آخرين مطالب

فرهنگي

امام زاده هاشم و کاروانسرای شاه عباسی، دروازه ای به رنگ معنویت و تاریخ

گیلان آنلاین - رشت - گیلان همواره مقصدی نو برای سفر است و درخشش سبز رنگ گنبد امام زاده هاشم(ع) در ارتفاع و نور قرمز رنگ کاروانسرای شاه عباسی در سوی دیگر جاده ورودی رشت، دروازه ای به رنگ تاریخ و معنویت ساخته است.

نوروز و حضور بی شمار گردشگران در آستارا

گیلان آنلاین - آستارا - همزمان با تعطیلات نوروزی، جمع زیادی از گردشگران از جاذبه های طبیعی و تجاری آستارا بازدید می کنند و با تکمیل ظرفیت هتل ها، مسافرکاشانه ها و کمپینگ ها، پارک ها و پیاده روها ، محلی برای اسکان گردشگران شده است.

ورود گردشگران خارجی به گیلان در نوروز امسال افزایش یافته است

گیلان آنلاین - رشت - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد: ورود گردشگران خارجی به استان همزمان با آغاز سال نو، نسبت به دوره مشابه سال گذشته، بیش از 10 درصد افزیش یافته است.

تردد در مرز زمینی آستارا 20 درصد افزایش یافت

گیلان آنلاین - آستارا - مدیر پایانه مرزی آستارا گفت: از 28 اسفند تا اول فروردین ماه، 12هزار و 718 نفر از مرز زمینی این شهرستان تردد کرده اند و این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 20 درصد افزایش یافته است.

تور نوروزی آستاراگردی آغاز شد

گیلان آنلاین - آستارا - تور رایگان آستاراگردی با هدف معرفی جاذبه های گردشگری این شهرستان به مسافران نوروزی آغاز به کار کرد.

شمار زائران بقاع متبرکه آستارا از پنج هزار نفر در روز گذشت

گیلان آنلاین - آستارا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا گفت: حضور مردم در بقاع متبرکه این شهرستان در تعطیلات نوروزی افزایش یافته و روزانه بیش از پنج هزار نفر از این مکان های مقدس بازدید می کنند.

حلاوت حلوای چند صد ساله ضیابر به کام گردشگران

گیلان آنلاین - رشت - روستا در فرهنگ ایرانی به سبب عطر طبیعت، سادگی و صفا نماد زندگی و شاعرانگی است و در هیاهوی شاد نوروزی، عطر حلوای ضیابر رسوخی است از تاریخ که کوچه باغ های روستاهای این بخش از توابع شهرستان صومعه سرا را آکنده کرده و شهرتش گردشگران خارجی را نیز راهی این سرزمین می کند.

پارسال 56 موقوفه در گیلان ثبت شد

گیلان آنلاین - آستارا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: 56 موقوفه به ارزش 400 میلیارد ریال سال گذشته در استان به ثبت رسید و شمار آنها به پنج هزار موقوفه با 22 هزار رقبه افزایش یافت.

نوروز و تازه سال موبارک

گیلان آنلاین - نوروز باستانی، امید و اعتدال و زمین و زمانَ نوزایی یا، بخاطر اَوره. انسان و طبیعتَ گولاز کودن و واشکُفتنا. ناجه داریم تازه سال، پور جه، جان ساقی و مهربانی و صلح و نعمت، همه تا ایرانیان ره ببه و دیلبخا زندگی و روزگار بدارید.

حافظه جنگل، در سازه های چوبی پیرمرد جنگل نشین

گیلان آنلاین - رشت - اوستا کریم، زاده جنگل های گیلان از روستای شیر امیر محله پره سر رضوانشهر، شاخه شاخه درختان جنگل را آیتی می داند و حافظه این هدیه طبیعت را به رسم پاسداشت چنان در سازه های چوبی متجلی کرده که توانسته در نهایت ذوق و مهارت، رقبای خارجی اش را در کیفیت به عقب براند.

126 مرکز اطلاع رسانی گیلان اطلاعات گردشگری را به مسافران ارائه می دهند

گیلان آنلاین - لاهیجان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به آمادگی استان برای میزبانی از مسافران نوروزی گفت: 126 مرکز اطلاع رسانی، اطلاعات شهرها و مکان های گردشگری را به مسافران ارائه می دهند.

گردشگری محور توسعه، لزوم ثبت آثار تاریخی گیلان به عنوان میراث جهانی

گیلان آنلاین - رشت - توجه به گردشگری و لزوم تقویت این صنعت، یکی از راهبردهای توسعه اقتصادی کشور شناخته شده است و بر این اساس، گیلان به عنوان استانی دارای ظرفیت های بالقوه و کم نظیر بویژه در بخش آثار تاریخی که قابلیت ثبت جهانی هم دارند، می تواند در پیشبرد این صنعت، نقش آفرینی موثری داشته باشد.

استقبال از نمایش آقای رییس جمهور در لاهیجان

گیلان آنلاین - لاهیجان - نمایش آقای رییس جمهور که به مدت هشت روز در لاهیجان روی صحنه رفت، از سوی هنرمندان و علاقه مندان هنر تئاتر مورد استقبال و تشویق قرار گرفت.

گلیم، سوغات فرهنگی آستارا در نوروز

گیلان آنلاین - آستارا - هنرمندان صنایع دستی آستارا با تولید گلیم و عرضه آن، گام مهمی در جهت شناساندن فرهنگ این شهرستان برداشته اند تا گردشگران نوروزی با تهیه آن، سوغات ارزشمندی را با خود به یادگار ببرند.

موزه مردم شناسی آستارا ایجاد می شود

گیلان آنلاین - آستارا - فرماندار آستارا از برنامه ریزی برای ایجاد موزه مردم شناسی در سال 97 با هدف معرفی قابلیت ها و توانمندی های فرهنگی این شهرستان خبر داد.

ساختمان های قدیمی محدوده میدان شهرداری رشت موزه می شوند

گیلان آنلاین - لاهیجان - معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: چهار ساختمان شهرداری، پست، هتل ایران در میدان شهرداری و ساختمان شورای شهر ، به مقصد فرهنگی و گردشگری و موزه تبدیل می شوند.

مونسان: سال آینده در بخش گردشگری ایجاد 173 شغل برنامه ریزی شده است

گیلان آنلاین - لاهیجان - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: امسال در بخش گردشگری یکصد هزار شغل ایجاد شد و برای سال آینده نیز ایجاد 173 هزار شغل برنامه ریزی شده است.

اولین هتل پنج ستاره شرق گیلان در لاهیجان به بهره برداری رسید

گیلان آنلاین - لاهیجان - اولین هتل پنج ستاره شرق استان گیلان امروز (شنبه) با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان لاهیجان افتتاح شد و بطور رسمی به بهره برداری رسید.

نکوداشت احمد عاشورپور گیله مرد بزرگ موسیقی ایران

گیلان آنلاین - انزلی – یکصدمین سال تولدت بود و تو رفته بودی اما گیلان آمده بود به بزرگداشت تو که به زبان مادری ات و مردمت عشق می ورزیدی و بزرگشان می داشتی چون خودت احمد عاشورپور .

رئیس سازمان میراث فرهنگی: سند جامع گردشگری تدوین شده است

گیلان آنلاین - رشت - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به تدوین شدن سند جامع گردشگری گفت: در تلاش هستیم طبق این سند جامع، اختیارات به سمتی برود که هرچه تصویب کنیم، اجرایی شود.

آرامش بهاری، حرم امامزادگان آستارا را فراگرفت

گیلان آنلاین - آستارا - اجرای طرح آرامش بهاری با هدف ارائه خدمات فرهنگی به زائران داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی، در بقعه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) شهرستان آستارا آغاز شد.

ویرجینا وولف در انزلی

گیلان آنلاین - انزلی- ویرجینیا وولف از قایقش پیاده شد و ` به سوی فانوس دریایی` انزلی رفت . مناره پیر و خسته آنجا ایستاده بود به تماشای تاریخ .

به فرهنگ و آداب رسوم گیلان بعنوان میراث ماندگار باید توجه شود

گیلان آنلاین - رشت - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بر لزوم توجه و ترویج فرهنگ و آداب رسوم استان به عنوان میراث ماندگار در راستای جذب هرچه بیشتر گردشگران تاکید کرد.

سفره های هفت سین در پایانه مرزی آستارا گسترده شد

گیلان آنلاین - آستارا - مدیر پایانه مرزی آستارا از چیدن 2 سفره هفت سین در مبادی ورودی این پایانه به منظور استقبال از عید نوروز و مسافران و گردشگران خبر داد.

قصه گویی و داستان نویسی جایگزین پیک های نوروزی شد

گیلان آنلاین - رشت - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به رویکرد جدید وزارت آموزش و درباره تکالیف نوروزی بیان داشت: بر اساس این رویکرد، فعالیت قصه گویی، داستان نویسی و داستان خوانی نیز جایگزین پیک های نوروزی در گیلان شده است.

نخستین اکسپو عکس گیلان آغاز به کار کرد

گیلان آنلاین - رشت – نخستین اکسپوی (نمایشگاه عرضه و فروش آثار ) عکس گیلان با آثار هنرمندان جوان استان از امروز (پنجشنبه 24 اسفندماه) در نگارخانه مارلیک رشت گشایش یافت.

فیلمنامه سینما جوان لاهیجان بهترین عنوان جشنواره بسیج گیلان شد

گیلان آنلاین - لاهیجان - رئیس انجمن سینما جوان لاهیجان گفت: فیلم کوتاه آدم های سر به زیر به نویسندگی و کارگردانی صاحبه خدمتگذار و فاطمه خدمتگزار در چهارمین جشنواره فیلم کوتاه بسیج گیلان (سکانس8) عنوان بهترین فیلمنامه را کسب کرد.

معاون فرماندار تالش: استفاده از توانمندی جوانان ضروری است

گیلان آنلاین - آستارا - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش گفت: دوره رفتار شعاری با جوانان به سر رسیده است و باید از ظرفیت ها و قابلیت های این قشر توانمند برای توسعه همه جانبه شهرستان استفاده کنیم.

20 مسجد در آستارا برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی آماده شد

گیلان آنلاین - آستارا - سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا گفت: مساجد این شهرستان برای انجام فرایض دینی در تعطیلات نوروزی فعال خواهد بود و 20 باب مسجد نیز برای اسکان اضطراری مسافران و گردشگران درنظر گرفته شده است.

طرح آرامش بهاری 38بقعه در لاهیجان و سیاهکل اجرا می شود

گیلان آنلاین - لاهیجان- رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های لاهیجان و سیاهکل گفت: طرح آرامش بهاری ویژه تعطیلات نوروز امسال در 38بقعه و امام زاده در سطح این دو شهرستان اجرا می شود.

برگزاری جشنواره نوروزی در موزه میراث روستایی گیلان به قوت خود باقی است

گیلان آنلاین - رشت - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اعلام کرد: برپایی دوازدهمین جشنواره نوروزی موزه میراث روستایی گیلان در نوروز 97 به قوت خود باقی است.

یادواره شهدای شهرستان رودسر برگزار شد

گیلان آنلاین - لاهیجان- -یادواره سرداران ، امیران ،فرماندهان و 700شهید والا مقام شهرستان رودسر عصر روز گذشته با حضور جمعی کثیری از مردم ، خانواده های شهدا و مسولان این شهرستان در مسجد ملاامیرا رودسر برگزارشد.

مجوز تغییر کاربری خانه نخستین شهردار رشت به موزه مشروطه صادر شد

گیلان آنلاین - رشت - سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ضمن اعلام صدور مجوز برای تبدیل خانه نخستین شهردار رشت به موزه مشروطه بیان کرد: مجموعه فرهنگی تاریخی پیاده راه فرهنگی در میدان شهرداری رشت،در صورت توافق شهرداری و شورای شهر رشت ایجاد می شود.

وحشت آفرینی کنونی با ماهیت سرور چهارشنبه سوری، بیگانه است

گیلان آنلاین - لاهیجان - جشن چهارشنبه آخر سال که به عنوان جشن ملی و سرورآفرین مطرح است، طی سال های اخیر با رعب و وحشت ناشی از ترقه بازی های خطرناک همراه شده که با روح این آیین اصیل بیگانه است.

هنرمندان گیلانی شرکت درجشنواره بین المللی فیلم کوتاه را از دست ندهند

گیلان آنلاین - رشت- مدیر هنری و ادبیات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه هنرمندان فرصت شرکت در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام» را از دست ندهند، گفت: فرصت شرکت در این جشنواره حداکثر تا 20 فرورین 97 است.

در رشت هیچ نشانی از سایه نیست

گیلان آنلاین - امیر هوشنگ ابتهاج،متخلص به ه.ا.سایه شاعر معاصر ایرانی است که در رشت به دنیا آمده، باتوجه به اینکه بسیاری او را جز مفاخر شهر ...

بیژن نجدی نویسنده ای متفکر بود

گیلان آنلاین - لاهیجان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد بیژن نجدی نویسنده بزرگ گیلانی گفت: نجدی نویسنده ای متفکر و الگویی برای همه بود .

جشنواره استقبال از نوروز در آستارا برگزار شد

گیلان آنلاین - آستارا - جشنواره استقبال از نوروز با اجرای آئین های سنتی و برنامه های شاد، با حضور جمع کثیری از شهروندان در سالن باغ ملی آستارا برگزار شد.

آمادگی بیش از یک هزار و 900 واحد گردشگری گیلان در ایام نوروز

گیلان آنلاین - رشت - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: افزون بر یک هزار و 900 واحد گردشگری با ظرفیت 29 هزار تخت همراه با کمپینگ ها در استان آماده پذیرایی از گردشگران هستند.

امی گیلان همیشه بهاره

گیلان آنلاین - رشت- برف نشسته بر یال بلند البرز با نسیم بهار چکه چکه آب می شود و راه می افتاد تا سپیدرود این شاهرگ جاری در جان سبز گیلان .

تو هم بخوان، پویشی برای رساندن کتاب به دست مردم

گیلان آنلاین - انزلی- درحالی که اقدامات رسمی برای ارتقای فرهنگ مطالعه اغلب به شعار و برنامه های فاقد جذابیت و اثرگذاری محدود شده ، گروهی از جوانان خوشفکر انزلی پویشی با عنوان` تو هم بخوان` را در این شهر پی ریزی کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان: نماز امید را در جامعه زنده می‌کند

گیلان آنلاین - رشت - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: دوره کاملی از معارف، اخلاق و مسائلی که غرور را از انسان می‌زداید، در نماز وجود دارد و در واقع نماز، امید را در جامعه زنده می‌کند.

استاد دانشگاه: سنت چهارشنبه سوری را با وقار برگزار کنیم

گیلان آنلاین - رشت - مدرس دانشگاه های استان گیلان گفت: چهارشنبه سوری، از سنت های کهن ایرانیان است و رفتارهای سبک در برگزاری این آیین و استفاده از ترقه، مواد منفجره و ... به دور از فرهنگ این ملت است و باید با وقار این آیین را برگزار کنیم.

استاندار گیلان: تالار مرکزی رشت نیمه نخست سال آینده افتتاح می شود

گیلان آنلاین - رشت - استاندار گیلان گفت: تالار مرکزی رشت، نیمه نخست سال آینده افتتاح می شود و با بهره برداری از آن، فضای مناسب فرهنگی برای هنرمندان و شهروندان فراهم خواهد شد.

پیکر خیر نیک اندیش گیلانی در دانشگاه گیلان تشییع و به خاک سپرده شد

گیلان آنلاین - رشت - پیکر میر جعفر ابریشم چیان خیر نیک اندیش گیلانی و از خیریان دانشگاه گیلان، امروز (شنبه) در دانشگاه گیلان تشییع و در محوطه این مرکز آموزش عالی به خاک سپرده شد.

بلندترین مناره قجری گیلان به همت خیران احیا می شود

گیلان آنلاین - رشت - سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اعلام کرد: بلندترین مناره قجری استان مربوط به مسجد گلدسته در محله ساغریسازان رشت به همت خیران میراث فرهنگی احیا می شود.

الحاق تالاب انزلی به محدوده منطقه آزاد

گیلان آنلاین - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خواستار الحاق تالاب انزلی به محدوده این منطقه به منظور امکان کمک برای نجات این سرمایه ...

رقابت 782 داوطلب در آزمون EPT در دانشگاه آزاد رشت

گیلان آنلاین - رشت - آزمون زبان انگلیسی EPT دانشگاه آزاد اسلامی ویژه دانشجویان دکتری امروز (جمعه) همزمان با سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

دو عضو شاهنامه خوانی لاهیجان برگزیده کشوری شدند

گیلان آنلاین - لاهیجان - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان گفت: دو نفر از گروه شاهنامه خوانی لاهیجان در اولین جشنواره کودک و شاهنامه بامداد تهران برگزیده شدند.

چهارشنبه سوری فرصتی برای با هم بودن بدون آسیب های کنونی است

گیلان آنلاین - رشت - استاد ادبیات فارسی دانشگاه گیلان با اشاره به انحراف هایی که طی سال های اخیر در مورد آیین دیرینه چهارشنبه سوری بوجود آمده، گفت: این آیین کهن، در اصل، فرصتی برای با هم بودن بدون آسیب هایی است که امروزه به آن دچار شده ایم.

اندوخته زندگی معاون رئیس جمهوری، هدیه به دانشجویان

گیلان آنلاین - رشت - مراسم گرامیداشت پنجاهمین سال فعالیت آموزش عالی در استان گیلان غروب پنجشنبه با حاشیه ها و سخنرانی های جالبی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور همراه بود.

برای تحقق دانشگاه نسل سوم نیازمند تغییر هستیم

گیلان آنلاین - رشت - رییس دانشگاه گیلان گفت: برای دستیابی و تحقق دانشگاه نسل سوم، نیازمند تغییراتی در دانشگاه ها و بخشی هم در بیرون این مجموعه هستیم.

سرمایه گذاری در حوزه آموزش، از ضروریات برای دستیابی به توسعه است

گیلان آنلاین - رشت - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ، آموزش را یکی از مولفه های توسعه دانست و گفت: برای دستیابی به توسعه در کشور، باید در حوزه آموزش سرمایه گذاری کرد.

تالشی ها با چهارشنبه سوری سنتی به استقبال نوروز می روند

گیلان آنلاین - آستارا - معاون امور سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش گفت: نوروز در نزد تالشی ها جایگاه ویژه ای دارد و برای برگزاری بانشاط و با محتوای جشن چهارشنبه سوری در این شهرستان، آئین سنتی و مردمی ویژه ای تهیه شده است.

جشن هایی همچون چهارشنبه سوری، حلقه مفقوده انسجام ملی هستند

گیلان آنلاین - رشت - عضو هیات علمی گروه ادبیات و زبان فارسی دانشگاه گیلان چهارشنبه سوری را به عنوان یک سنت و آیین ایرانیان دارای پیشینه ای تاریخی دانست و گفت: جشن هایی همچون این مراسم، حلقه مفقوده انسجام ملی هستند.

آموزه های قرآنی را با حفظ اتحاد مقابل دشمن، در جامعه ترویج دهیم

گیلان آنلاین - رشت - نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: ایران ستیزی از برنامه های در دستور کار دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و باید با حفظ اتحاد علاوه بر ایستادگی در برابر دشمنان، آموزه های قرآن را نیز در جامعه ترویج دهیم.

موافق فصلی بودن گردشگری گیلان نیستم

گیلان آنلاین - رشت - عضو هیات علمی پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان و عضو انجمن علمی اقتصاد، فرهنگ و هنر ایران گفت: با این ادعا که گیلان و گردشگری آن فصلی است، موافق نیستم؛ متاسفانه نگاه درستی به فصلی بودن گردشگری در استان وجود ندارد.

افزایش توانمندی معلمان در تربیت دانش آموزان ضروری است

گیلان آنلاین - آستارا - فرماندار آستارا گفت: معلمان نقش ارزشمند و حیاتی در پرورش دانش آموزان دارند و برای پاسخگویی به آنها باید با تسلط به دانش روز، توانمندی های خود را ارتقا دهند.

کتابخانه گردی و امکان عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی گیلان

گیلان آنلاین - رشت – مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از برگزاری طرح ملی کتابخانه گردی همزمان با سراسر کشور و امکان عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی استان خبر داد.

نوروزخوانی، دیرینه ای از اجداد گیلانی

گیلان آنلاین - رشت - بر بلندای ارتفاعات شمال و در گذر از ییلاق دوران شهرستان رضوانشهر در غرب استان گیلان، سرزمینی است به نام ارده که مردمانش با فهم نغمه پرندگان، به استقبال نوروز می روند و همچنان میراث دار دیرینه ای کهن به نام نوروزخوانی هستند.

جشن بزرگ کوثر ویژه بانوان در رضوانشهر برگزار شد

گیلان آنلاین - رشت - جشن بزرگ کوثر ویژه بانوان رضوانشهر با حضور جمعی از بانوان، خانواده های معظم شهدا و مسئولان در سالن ورزشی 9 دی سپاه این شهرستان برگزار شد.

برگزاری پنجاهمین سال فعالیت آموزش عالی در گیلان با حضور نوبخت

گیلان آنلاین - رشت - مراسم گرامیداشت پنجاهمین سال فعالیت آموزش عالی استان، با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در دانشگاه گیلان برگزار می شود.

وقتی که عشق درودگری می کند

گیلان آنلاین - رشت- اتاق پر بود از حس خوب بودن در جنگل ، عطر خوش عود و سندل . توکاهای چوبی سر به هوا ، آشیانه پرنده، شمعدان و آینه ، میز و کتابخانه ، چراغ و رخت آویز و دست سازه های ریز و درشت چوبی .

«رویاها برگشته‌اند؟!» رونمایی شد

گیلان آنلاین - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا از برگزاری مراسم رونمایی و جشن امضای مجموعه شعر «رویاها ...

ساير مطالب

تنور تنورسازان آستارا رو به سردی است

فرماندار رشت: مسئولان ظرفیت انتقادپذیری خود را افزایش دهند

همایش «دختران امروز، مادران فردا» در رشت برگزار می شود

برپایی بازارچه کار و فناوری در آستارا

طرح مادران آسمانی در گیلان با تجلیل از 320 مادر شهید

نقش مشاوره در کاهش آسیب‌های اجتماعی

افتتاح دو مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و تحکیم خانواده در رشت

ثمر دهی درخت ادب در 67 سالگی

آیین نکوداشت فیلمساز پیشکسوت گیلانی در لاهیجان

سپاس از معلم ، فارغ از تقویم

مراکز اقامتی آستارا ظرفیت پنج هزار گردشگر در روز را دارد

اختتامیه جشنواره تالاب دوخان در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود

کتابخانه عمومی رضوانشهر 20 سال در انتظار راه آسفالته است

رقابت بیش از چهار هزار نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم

کشف سنگ‌واره‌های فسیلی صدفی در املش گیلان

دو خبر از راهیان نور شهرستان های رضوانشهر و املش

مربیان پرورشی در تربیت دانش آموزان دین دار تاثیرگذار هستند

نقاش جوانی که با ویرانشهرش طوبی زرین را به گیلان آورد

نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی در آستارا برگزار می شود

فرزند استاد ابتهاج از شورای شهر رشت قدردانی کرد

تصویب طرح خرید خانه هوشنگ ابتهاج در شورای اسلامی رشت

فراخوان نخستین اکسپوی عکس گیلان منتشر شد

رونمایی از مجموعه شعر سیاهی های زمین را خط نمی زنم در لنگرود

دانش آموخته دانشگاه گیلان برگزیده جشنواره بین المللی فجر

نمایشگاه ملی «دیوارها را برداریم» در رشت برپا شد

گشایش نمایشگاه کتاب 30 ناشر ملی در آستارا

برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در 14شهرستان گیلان

برگی از نفایس ایران زمین در گیلان

ستاره فروغ در دستان شهردار رشت

برپایی نمایشگاه سفره هفت سین در رضوانشهر

گردشگری ایران ثبات مدیریتی ندارد

فعالیت خانه مسافرهای فاقد مجوز در آستارا ممنوع شد

رقابت هفت هزار و 559 داوطلب در آزمون دکتری تخصصی در گیلان

جشنواره پاسداشت زبان مادری در گیلان برگزار شد

سومین روز عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در بیت امام جمعه رشت برگزار شد

بازیگر نقش اول فیلم زیر درختان زیتون، در گیلان به خاک سپرده شد

تصویب احداث کتابخانه در مسکن مهر رشت و اردجان رضوانشهر

توزیع بزرگترین غذای نذری در آستارا

مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه(س) در بیت امام جمعه رشت برگزار شد

عزاداری سوگواران فاطمی در لاهیجان

عزای یاس کبود در رادیو گیلان

عزاداری خیابانی سوگواران فاطمی در شهرهای آستارا و لوندویل

یوسف گم گشته پس از 29 سال باز آمد و در خاک وطن آرمید

برگزاری مراسم های ویژه سوگواری فاطمی در امام زادگان شاخص گیلان

تغییر در زمان ثبت نام قطعی کاروان های عتبات نوروزی گیلان

فراخوان جشنواره مد و لباس ایرانی در گیلان اعلام شد

برگزاری سوگواره فاطمی دانش آموزی در گیلان

بازنویسی کتاب دو جلدی داستان راستان شهید مطهری به شعر فارسی

سینماهای گیلان تعطیل اعلام شد

فرماندار: بستر ماندگاری گردشگران نوروزی در آستارا فراهم شود

تا پایان سال افزایش نرخ در هیچ زمینه نباید مطرح شود

آئین سوگواری فاطمیه در رضوانشهر برگزار شد

زجرکشی به بهای تیزهوشی؛ پایانی بر کابوس سمپاد

آموزش افزون بر 54 هزار نفر در رشته های قرآن کریم در گیلان

خانه نخستین شهردار رشت تبدیل به موزه مشروطه می شود

بانوی دوچرخه سوار فرانسوی: حجاب زنان ایرانی معرف فرهنگ این کشور است

فرماندار آستارا: هدف های آموزشی دانشگاه ها متناسب با نیاز جامعه باشد

حیرانی؛ تلفیق عکس و انسانیت در گیلان

طرح آرامش بهاری امسال در 250 بقعه گیلان اجرا می شود

اجرای طرح آرامش بهاری در سه هزار امام زاده و بقعه متبرکه کشور

ایجاد سایت موزه کهنه ماسوله در گیلان تصویب شد

معاون وزیر ارشاد: تالار مرکزی رشت اوایل سال آینده افتتاح می شود

اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی رضوانشهر به مناطق عملیاتی جنوب

تماشای 200 هزار دانش آموز از فیلم های جشنواره بین المللی رشد درگیلان

جشنواره جلوه های فرهنگ رضوی دررسانه ها به میزبانی گیلان برگزارمی شود

آقای استاندار جلوی جهش اقتصادی استان را نگیرید!

نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و گردشگری آستارا دایر شد

سینماهای گیلان بازسازی می شوند

رونق گردشگری در کلانشهر رشت در گرو رفع مشکل ترافیک

نقش چادرشب های گیلان بر تن پوش بانوان

حاشیه ای بر اظهارات غیرکارشناسی یکی از نمایندگان استان در حوزه گردشگری

اعزام کاروان راهیان نور آستارا و املش به مناطق عملیاتی کشور

کمبودتجهیزات وفضا ازمشکلات استقرار پایه دوازدهم در هنرستانهای گیلان

امام جمعه اردبیل درجمع اهالی تالش:اهل بیت (ع)عامل وحدت شیعه وسنی است

برگزاری کارگاه دو روزه آموزش طنزنویسی در رشت

لاهیجان سرزمین چای و کوهساران آماده پذیرایی از مسافران نوروزی

رسانه های خنثی، آفت افکار عمومی

اجرای سوگواره «ضریح بی نشان» در استان گیلان

دومین سوگواره «ضریح بی نشان »در استان گیلان برگزار می شود

سفرهای راهیان نور یکی از ملزومات نسل چهارم انقلاب است

296اثر به دبیرخانه جشنواره مدل ولباس ایرانی-اسلامی ارسال شد

موسیقی کودک،نیازمند درک علمی و باور‌ افزون‌تر

نمایشگاه عکس به نفغ زلزله‌زدگان کرمانشاه

درخشش هنرمندان گیلانی در سی وششمین جشنواره فیلم فجر

بالغ بر 12 هزار نفر از فیلم های فجر در گیلان دیدن کردند

برگزاری چهاردهمین یادواره شهدای تخریب استان گیلان

12 هزار نفر از فیلم های جشنواره فجر در گیلان دیدن کردند

5 طرح عام المنفعه در بخش کلاچای رودسر افتتاح شد

تبدیل کتاب به گفتمان هدف اصلی نشست های کتابخوان است

دومین بازارچه خیریه در شهرستان لاهیجان برگزار می‌شود

ادای احترام معاون پارلمانی رئیس جمهور به مقام شامخ شهدا

جشنواره عکس سلفی «حماسه حضور» در یوم الله 22 بهمن

زندگینامه شهید بابک نوری به کتاب تبدیل می شود

«ایران ما» با صدای خواننده جوان گیلانی منتشر شد

اقبال عمومی از لاتاری،مصادره وعرق سرد/5هزار گیلانی به سینما رفتند

خانه مطبوعات، محلی برای حضور افراد رسانه ای است/رویکردهای نوینی اتخاذ شده

سانس‌های فوق‌العاده جشنواره فیلم فجردر گیلان/ اکران مجدد «مصادره»

ضرورت توجه به نقش رسانه ها در طرح توسعه راهبردی گیلان

فرماندار آستارا: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از آموزه های قرآنی است

شهردار: لاهیجان را به عنوان شهر کتاب معرفی می کنیم

استفاده از مفاخر لاهیجان برای بهسازی معنوی جامعه

افتتاح 80 پروژه گردشگری در گیلان به مناسبت دهه فجر

نشست کتابخوان مدیران آستارا برگزار شد

بانوی فیلمساز ایرانی داور جشنواره جهانی فیلم حقوق بشر نپال شد

آغاز اکران فیلم های جشنواره بین المللی رشد در 40 مرکز نمایش در گیلان

ثبت یک هزار و 66 اثر گیلان در فهرست آثار ملی کشور

زنگ انقلاب و افتتاح شش طرح عمرانی در مدارس آستارا

زنگ انقلاب در مدارس تالش طنین انداز شد

طنین زنگ انقلاب در بیش از پنج هزار واحد آموزشی گیلان

زنگ انقلاب در مدارس انزلی طنین انداز شد

افتتاح 46 پروژه میراث فرهنگی گیلان در دهه فجر سالجاری

برپایی نمایشگاه «عکس و اسناد انقلاب اسلامی» در خانه میرزا

اعتلای فرهنگی، بستر آبادانی آستارا

دیدار نماینده رشت و مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با رئیس شورای عالی مالیاتی

نمایشگاه گروهی هنرآموزان آستارا در گالری هنری معراج + عکس

سیمرغ فجر بر دوش سینما میرزا کوچک رشت نشست

فرماندار: مسئولان در خدمات رسانی به مردم آستارا عادلانه رفتار کنند

معاون وزیر ارشاد: از مطبوعات فعال استانی و محلی حمایت می کنیم

نمایشگاه نگاره های چوبی در لاهیجان گشایش یافت

تصویب اجرای 60 طرح تکاپو برای اشتغال 300 نفر در تالش

تلفیق هنر و انسانیت در گیلان؛ نمایشگاهی به نفع کودکان بی سرپرست

تلاوت روزانه از راه های انس با قرآن کریم است

آسیاب ماسوله همزمان با فجر به چرخش در می آید

نمایش ویژه فیلم سینمایی سیانور در لاهیجان

ساخت مجسمه های تخیلی با ضایعات چوب توسط هنرمند آستارایی

امام جمعه انزلی ابقا شد

جشنواره غذای بومی محلی ویژه خبرنگاران گیلانی برگزار می‌شود

برگزاری جشنواره غذای بومی محلی ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه گیلان

ضرورت ترویج فرهنگ کارآفرینی در جامعه

افزایش 200 میلیارد تومانی تسهیلات اشتغالزایی روستایی در بخش گردشگری گیلان

حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی بزرگ زندگی ماست

آمادگی 75 مسجد شهرستان رودبار برای اجرای مراسم دهه فجر

برگزاری جشن «جوانه های امید» در مدارس متوسطه اول

جشن جوانه های امید در مدارس گیلان همزمان با دهه فجر

لاهیجان بار دیگر نامزد انتخاب پایتخت کتاب ایران شد

مدرس قرائت قرآن: تدبر و فهم آیات کلام الله مجید، هدایتگر انسان هاست

حفظ معماری سنتی در روستاها ، رویکرد نظام مهندسی ساختمان گیلان

نخستین نمایشگاه عکس «فومن در ایام انقلاب» برپا می شود

آثار تاریخی گیلان از هجوم برف درامان ماندند

سرزمین سبز، نمایشگاه عکسی با دغدغه زیست محیطی در گیلان

گسترش معارف فاطمی مهم‌ترین هدف برنامه‌ها دهه فاطمیه است

رسانه ها برای اقتصاد فرهنگ و هنر، فرهنگ سازی کنند/بلیت فجر گران نیست

تعطیلی برخی مدارس شهرستان ها و مناطق گیلان به دلیل یخبندان

راهیابی `آخر پاییز` اثر فیلمساز جوان ایرانی به جشنواره استیف کرواسی

نقشه و الگوی اقامتگاههای بوم گردی دراختیار متقاضیان قرار میگیرد

برگزاری افزون بر 200 برنامه کانون پرورش فکری گیلان در دهه فجر

فراخوان جشنواره پژوهش های برتر در حوزه انقلاب ویژه دانشگاهیان گیلان

استقبال از جشنواره آدم برفی ها در لاهیجان

ایجاد نخستین مرکز پژوهشی میراث فرهنگی و گردشگری کشور در رشت

پاسخ به سئوالات گردشگران؛ روشنایی دیگر از تاریخ غنی ماسوله