حضورشان بيش از پيش درجاده ها ملموس مي شود

شب چله کنج زنبيل مادربزرگ دستفروش گيلاني

گيلان انلاين- چله شب ها هم نوين شده اند و صداي قصه مادربزرگ ها روز به روز محو تر مي شود؛ اما مادربزرگ دستفروش گيلاني از کنج زنبيلش اناري مي بخشد و به نشاط شب چله پرتقال هاي باغش را يک به يک بر هم مي افشاند و بقچه دلش را برايمان وا مي کند

تالاب انزلي در نزديکي شهر انزلي

گيلان آنلاين- از چند قرن پيش که رجال و جهانگردان، از طريف بندر انزلي عازم اروپا بوده و يا به ايران مراجعت کرده اند، در سفرنامه ها و دفتر خاطرات خود، از زيبايي هاي تالاب انزلي سخن ها گفته اند.

ميزان بارش حوضه آبريز خزر در گيلان افزايش يافت

از سوي دفتر مطالعات پايه منابع آب شرکت آب منطقه‌اي گيلان، آمار مقايسه‌اي ريزش‌هاي جوي از ابتداي سال آبي 94-93 (اول مهرماه سال 93) تا سي و يکم خرداد 94 در سه حوضه آبريز درياي خزر، سفيدرود بزرگ و حوضه داخلي استان گيلان اعلام شد

سحرگاهاني روشن در رمضان گيلان

گيلانيان، آن هنگام که خورشيد سي ام شعبان فروغ خود را به حلول ماه مبارک رمضان مي بخشد؛ در سحرگاهاني روشن، پاس دار آيين کهن فرهنگ رمضان در سرزمين خويش مي شوند

بانوي شاليزارهاي شمال از رنج‌ها و مهرباني‌هايت باخبرم

اي شاليکار گيلاني بر دستان پينه بسته‌ات بوسه مي‌زنم تو که با مهرخود، برنج را در دامان پرمهرت پرورش مي‌دهي و اين يکي از نشانه‌هايي است که ديار من گيلان را به سرزمين سبز معروف کرده است

باغ محتشم باغي که چهار فصلش زيباست

باغ محتشم به لحاظ بهره گيري از اصول و روش علمي احداث باغ هاي عمومي قابل ثبت در فهرست آثار ملي ايران است

روزي که آتش فتنه، ايران را در برگرفت

آتش فتنه بزرگ در کشور به راه افتاد و مي‌رفت تا ميراث امام (ره) و شهدا از دست برود که مردم وفادار به اسلام و قرآن با حفظ يکپارچگي در 8 دي گيلان و ملت ايران در 9 دي به خيابان‌ها آمدند و بساط فتنه را برچيدند

گمنام مظلوم خطابم کنيد...

دوست دارم گمنام باشي و گمنام خطابت كنم، مگر نه اينكه گمنامهاي شهيد، نظر كرده هاي زهراي اطهرند؟

مهاجرت اهالي روستاي «چپک‌ناظمي» به شهرها

افزايش مهاجرت جوانان به دليل معضل بيکاري و نبود امکانات رفاهي موجب کاهش چشمگير جمعيت روستاي «چپک‌ناظمي» لشت‌نشاي گيلان شده است

دانشجو بايد مرد زمان خود باشد

تاکيد مقام معظم رهبري بر اين فضا داشتن «احساس، درک و تحليل سياسي» است؛ دانشجويى که اصلًا نفهمد در دنيا چه مى‏گذرد، اين دانشجو، دانشجوى زمان خودش نيست؛ مرد زمان خودش نيست

قيامي که با انديشه اسلامي و ضد استعماري شکل گرفت

در تاريخچه مبارزات آزاديخواهانه مردم ايران‌ قيام ميرزا کوچک‌خان جنگلي از جمله نهضت‌هايي است که با انديشه اسلامي و ضد استعماري شکل گرفت اما با نيرنگ و خيانت کمونيست‌ها به انحراف، تجزيه و نفاق داخلي دچار شد.

ضرورت غني‌سازي مواد غذايي براي کنترل کمبود ويتامين D

غني‌سازي مواد غذايي براي کنترل کمبود ويتامين «D» به ويژه در گيلان که خورشيد در بيشتر روزهاي ماه‌هاي سال از جمله در پاييز و زمستان پشت ابر است، مي‌تواند تا حدودي از ابتلا به کمبود اين ويتامين استخوان‌ساز جلوگيري کرد

لباسي سپيد؛ تعهدي سياه؟!

مهريه را کي داده کي گرفته؟! سخني که بسيار عوامانه و برخلاف موازين شرعي و قانوني است

اخبار خواندنی

وسعت تالاب استيل آستارا به مساحت واقعي رسيد

«بي‌بالان» کهن‌ترين روستاي شرق گيلان

گيلان؛ مظهر زيباترين جلوه هاي عزاداري حسيني

گيلان اولين خاستگاه عزاداري اباعبدالله الحسين (ع) در ايران

زمان در دستان پرتجربه بازنشستگان است

آمار بالاي جمعيت دستفروشان در گيلان

آتش سوزي جنگل هاي گيلان از مخاطرات جدي استان است

گيلان آسيب پذير در برابر بلاياي طبيعي

توسعه گردشگري گيلان نيازمند برنامه و چشم انداز

دامپزشکي اساس و پايه بهداشت و سلامت جوامع انساني

عرفه، روز خواستن، نيايش و بخشش

ثبت رشت به عنوان شهر خلاق غذايي در يونسکو

موانع توسعه روستاي «روفچاه»

بهار علم در پاييز ...

نقاشي طبيعت بر تاروپود لباس گيلان

کوه عروس و داماد پرتگاهي مهيب در رحيم‌آباد رودسر

«خشک‌نودهان» روستايي پنهان در باغ‌هاي سرسبز چاي فومن

وقتي تب ويلاسازي به جان شاليزار مي‌افتد

پايه‌هاي سست جامعه کارگري گيلان نيازمند نگاه جدي وزير صنعت

رنگ زرد فضاي سبز رشت

سنت علم‌واچيني قدمت 300 ساله دارد

درياي خزر قطب دوم اقتصادي کشور

مكان يابي هاي جديد براي تله هاي زباله گير تالاب انزلي

زنده کردن آيين هاي گذشته، الگويي براي نسل امروزي

«اشکورات» رودسر بزرگ‌ترين توليد‌کننده گل گاو زبان کشور

معادن گامي روشن براي توسعه شاخص‌ هاي اقتصادي گيلان

فرودگاه رشت کليد طلايي توسعه گيلان

بازگشت ننه سرما به گيلان مسافران نوروزي را غافلگير کرد

آبشار شيطان کوه تبلور زيبايي و عظمت

چشم‌اندازهاي بي‌نظير رودسر گردشگران را بسوي خود مي‌خواند

امامزاده قاسم(ع) چولاب ميزبان ميهمانان نوروزي

شگفتي «حيران» در مه

رشت ؛ شهري با جاذبه هاي گردشگري ناشناخته

بزرگ‌ترين شهرک گلخانه‌اي خاورميانه نيمه جان است

«اسپيه مزگت» عجايب هشت‌گانه گيلان

سمينار زنان خوشبخت، زنان موفق در رشت برگزار شد

تاثير آلوده‌ترين رودخانه‌هاي جهان بر اقتصاد گيلان

روستاها نگين گردشگري گيلان / صنعت توريسم موجب توسعه ساختار زيربنايي استان مي شود

نخستين کنگره بين‌المللي تخصصي علوم زمين‌شناسي آغاز شد

جزئيات ادامه امدادرساني به گيلان

روزي که رشت مرکز گيلان شد

چشمه‌اي آبگرم در پرتگاه سنگي علي‌داشي آستارا

تنها درمانگاه دولتي آستارا تزريق شبانه ندارد

«سياه‌کوه» محروم‌ترين منطقه گردشگري گيلان

ترانزيت مرگ در چهارراه ويرموني آستارا‌ ـ اردبيل

کانکس‌هاي آبگرفته مدرسه دانش‌آموزان بي‌بضاعت خمام

وقف نشانه مدنيت و بلوغ معنوي جامعه است

شيوه‌‌اي که مستند روايي ندارد

شب‌نشيني مفصل براي کسب درآمد باشگاه لاينز رشت

برگزاري مراسم سوگواري سالروز رحلت پيامبر اسلام (ص) در گيلان

تاريخي پنهان در دل روستاي عنبران آستارا

جاده‌اي که اشکورات را از بن‌بست خارج مي‌کند

درخشش گيلاني‌ها در رقابت‌هاي قهرماني کاراته آسيا

آزولا مهمترين مشكل تالاب انزلي نيست

توليد سيمان به قيمت نارضايتي مردم ديلمان/ جاده گردشگري سياهکل کسي را خوشحال به مقصد نمي رساند

بي‌پناهي حيوانات در حيات‌وحش لوندويل

«چهل منبر» آيين سنتي گيلان در شب عاشورا

همکاري کفشدوزک‌ها در مبارزه با آفت باغات چاي سياهکل

تغذيه نادرست افزايش پوسيدگي دندان دانش‌آموزان را در پي دارد

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

عوامل خلق حماسه سياسي

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

غفلت از شوراها

انتخاب اصلح در کلام مولا علي (ع)

آرايش انتخاباتي رسانه ملي

راهگشايي حماسه اقتصادي از بستر تحول اجتماعي