آخرين مطالب

اقتصادي

20 درصد داروها در کشور به گیاهان دارویی اختصاص می‌یابد

پیام گیلان - آستارا - نماینده ویژه معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: مطابق سند چشم انداز 1404 و با افزایش تولیدات و فرآوری گیاهان دارویی، 20 درصد داروهای مصرفی کشور به آن اختصاص خواهد یافت.

188 هزار هکتار از اراضی کشور زیر کشت گیاهان دارویی است

پیام گیلان - آستارا - معاون برنامه ریزی و بین الملل گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: گیاهان دارویی در 188 هزار هکتار از اراضی کشور کشت می شود و از این میزان، 107 هزار به زعفران و 20 هزار هکتار به گل محمدی اختصاص دارد.

ستاد ویژه مبارزه با احتکار در کشور فعال شد

پیام گیلان - رشت - معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان از فعال شدن ستاد ویژه مبارزه با احتکار در کشور خبر داد.

اجازه شکل‌گیری تغییرات هیجانی قیمتی ندهیم

پیام گیلان - رشت - معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه در یک جنگ اقتصادی قرار گرفته‌ایم، گفت: وارد فضایی شده‌ایم که نباید اجازه دهیم از لحاظ تغییرات و افزایش قیمت‌ها ، تغییرات هیجانی قیمتی اتفاق بیفتد.

باران طبیعت تشنه شرق گیلان را سیراب کرد

پیام گیلان - لاهیجان- شدت بارندگی های عصر و شب سه شنبه در لاهیجان و شرق گیلان به گونه ای بود که علاوه بر آبیاری و نجات طبیعت ، باغات چای، مراتع و جنگل ها از خشکسالی، موجب کاهش دمای هوای این منطقه تاحدود هفت درجه شد.

رفتارها در خرید کالاها باید منطقی باشد

پیام گیلان - معاون بارزسی و رسیدگی به تخلفات سازمان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کشور گفت: رفتارهای غیرمنطقی و احتکار کردن کالاها ...

افزون بر 51 میلیمتر باران در لاهیجان بارید

پیام گیلان - رشت- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: طی شبانه روز گذشته، میزان بارندگی در لاهیجان، 51 و نیم میلیمتر ثبت شده است.

باران از تنش آبی اراضی کشاورزی تالش کاست

پیام گیلان - آستارا - مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: بارندگی های اخیر از تنش آبی اراضی کشاورزی این شهرستان کاسته و مقداری از نگرانی های این بخش را برطرف کرده است.

وضعیت سلامت برنج مطلوب است

پیام گیلان - مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: گزارش‌های پراکنده نشان می‌دهند که ...

اراضی کشاورزی آستارا تنش آبی حاد ندارد

پیام گیلان - آستارا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: کمبود آب به علت کاهش قابل توجه بارندگی ها امری سراسری و کلی است اما اراضی کشاورزی این شهرستان، با تنش آبی حاد مواجه نیست.

آستارا؛ شهرستانی با ظرفیت های ملی - عیسی پاشاپور **

پیام گیلان - آستارا - شهرستان مرزی بندر آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان کانون ارتباط زمینی، دریایی و ریلی ایران و اوراسیا و گذرگاه حمل و نقل منطقه ای است و روز به روز توجه و علاقه کشورهای حوزه قفقاز و روسیه به استفاده از آن افزایش می یابد.

قطعی برق و اختلال خدمات رسانی در آستارا

پیام گیلان - آستارا - گرمای زیاد هوا و استفاده از وسایل سرمایشی، باعث افت ولتاژ و قطعی برق در آستارا شده و در خدمات رسانی به مردم اختلال ایجاد کرده است.

افزایش 17 درصدی تولید عسل در گیلان

پیام گیلان - سرپرست معاونت تولیدات امور دامی جهاد کشاورزی گیلان گفت: تولید عسل در گیلان امسال نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش ...

باران بعد از یک ماه به آستارا سر زد

پیام گیلان - آستارا - رئیس اداره هواشناسی آستارا گفت: ورود جبهه هوای بارشی به شمال کشور، بعد از 31 روز وقفه، باعث بارندگی در این شهرستان شد.

جشنواره ملی گیاهان دارویی در آستارا برگزار می شود

پیام گیلان - آستارا - فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: اولین جشنواره ملی و علمی گیاهان دارویی استان گیلان با حضور بیش از 300 فعال این حوزه با هدف تجاری سازی آن در آستارا برگزار می شود.

راه آهن آستارا روابط ایران و جمهوری آذربایجان را توسعه داد

پیام گیلان - سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان گفت: راه آهن بین المللی آستارا - آستارا ، گذرگاه مهم منطقه ای است و روابط سیاسی و اقتصادی ایران با جمهوری آذربایجان را توسعه داده است.

برداشت بهاره عسل در گیلان به پایان رسید

پیام گیلان - لاهیجان - سرپرست امور طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: برداشت بهاره عسل در استان به اتمام رسیده و پیش بینی می شود میزان تولید آن نسبت به سال قبل، 20 درصد افزایش یابد.

گیلان می تواند به قطب فولاد کشور تبدیل شود

پیام گیلان - رشت - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به آب بر بودن صنعت فولاد گفت: با توجه به خشکسالی در کشور و امکان استفاده واحدهای تولیدی فولاد از نزولات جوی، این استان می تواند به قطب فولاد کشور تبدیل شود.

تزریق 48 میلیارد تومانی به پروژه راه‌آهن رشت محقق شد

پیام گیلان - رشت - استاندار گیلان از تزریق 48 میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه آهن قزوین - رشت که از سوی محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه وعده شده بود، خبر داد.

2 هزار متر مربع از اراضی ملی آستارا رفع تصرف شد

پیام گیلان - آستارا - سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزادسازی 2 هزار متر مربع اراضی ملی از دست افراد سودجو در مناطق روستایی این شهرستان خبر داد.

کیفیت برنج آستانه افزایش یافته است

پیام گیلان - مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: برنج آستانه یکی از با کیفیت‌ترین برنج های کشور است و امسال ...

باغات بادام زمینی امسال پربار است

پیام گیلان - مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه، گفت: باغات بادام زمینی امسال پربارتر از سال گذشته است. ...

30 هزار تن صادرات ازطریق راه آهن به آذربایجان انجام شده است

پیام گیلان - رشت- استاندار گیلان با اشاره به بهره برداری از خط ریلی آستارا- آستارا طی دوماه گذشته گفت:در این مدت 30 هزار تن معادل 489 واگن از این طریق به آذربایجان صادرات انجام شده است.

آب شرب برای مصارف دیگر استفاده نشود

پیام گیلان - رشت - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان بر ضرورت مصرف بهینه آب شرب تاکید کرد و از مردم خواست آب شرب را برای مصارف دیگر استفاده نکنند.

دشواری های ناشی از قطعی آب برخی روستاهای بندرکیاشهر

پیام گیلان - رشت - در کنار تحمل گرمای هوا که امسال در نخستین روزهای فصل تابستان رخ نمایاند؛ برخی روستاهای بندرکیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه با دشواری های ناشی از قطعی آب نیز مواجه بوده و خواستار رفع مشکل هستند.

املش عملکرد خوبی در جذب اعتبارات بوم گردی دارد

پیام گیلان - رشت - جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و‌ توسعه منابع استاندار گیلان گفت: املش نسبت به دیگر شهرستان های استان، عملکرد بهتری درجذب اعتبارات اشتغالزایی و بوم گردی داشته است.

20 میلیارد ریال اعتبار به سد لاستیکی آستارا اختصاص یافت

پیام گیلان - آستارا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: 20 میلیارد ریال اعتبار برای طرح سد لاستیکی در حال ساخت این شهرستان اختصاص یافت و تکمیل آن نیازمند یکصد میلیارد ریال اعتبار دیگر است.

بکارگیری جوانان متخصص حوزه آی.تی جهت اعلام زمان قطعی برق

گیلان آنلاین - پایگاه خبری - تحلیلی گیل نگاه مطلبی در قسمت یادداشت با عنوان بکارگیری جوانان متخصص حوزه آی.تی جهت اعلام زمان قطعی برق به قلم معراج مبرانیا مشاور و مدرس سیستم‌های نوین مدیریتی و تعالی سازمانی منتشر کرده است.

استقرار هوای گرم و مرطوب در گیلان تداوم دارد

گیلان آنلاین - رشت - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: استقرار هوای گرم و مرطوب در استان تا اواسط هفته جاری تداوم دارد.

چین دوم برگ سبزچای رو به اتمام است

گیلان آنلاین - رییس سازمان چای کشور گفت: برداشت چین دوم برگ سبز چای در گیلان و مازندران رو به اتمام است ...

پنج هزار شغل از اجرای طرح بازآفرینی شهری ایجاد می شود

گیلان آنلاین - رشت - رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی گیلان گفت: بازآفرینی شهری در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و کالبدی سالانه حدود پنج هزار اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در استان ایجاد می کند.

تنش آبی اراضی کشاورزی تالش زیر 500 هکتار است

گیلان آنلاین - آستارا - فرماندار تالش گفت: از 16 هزار هکتار شالیزار در این شهرستان، کمتر از 500 هکتار دچار تنش آبی است و با همکاری مردم و مسئولان برای بهبود شرایط تلاش می کنیم.

سوءاستفاده از وضعیت بازار، پذیرفتنی نیست

گیلان آنلاین - رشت - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: سوء استفاده از وضعیت بازار ، پذیرفتنی نیست و با متخلفان به طور قاطع برخورد می شود.

زمینه تردد خودروهای منطقه آزاد انزلی در آستارا فراهم شود

گیلان آنلاین - آستارا - اعضای شورای اسلامی شهرستان آستارا خواستار تردد خودروهای دارای پلاک منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی به این شهرستان به منظور توسعه گردشگری و رونق اقتصادی استان گیلان شدند.

دولت مصمم به حمایت از بخش خصوصی است

گیلان آنلاین - رشت - معاون اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: دولت مصمم به حمایت و بهره گیری از بخش خصوصی برای رفع مشکلات است.

تلفن سه روستای آستارا بعد از 50 روز، وصل شد

گیلان آنلاین - آستارا - بخشدار مرکزی آستارا گفت: تلفن روستاهای چملر، دگیرمانکشی و فندق پشته این بخش که به علت سرقت تجهیزات مخابراتی از اوایل خردادماه قطع شده بود، با جایگزینی امکانات وصل شد.

تعداد پروازهای گیلان 20 درصد افزایش یافت

گیلان آنلاین - رشت - مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: تعداد پروازهای فرودگاه بین المللی سردارجنگل رشت طی سه ماه نخست امسال افزایش و در خرداد ماه، نسبت به دوره مشابه 20 درصد افزایش داشته است.

​در سیاست ارزی جدید، صادرات کشور دچار خود‌تحریمی شد

گیلان آنلاین - روزنامه گیلان امروز در شماره پنجشنبه 21 تیرماه، مطلبی با عنوان ​در سیاست ارزی جدید، صادرات کشور دچار خود‌تحریمی شد به قم سیدجلیل جلالی‌فر مشاور اتاق بازرگانی گیلان در روابط روسیه منتشر کرده است.

افزایش سهم مالیاتی در مقابل تهدیدات نقش بسزایی دارد

گیلان آنلاین - رشت- مدیرکل امور مالیاتی گیلان با اشاره به نقش مالیات در درآمدهای کشور گفت: اصلاح درآمدهای دولت با افزایش سهم مالیاتی یکی از کارهای کلیدی جهت مقاوم سازی اقتصاد در مقابل تهدیدات خارجی است.

برنج گیلان با بسته بندی های مناسب وارد بازار می شود

گیلان آنلاین - رشت - رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان این که بسته بندی برنج در این استان ضعیف است، گفت: بر اساس برنامه در سه سال آینده برنج گیلان را با برند و بسته بندی های مناسب وارد بازار می کنیم.

کنترل بیولوژیک آفت ساقه خوار برنج در لاهیجان اجرا شد

گیلان آنلاین - لاهیجان - مدیر جهاد کشاورزی لاهیجان گفت: عملیات کنترل بیولوژیک آفت ساقه خوار برنج با استفاده از زنبور تریکوگراما در یک هزار و 650 هکتار از اراضی شالیکاری این شهرستان اجرا شده است.

اجرای طرح تجهیز اراضی شالیزاری رشت تسریع شود

گیلان آنلاین - رشت - فرماندار رشت با بیان اینکه تنها کمتر از 20 درصد اراضی شالیزاری این شهرستان تجهیز شده ، گفت: در اجرای طرح تجهیز و یکپارچه سازی اراضی شالیزاری عقب هستیم که بایستی تسریع شود.

حفر پنج حلقه چاه عمیق در آستارا آغاز شد

گیلان آنلاین - آستارا - رئیس اداره منابع آب آستارا از آغاز حفر پنج حلقه چاه عمیق کشاورزی در روستاهای ویرمونی، کانرود و باباحسن این شهرستان، با مجوز شرکت آب منطقه ای گیلان خبر داد.

13گونه بادام زمینی وارداتی در گیلان کشت آزمایشی شد

گیلان آنلاین - آستارا - رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان از کشت آزمایشی 13 گونه بادام زمینی وارداتی در شهرستان های آستارا، تالش، آستانه اشرفیه و ماسال با هدف انتخاب گونه متناسب و پربار خبر داد.

برنامه خاموشی برق در آستارا اعلام شد

گیلان آنلاین - آستارا - اداره برق آستارا با توجه به افزایش مصرف مشترکان، برنامه خاموشی برق مناطق مختلف این شهرستان را اعلام کرد.

76 تن محصول کشاورزی وارداتی از مرز آستارا عودت داده شد

گیلان آنلاین - آستارا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: 76 تن آرد گندم و تخته ون هنگام ورود به کشور از مرز زمینی گمرک این شهرستان، به دلیل رعایت نشدن شرایط قرنطینه به کشورهای مبدا برگشت داده شد.

کیفیت برنج گیلان امسال افزایش می‌یابد

گیلان آنلاین - سرپرست امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی پیش بینی می‌کنیم، امسال شاهد ...

امسال سال‌آور زیتون است

گیلان آنلاین - مدیر جهاد کشاورزی رودبار، با بیان اینکه وضعیت باغات زیتون خوب است، گفت: امسال سال‌آور زیتون در شهرستان رودبار است. ...

تکمیل کریدور شمال - جنوب یک پروژه راهبردی است

گیلان آنلاین - رشت - معاون اقتصادی وزیر امور خارجه با تاکید بر لزوم گسترش مراودات با کشورهای همسایه ، این مهم را از اولویت‌های اصلی وزارت‌خارجه عنوان کرد و گفت: تکمیل کریدور شمال -جنوب یک پروژه راهبردی محسوب می شود.

شهروندان در استفاده از وسایل برقی پرمصرف صرفه جویی کنند

گیلان آنلاین - لاهیجان - مدیر امور توزیع برق شهرستان لاهیجان از شهروندان خواست با مدیریت بهینه در مصرف انرژی در ساعت های اوج مصرف از وسایل الکترونیکی پرمصرف و مصارف غیرضروری خودداری کنند.

لاهیجان هفت درجه خنک شد

گیلان آنلاین - لاهیجان - اداره هواشناسی لاهیجان اعلام کرد: هوای این شهرستان نسبت به اوج روزهای گرما ، هفت درجه خنک شده است.

13هزار زنبور تریکوگراما در شالیزارهای آستارا رهاسازی شد

گیلان آنلاین - آستارا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: مرحله نخست طرح مبارزه بیولوژیک با آفت ساقه خوار برنج با رهاسازی 13هزار و 500 زنبور تریکوگراما در 135 هکتار از شالیزارهای این شهرستان آغاز شد.

بازسازی استخر ایستگاه کشاورزی آستارا در دستور کار قرار گرفت

گیلان آنلاین - آستارا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا نسبت به تامین اعتبار بازسازی استخر آب ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان، جهت آبیاری اراضی زیر کشت قول مساعد داد.

مصرف برق در گیلان حدود 22 درصد افزایش یافت

گیلان آنلاین - رشت- مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان گفت: مصرف برق در استان طی حدود 10 روز گذشته (همزمان با آغاز گرما) 22درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

باران، جان تازه‌ای به گیلان داد

گیلان آنلاین - رشت - بعد از حدود 10 روز گرمای کم‌سابقه توأم با رطوبت بالا در گیلان، بارش باران جان تازه‌ای به استان داد.

کمیته انرژی در گیلان تشکیل می شود

گیلان آنلاین - رشت- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در جلسه هم اندیشی واحدهای تولیدی استان از تشکیل کمیته انرژی بمنظور پیگیری و تامین امور برق ، گاز و آب صنایع خبر داد.

لامپ های کم مصرف درپستهای جدیدانتقال گیلان بکارگرفته می شوند

گیلان آنلاین - رشت- مدیر دفتر مهندسی طرح های شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: به همت دفتر مهندسی طرح های شرکت سهامی برق منطقه ای استان ، سیستم های روشنایی کم مصرف در پست های انتقال و فوق توزیع طراحی و پیاده سازی می شود.

متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی گیلان به بیش از 14 هزار نفر رسید

گیلان آنلاین - رشت - مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: تاکنون افزون بر 14 هزار نفر از متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی در این استان با ارایه طرح در سامانه کارا ثبت نام کرده اند.

ساير مطالب

خوشه‌دهی ساقه‌های طلایی برنج در 20 درصد از شالیزارهای گیلان

سمپاشی 9371 رأس دام سنگین و سبک علیه اکتوپارازیت ها در تالش

مصرف بهینه، راهکار جلوگیری از خاموشی ها در آستارا

برداشت محصولات جالیزی آستارا آغاز شد

نقش مالیات در توسعه اقتصادی پررنگ است

اعلام فوریت دولت برای احیای تالاب انزلی

آتش گرفتن موتور هواپیمای پرواز رشت - تهران تکذیب شد

بیمارستان های لنگرود و لاهیجان امسال به بهره داری می رسند

منابع ارزی ما، نیازهای متعارف کشور را تأمین می کند

اختصاص 48 میلیارد تومان به راه آهن رشت –قزوین

مطالعه تجهیز 25هزار هکتار شالیزار انجام شده است

تهدید اکوسیستم تالاب انزلی توسط شیرابه های جایگاه سراوان

مقام چهارم اقتصاد مقاومتی از آن گیلان است

دولت از هیچ کمکی به عرصه فرهنگ فروگذار نمی‌کند

افزون بر 114 هزار تن محصول کشاورزی از آستارا صادر شد

16 حلقه آب بندان به مزارع تالش باز شد

چهار برابر سهمیه لاهیجان طرح اشتغالزایی معرفی شده است

بیش از 70 هزار تن برگ سبز چای خریداری شد

فندق گیلان در آستانه برداشت

کارگروه استاندارد کالا و خدمات در آستارا تشکیل شد

همگان ملزم به مصرف بهینه برق هستیم

اهالی ویرمونی آستارا خواستار رفع مشکل آب شرب هستند

200 هزار دلار فرآورده لبنی از آستارا صادر شد

پساب صنایع رودبار، سفیدرود را رنج می‌دهد

برداشت بالغ بر 61هزار تن هندوانه در گیلان

دوره قطع آب‌گذاری شالیزارهای گیلان کاهش یافت

تولید گل‌ گاو‌زبان در گیلان افزایش یافت

20 هزار میلیارد تومان یارانه اشتغال فراگیر تصویب شد

پرداختن به گردشگری درآمد روستاییان را افزایش می دهد

ساخت 400گیل پارک در روستاهای گیلان

گردشگری مبتنی بر هنجارهای بومی اشتغال ایجاد می کند

جایگزین تجهیزات مخابراتی مسروقه در آستارا نصب شد

بیمه بالغ بر 38 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

در هر ثانیه 660 لیتر فاضلاب در رودخانه های رشت عبور می‌کند

بهسازی راه چهار روستای آستارا آغاز شد

بیش از 91 میلیارد ریال برای اشتغال در آستارا اختصاص یافت

فعالیت بیش از 35 برند صاحب نام و شناخته شده گیلان در سطح ملی

افزایش 6 درصدی برداشت برگ سبز چای

امسال تولید گردو کاهش می‌یابد

16 تیر؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده

اختلال در شبکه برق با کاهش مصرف های غیرضروری رفع می شود

گرما ، ساعت کار اداره های گیلان را تغییر داد

طرح های عمرانی شهرهای گیلان در نشست های تخصصی بررسی می شود

94 درصد جمعیت روستایی گیلان از نعمت گاز برخوردارند

266 طرح آبرسانی روستایی در گیلان اجرا می شود

افزایش قیمت کالاها غیرقانونی است

اولین خوشه های برنج در گیلان به بار نشست

تاریخ پرواز زائران گیلانی به سرزمین وحی مشخص شد

پرداخت وام قرض‌الحسنه برای کمک به مسکن کارگران

گل‌گاوزبان رودسر بازار مطلوبی دارد

برخورد جدی با افزایش قیمت غیر متعارف کالاهای اساسی

وضعیت آب کشاورزی در برخی روستاها مطلوب نیست

درختان ازگیل ژاپنی گیلان، اغلب به طور پراکنده‌اند

صادرات کالا از آستارا افزایش یافت

تعداد متقاضیان تولید عسل در گیلان رو به افزایش است

کارهای بدون مطالعه، هزینه ها را مضاعف می کند

مشکل تامین مصالح کنارگذر لنگرود حل شد

دستگاه های اجرایی گیلان اعتبارات بوم گردی را جذب کنند

صادرات کالاهای غیرنفتی گمرکات گیلان 69 درصد افزایش داشت

متخلفان اقتصادی در گیلان افزون بر 23 میلیارد ریال جریمه شدند

کشاورزان تقویم زراعی را با تقویم آب‌گذاری تنظیم کنند

تولید فندوق در گیلان کاهش می‌یابد

15 هزار و 714 تن کالا از راه آهن آستارا صادر شد

نقش کلیدی اصناف در مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان

مشوق هایی برای متقاضیان بوم گردی در نظر گرفته شده است

هشدار به برنجکاران در پی افزایش دمای هوا

گمرک راه آهن آستارا آغاز بکار کرد

پروژه های زیرساختی راه های گیلان در دست انجام است

بیش از 836میلیارد ریال از مطالبات چایکاران پرداخت شد

واگذاری بازار میوه و تره بار آستارا به بخش خصوصی تصویب شد

هشدارهای صرفه جویی برق جدی گرفته شود

خوشه های برنج در آستارا به بار نشست

خلاء تامین برق شهرک صنعتی سپیدرود رفع شود

شیر تولیدی گیلان به جمهوری آذربایجان صادر شد

شالیزارهای آستارا کمبود آب ندارد

رفع خاموشی برق در آستارا نیازمند مصرف بهینه است

آستانه از بهترین تولیدکنندگان برنج کشور است

افزایش 29 درصدی پهلوگیری کشتی باری در بندر آستارا

ثبت‌نام بیش از هزار طرح اشتغالزایی در شهرستان رشت

توت‌فرنگی‌های گلخانه‌ای گیلان بازار خوبی دارند

بیش از 400 تن توت فرنگی در گیلان برداشت شد

31 فروند کشتی در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد

آب 300 هکتار زمین زراعی تالش تامین شد

مشاهده موردی خوشه‌زنی ساقه‌های برنج در شهرستان رشت

140 تن گندم از کشاورزان گیلانی خریداری شد

مساحت باغات بادام زمینی رو به افزایش است

عسل گیلان در حال برداشت است

827 هزار قطعه بچه ماهی در رودخانه چلوند آستارا رها شد

رئیس اتاق اصناف آستارا انتخاب شد

سازمان چای برای تامین چای سازمان های دولتی اعلام آمادگی کرد

توسعه گیلان با سرعت مطلوب در حال طی شدن است

بوم گردی در حفاظت از آداب مردم منطقه موثر است

رئیس‌جمهور کجاست که درباره نوسانات بازار به مردم پاسخ دهد

ممنوعیت مصرف چای خارجی توسط دستگاه های دولتی

اتصال منطقه آزاد انزلی به شبکه ریلی موجب رونق اقتصادی و تجاری می شود

ایجاد درآمدهای ارزی از طریق ترانزیت راهی به توسعه است

منطقه آزاد انزلی کانون توسعه گیلان ابعاد باشد

قابلیت های بنادر گیلان، نویدبخش شکوفایی اقتصادی است

بیش از 434 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در گیلان توزیع شد

وجین در شالیزارهای گیلان به پایان رسید

96 میلیون دلار کالای غیر نفتی از آستارا صادر شد

38کشاورز رشتی از کاهش آب تالاب انزلی سوء استفاده کردند

مناطق آزاد رسالت مهمی در اقتصاد ملی دارند

جاده ابریشم، نشانه ارتباط تمدنی ایران با همسایگان است

سوء مدیریت پسماندها، از عمده مشکلات تالاب‌انزلی است

دو پروژه تولیدی بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد

مجموعه آکواریوم و اسکله مارینا در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد

افتتاح اسکله مارینا منطقه آزاد انزلی با حضور معاون اول رئیس جمهور

برند سازی گلاب گیلده در حال پیگیری است

تامین اجتماعی با توافقاتی حساب شهرداری رشت را مسدود نمی کند

سه هزار تن سنگ از بندر امیرآباد به آستارا حمل شد

تنش آبی در گیلان با شیوه های کارشناسی مدیریت شد

کریدور چین، قزاقستان، ایران درمنطقه آزاد انزلی افتتاح می شود

گواهینامه استاندارد برای افزون بر 9 هزار تن کالا صادر شد

سختی تولید برنج در رودسر رو به کاهش است

بخشودگی جرائم بیمه ای در گیلان تمدید شد

شهروندان هم اکنون از آب سد شهربیجار برخوردار هستند

گیلان مقام نخست پرداخت تسهیلات رونق تولید را دارد

خوشه های برنج در لاهیجان به بار نشست

مبادا کیوی به نام گیلان به کام اسپانیا شود

وضعیت آب شرب شهرهای گیلان به کیفیت اولیه برگشت

برداشت گیلاس در گیلان به پایان رسید

گرایش مردم به مصرف تخم‌مرغ بومی گیلان رو به افزایش است

توسعه تجارت با کشورهای همسود جایگاه گیلان را ارتقاء می بخشد

هزار مشترک لاهیجان به شبکه آب سدشهربیجار می پیوندند

مدیریت مصرف جایگزین اعمال خاموشی می شود

یک میلیون بچه ماهی در رودخانه چلوند آستارا رهاسازی شد

آب شرب گیلان سالم و بهداشتی اعلام شد

جمعیت گاومیش در گیلان رو به افزایش است

خروجی آب سد آیت الله بهجت بسته شد

ضرورت بازنگری در مدیریت آبفار استان گیلان

شیلات آستارا نیازمند حمایت است

امسال افزایش تولید گل‌گاوزبان نداریم

یک هزار تن پیله تر ابریشم در کشور تولید می شود

پیش‌بینی خرید هزارتن پیله‌تر ابریشم در کشور

150 میلیارد ریال برای تکمیل سد لاستیکی آستارا نیاز است

الگوهای اروپایی برای توسعه ایران مناسب نیست

برداشت گندم و علوفه در تالش آغاز شد

87 هزار نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان شاغل هستند

وزارت راه و بانک تجارت برای تکمیل آزادراه رشت تفاهم کردند

رئیس‌جمهوری همزمان با افتتاح راه‌آهن به گیلان سفر می‌کند

سرمایه گذاری در سواحل لاهیجان نیازمند همکاری منابع طبیعی است

کانال مدیریت آب در شالیزارهای آستارا ساخته شد

شکایات انتخابات اتاق اصناف آستارا در دست بررسی است

نمایشگاه ماشین آلات کشاورزی در گیلان گشایش یافت

امسال فرصتی مناسب برای معرفی چای کیفی ایرانی

71 درصد برگ سبز چای امسال درجه یک است

مدیریت آب و همکاری کشاورزان مانع بروز تنش آبی شد

فراهم کردن زمینه و شرایط کسب و کار در رضوانشهر

بازارچه صنایع دستی؛ گنجینه ارزشمند جذب گردشگر